Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|
aktualizacja

Grzegorz Krychowiak chce ROZWIĄZAĆ KONTRAKT i wyjechać z Rosji!

Podziel się:

Grzegorz Krychowiak nie tylko sam nie chce już dłużej grać w rosyjskiej drużynie, ale i przekonał ponoć kolegów z FK Krasnodar do rozwiązania kontraktów. Piłkarze zbojkotowali środowy trening.

Grzegorz Krychowiak chce ROZWIĄZAĆ KONTRAKT i wyjechać z Rosji!
Grzegorz Krychowiak namówił kolegów do opuszczenia rosyjskiej drużyny (Getty Images)

Po ataku militarnym na Ukrainę Rosję spotkały srogie sankcje ze strony Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej. Nie tylko zdecydowano się odciąć rosyjskie banki od międzynarodowego systemu płatności SWIFT, ale i zaczęto sukcesywnie wykluczać państwo z różnych organizacji i wydarzeń międzynarodowych.

Świat sportu również nie pozostał obojętny względem rozpoczętej przez Rosję wojny. UEFA i FIFA podjęły decyzję o tym, by ojczyzna Władimira Putina nie brała udziału w mistrzostwach świata w piłce nożnej.

Zobacz także: Grzegorz Krychowiak zmieni dyscyplinę?! Do sieci trafiło wymowne wideo

Swój sprzeciw względem działań Rosjan postanowił dosadnie zakomunikować także Grzegorz Krychowiak. Występujący na pozycji pomocnika w rosyjskim klubie FK Krasnodar sportowiec nie tylko sam chce rozwiązać kontrakt i wyjechać z Rosji, ale i namówił do tego innych zawodników. Jak poinformował rosyjski dziennikarz Iwan Karpow, charyzmatyczny Grzesiek zdołał przekonać kolegów do opuszczenia drużyny. Według tamtejszych mediów wszyscy zagraniczni piłkarze Krasnodaru, a jest ich aż dziesięciu, mieli zbojkotować środowy trening.

Przypomnijmy, że Krychowiak przeszedł z Lokomotiwu do FK Krasnodar za cztery miliony euro. Polak w ciągu kilku miesięcy zdążył rozegrać 15 spotkań, a niedawno przejął opaskę kapitana.

Wcześniej umowę z klubem rozwiązał po zaledwie miesiącu pracy trener drużyny, pochodzący z Niemiec Daniel Farke.

32-latek to jednak niejedyny Polak występujący w rosyjskiej lidze. W tamtejszych klubach grają także między innymi Maciej Rybus, Sebastian Szymański czy Rafał Augustyniak. Postąpią podobnie?

Zobacz także: Dietetycy niszczą rady celebrytek, a Lidia Kopania swoją karierę
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
Oferty dla Ciebie