Trwa ładowanie...
Przejdź na
Sima
|

"Góralka" Zofia Ślotała z dumą prezentuje męża i dzieci w ludowych strojach (ZDJĘCIA)

161
Podziel się

Podczas wizyty w Zakopanem stylistka Zofia Ślotała z upodobaniem przebiera nie tylko siebie, ale i partnera oraz dzieci w góralskie stroje. Fajna moda na folklor?

"Góralka" Zofia Ślotała z dumą prezentuje męża i dzieci w ludowych strojach (ZDJĘCIA)
Zosia Ślotała ubrała rodzinę w stroje góralskie (Instagram)
bEgKYpmd

Moda na Zakopane trwa w najlepsze i manifestuje się nie tylko kilometrowymi korkami za zakopiance ciągnącymi się po każdym słonecznym (choć nie zawsze) weekendzie, ale i fascynacją regionalnymi strojami mieszkańców gór.

Do wielkich fanek ludowych strojów należy Zofia Ślotała, która podczas każdej okazji przebiera się w kaftan, kwiecistą spódnicę i gorset. Z czerwonymi koralami, w kierpcach na stopach Zosia prezentuje się niczym wytrawna góralka.

bEgKYpmf
Zobacz także: Czułości Radosława i Małgorzaty przy śniadaniu

Stylistka w strój góralski przebiera też swego męża, Kamila Haidara. Życiowy partner Zofii już nieraz pozował do zdjęć w góralskich portkach - czy to przy okazji wesel czy świąt.

bEgKYpml

Teraz Ślotała postanowiła zaszczepić miłość do folkloru również swoim dzieciom - Ranii i Leonardowi. Pociechy stylistki zaprezentowały się w strojach w czasie majówki. Celebrytka nie kryła entuzjazmu.

Pierwszy raz Leonard był ubrany po góralsku... odnalazł się jak ryba w wodzie! A mi skradł serce. PS Jest to niesamowite, że akurat w sobotę na czas uroczystości było piękne słońce! Obecne padał grad - opisała ze szczegółami kulisy uroczystości 3 maja Ślotała.

Pomysł na ubieranie się w ludowym stylu spodobał się wielu śledzącym profil celebrytki internautkom, które zauważyły, że w różnych krajach zakładanie regionalnych strojów jest czymś zupełnie normalnym.

Na forum pojawiły się też głosy, że celebrytki powinny zainteresować się strojami z regionów, w których mieszkają, a nie tylko góralskimi.

bEgKYpmm

A Wy nie macie własnych regionów, żeby się nimi zająć, tylko wszyscy w góralski strój się ubierają. Przecież jesteście kreatywnymi ludźmi. Trzeba wesprzeć trochę swoje własne regiony, z których pochodzicie - piszą.

Fajna moda na folklor wśród celebrytów z Warszawy?

bEgKYpmn
bEgKYpmo
bEgKYpmG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(161)
Prawie goral
miesiąc temu
Od ponad 20 lat mieszkam w gorach, w rejonie gdzie tradycycja, stroje regionalne sa czyms normalnym na roznych uroczystosciach. Tylko ze ja nie ubieram sie w taki sposob bo uwazam ze to nie moja tradycja, pochodze z innego regionu. A ta pani nawet arabow ubrala w stroj goralski. To juz nawet zenada nie jest
Tycoon
miesiąc temu
Nie fajna. Kradzież kultury, dóbr intelektualnych, sztuki. To nowe trendy celebryckie
Gość
miesiąc temu
Nie no do męża i dzieci strój pasuje jak ulał 🤫
bEgKYpmH
Tyy
miesiąc temu
Zosia jest 👎
Sick
miesiąc temu
No i kolejne dziecki bez twarzy 😀
Najnowsze komentarze (161)
Miś
miesiąc temu
Też mam ochotę wskoczyć w te stroje, bo są super, fajne zdjęcia!
immaque
miesiąc temu
Kamil źle założył cuchę, czyli ten płaszcz narzucany na ramię.. bo przecież po co sprawdzić :/ Powinien być przerzucony przez drugie ramię i plecy na skos, dlatego tak dziwnie się układa. Szkoda. Ta jedna rzecz wyraźnie pokazuje, że to tylko czcze przebieranki, a nie realne zainteresowanie folklorem :(
Gość
miesiąc temu
Za pieniądze to ceper w góralski strój będzie ubrany. Aż dziw, że rodowici górale tak szastają swoją tradycją. No ale dutki muszą się zgadzać.
załość
miesiąc temu
letało, letało i wyletało?
Mary
miesiąc temu
Czy ten Haidar to były Dody?
Zoska
miesiąc temu
Jest różnica jak ubieramy się z akcentami stroju podhalańskiego a odnosimy w tradycyjnym stroju
Maryla
miesiąc temu
Moja rodzina choć nie jesteśmy góralami od prawie 100 lat mieszka na Podhalu i w życiu nie założyliśmy stroju góralskiego bo dla prawdziwych górali to profanacja
tylko ja
miesiąc temu
ciekawe w co ubrałaby męża japończyka....
bEgKYpmz
K781
miesiąc temu
No i super😀 Wyglądają super, stroje piękne. Kto ma ochotę niech się ubiera jak chce. Czy górale zabraniają?? Chyba nie, nawet przeciwnie - sprzedają te piękne stroje- chyba po to by nosić?
eva
miesiąc temu
Góralki nie miały takich torebek, no ale to szczegół :D
Aka
miesiąc temu
Jak to się nazywało? Zawłaszczenie kulturowe?
Optymalna
miesiąc temu
Stroje mają piękne, tylko dla nich to przebranie, a nie ubranie.
abc
miesiąc temu
Skoro gorali tak boli, ze Zośka przebrała się w ich stroj ludowy to czemu tak łatwo mozna dostac kazdy element tego stroju będąc w Zakopanem? Sama będąc na Krupówkach kupiłam sobie goralska chuste i koszule i jakos nikt nie krzyczal na mnie, ze zawłaszczam ich kulture. Moze w tym tkwi problem, ze kupilam a wiadomo, pecunia non olet.
Gość
miesiąc temu
Przechodzona góralka.
...
Następna strona
bEgKYpnb