Trwa ładowanie...
Unicorn
Unicorn
|
aktualizacja

Gwiazdy BUNTUJĄ SIĘ przeciwko Kaczyńskiemu: "Jakie masz prawo wypowiadać się na temat kobiet, jeśli nią nie jesteś?! Nawet z żadną kobietą nigdy nie byłeś?!" (ZDJĘCIA)

556
Podziel się:
556
Podziel się:

Wywód Jarosława Kaczyńskiego o kobietach "dających w szyję" oburzył wiele celebrytek. Prezesa PiS skrytykowały m.in. Monika Mrozowska, Paulina Smaszcz czy Agnieszka Woźniak-Starak. Niektóre gwiazdy wzięły do ręki kieliszki.

1
 / 12
Gwiazdy BUNTUJĄ SIĘ przeciwko Kaczyńskiemu: "Jakie masz prawo wypowiadać się na temat kobiet, jeśli nią nie jesteś?! Nawet z żadną kobietą nigdy nie byłeś?!" (ZDJĘCIA)
Gwiazdy BUNTUJĄ SIĘ przeciwko Kaczyńskiemu: "Jakie masz prawo wypowiadać się na temat kobiet, jeśli nią nie jesteś?! Nawet z żadną kobietą nigdy nie byłeś?!" (ZDJĘCIA)
Gwiazdy reagują na słowa Jarosława Kaczyńskiego o kobietach (AKPA, Forum, Instagram, Baranowski, Grzegorz Czykwin)
0
0

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Ełku odbiło się szerokim echem w mediach i zwróciło uwagę wielu celebrytów. Wszystko za sprawą kontrowersyjnych słów prezesa PiS na temat niskiej dzietności. Polityk zasugerował, że winę za niski przyrost naturalny ponoszą młode kobiety, które, jego zdaniem, nadużywają alkoholu, a konkretniej - "dają w szyję".

Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Pamiętajcie, że mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa (...)stwierdził.

Na słowa Jarosława Kaczyńskiego ostro zareagowało już wiele przedstawicielek polskiego show biznesu, w tym Kinga Rusin, Justyna Nagłowska czy Ewa Chodakowska. Głos zabrała także Anna Lewandowska.

Wśród rodzimych celebrytek nie zabrakło tych, które otwarcie kpiły z wywodu Kaczyńskiego, zamieszczając w sieci zdjęcia z kieliszkami. Agnieszka Woźniak-Starak w ironicznym tonie napisała na przykład, że nie ma dzieci, gdyż "w sobotę była na imprezie i wypiła całkiem sporo wina". Monika Mrozowska w ostrym wpisie zarzuciła prezesowi m.in. szerzenie "pseudonaukowych tyrad" na temat alkoholizmu, Paulina Smaszcz posądziła go zaś o nienawiść do kobiet.

Zobaczcie, jak gwiazdy skomentowały wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego.

2
 / 12
Agnieszka Woźniak-Starak

Nie mam dzieci. To pewnie dlatego, że w sobotę byłam na imprezie i wypiłam całkiem sporo wina. A pan prezes nie ma z jakiego powodu? - czytamy w instagramowej relacji gwiazdy TVN.

3
 / 12
Monika Mrozowska

Mrozowska w opublikowanym w poniedziałek wpisie wyznała, że obejrzała wypowiedź Kaczyńskiego na prośbę jednego z dziennikarzy i "od razu pożałowała". Celebrytka i mama czwórki dzieci poleciła prezesowi PiS, by powstrzymał się od wypowiedzi na tematy, w których nie posiada żadnego doświadczenia. Skrytykowała także jego osobliwą teorię na temat alkoholizmu wśród kobiet i mężczyzn.

Jeśli miał to być program satyryczny, bo w tle słychać śmiechy klakierów, to wyjątkowo mało zabawny. Choć jedno zdanie jest warte uwagi. JEDNO. "Kobiety decydują się na dzieci, albo się nie decydują." Następnym razem prosiłabym pana prezesa, żeby właśnie do takich krótkich wypowiedzi się ograniczał. Nic więcej. Wypowiadać się o rzeczach, o których nie wie się nic ? Ja nie mam odwagi. A tu proszę. Kolejne pseudonaukowe tyrady na temat kobiecego alkoholizmu. Skąd pan to wygrzebał? Proszę to powiedzieć tym kilkunastoletnim pijanym chłopcom, że do ich alkoholizmu to jeszcze ho, ho… ale muszą mieć oko na pijane koleżanki. I gdzie… są te dzieci? Pana dzieci? Skoro pan taki obyty w temacie - napisała.

Mrozowska przyznała także, że jej 19-letnia córka aktualnie nie planuje zostać matką.

Mam jedną dorosłą córkę. Póki co deklaruje, że nie chce mieć dzieci. Nie, nie przez alkoholizm. Ciężko pracuje, uczy się, jest super dziewczyną. Może to kwestia plagi mężczyzn… którzy udają mężczyzn… - zakończyła ostro.

4
 / 12
Marzena Rogalska

Marzena Rogalska w niedzielę zamieściła na Instagramie zdjęcia z podróży do Paryża, na których pozuje z kieliszkiem białego wina. W dołączonym do fotografii opisie dziennikarka odniosła się do słów Kaczyńskiego.

Tymczasem z Paryża łączę się z wszystkimi kobietami dającymi dzisiaj w szyję - napisała, dodając do wpisu takie hasztagi jak m.in. "odklejony od rzeczywistości", "kompromitacja" czy "brak słów".

5
 / 12
Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek w odpowiedzi na pytania fanów zamieściła na Instagramie rysunek autorstwa Andrzeja Milewskiego przedstawiającą Kaczyńskiego jako wujka na weselu, przez którego wywody goście zaczynają opuszczać imprezę. Podobną grafikę na swoim profilu zamieściła także m.in. Katarzyna Warnke.

Pytacie o wczorajszą wypowiedź jednego wuja... Zabierzcie mu mikrofon - napisała w relacji.

W dalszej części instagramowej relacji Rozenek udostępniła wpis prof. Rafała Kurzawy, który za przyczyny odkładania przez Polki decyzji o macierzyństwie uznał m.in. brak wystarczającego wsparcia ze strony państwa, edukacji seksualnej czy finansowania leczenia niepłodności. Następnie zaś dodała ironicznie:

A teraz lecę do moich bombelków, bo człowiek nie dawał w szyję, narobił tych dzieci, jeszcze, żeby jakoś tak normalnie, to nie, nawydziwiał, po lekarzach chodził, to teraz trza iść w las: liści szukać na biologię, kamyki do auta ładować i krupnik wstawiać. A można było - napisała.

6
 / 12
Paulina Smaszcz

W ostrych słowach wypowiedź Kaczyńskiego potępiła także Paulina Smaszcz, która w niedzielę podzieliła się z obserwatorami obszernym instagramowym wpisem.

Panie Kaczyński, JA NIE DAJĘ W SZYJĘ! Pana słowa wypowiedziane o kobietach w Ełku, świadczą o tym, jak nienawidzi pan kobiet, jak wywołują w panu obrzydzenie i niechęć. Jakie masz prawo wypowiadać się na temat kobiet, jeśli nią nie jesteś?! Nawet z żadną kobietą nigdy nie byłeś?! Z żadną nie żyłeś?! Żadną się nie opiekowałeś!? Jakie masz prawo wypowiadać się na temat Matek, jeśli sam nie masz dzieci?! - grzmiała celebrytka.

Jakie masz prawo oceniać decyzje na temat rodzicielstwa, jak sam nie byłeś rodzicem i nigdy nie dowiedziałeś się, co oznacza odpowiedzialność i miłość rodzicielska?! Pijesz chyba od ponad 20 lat, skoro tak skrupulatnie wyliczyłeś wiek alkoholika mężczyzny?!

W dalszej części wpisu Smaszcz stwierdziła, że dzięki polityce Kaczyńskiego Polska "z roku na rok buduje niechęć do kobiet", dodając także, że prezes "nie dorasta do pięt" obywatelkom. Celebrytka zarzuciła politykowi ograniczanie kobiecego prawa do demokracji i decydowania o własnych losach, w tym macierzyństwie. Wytknęła też szefowi PiS pozostawianie potrzebujących obywateli samym sobie i wyjaśniła, że młode Polki nie chcą zachodzić w ciążę przez aktualną sytuację panującą w kraju.

(...) Osoby starsze zostawiasz w biedzie i głodzie, licząc tylko ich głosy. Chore dzieci, niepełnosprawne umysłowo i fizycznie, zostawiasz na pastwę losu, bo tylko miłość i oddanie ich rodziców powodują, że żyją w godności. Co ty możesz wiedzieć o wychowaniu i opiece nad takimi dziećmi? NIC. A ja wiem, bo znam wielu rodziców, którzy walczą o godne życie tych dzieci każdego dnia pełnego poświęceń, kryzysów, bezradności. Teraz przeprowadzasz atak na młode kobiety do 25. roku życia, "że dają w szyję" i nie decydują się na bycie Matkami. Jarosławie Kaczyński, a wziął pan pod uwagę, że młode kobiety w tym kraju mogą nie chcieć być Matkami, bo ten kraj nie sprzyja ich rozwojowi, zarobkom, bezpieczeństwu, stabilności?! (...) - kontynuowała.

W swoim wpisie Smaszcz wyznała także, że w przeszłości kilkakrotnie doświadczyła poronienia.

Jestem Mamą dwóch synów. Troje mi umarło, ale czuję się ich Mamą i nadal nią będę. Nigdy nie dawałam w szyję. Całe życie od 16. roku ciężko pracuję, pomagając też innym, ile mogłam. Nie jestem Mamą idealną, ale najlepszą, jaką umiem być i wciąż nią będę. Nie zabierzesz nam prawa głosu! - zakończyła.

7
 / 12
Agata Młynarska

Agata Młynarska

0
0

Dziennikarka w zamieszczonym na Instagramie wpisie podkreśliła, że macierzyństwo to intymna sprawa, a decyzja o posiadaniu dzieci to kwestia osobista. Podzieliła się też z obserwatorami fragmentem tekstu swojego ojca Wojciecha Młynarskiego, opowiadającego o 12 godzinach z życia kobiety.

Macierzyństwo to bardzo poważna, osobista, intymna decyzja. Na całe życie! Jest to materia wielce delikatna! Każdemu wypowiadającemu się na ten temat doradzam ostrożność i wstrzemięźliwość! (Tak przecież zalecają w kręgach zbliżonych do ołtarza, stołu i łoża). A tym, którzy nie mieli okazji przeżyć 12 godzin z życia kobiety, dedykuję tekst Wojciecha Młynarskiego (...) - napisała.

Oj tak, TEN PAN NAM SIĘ UDAŁ! - dodała na końcu wpisu, odnosząc się do wersów autorstwa Młynarskiego - I niech Pan lepiej się nie wypowiada na temat, o którym nie ma Pan pojęcia! - napisała.

8
 / 12
Monika Olejnik

Monika Olejnik otwarcie zakpiła z wywodów Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarka zamieściła w sieci zdjęcia z kieliszkiem, które opatrzyła krótkim:

#Na zdrowie w oparach absurdu - napisała.

9
 / 12
Aleksandra Żebrowska

Aleksandra Żebrowska skomentowała wypowiedź prezesa PiS, udostępniając na swoim profilu ciążowe zdjęcie, na którym wpatruje się w obiektyw z poważną miną.

Wystarczyło nie brać w szyję - napisała w ironicznym tonie pod fotografią.

10
 / 12
Marcin Prokop

Słowa Jarosława Kaczyńskiego skomentował także Marcin Prokop. W rozmowie z Andrzejem Stankiewiczem podczas poniedziałkowego wydania "Dzień Dobry TVN" dziennikarz nie przebierał w słowach.

Pracuję w tej stacji już od 20 lat i na trzeźwo bym tego nie zniósł (...). Jak to kiedyś powiedział Lech Wałęsa: "Nie może pouczać pszczół ten, co nigdy nie był w ulu". Pan prezes zatwardziały kawaler, sam bezdzietny, ma tutaj rzeczywiście średnie prawo, żeby się na ten temat wypowiadać - ocenił.

Prowadzący "DD TVN" zażartował również, że być może wkrótce każdy Polak będzie zobowiązany do korzystania z "zielonej książeczki", w której znajdą się myśli na każdy temat i instrukcje na każdą okazję stworzone przez Jarosława Kaczyńskiego.

11
 / 12
Blanka Lipińska

Odpowiadając na pytania fanów, Blanka Lipińska wyznała, że nosiła się z zamiarem publicznego skomentowania ostatniej wypowiedzi Kaczyńskiego, jednak ostatecznie postanowiła się wstrzymać. Celebrytka nie mogła bowiem wypowiedzieć się na ten temat bez używania niecenzuralnych słów.

Nawet próbowałam nagrać Story o tym, co usłyszałam (mimo że nie wypowiadam się na tematy polityczne). Ale tak strasznie przeklinałam, że odpuściłam. Uznałam, że moja dyplomacja oraz zasób słów są niewystarczające, bym mogła to skomentować - wyznała.

Niedługo później Blanka zamieściła w sieci wymowne zdjęcie z kieliszkiem wina, które opatrzyła hasztagiem "Daję w szyję".

12
 / 12
Tomasz Oświeciński

Tomasz Oświeciński postanowił publicznie okazać wsparcie polskim kobietom, pozując w koszulce z napisem "Jestem feministą".

W ostatnim czasie dużo się mówi o polskich Kobietach. Smutni Panowie, którzy nawet nie posiadają rodziny, chcą im mówić jak żyć, ile dzieci rodzić, rządzić ich ciałem, a także liczyć ilość wypitych drinków. Nie będę się rozpisywać, bo każdy normalny człowiek ma pewnie takie samo stanowisko jak ja. Jestem z Wami Kobiety, Mamy, Panienki, Dziewczyny, Wdowy, Singielki - napisał pod fotografią.

KOMENTARZE
(556)
Breaking news
2 lata temu
Najwięcej dzieci rodzi się w rodzinach dysfunkcyjnych, gdzie alkohol leje się strumieniami i produkcja przypadkowych dzieci idzie pełną parą! Później narzekają, że nie mają pieniędzy 🙃
Gosc
2 lata temu
Jestem mocno dorosla. Posiadam dzieci,ktore kocham i jestem absolutnie przekonana,ze sa najlepszym darem od losu. Slowa Kaczynskiego bardzo mnie oburzyly. Bardzo . Sa niesprawiedliwe,ordynarne i nie powinny nigdy pasc pod adresem Kobiet. Jak mozna mowic takie bzdury? Pan nic nie wie o Kobietach,a wypowiada sie jak autorytet. Oczekuje ,ze przeprosi pan Kobiety,Dziewczyny.
Ciekawe
2 lata temu
Kolejne odwrócenie uwagi od dużo ważniejszych kwestii. Ciekawe jaką to ustawę chcą po cichu przegłosować że potrzebują zasłony dymnej.
A kogo
2 lata temu
A gwiazdy sà na niebie
Aaa
2 lata temu
Gdzie komentarze tych hipokrytek, na temat wypowiedzi słońca Peru, jakie to macierzyństwo jest męką i udręką, no gdzie!?
Najnowsze komentarze (556)
Hehe
rok temu
Dziewczyny,Wasze zdjecia z lampkami wina itd..super odpwiedz´
Hehe
rok temu
Dziewczyny,Wasze zdjecia z lampkami wina itd..super odpwiedz´
Upadek
2 lata temu
Co się porobiło w tym narodzie ewidentne zachęcanie do homoseksualizmu zmiany płci i te strajki kobiet a tam ryczą jak opętani zabić nienarodzone.Przyjdzie nam za to zapłacić
król Polski
2 lata temu
zamiast chodzić po imprezach i wrzucać idiotyczne zdjęcia z kieliszkami albo popisywać się głupimi komentarzami nt. posiadania dzieci i słuchania pochwał pantoflarzy lepiej zajmijcie się problemem alkoholizmu wsród młodych kobiet, kaczor oczywiście winny że nawet nie potrafią znaleźć sobie partnera, absurd!! na pewno chwalenie się pijaństwem przyciągnie mnóstwo absztyfikantów :)
Ada
2 lata temu
Rozmajdanowa niech lepiej siedzi cicho… Tatuś jest przecież na usługach Kaczora i niezłe bierze pieniądze
🇵🇱🇵🇱🇵🇱�...
2 lata temu
A ja alkocholu nie piję ale za zdrowie Pana Kaczyńskiego się napiję dużo zdrowia i żeby polska była polaką.
Maja
2 lata temu
A cóż to za gwiazdy, to już zaczyna być śmieszne, chyba nie wiecie co to znaczy gwiazda......
Greta
2 lata temu
Nie macie macic I niczego nie potraficie stworzyc dlatego boicie sie sily kobiet, proponuje najpierw rozwiazac wasze problemy z potencja jezeli chcecie sie rozmnazac...
Rita
2 lata temu
Dlaczego on posluguje sie jezykiem potocznym...nie potrafi inaczej sie wyslowic, to ma byc polityk?
Raz
2 lata temu
Zenada. Celebryci.....Ani czytać ani słuchać ze zrozumieniem nie potrafią. Autorytety? DNO. A większość zapijaczona i na haju
Śmieszek
2 lata temu
Do swoich łóżek nie pozwalają zaglądać a o łóżku prezesa się wypowiadają.
Pytek.
2 lata temu
A co na to Beata Kozidrak i reszta celebrytek?
tgh
2 lata temu
a co te bezdzietne mężatki majqmajq więcej do powiedzenia nis Kaczyński
olo
2 lata temu
Dlaczego Kaczyński na tych swoich wiecach, oprócz, prawie pułku policji i zaburzonych słuchaczy-- których przywozi, na każde spotkania-- i rżą razem z nim---- nie opowie o P. Polaszczyku--swojej wielkiej miłości ?????? Może wtedy wszystkie panie-- i te co dają w szyję i te nie pijące----mogłyby się, śmiać i świetnie bawić ??????
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Tak naprawdę wyglądały ZĘBY gwiazd. Wiadomo, ile zapłacili, by mieć "nowy uśmiech" (ZDJĘCIA)

W świecie show-biznesu flesze nie wybaczają żadnych niedoskonałości. Perfekcyjne uzębienie to tzw. "must have". Za znanymi uśmiechami stoi arsenał kosztownych stomatologicznych zabiegów. Kiedyś nie mogli pochwalić się idealnymi zębami, dziś z dumą prezentują swoje "perełki". Ale jak gwiazdy wyglądały przed wizytą u dentystów?
9.

Sylwia Przybysz i Jan Dąbrowski wprowadzają się do 230-METROWEJ WILLI. Internautka dopytuje: "A ścian nie malujecie?". Jest reakcja (ZDJĘCIA)

Sylwia Przybysz i Jan Dąbrowski kończą już urządzać swoją willę. Influencerka uchyliła rąbka tajemnicy i pokazała niektóre wnętrza. Jedną z internautek zdziwiły "niepomalowane" ściany. Doczekała się odpowiedzi.
8.

Uśmiechnięci Justin i Hailey Bieberowie wracają z lunchu. Żona piosenkarza wyeksponowała CIĄŻOWY BRZUCH (ZDJĘCIA)

Justin i Hailey Bieberowie zostali "przyłapani" przez fotoreportera w Los Angeles, gdy wracali z lunchu. Małżeństwo sprawiało wrażenie radosnych, a żona piosenkarza wyeksponowała ciążowy brzuch. Rodzina jak z obrazka?
7.

Emily Ratajkowski odsłania zgrabną sylwetkę w Monako, prezentując bikini pokryte zdjęciami PÓŁNAGICH kobiet. Stylowo? (ZDJĘCIA)

Ostatnio Emily Ratajkowski pojawiła się w Monako, gdzie gościła z powodu tegorocznego Grand Prix Formuły 1. 32-latka nie byłaby sobą, gdyby z tej okazji nie opublikowała w sieci kilku zdjęć, na których pokazała jak wypoczywa na urlopie.
6.

67-letnia Ewa Kasprzyk korzysta z zasłużonych wakacji w Sopocie, pluskając się w Bałtyku (ZDJĘCIA)

Ewa Kasprzyk ma za sobą kilka intensywnych miesięcy pracy. Nic dziwnego, że jurorce "Tańca z Gwiazdami" zamarzyły się wczasy w Sopocie. Taplając się w morzu, aktorka natknęła się na fotografa, który uwiecznił na zdjęciach jej kąpiel. Ikona?
5.

Upadek z hamaka, ataki zwierząt, udawany poród... Największe wpadki ze ŚNIADANIÓWEK (RANKING PUDELKA)

Telewizja śniadaniowa lubi zaskakiwać widzów. Prezenterzy wielokrotnie przekonali się na własnej skórze, że bywają sytuacje, których nie da się przewidzieć. Co gorsza, w programie na "żywo" nie można zrobić dubla, kiedy palnie się głupotę... Oto ranking akcji, które wyjątkowo zapadły nam w pamięć.
4.

Anna Mucha i Jakub Wons z NIETĘGIMI MINAMI pędzą do kwiaciarni. Aktorka odsłoniła nogi w jeansowej mini (ZDJĘCIA)

Paparazzi "przyłapali" Annę Muchę i Jakuba Wonsa na mieście. Zakochani pomaszerowali z nietęgimi minami do jednej z warszawskich kwiaciarni i zaopatrzyli się w naręcze róż.
3.

Keanu Reeves "przyłapany" na randce z ukochaną we włoskiej restauracji. Romantycznie? (ZDJĘCIA)

Fotoreporterzy "przyłapali" ostatnio Keanu Reevesa podczas romantycznego wypadu do restauracji w towarzystwie swojej drugiej połówki, Alexandry Grant. Trzeba przyznać, że zakochani uroczo razem wyglądają.
2.

Naburmuszona Jennifer Lopez odsłania umięśniony brzuch w kusej bluzce. W dłoni dzierżyła torebkę za PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH (ZDJĘCIA)

W obliczu plotek o kryzysie w jej związku Jennifer Lopez próbuje zająć swoje myśli kolejnymi zajęciami. Uzbrojona w wartą majątek torbę artystka dała się sfotografować przed szkołą tańca w Los Angeles.
1.

15. urodziny K MAG-a: Omenaa Mensah, Magdalena Cielecka, Natalia Szroeder... (ZDJĘCIA)

Podczas wtorkowej imprezy z okazji 15. urodzin K MAG-a oficjalnie rozdano nagrody magazynu, czyli MOSKITY. Na wydarzeniu nie zabrakło kilku znanych twarzy.