Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|

Eurowizja Junior 2020. Zwyciężczyni ŚPIEWAŁA Z PLAYBACKU?!

216
Podziel się

Występ reprezentującej Francję Valentiny, która wygrała Eurowizję Junior 2020, wywołał w sieci dyskusję. Część internautów uważa, że młoda wokalistka posiłkowała się nagraniem z taśmy.

Eurowizja Junior 2020. Zwyciężczyni ŚPIEWAŁA Z PLAYBACKU?!
Valentina, zwyciężczyni Eurowizji Junior z Francji (YouTube)
bDAYGAtN

Pandemia koronawirusa nie przeszkodziła w przeprowadzeniu tegorocznego finału konkursu Eurowizji Junior. W show wzięli udział reprezentanci 12 krajów. Z powodów obostrzeń związanych z epidemią uczestnicy konkursu swoje występy nagrali wcześniej. Polskę reprezentowała Ala Tracz, która nie powtórzyła sukcesów zwyciężczyń konkursów z ostatnich dwóch lat. Po głosowaniu jurorów i widzów Ala zajęła ostatecznie dopiero 9. miejsce.

Eurowizję Junior 2020 wygrała reprezentująca Francję Valentina, która zaśpiewała lekką, przyjemną dla ucha piosenkę "J’imagine". Francja wyprzedziła na ostatniej prostej Kazachstan, który zajął 2. miejsce oraz Hiszpanię - ta uplasowała się na 3. pozycji.

bDAYGAtP

Po ogłoszeniu werdyktu w sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy na temat piosenki i wokalistki, która pokonała rywali. Wiele osób jest zachwyconych utworem idealnie pasującym do klimatu konkursu dla dzieci. Komentujący chwalą też wizualną część występu Valentiny, jej swobodę i niewymuszony urok. Z drugiej strony nie brak też komentarzy sugerujących, że reprezentantka Francji nie zasłużyła na zwycięstwo.

W sekcji komentarzy na You Tube pod wideo z występem Valentiny pojawiają się sugestie, że uczestniczka konkursu posiłkowała się nagraniem z playbacku. Wiele podobnych komentarzy można znaleźć na oficjalnym profilu Eurowizji Junior na Instagramie.

"Niesamowity playback", "Nagroda za najlepszy playback idzie do Francji", "Najlepszy playback ever" - ironizują internauci.

bDAYGAtV

Inni bronią występu Valentiny, wskazując, że jedyną częścią jej występu, która była odtwarzana z taśmy, są partie chóru.

Śpiewa na żywo, możecie nawet usłyszeć, jak oddycha przed wejściem w wysokie rejestry, tego nie można puścić z playbacku - piszą internauci.

Część osób krytykuje tych, którzy posądzają Valentinę o śpiewanie z playbacku, sugerując, że to nieusatysfakcjonowani wynikami głosowania fani wokalistów, którym nie udało się wygrać tegorocznego konkursu.

Zobacz także: Alicja Szemplińska: " Jest mi bardzo przykro, że Eurowizja została odwołana"
bDAYGAtW

Dodajmy, że w związku z pandemią, organizatorzy Eurowizji zdecydowali, że również w "dorosłym" konkursie od 2021 roku będzie można wspierać się nagraniami chórków. Zmiana w regulaminie, który do tej pory nie dopuszczał możliwości odtwarzania żadnej części występu, jest tłumaczona względami bezpieczeństwa - w czasie pandemii obecność licznych grup wokalistów na scenie mogłaby być przeszkodą utrudniającą organizację konkursu.

Myślicie, że wprowadzenie nagrań do występów na żywo to dobry pomysł?

Zobacz także: France 🇫🇷 - Valentina from France performs J’imagine at Junior Eurovision 2020
bDAYGAtX
bDAYGAtY
bDAYGAuq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(216)
Lana
2 miesiące temu
Haha, żałosne. Wygrała to wygrała, zasłużyła i trzeba się z tym pogodzić, żadnego playbacku nie było
Yriso
2 miesiące temu
Nie ma znaczenia że jej piosenka była dziecięca, bo tak samo wygrywały poważne i ciężkie w odbiorze utwory (2017 rok - Rosja). Kazachstan ma również poważne i doniosłe piosenki, a prawie wygrał bo zajął 2 miejsce. Natomiast Valentina nie śpiewała z playbacku, ale chórki były podłożone bo na to pozwala regulamin. Chórki nie są na żywo (mogą być imitowane). Piosenkarka ma swoje kwestie do zaśpiewania i nie jest w stanie emitować drugiego głosu w utworze czy chórków.
Ehh
2 miesiące temu
Fajnie ze wygrało dziecko z dziecięcą piosenką a nie nastolatka udająca dorosłą
bDAYGAur
Carnababa
2 miesiące temu
Dajcie spokój. Wygrała fajna piosenka. I tyle w tym temacie.
Gosc
2 miesiące temu
Valentina była super, zazdrośnicy wredni, moja rodzina wysłała 6 głosów na nią! 💥
Najnowsze komentarze (216)
Jasne
2 miesiące temu
Z playbacku i w peruce.
agata
2 miesiące temu
Jak dla mnie to wygląda tak: wystawili przesłodką, śliczną dziewczynkę, która miała chwycić wszystkich za serce:) dodali trochę cukierkowego tła, garść różowej posypki i uroczych pastelowych kolorków i... sukces gwarantowany. Dla mnie to był bardzo tani chwyt, na tyle tani i oczywisty, że jak tylko ją zobaczyłam to powiedziałam, że wygra. Nie pomyliłam się:) To tak banalne i oczywiste, że aż straszne! Manipulację emocjami mają w małym paluszku.
ZUZAAAA
2 miesiące temu
TA PIOSENKA BYLA DZIECIĘCA I TO MA ZNACZENIE DUŻE OGROMNE
liliana4321
2 miesiące temu
Valentina oszukała, ponieważ jak ją podnieśli oddaliła mikrofon, a dalej było ją bardzo dobrze słychać. To było bardzo nie fer. Moim zdaniem powinien wygrać Kazachstan.
Recydywa
2 miesiące temu
Tylko głupoty wypisywane w tych Waszych reportażach. Czy nie macie lepszych dziennikarzy?
Adam.
2 miesiące temu
Jak dla mnie wygrała nasza kochana Ela nieładnie piszecie "Dopiero" Aż 9 miejsce.
i23
2 miesiące temu
żenada
Kremcia
2 miesiące temu
Mi się najbardziej podobała Valentina prześliczna dziewczynka i uroczo śpiewa.
bDAYGAuj
A .S.
2 miesiące temu
Śliczna dziewczynka wygrała i piosenka świetnie wykonana,nasza Ala też SUPER!!! Najgorsze co było to ten Wiecheć od Kurskiego dla Ali ,gdzie takie kwiaty dla takiego dziecka MASAKRA!!!
Kamerka
2 miesiące temu
Dużo pozytywnych komentarzy to ważne trzeba dzieci wspierać bo wszystkie dzieci są nasze wspaniale zorganizowana Eurowizjia wszystkie dzieci wygrały a zwycieszczyni wspaniała.
PLAYBACK
2 miesiące temu
Playback
Tele Wic
2 miesiące temu
Viki Gabor też miała równoległy wokal wmontowany w występ. Chłopak z Azerbejdżanu śpiewał samodzielnie i powinien wygrać.
Lolss
2 miesiące temu
ale żałosne wygrała to wygryła nie musi Polska wygrywać cały czas.
Rysiek
2 miesiące temu
"Burza po występie..." poważnie, jaka burza? Kilka nieprzychylnych komentarzy, które pojawiają się zawsze, po jakim kolwiek występie. No ale cóż, przecież to pudelek, tu zawsze tematy naciągane i wyolbrzymione tylko po to aby wejść. Poziom polskich mediów spada z roku na rok.
...
Następna strona
bDAYGAuL