Greta Thunberg przekonuje: "Głos młodych ludzi nie jest, a powinien być w centrum rozmowy"

285
Podziel się

17-letnia aktywistka wzięła udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, gdzie wystąpiła podczas specjalnej sesji klimatycznej. Zgadzacie się z jej słowami?

Greta Thunberg przekonuje: "Głos młodych ludzi nie jest, a powinien być w centrum rozmowy"
(East News)

Greta Thunberg w stosunkowo krótkim czasie stała się na świecie symbolem walki o ochronę środowiska naturalnego. Jednocześnie postać 17-latki wzbudza niezwykle skrajne emocje. Jedni widzą w niej wybawienie dla ekostystemu i uznają za nadzieję przyszłych pokoleń. Inni zaś twierdzą, że jest ona "nawiedzoną ekoterrorystką" oraz tak jak Donald Trump sprowadzają do miana "rozwydrzonego dzieciaka, który ma problemy z panowaniem nad gniewem".

Bez względu na to, jak różne są stanowiska na temat Thunberg, nie da się zaprzeczyć, że każde jej kolejne wystąpienie prowokuje dyskusję na temat ekologii. Nie powinno więc dziwić, że w 2019 roku nastolatka została okrzyknięta człowiekiem roku według magazynu Forbes. Niedługo później zdobyła natomiast nominację do pokojowej Nagrody Nobla. Chociaż 17-latka na co dzień zmaga się z falą negatywnych komentarzy, wcale nie zamierza zaprzestać swoich działań.

W tym tygodniu Greta, jako jedna z najmłodszych uczestniczek, wzięła udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. We wtorek 17-latka pojawiła się na specjalnej sesji poświęconej klimatowi i zrównoważonemu rozwojowi pod hasłem "Tworzenie zrównoważonej ścieżki w kierunku wspólnej przyszłości" Młoda aktywistka zwróciła wówczas uwagę, że w dzisiejszych czasach opinia młodych ludzi wciąż zbyt rzadko brana jest pod uwagę.

"Nie jestem osobą, która może narzekać na to, że nie jest wysłuchiwana (...) Głos młodych ludzi nie jest, a powinien być w centrum rozmowy" - przyznała Thunberg.

Zdaniem Grety współczesne społeczeństwo zdecydowanie musi poszerzyć swoją wiedzę na temat zmian klimatycznych i ich skutków. Nastoletnia aktywistka podkreśliła, jednak, że sama edukacja nie wystarczy do wprowadzenia zmian. Thunberg uważa bowiem, że większość ludzi bagatelizuje temat ochrony środowiska, a bez zmiany ich podejścia budowanie lepszej przyszłości nie będzie możliwe.

"To dopiero początek. Bez traktowania tego jako prawdziwego kryzysu nie będziemy mogli go rozwiązać" - ogłosiła 17-latka.

Zgadzacie się z jej słowami?

KOMENTARZE
(285)
Aga
4 tyg. temu
Można się zgodzić, ale bardzo to drażni, że za nią stoi sztab ludzi i pisze jej przemówienia. Zero autorytetu jak dla mnie
223
4 tyg. temu
Jedź do Afryki lub do Indii do tego syfu...tsm dopiero nie dbają o planetę 👹👹👹👹
Vvv
4 tyg. temu
Kto stoi za tym dzieckiem...
ulka
4 tyg. temu
Ty biedny dzieciaku jeszcze nawet nie wiesz jak bardzo Tobą manipulują, wykorzystają Cię, przemielą i wyplują, za ileś tam lat opiszesz to w książce
nono
4 tyg. temu
do szkoły.
Najnowsze komentarze (285)
gosc
3 tyg. temu
uposledzone dziecko kierowane przez jakis eko swirow
yxy
3 tyg. temu
a kim ona jest że ją zapraszają do Davos ? dużo gada i tyle.
Elo
4 tyg. temu
Prawda jest taka, że wielu naszych rodaków- patriotów w jej wieku, nie potrafi nawet płynnie przeczytać na głos czegoś z kartki.. Bardzo dobrze, że stoi za nią sztab ludzi, bo oznacza to, że jest więcej osób którym zależy nad tym, żeby ignoranci dostrzegli w ogóle problem!! A ignorantów jest wielu!! Jak widać niektórym tutaj szkoła niewiele dała, bo podstawy chemii, fizyki i biologii wraz z logicznym i analitycznym myśleniem bardzo kuleją.. a pseudo-wiedza na temat stanu naszej planety aż razi w oczy. A innych wysyłają do szkoły!! Mam nadzieję, że takimi właśnie ignorantami natura zajmie się w pierwszej kolejności..
Elo
4 tyg. temu
Prawda jest taka, że w jej wieku, wielu naszych rodaków nawet nie potrafi przeczytać czegoś płynnie na głos z kartki!!...Pomijając już ignorancję komentujących i ich pseudo-wiedzę na temat stanu planety, to sztab ludzi stojących za nią oczywiście też ma ten sam cel: sprawić, żeby ignoranci zaczęli w ogóle dostrzegać problem! Bardzo dobrze, że nie jest sama, bo to przynajmniej pokazuje, że jest nas więcej. A do tych co piszą do szkoły dziewczynko” : jak widać szkoła niewiele Wam dała, bo nawet podstawy biologii, chemii i fizyki, oraz logiczne i analityczne myślenie u Was kuleją.. Mam nadzieję, że natura w pierwszej kolejności zutylizuje właśnie tą część ludzkości, która przyczynia się do problemu.
moim zdaniem
4 tyg. temu
Gówniara do szkoły a nie szkalujesz nasz kraj ! Zachciało się jeździć do kopalni filmiki robić, lecąc samolotem nad Niemcami to w chmurach widac wielkie kłęby pionowe dymu, ale Niemiec i Francji zniszczonych imigrantami nikt nie rusza, nie można nic powiedzieć, tylko taki Putin fąłszując historię i jeszcze jakiś Timmermans pijaczyna zbłaźniony filmiki są można zobaczyć, a teraz jeszcze ta Greta niedouczona , idź do szkoły dziewczynko i jak się wyedukujesz to dopiero zajmij się polityką. Czyta z kartki , bo jej napisali tak ci , ktorym to się opłaca. Oni maja swoje udziały w spółkach eko itd dlatego wykorzystują to dziecko, żeby ZAROBIĆ SWOJE tylko po to A los przeciętnego Polaka maja gdzies. Wynocha Greta do swojego kraju
jaa
4 tyg. temu
Ona jest nieautentyczna i niech wraca precz do swojego kraju, bo obi nagonkę na Polskę, podczas gby w Niemczech właśnie otwierają kopalnie węgla , ale tam nie pojedzie, bo jej tak nie napisali scenariusza, żałosna mała manipulatorka. Zajmij się nauka dziecko a nie piep... od rzeczy
rabi
4 tyg. temu
Mydło,grzebień i żelazko to w pierwszej kolejności potrzebuje to dziecko !!
mateo
4 tyg. temu
Greta jest glosem sumienia ludzkosci , liderem naszych czasow , oczywiscie jak wszyscy wizjonerzy jest niezrozumiana przez prostych ludzi ktorzy boja sie zmian
Jagg
4 tyg. temu
Kryzys to ona dopiero będzie miała. Jak się nie zajmie tym, czym powinna, czyli NAUKĄ.
Nikt
4 tyg. temu
Cudowna dziewczyna❤
Ghh
4 tyg. temu
Miele tym jezorem a nic więcej nie robi . Nagroda Nobla? Za co?
gość
4 tyg. temu
"Młoda aktywistka", niedouczony dzieciak, Ekologicznie przyleciała na miotle.
Koleżanka
4 tyg. temu
Do szkoły ignorantko głupia jak prawy but z lewej nogi. Trochę książek, wiedzy o naturze, o cykliczności i co naprawdę jest przyczyną ocieplenia. Patologia, wykorzystywać dzieciaka do swoich interesów, rodzice powinni siedzieć w pierdlu za to, bo pozwolili córce wyprać mózg i użyć ją do swoich machlojek jadąc na koniku ocieplenia. Wszystko dla kasy, po trupach.... Boże, to obraza dla inteligencji człowieka, ta dziewczyna i cały ten proceder.
V8 ilovev8
4 tyg. temu
Gada bzdury
...
Następna strona