Ivy
|

Greta Thunberg pojawiła się z ekipą filmową w okolicach elektrowni w Bełchatowie! Skrytykuje Polskę za trucie środowiska?

375
Podziel się

Młoda aktywistka klimatyczna kręciła swój materiał w obecności policji.

Greta Thunberg pojawiła się z ekipą filmową w okolicach elektrowni w Bełchatowie! Skrytykuje Polskę za trucie środowiska?
(East News)

Greta Thunberg na całym świecie stała się symbolem walki o środowisko naturalne zagrożone zmianami klimatu. 17-latka została okrzyknięta "człowiekiem roku 2019" magazynu Time oraz zdobyła nominację do Pokojowej Nagrody Nobla i w dalszym ciągu kontynuuje swoją działalność aktywistki klimatycznej.

Greta budzi skrajne emocje - jedni uważają ja za nadzieję dla przyszłych pokoleń, inni za "nawiedzoną ekoterrorystkę". Nie przepadają za nią zwłaszcza Donald Trump i Tadeusz Rydzyk.

14 stycznia inicjatorka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zawitała do Polski. Jej wizyta nie była nagłośniona, ale w mediach pojawiły się publikacje na ten temat po tym, jak nastolatkę widziano w Gdańsku.

Jak podaje jeden z lokalnych portali informacyjnych, młoda aktywistka odwiedziła również Bełchatów i okolice. Jej wizyta miała związek z tamtejszą elektrownią opalaną węglem brunatnym, uchodzącą za największego "truciciela" środowiska w Europie. Przeciw kopalni i elektrowni w Bełchatowie od lat protestują działacze ekologiczni.

"Około południa w towarzystwie ekipy telewizyjnej młoda aktywistka klimatyczna zajechała, jak przystało na aktywistkę, elektryczną Teslą na parking przed tarasem widokowym w Kleszczowie. Towarzyszący jej filmowcy nie byli już tak ekologiczni, jak ona. Wysiedli z czarnego busa marki mercedes, rozstawili kamery i nagrywali "setkę" na potrzeby prawdopodobnie jednego z popularnych programów dokumentalnych" - relacjonuje portal b24tv.pl.

Nastolatka nagrała swój materiał na tarasie widokowym w gminie Kleszczów, skąd dobrze widać elektrownię. Wszystko odbyło się w obecności policji. Najwyraźniej obawiano się, że aktywistka przeprowadzi tam jakiś happening.

Myślicie, że w swoim dokumencie Greta mocno skrytykuje Polskę?

KOMENTARZE
(375)
Gosc88x
miesiąc temu
Bez urazu,ale to po prostu mloda psycholka,ktory niszczy sobie dziecinstwo za zgoda rodzicow. Widac na jej twarzy jakis obled i falszczywosc
Gość
miesiąc temu
I pewnie lata samolotami z miejsca na miejsce. Tak o to dba o środowisko. Wszystko na pokaz, zero wiarygodności.
Klaudia
miesiąc temu
Irytujące dziecko
...
miesiąc temu
Biedne chore dziecko
Lukas
miesiąc temu
Goeniara jedna, od Polski wara
Najnowsze komentarze (375)
Bffcg
4 tyg. temu
Czy ona nie powinna być w tym czasie w szkole 🧐
Koko
4 tyg. temu
Greta ma dużo racji. Spójrzcie na zimę w Polsce w tym roku. Śniegu jeszcze nie było, a jakieś 18 jak byłam dzieckiem zaspy były większe ode mnie. Klimat się zmieniał zawsze, ale teraz zmienia się za szybko. I to jest problem, bo niewiele zostanie z naszej planety za 30 lat. To jest smutne.
Kuba
miesiąc temu
Za szkołę lepiej niech się weźmie.
Klm
miesiąc temu
Ktoś powinien wyslac Grete do Demokratycznej Republiki Konga do kopalni kobaltu, aby mogła stanąć w obronie dzieci wydobywających kobalt z kopalni za 2$ dziennie aby mogły być produkowane baterie do tesli, Apple i innych urządzeń.
gracz
miesiąc temu
Jakby była EKO, to przyjechałaby na rowerze, a nie w Tesli, która została naładowana prądem z oprotestowanej elektrowni.
Klara
miesiąc temu
Ja się boję tego w jakim tempie zużywamy naszą planetę.
Aliens
miesiąc temu
Brawa za odwagę!!!
Milka
miesiąc temu
Może by tak w Niemczech postrajkowała... Przy ich elektrowniach węglowych i kopalniach.
May
miesiąc temu
Niech odwiedzi w Szwecji zakłady które trują Bałtyk.
Joanna
miesiąc temu
Podczas gdy w Niemczech właśnie otwierają dużą elektrownie.... Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o?
Dora
miesiąc temu
Żal mi tego dziecka, czy ona nie ma nikogo bliskiego żeby jej pomógł?
Gru
miesiąc temu
Po co policja niech eskaluje największe zanieczyszczenie środowiska w Europie!
koko
miesiąc temu
Do redakcji...proszę was nie piszcie już o tym dziecku!!!!!
Lola
miesiąc temu
Wnuczka Macierewicza
...
Następna strona