Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Greta Thunberg odwiedziła Gdańsk! Klimatyczna aktywistka była widziana w towarzystwie ekipy filmowej (FOTO)

231
Podziel się

W poniedziałek 16-letnia Szwedka i jej towarzysze zjedli obiad i kolację w modnych, wegetariańskich restauracjach. Ktoś z Was ją spotkał?

Greta Thunberg odwiedziła Gdańsk! Klimatyczna aktywistka była widziana w towarzystwie ekipy filmowej (FOTO)
(East News, East News)
bCNpNwdN

Właściwie od samego początku swojej działalności Greta Thunberg wzbudza w światowych mediach wyjątkowo skrajne reakcje. Niektórzy twierdzą, że 16-letnia Szwedka jest wybawczynią dla ekosystemu i nadzieją dla przyszłych pokoleń, inni zaś uważają ją za "nawiedzoną ekoterrorystkę" i - jak to powiedział o niej sam Donald Trump - "rozwydrzonego dzieciaka, który ma problemy z panowaniem nad gniewem".

bCNpNwdP

Okazuje się, że w Polsce aktywistka klimatyczna również ma sporo przeciwników. W niedzielę w Radiu Maryja odbyła się audycja prowadzona przez prezesa Instytutu Gospodarki Rolnej, Szczepana Wójcika oraz Tadeusza Rydzyka, gdzie redemptorysta poruszył temat "ekoterrorystów" oraz samej Grety, która, jego zdaniem, zamiast się uczyć "manipuluje dziećmi".

Zaledwie dzień po audycji w Radiu Maryja ziścił się najgorszy sen toruńskiego duchownego: młodociana inicjatorka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego nieoczekiwanie odwiedziła Polskę, pojawiając się w poniedziałek Gdańsku w towarzystwie ekipy filmowej. Około 13 Szwedka była widziana w wegańskiej restauracji Avocado Spot, gdzie spędziła około godziny, żywo dyskutując ze starszymi towarzyszami.

"Dla nas było to ogromne przeżycie, bo cała nasza ekipa podziwia Gretę. Nie chcieliśmy się jej narzucać, prosić o wspólne zdjęcie, uszanowaliśmy jej prywatność, jedynie nasza kelnerka przez chwilę rozmawiała z osobami z jej otoczenia. Traktujemy jej wizytę jako okazję do zwrócenia uwagi na to, że to, co jemy, ma ogromny wpływ na zmiany klimatu" - wyznała w rozmowie z Trójmiasto.pl Joanna Krupicka, właścicielka Avocado Spot.

bCNpNwdV

Wygląda na to, że dziewczynka spędziła w Trójmieście cały dzień. Kolację - około godz. 20 - Thunberg zjadła w innej wegetariańskiej restauracji w Gdańsku - Mannie 68.

Wciąż nie wiadomo, w jakim celu Greta Thunberg pojawiła się w Polsce. Jako że na żadnym z jej profili w mediach społecznościowych nie pojawiła się informacja na temat przyjazdu do naszego kraju, wygląda na to, że wizyta w Trójmieście była dla 16-latki jedynie przystankiem.

Ktoś z Was ja spotkał?

bCNpNwdW
bCNpNweq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(231)
claudia
7 miesięcy temu
Ta dziewczynka to ofiara ludzi, którzy ją wykorzystują.
anti-Greta
7 miesięcy temu
Gdzie jest szwedzka opieka społeczna? Dlaczego to dziecko nie chodzi do szkoły? Po co była w Polsce? Pewnie po to aby nagrać filmik o tym, że jesteśmy trucicielami świata bo wydobywamy węgiel. Wyślijcie tą megalomankę do Chin czy Indii - niech tam naprawia świat - niech zobaczy jak tam ludzie żyją i powie ludziom, którzy ledwo wiążą koniec z końcem że muszą być bardziej "green" bo świat się kończy. Aktywistka od siedmiu boleści. Zmanipulowane dziecko z wypranym przez ideologie dorosłych dziecko, które nie ma pojęcia na czym świat stoi. O przyrodzie też za wiele nie wie - interesują ją bardziej ideologie niż natura.
Lola
7 miesięcy temu
Nie ma żadnego indywidualnego toku nauczania. Porzuciła szkołę po skończeniu podstawówki.
bCNpNwer
Wwo
7 miesięcy temu
Restauracja wegańska Avocado Spot w ktorej na 100% podawane jest awokado, ktorego uprawa niszczy środowisko, lokalne spolecznosci i jest juz w wielu krajach przejęta przez kartele narkotykowe (np. W Meksyku bo uprawa jest niesamowicie dochodowa z uwagi na przeogromne zapotrzebowanie przez calą tą bogatą "troszczacą sie o Ziemię" hipsteriadę) mędrkuje o tym jak ważne dla Ziemi jest rozsądne wybieranie tego co jemy... Boże, to jest szczyt hipokryzji. Nie kupujcie awokado! Poczytajcie o tym.
Stop wege
7 miesięcy temu
Trzeba było dać jej lanie, to by przestała się zajmować głupotami. Poszła by wreszcie do szkoły. Niegrzeczne dziewuszyszko. Polskie służby powinny ją zatrzymać jako osobę krzywdzoną przez dorosłych, która potrzebuje pomocy i ją posłać do szkoły i to tu w Polsce.
Najnowsze komentarze (231)
ola
7 miesięcy temu
http://www.theartofannihilation.com/the-manufacturing-of-greta-thunberg-for-consent-the-political-economy-of-the-non-profit-industrial-complex/ Bardzo duzo firm. zobaczcie chapter 1 i 2
Ejo
7 miesięcy temu
Kto to?
Aga
7 miesięcy temu
Nie, tylko nie w Mannie. To moja ulubiona restauracja w Gdańsku :(
MAGDA
7 miesięcy temu
WYTLUMACZCIE MI TYLKO JEDNO PROSZE ... DLACZEO OSOBA KTORA WALCZY O DOBRO MA TYLE ZLOSCI I NIENAWISCI W OCZACH ???
Mata hari
7 miesięcy temu
Dlaczego nie jedzie do Australii?I tak nie chodzi do szkoły.
Hdjebek
7 miesięcy temu
Ona ma 17 lat! Za rok będzie pełnoletnia, a wyglada jak max 12latka... i to nie jest kwestia dziecięcych rysow twarzy ani naturalnego looku. Ona jest tak wykreowana przez własnych rodziców, ktoś powinien się tym zająć bo to jakies skrzywienie
999x
7 miesięcy temu
DO SZKOŁY BACHORZE !!!!!!!
Eko
7 miesięcy temu
Geba skrzywiona psychicznie az ciarki przechodza. Dorosli calkiem oszaleli wykorzystujac do wszystkiego dzieci. Maszkaro wez sie do nauki.
bCNpNwej
Ola
7 miesięcy temu
Wzrok tego dziecka przywołuje ciarki .Biedna manipulowana dziewczynka.
Abcde
7 miesięcy temu
Chłodząca chora propaganda
Pin
7 miesięcy temu
Ciekawe kto ja sponsoruje
Sebo
7 miesięcy temu
Chora skrzywiona psychicznie dziewczynka mózg jej nie funkcjonuje
ekologicznie
7 miesięcy temu
Przyleciala na miotle?
Asia
7 miesięcy temu
Dziwne , że opieka jeszcze nie wkroczyła :d
...
Następna strona
bCNpNweL