Trwa ładowanie...
Przejdź na

Grażyna Szapołowska smutno o macierzyństwie: "Nie miałam czasu na bycie dobrą matką"

78
Podziel się:

W najnowszym wywiadzie Grażyna Szapołowska zdobyła się na szczere wyznanie. Opowiada o tym, jaką była matką i jaką jest teraz babcią. Zmieniła się?

Grażyna Szapołowska smutno o macierzyństwie: "Nie miałam czasu na bycie dobrą matką"
Grażyna Szapołowska opowiada o byciu matką i babcią (AKPA, Instagram)

Grażyna Szapołowska w najnowszym wywiadzie zdecydowała się poruszyć temat macierzyństwa. Przyznała, że nie miała czasu na bycie dobrą matką i opowiedziała o stosunku, jaki ma do bycia bacią.

Szapołowska o macierzyństwie

Grażyna Szapołowska w rozmowie z Jastrząb Post wyznała, że choć tak naprawdę ciężko powiedzieć, co to tak naprawdę oznacza bycie dobrą matką, to ona i tak nie miała na to czasu. Była młoda, gdy urodziła córkę, robiła karierę…

Jesteśmy młode, mamy dwadzieścia parę lat, rodzimy dzieci i nie mamy czasu. W tej chwili trochę zazdroszczę kobietom, które rodzą już jako dojrzałe kobiety i widzę, że to jest inne podejście – nie ma tego pośpiechu, nie ma tej walki o byt, chociaż o byt to w sumie jest zawsze walka – powiedziała Szapołowska.

Aktorka zazdrości kobietom, które decydują się na potomstwo w późniejszym wieku. Zauważyła ich inne podejście do roli matki. Ona sama swoje uczucia macierzyńskie przelała na wnuczkę.

Myślę, że przelałam te uczucia na swoją wnuczkę, nie mając wcześniej czasu na bycie dobrą matką... chociaż, co to znaczy dobra matka... nie wiadomo, co to znaczy, co to jest to dobre – zastanawiała się podczas wywiadu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szapołowska odkrywa eliksir młodości: "Pić dużo szampana i tarzać się w śniegu"

Szapołowska o własnej matce

W swoich rozważaniach nad byciem dobrą matką Grażyna Szapołowska nawiązała do słów Wisławy Szymborskiej. Wspomniała też swoją mamę, która zawsze kazała jej się dobrze zastanowić, czy w danej sprawie, problemie, na pewno nie ma jej winy. Rodzicielka aktorki radziła rozważyć wszystkie aspekty niż zacznie rzucać się oskarżeniami.

Tak jak mówi Wisława Szymborska – dobro okazuje się dobrem, które może znaczyć zupełnie co innego – całe życie zadajemy sobie jakieś pytania – czy wszystko jest możliwe wobec ludzi, jacy jesteśmy. Czy nie krzywdzimy ludzi, czy nie pozostawiamy ich we łzach, czy swoim pytaniem albo zachowaniem nie krzywdzimy kogoś. Dlaczego zawsze mówimy – to jest jego wina. A może to jest nasza wina? Moja mama tego mnie nauczyła – że nawet, jak to było ewidentne, że coś nie jest moją winą, to powinnam pomyśleć, czy nie ma w tym na pewno czasem mojej winy. I Szymborska porusza to.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(78)
Iwowwn
5 miesięcy temu
Nie martw się, większość ojców nie ma czasu na bycie ojcami, ale samopoczucie mają super i sobie nie mają nic do zarzucenia.
Ann
5 miesięcy temu
Moi rodzicie tez nie mieli. Kariera. Miałam wszystko, oprocz rodziców:) czy w wieku dorosłym jest jakakolwiek wież? Nie mamy o czym rozmawiać, nie znamy się. Ale rodzice maja bardzo dużo pieniedzy
Meg
5 miesięcy temu
Nie widzę różnicy.Dzisiaj matki niby są stale obecne i przy dzieciach,ale stale scrollują w smartfonach,albo dają je dzieciom dla świętego spokoju.
Iza
5 miesięcy temu
Ustalmy jedno- czas miałaś, ale po prostu zdecydowałaś poświęcić go na coś innego niż macierzyństwo. Tak brzmi prawdziwiej.
Sic
5 miesięcy temu
Dobrze, ze miala czas aby tego dzieciaka urodzic…
Najnowsze komentarze (78)
tom
5 miesięcy temu
Żadna wielka aktorka z p. Szapołowskiej !!! Zawsze chciała zaistnieć, uwielbiała sie rozbierać, przy ty ogromnie zawyżone libido i bardzo wysoka samoocena !!!! A dla nas, ludzi z boku----- niekoniecznie ..!!!!! Wnusia , niestety, nie posiada urody--- więc nie potrzebna, ta przedwczesna reklama !!!!
tom
5 miesięcy temu
I o to chodzi... Już babcia zaczyna wpychać brzydką , zmalowana wnusię---pewnie do aktorstwa...????Ciekaw jestem , kto egzaminuje i przyjmuje do szkoły aktorskiej-- te beznadziejne brzydkie beztalencia... ???/ Czyli dzieci aktorów !!!Jedyny, którego dzieci, nie straszą i powinien się nimi chwalić---to przystojny Paweł Deląg !!! Synowie--jak modele !!!!
Ula
5 miesięcy temu
Czasu mamy dokładnie tyle samo wszyscy. Dwadzieścia cztery godziny dziennie. My dokonujemy wyboru jak je wypełnimy.
oskar
5 miesięcy temu
Dlaczego wszyscy, starzy aktorzy, na siłę robią ze swoich, dzieci ( brzydkich nie utalentowanych!!!) aktorów ..????Przykład córki : Lindy, Jandy, Pazury, Englerta, Zborowskiego, Zamachowskiego, małego Szyca--i teraz babcia już ustawia, ( nie nachalnej urody!!!) wnuczkę !!! Opamiętajcie się !!!!
Mmm.
5 miesięcy temu
To znaczy wyszumiała się, a teraz zazdrości tym kobietom, które jednak czas poświęcają dzieciom???
hmm
5 miesięcy temu
te "kariery", widac ze robia w zyciu wiecej szkody niz pozytku, hmm
hmm
5 miesięcy temu
te "kariery", widac ze robia w zyciu wiecej szkody niz pozytku, hmm
Gość
5 miesięcy temu
Przekazała urodę i córce i wnuczce.
żyła
5 miesięcy temu
Po co tak się poświęcała karierze? To średnia aktorka o dobrej aparycji...
Alka
5 miesięcy temu
Starsza za młodu miała coś w sobie mogła się podobać. Dwie młodsze zupełnie nijakie, brzydkie nie powinna pchać tej młodszej do śpiewania ani do aktorstwa bo nie ma ku temu predyspozycji. Niech idzie za pielęgniarkę, przedszkolankę, naukowca ale media niech sobie odpuści.
Jaaaa
5 miesięcy temu
Za to jest wspaniała panią dla swojego psa
arnold
5 miesięcy temu
i po co te wywody ? czasu nie cofnie, trzeba żyć dalej, mieć kontakt z córką i wnuczką, być i rozmawiać.
Renata
5 miesięcy temu
Ładne te dziewczyny,i córki i wnuczka.
Ewa
5 miesięcy temu
Już by sobie darowała i nam oszczędziła pchania tej wnuczki do mediów. Jest poniżej przeciętnej o żadnym talencie.
...
Następna strona