Trwa ładowanie...
Unicorn
|
aktualizacja

Gwiazdy BUNTUJĄ SIĘ przeciwko Kaczyńskiemu: "Jakie masz prawo wypowiadać się na temat kobiet, jeśli nią nie jesteś?! Nawet z żadną kobietą nigdy nie byłeś?!" (ZDJĘCIA)

556
556
Podziel się

Wywód Jarosława Kaczyńskiego o kobietach "dających w szyję" oburzył wiele celebrytek. Prezesa PiS skrytykowały m.in. Monika Mrozowska, Paulina Smaszcz czy Agnieszka Woźniak-Starak. Niektóre gwiazdy wzięły do ręki kieliszki.

1
 / 12
Gwiazdy BUNTUJĄ SIĘ przeciwko Kaczyńskiemu: "Jakie masz prawo wypowiadać się na temat kobiet, jeśli nią nie jesteś?! Nawet z żadną kobietą nigdy nie byłeś?!" (ZDJĘCIA)
Gwiazdy BUNTUJĄ SIĘ przeciwko Kaczyńskiemu: "Jakie masz prawo wypowiadać się na temat kobiet, jeśli nią nie jesteś?! Nawet z żadną kobietą nigdy nie byłeś?!" (ZDJĘCIA)
Gwiazdy reagują na słowa Jarosława Kaczyńskiego o kobietach (AKPA, Forum, Instagram, Baranowski, Grzegorz Czykwin)
0
0

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Ełku odbiło się szerokim echem w mediach i zwróciło uwagę wielu celebrytów. Wszystko za sprawą kontrowersyjnych słów prezesa PiS na temat niskiej dzietności. Polityk zasugerował, że winę za niski przyrost naturalny ponoszą młode kobiety, które, jego zdaniem, nadużywają alkoholu, a konkretniej - "dają w szyję".

Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Pamiętajcie, że mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa (...)stwierdził.

Na słowa Jarosława Kaczyńskiego ostro zareagowało już wiele przedstawicielek polskiego show biznesu, w tym Kinga Rusin, Justyna Nagłowska czy Ewa Chodakowska. Głos zabrała także Anna Lewandowska.

Wśród rodzimych celebrytek nie zabrakło tych, które otwarcie kpiły z wywodu Kaczyńskiego, zamieszczając w sieci zdjęcia z kieliszkami. Agnieszka Woźniak-Starak w ironicznym tonie napisała na przykład, że nie ma dzieci, gdyż "w sobotę była na imprezie i wypiła całkiem sporo wina". Monika Mrozowska w ostrym wpisie zarzuciła prezesowi m.in. szerzenie "pseudonaukowych tyrad" na temat alkoholizmu, Paulina Smaszcz posądziła go zaś o nienawiść do kobiet.

Zobaczcie, jak gwiazdy skomentowały wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego.

2
 / 12
Agnieszka Woźniak-Starak

Nie mam dzieci. To pewnie dlatego, że w sobotę byłam na imprezie i wypiłam całkiem sporo wina. A pan prezes nie ma z jakiego powodu? - czytamy w instagramowej relacji gwiazdy TVN.

3
 / 12
Monika Mrozowska

Mrozowska w opublikowanym w poniedziałek wpisie wyznała, że obejrzała wypowiedź Kaczyńskiego na prośbę jednego z dziennikarzy i "od razu pożałowała". Celebrytka i mama czwórki dzieci poleciła prezesowi PiS, by powstrzymał się od wypowiedzi na tematy, w których nie posiada żadnego doświadczenia. Skrytykowała także jego osobliwą teorię na temat alkoholizmu wśród kobiet i mężczyzn.

Jeśli miał to być program satyryczny, bo w tle słychać śmiechy klakierów, to wyjątkowo mało zabawny. Choć jedno zdanie jest warte uwagi. JEDNO. "Kobiety decydują się na dzieci, albo się nie decydują." Następnym razem prosiłabym pana prezesa, żeby właśnie do takich krótkich wypowiedzi się ograniczał. Nic więcej. Wypowiadać się o rzeczach, o których nie wie się nic ? Ja nie mam odwagi. A tu proszę. Kolejne pseudonaukowe tyrady na temat kobiecego alkoholizmu. Skąd pan to wygrzebał? Proszę to powiedzieć tym kilkunastoletnim pijanym chłopcom, że do ich alkoholizmu to jeszcze ho, ho… ale muszą mieć oko na pijane koleżanki. I gdzie… są te dzieci? Pana dzieci? Skoro pan taki obyty w temacie - napisała.

Mrozowska przyznała także, że jej 19-letnia córka aktualnie nie planuje zostać matką.

Mam jedną dorosłą córkę. Póki co deklaruje, że nie chce mieć dzieci. Nie, nie przez alkoholizm. Ciężko pracuje, uczy się, jest super dziewczyną. Może to kwestia plagi mężczyzn… którzy udają mężczyzn… - zakończyła ostro.

4
 / 12
Marzena Rogalska

Marzena Rogalska w niedzielę zamieściła na Instagramie zdjęcia z podróży do Paryża, na których pozuje z kieliszkiem białego wina. W dołączonym do fotografii opisie dziennikarka odniosła się do słów Kaczyńskiego.

Tymczasem z Paryża łączę się z wszystkimi kobietami dającymi dzisiaj w szyję - napisała, dodając do wpisu takie hasztagi jak m.in. "odklejony od rzeczywistości", "kompromitacja" czy "brak słów".

5
 / 12
Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek w odpowiedzi na pytania fanów zamieściła na Instagramie rysunek autorstwa Andrzeja Milewskiego przedstawiającą Kaczyńskiego jako wujka na weselu, przez którego wywody goście zaczynają opuszczać imprezę. Podobną grafikę na swoim profilu zamieściła także m.in. Katarzyna Warnke.

Pytacie o wczorajszą wypowiedź jednego wuja... Zabierzcie mu mikrofon - napisała w relacji.

W dalszej części instagramowej relacji Rozenek udostępniła wpis prof. Rafała Kurzawy, który za przyczyny odkładania przez Polki decyzji o macierzyństwie uznał m.in. brak wystarczającego wsparcia ze strony państwa, edukacji seksualnej czy finansowania leczenia niepłodności. Następnie zaś dodała ironicznie:

A teraz lecę do moich bombelków, bo człowiek nie dawał w szyję, narobił tych dzieci, jeszcze, żeby jakoś tak normalnie, to nie, nawydziwiał, po lekarzach chodził, to teraz trza iść w las: liści szukać na biologię, kamyki do auta ładować i krupnik wstawiać. A można było - napisała.

6
 / 12
Paulina Smaszcz

W ostrych słowach wypowiedź Kaczyńskiego potępiła także Paulina Smaszcz, która w niedzielę podzieliła się z obserwatorami obszernym instagramowym wpisem.

Panie Kaczyński, JA NIE DAJĘ W SZYJĘ! Pana słowa wypowiedziane o kobietach w Ełku, świadczą o tym, jak nienawidzi pan kobiet, jak wywołują w panu obrzydzenie i niechęć. Jakie masz prawo wypowiadać się na temat kobiet, jeśli nią nie jesteś?! Nawet z żadną kobietą nigdy nie byłeś?! Z żadną nie żyłeś?! Żadną się nie opiekowałeś!? Jakie masz prawo wypowiadać się na temat Matek, jeśli sam nie masz dzieci?! - grzmiała celebrytka.

Jakie masz prawo oceniać decyzje na temat rodzicielstwa, jak sam nie byłeś rodzicem i nigdy nie dowiedziałeś się, co oznacza odpowiedzialność i miłość rodzicielska?! Pijesz chyba od ponad 20 lat, skoro tak skrupulatnie wyliczyłeś wiek alkoholika mężczyzny?!

W dalszej części wpisu Smaszcz stwierdziła, że dzięki polityce Kaczyńskiego Polska "z roku na rok buduje niechęć do kobiet", dodając także, że prezes "nie dorasta do pięt" obywatelkom. Celebrytka zarzuciła politykowi ograniczanie kobiecego prawa do demokracji i decydowania o własnych losach, w tym macierzyństwie. Wytknęła też szefowi PiS pozostawianie potrzebujących obywateli samym sobie i wyjaśniła, że młode Polki nie chcą zachodzić w ciążę przez aktualną sytuację panującą w kraju.

(...) Osoby starsze zostawiasz w biedzie i głodzie, licząc tylko ich głosy. Chore dzieci, niepełnosprawne umysłowo i fizycznie, zostawiasz na pastwę losu, bo tylko miłość i oddanie ich rodziców powodują, że żyją w godności. Co ty możesz wiedzieć o wychowaniu i opiece nad takimi dziećmi? NIC. A ja wiem, bo znam wielu rodziców, którzy walczą o godne życie tych dzieci każdego dnia pełnego poświęceń, kryzysów, bezradności. Teraz przeprowadzasz atak na młode kobiety do 25. roku życia, "że dają w szyję" i nie decydują się na bycie Matkami. Jarosławie Kaczyński, a wziął pan pod uwagę, że młode kobiety w tym kraju mogą nie chcieć być Matkami, bo ten kraj nie sprzyja ich rozwojowi, zarobkom, bezpieczeństwu, stabilności?! (...) - kontynuowała.

W swoim wpisie Smaszcz wyznała także, że w przeszłości kilkakrotnie doświadczyła poronienia.

Jestem Mamą dwóch synów. Troje mi umarło, ale czuję się ich Mamą i nadal nią będę. Nigdy nie dawałam w szyję. Całe życie od 16. roku ciężko pracuję, pomagając też innym, ile mogłam. Nie jestem Mamą idealną, ale najlepszą, jaką umiem być i wciąż nią będę. Nie zabierzesz nam prawa głosu! - zakończyła.

7
 / 12
Agata Młynarska

Dziennikarka w zamieszczonym na Instagramie wpisie podkreśliła, że macierzyństwo to intymna sprawa, a decyzja o posiadaniu dzieci to kwestia osobista. Podzieliła się też z obserwatorami fragmentem tekstu swojego ojca Wojciecha Młynarskiego, opowiadającego o 12 godzinach z życia kobiety.

Macierzyństwo to bardzo poważna, osobista, intymna decyzja. Na całe życie! Jest to materia wielce delikatna! Każdemu wypowiadającemu się na ten temat doradzam ostrożność i wstrzemięźliwość! (Tak przecież zalecają w kręgach zbliżonych do ołtarza, stołu i łoża). A tym, którzy nie mieli okazji przeżyć 12 godzin z życia kobiety, dedykuję tekst Wojciecha Młynarskiego (...) - napisała.

Oj tak, TEN PAN NAM SIĘ UDAŁ! - dodała na końcu wpisu, odnosząc się do wersów autorstwa Młynarskiego - I niech Pan lepiej się nie wypowiada na temat, o którym nie ma Pan pojęcia! - napisała.

8
 / 12
Monika Olejnik

Monika Olejnik otwarcie zakpiła z wywodów Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarka zamieściła w sieci zdjęcia z kieliszkiem, które opatrzyła krótkim:

#Na zdrowie w oparach absurdu - napisała.

9
 / 12
Aleksandra Żebrowska

Aleksandra Żebrowska skomentowała wypowiedź prezesa PiS, udostępniając na swoim profilu ciążowe zdjęcie, na którym wpatruje się w obiektyw z poważną miną.

Wystarczyło nie brać w szyję - napisała w ironicznym tonie pod fotografią.

10
 / 12
Marcin Prokop

Słowa Jarosława Kaczyńskiego skomentował także Marcin Prokop. W rozmowie z Andrzejem Stankiewiczem podczas poniedziałkowego wydania "Dzień Dobry TVN" dziennikarz nie przebierał w słowach.

Pracuję w tej stacji już od 20 lat i na trzeźwo bym tego nie zniósł (...). Jak to kiedyś powiedział Lech Wałęsa: "Nie może pouczać pszczół ten, co nigdy nie był w ulu". Pan prezes zatwardziały kawaler, sam bezdzietny, ma tutaj rzeczywiście średnie prawo, żeby się na ten temat wypowiadać - ocenił.

Prowadzący "DD TVN" zażartował również, że być może wkrótce każdy Polak będzie zobowiązany do korzystania z "zielonej książeczki", w której znajdą się myśli na każdy temat i instrukcje na każdą okazję stworzone przez Jarosława Kaczyńskiego.

11
 / 12
Blanka Lipińska

Odpowiadając na pytania fanów, Blanka Lipińska wyznała, że nosiła się z zamiarem publicznego skomentowania ostatniej wypowiedzi Kaczyńskiego, jednak ostatecznie postanowiła się wstrzymać. Celebrytka nie mogła bowiem wypowiedzieć się na ten temat bez używania niecenzuralnych słów.

Nawet próbowałam nagrać Story o tym, co usłyszałam (mimo że nie wypowiadam się na tematy polityczne). Ale tak strasznie przeklinałam, że odpuściłam. Uznałam, że moja dyplomacja oraz zasób słów są niewystarczające, bym mogła to skomentować - wyznała.

Niedługo później Blanka zamieściła w sieci wymowne zdjęcie z kieliszkiem wina, które opatrzyła hasztagiem "Daję w szyję".

12
 / 12
Tomasz Oświeciński

Tomasz Oświeciński postanowił publicznie okazać wsparcie polskim kobietom, pozując w koszulce z napisem "Jestem feministą".

W ostatnim czasie dużo się mówi o polskich Kobietach. Smutni Panowie, którzy nawet nie posiadają rodziny, chcą im mówić jak żyć, ile dzieci rodzić, rządzić ich ciałem, a także liczyć ilość wypitych drinków. Nie będę się rozpisywać, bo każdy normalny człowiek ma pewnie takie samo stanowisko jak ja. Jestem z Wami Kobiety, Mamy, Panienki, Dziewczyny, Wdowy, Singielki - napisał pod fotografią.

KOMENTARZE
(556)
Breaking news
4 tyg. temu
Najwięcej dzieci rodzi się w rodzinach dysfunkcyjnych, gdzie alkohol leje się strumieniami i produkcja przypadkowych dzieci idzie pełną parą! Później narzekają, że nie mają pieniędzy 🙃
Gosc
4 tyg. temu
Jestem mocno dorosla. Posiadam dzieci,ktore kocham i jestem absolutnie przekonana,ze sa najlepszym darem od losu. Slowa Kaczynskiego bardzo mnie oburzyly. Bardzo . Sa niesprawiedliwe,ordynarne i nie powinny nigdy pasc pod adresem Kobiet. Jak mozna mowic takie bzdury? Pan nic nie wie o Kobietach,a wypowiada sie jak autorytet. Oczekuje ,ze przeprosi pan Kobiety,Dziewczyny.
Ciekawe
4 tyg. temu
Kolejne odwrócenie uwagi od dużo ważniejszych kwestii. Ciekawe jaką to ustawę chcą po cichu przegłosować że potrzebują zasłony dymnej.
A kogo
4 tyg. temu
A gwiazdy sà na niebie
Aaa
4 tyg. temu
Gdzie komentarze tych hipokrytek, na temat wypowiedzi słońca Peru, jakie to macierzyństwo jest męką i udręką, no gdzie!?
Najnowsze komentarze (556)
Upadek
3 tyg. temu
Co się porobiło w tym narodzie ewidentne zachęcanie do homoseksualizmu zmiany płci i te strajki kobiet a tam ryczą jak opętani zabić nienarodzone.Przyjdzie nam za to zapłacić
król Polski
3 tyg. temu
zamiast chodzić po imprezach i wrzucać idiotyczne zdjęcia z kieliszkami albo popisywać się głupimi komentarzami nt. posiadania dzieci i słuchania pochwał pantoflarzy lepiej zajmijcie się problemem alkoholizmu wsród młodych kobiet, kaczor oczywiście winny że nawet nie potrafią znaleźć sobie partnera, absurd!! na pewno chwalenie się pijaństwem przyciągnie mnóstwo absztyfikantów :)
nnnn
4 tyg. temu
same na swoich feministycznych spotkaniach mówią o alkoholiźmie wsród Polek, już zapomniały? dorota wellman i inne...............
Ada
4 tyg. temu
Rozmajdanowa niech lepiej siedzi cicho… Tatuś jest przecież na usługach Kaczora i niezłe bierze pieniądze
🇵🇱🇵🇱🇵🇱�...
4 tyg. temu
A ja alkocholu nie piję ale za zdrowie Pana Kaczyńskiego się napiję dużo zdrowia i żeby polska była polaką.
Maja
4 tyg. temu
A cóż to za gwiazdy, to już zaczyna być śmieszne, chyba nie wiecie co to znaczy gwiazda......
Greta
4 tyg. temu
Nie macie macic I niczego nie potraficie stworzyc dlatego boicie sie sily kobiet, proponuje najpierw rozwiazac wasze problemy z potencja jezeli chcecie sie rozmnazac...
Rita
4 tyg. temu
Dlaczego on posluguje sie jezykiem potocznym...nie potrafi inaczej sie wyslowic, to ma byc polityk?
Raz
4 tyg. temu
Zenada. Celebryci.....Ani czytać ani słuchać ze zrozumieniem nie potrafią. Autorytety? DNO. A większość zapijaczona i na haju
Śmieszek
4 tyg. temu
Do swoich łóżek nie pozwalają zaglądać a o łóżku prezesa się wypowiadają.
Pytek.
4 tyg. temu
A co na to Beata Kozidrak i reszta celebrytek?
tgh
4 tyg. temu
a co te bezdzietne mężatki majqmajq więcej do powiedzenia nis Kaczyński
olo
4 tyg. temu
Dlaczego Kaczyński na tych swoich wiecach, oprócz, prawie pułku policji i zaburzonych słuchaczy-- których przywozi, na każde spotkania-- i rżą razem z nim---- nie opowie o P. Polaszczyku--swojej wielkiej miłości ?????? Może wtedy wszystkie panie-- i te co dają w szyję i te nie pijące----mogłyby się, śmiać i świetnie bawić ??????
Gość
4 tyg. temu
Teraz gwiazdą to jest Sadowski i skandalem jest umorzenie pedofilskiej sprawy. Ot sądy....!
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Michał Szpak w szaliku za ponad 2 tysiące i różowych KAPCIUSZKACH mknie po Warszawie załatwiać sprawunki (ZDJĘCIA)

Michał Szpak kolejny raz zaskoczył wszystkich oryginalną stylówką. Tym razem pokazał się na mieście w wygodnych... kapciach. Podobają się Wam takie pluszowe bamboszki?
9.

Ukryta pod modnym kaszkietem Grażyna Torbicka robi zakupy w warzywniaku, dzierżąc w dłoniach torebkę za ponad 2 tysiące złotych (ZDJĘCIA)

Grażyna Torbicka w szerokich spodniach i wzorzystym, modnym kaszkiecie buszowała po bazarku. Wcześniej odwiedziła butik znanego projektanta. Jak zawsze stylowa?
8.

"10 lat młodsza w 10 dni". Magda przeszła metamorfozę, a jej partner OŚWIADCZYŁ SIĘ jej na wizji! "Jesteśmy parą idealną" (ZDJĘCIA)

W kolejnym odcinku "10 lat młodsza w 10 dni" poznaliśmy Magdę oraz Barbarę, które marzyły o lepszym wyglądzie. Pod okiem Mai Sablewskiej uczestniczki przeszły spektakularne przemiany. Jedną z nich spotkała także wyjątkowa niespodzianka.
7.

Tak mieszkają Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach. Kącik gracza, pokaźna biblioteczka i mnóstwo psich akcentów (ZDJĘCIA)

W mieszkaniu Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha w warszawskim Wilanowie jest przytulnie i swojsko. Zobaczcie, jak się urządzili.
6.

Małgorzata Rozenek chwali się udekorowaną na święta willą za 30 tysięcy miesięcznie: "Witajcie w naszej BAJCE" (ZDJĘCIA)

Wraz z początkiem grudnia Małgorzata Rozenek ogłosiła wielki początek sezonu świątecznego. Celebrytka już zdążyła udekorować swoją willę na Boże Narodzenie i nie zapomniała pochwalić się wnętrzami domu w sieci.
5.

Uzbrojona w torebkę Louis Vuitton za 10 tysięcy złotych Małgorzata Rozenek wita się z Radosławem Majdanem, obdarowując go całusem w policzek (ZDJĘCIA)

Gdy Małgorzata Rozenek kończy dyżur w "Dzień dobry TVN", wskakuje w luźne wdzianko i pędzi do bliskich. Ostatnio na celebrytkę czekał pod siedzibą śniadaniówki stęskniony Radosław Majdan, co oczywiście nie umknęło uwadze paparazzi. Słodka z nich para?
4.

Wycieczka Sylwii Peretti do Warszawy: wysiada z mercedesa za ponad 600 tysięcy i śmiga z torebką za 77 tysięcy (ZDJĘCIA)

Słynna miłośniczka luksusu, Sylwia Peretti z "Królowych życia", znów wybrała się na szybki wypad na miasto. Podczas warszawskiej eskapady towarzyszył jej syn i dwa buldożki. Wypadła "światowo"?
3.

Tak mieszkają Jakub Rzeźniczak i Paulina Nowicka: imponująca kuchnia, ogromne lustra, kominek... (ZDJĘCIA)

Jakub Rzeźniczak razem z żoną mieszkają na stałe w Płocku. Para ochoczo zamieszcza w sieci zdjęcia ich dwupoziomowego mieszkania, które pełne jest welurowych mebli oraz ramek z ich selfie. Fajnie się urządzili?
2.

Tak polskie WAGs świętują AWANS reprezentacji: Marina Łuczenko, Anna Lewandowska, Marta Glik... (ZDJĘCIA)

Los uśmiechnął się do polskiej reprezentacji i mimo porażki w meczu z Argentyną udało im się zakwalifikować do fazy pucharowej. Tak WAGs celebrowały sukces Biało-Czerwonych.
1.

Piotr Stramowski RANDKUJE z nową ukochaną, nie szczędząc jej czułości: obiad w burgerowni, romantyczny spacer i kawka na wynos (ZDJĘCIA)

Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke kilka tygodni temu ogłosili, że ich związek to już przeszłość. Niedługo później aktora "przyłapano" w towarzystwie tajemniczej blondynki, gdy zajadał się kebabem. Wygląda na to, że para staje się sobie coraz bliższa, bo tym razem zakochani postanowili udać się na wspólny lunch.