Trwa ładowanie...
Paww
|

Gwiazdy disco polo, dwa jądra w seminarium i salta mecenasa. To tylko nieliczne "atrakcje", jakie telewizja publiczna funduje widzom "Sprawy dla reportera" (ZDJĘCIA)

229
Podziel się:
229
Podziel się:

Od kilku lat w programie Elżbiety Jaworowicz można zauważyć próby "urozmaicenia" formatu występami gwiazd disco polo oraz celebrytami w roli ekspertów. Zobaczcie najbardziej absurdalne momenty "Sprawy dla reportera".

1
 / 12
Gwiazdy disco polo, dwa jądra w seminarium i salta mecenasa. To tylko nieliczne "atrakcje", jakie telewizja publiczna funduje widzom "Sprawy dla reportera" (ZDJĘCIA)
Gwiazdy disco polo, dwa jądra w seminarium i salta mecenasa. To tylko nieliczne "atrakcje", jakie telewizja publiczna funduje widzom "Sprawy dla reportera" (ZDJĘCIA)
Gwiazdy disco polo, dwa jądra w seminarium i salta mecenasa. Ty tylko nieliczne "atrakcje", jakie telewizja publiczna funduje widzom "Sprawy dla reportera" (ZDJĘCIA) (TVP VOD)
0
0

"Sprawa dla reportera" jest emitowana na antenie TVP od 1983 roku. Program publicystyczny przedstawił ponad 700 dramatycznych historii z różnych zakątków Polski. Format składa się z dwóch części: reporterskiej, która jest zrealizowana na miejscu omawianego wydarzenia, oraz studyjnej, w której odbywa się dyskusja grona ekspertów z bohaterami reportażu.

Od kilku lat można obserwować próby urozmaicenia formuły programu Elżbiety Jaworowicz. Wprowadzono muzyczne występy Zenka Martyniuka oraz celebrytów w roli ekspertów. W tej roli mogli popisać się między innymi Ivan Komarenko oraz Grażyna Szapołowska, która skonfliktowanej rodzinie doradziła rozwiązanie kłótni przy ognisku i dobrym winie.

Do "błyskotliwych" przemyśleń celebrytów zdążyliśmy już przywyknąć, jednak wśród widzów najwięcej oburzenia budzą występy muzyków disco polo. W ostatnim odcinku "Sprawy dla reportera" po pełnej emocji i łez wypowiedzi kobiety, która walczy z mężem o kontakt z dzieckiem, do studia wszedł lider zespołu Masters, który zaśpiewał weselny przebój "Żona moja".

Zobaczcie listę najbardziej niezręcznych momentów w historii programu.

2
 / 12
Dramat bohaterki programu i disco polo

Bohaterką ostatniego odcinka "Sprawy dla reportera" była pochodząca z Ukrainy pani Maryna, która walczy z mężem o opiekę nad dziećmi. Kobieta została pozbawiona kontaktu z pociechami. Maryna ujawniła również, jak była traktowana przez partnera, który zamiast kwiatów na rocznicę kupił jej śledzie. Po wypowiedzi gościa programu pełnej emocji i łez do studia wszedł lider zespołu Masters, który zaśpiewał weselny przebój "Żona moja". Kobieta słuchając utworu, nie mogła powstrzymać płaczu.

3
 / 12
Zenon Martyniuk na otarcie łez

Twórcy programu zdecydowali się "wzbogacić" format małymi akcentami, które w zamyśle miały urozmaicić i nieco rozładować napiętą atmosferę w studiu. O pomoc poproszono oczywiście lidera zespołu Akcent. Zenek Martyniuk swoim występem "zwieńczył" dyskusję o chorym na nowotwór oczu 9-miesięcznym Franku.

Przypomnijmy, że to nie był pierwszy występ discopolowca w programie: Kurski walczy o oglądalność TVP: W "Sprawie dla reportera" wystąpił... Zenon Martyniuk!

4
 / 12
Operowe pocieszenie

Marek Torzewski w geście solidarności z bohaterem programu Elżbiety Jaworowicz przytulił mężczyznę oraz zaśpiewał dla niego włoską piosenkę. Występ tenora został jednak usunięty z internetowej biblioteki programu. Czy to ze względu na jego problemy z prawem?

5
 / 12
Historia o dwóch jądrach w seminarium

Dwa jądra w seminarium i historia odciętego prącia to tylko nieliczne przykłady barwnych opowieści specjalistów zapraszanych do programu. W odcinku z 16 marca 2017 roku dowiadujemy się z ust zaproszonego chirurga plastyka, że do seminarium przyjmowani są mężczyźni posiadający dwa jądra. Wymogi, które powinien spełnił przyszły ksiądz podsumowano historią o odciętym prąciu.

Zgłaszali się młodzi chłopcy, którzy mieli jedno jądro, a chcieli pójść do seminarium duchownego. Nie chcieli ich przyjąć, tam muszą być dwa jądra - powiedział prof. Andrzej Sankowski.

Coś niebywałego, ja jestem w szoku - skomentowała Elżbieta Jaworowicz.

6
 / 12
Okrutne słowa Marii Wentlandt-Walkiewicz

Grudzień 2021 roku w historii programu "Sprawa dla reportera" był dość bogaty w atrakcje dla widzów i kontrowersyjne wypowiedzi ekspertów. Na liście znalazły się słowa Marii Wentlandt-Walkiewicz. Obecna w studiu mecenas zasugerowała matce dziecka, że ta lata temu powinna była dokonać aborcji.

Ja nie mogę patrzeć na Eryka, bo on cierpi. I temu dziecku bezapelacyjnie trzeba pomóc. Co do tego nie mam żadnych zastrzeżeń. Matka, która kocha dziecko, musi się zastanowić, jaki mu ewentualnie gotuje los. I wie pani co, zastanawiam się, czy jako matka nie podjęłabym innej decyzji. Bo kocham dziecko i nie chciałabym, żeby na moim dziecku eksperymentowano - krzyczała mecenas.

7
 / 12
UFO w Ciechocinie

19 lipca 2018 roku widzowie mogli usłyszeć sensacyjne doniesienia o pojawieniu się UFO na terenie Polski. Jeden z mieszkańców Ciechocina zrelacjonował spotkanie z obcymi przybyszami.

Widziałem UFO trzy razy. Reflektory, z okien biło światło i się kręciło. Z 10-15 minut to trwało. Ludzie to odbierają, jakbym miał fantazję - mówił Tadeusz Piotrowski.

8
 / 12
Wygibasy mecenasa Piotra Kaszewiaka

Mecenas Piotr Kaszewiak jest jednym z regularnych gości programu Elżbiety Jaworowicz. Z wielkim zaangażowaniem bierze udział w dyskusjach, by pomóc pokrzywdzonym bohaterom. Niekiedy sam nieumyślnie staje się bohaterem odcinka przez swoje zachowanie oraz wybuchowość.

Piotr Kaszewiak, chcąc wspomóc pomóc w zbiórce dla chorego dziecka, stanął w studiu na głowie. Ze swojego zachowania tłumaczył się potem w rozmowie z Wirtualną Polską.

W studiu była też krewna tego dziecka - zawodowa gimnastyczka. To właśnie wtedy, pod wpływem chwili, wspólnie z ojcem chorego postanowiliśmy dosłownie "stanąć na głowie dla sprawy".

9
 / 12
Grażyna Szapołowska w roli ekspertki

Grażyna Szapołowska w grudniu zeszłego roku została gościem programu, w którym miała odnieść się do sprawy mężczyzny skazanego za czynności seksualne z 14-latką i dramatycznego sporu wielodzietnej rodziny. Aktorka postanowiła uspokoić mężczyznę, który miał trafić do więzienia, słowami, że nie powinien bać się wykonania wyroku, ponieważ kara przynosi oczyszczenie. Skłóconej rodzinie doradziła, by zorganizowali ognisko i napili się dobrego wina.

Proste, prawda?

10
 / 12
Wizje Krzysztofa Jackowskiego

Krzysztof Jackowski 6 października 2013 roku w programie "Sprawa dla reportera" udowadniał, że swoimi umiejętnościami wyręczył policję w poszukiwaniu ciała zaginionej kobiety. Przed kamerami bez skrępowania obwąchiwał ubranie Ewy, próbując przekonać do swoich metod siedzących w studio ekspertów.

11
 / 12
Przerwany program

W historii programu pojawiły się również sytuacje, w których Elżbieta Jaworowicz traciła kontrolę w studiu. Cztery lata temu awanturę na planie wywołał szef Stowarzyszenia "Dzielny Tata" Michał Fabisiak. Najpierw mężczyzna bez zgody transmitował nagranie w social mediach, a później nie chciał opuścić studia, choć przerwano nagranie. Fabisiaka musiała wyprowadzić telewizyjna ochrona. W kłótnię przed kamerami zaangażował się również Krzysztof Rutkowski.

12
 / 12
Integracja z bohaterami programu

Na koniec chcemy docenić Elżbietę Jaworowicz za niezwykle profesjonalne podejście do sztuki reportażu. Dziennikarka na potrzeby uzyskania informacji nie unika integracji z bohaterami swoich materiałów, nawet, jeśli musi towarzyszyć temu alkohol. Elżbieta Jaworowicz wpadając na trop ciekawego tematu, dała pokaz swojego zaangażowania w lokalu gastronomicznym w Uchańcach koło Zamościa. Dziennikarka skosztowała taniego wina prosto z butelki.

Nawet nie jest złe! - skomentowała, oblizując usta.

KOMENTARZE
(229)
Marla
2 lata temu
To się nie mieści w moim pejzażu
Dji
2 lata temu
Polecam "Szopkę dla reportera" Daniela Midasa. Gość bezbłędnie puentuje ten program.
gosc
2 lata temu
uwielbiam ten program. taka polska wlasnie. bieda klotnie i disco polo
Eliot Ness
2 lata temu
Pani Jaworowicz wiecznie mloda, jak Wlodzimierz Lenin
Ola
2 lata temu
Daniel Midas na IG i tik tok doskonale opisuje co się dzieje w tym programie. Polecam Jego filmiki 😀👌👌👌
Najnowsze komentarze (229)
qwerty
2 lata temu
Kaszewiak <3
17:43 29
2 lata temu
STARE
IP.
2 lata temu
Midas lepszy od Jaworowicz😁 prawda Robaczki?
Iwona
2 lata temu
Zdecydowanie wolę "Szopkę dla Reportera" Madasa 🤣🤣🤣
SY
2 lata temu
Robaczki łapki w górę!
Robaczki łapk...
2 lata temu
SY.
Ola
2 lata temu
Szopka dla reportera... Polecam😛
Adka
2 lata temu
Jakby nagle wszyscy zapomnieli co się działo w rozmowach w toku xD
Piotr
2 lata temu
Polecam "Sprawa dla Reportera. Best Moments"
......
2 lata temu
Najlepszy moment był odcinek w którym gość po 50 stce nagrywał porno z małoletnią kochanką potem mała oskarżyła go o gwałt i potem ten gość wraz z panią jaworowicz i siostrami oglądał swój film 😄
Nie oceniaj
2 lata temu
Każdy ma kogoś takiego w rodzinie😐
Lili
2 lata temu
W zasadzie to dlaczego do seminarium nie przyjmują mężczyzn z jednym jądrem? Rozumiem, że ta przypadłość wpływa na płodność, ale przecież księżom nie powinno na tym zależeć - nie dążą do prokreacji. Tak mnie zafrapowało to zagadnienie. Wyjaśni ktoś?
OMG!
2 lata temu
To nie jest publicystyka tylko program reżyserowany,
Tyle
2 lata temu
Ten program to przede wszystkim pod przykrywką chęci niesienia pomocy nabijanie się z uczestników programu. W żywe oczy.
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Celine Dion olśniewa na premierze dokumentu o sobie samej. Widać, ze wraca do formy? (ZDJĘCIA)

17 czerwca w Nowym Jorku odbyła się premiera filmu o Celine Dion. Piosenkarka dotarła na wydarzenie, podczas którego zaprezentowała się w prostym looku. Klasa?
9.

Tak kiedyś wyglądała Patrycja Tuchlińska. Ukochana 77-letniego Józefa Wojciechowskiego bardzo się zmieniła? (ZDJĘCIA)

Patrycja Tuchlińska zaczynała karierą w konkursach piękności. Popularność i awans społeczny przyniósł jej jednak nie tytuł miss, a związek ze starszym o blisko pół wieku Józefem Wojciechowskim. Pamiętacie, jak zmieniała się ukochana miliardera?
8.

Michał Szpak w białym garniturze świeci NAGIM torsem na evencie. Ikona? (ZDJĘCIA)

Michał Szpak znów świeci swoją umięśnioną klatą. Tym razem piosenkarz pojawił się na evencie marki oferującej kosmetyki do włosów. Jego "look" odbije się w mediach szerokim echem?
7.

Selena Gomez obdarza ukochanego SOCZYSTYM pocałunkiem. Ładna z nich para? (ZDJĘCIA)

Selena Gomez od kilku miesięcy układa sobie życie u boku nowego partnera. Zakochani wybrali się na randkę do jednej z restauracji w Malibu. Po opuszczeniu lokalu nie mogli się od siebie odkleić.
6.

To ona skradła serce Kyliana Mbappe. Tak zmieniała się Rose Bertram (ZDJĘCIA)

Kylian Mbappe jeszcze do niedawna nie należał do mężczyzn stałych w uczuciach. Pewna blondwłosa piękność zdołała jednak usidlić popularnego piłkarza. Modelka Rose Bertram już od 1,5 roku spotyka się z gwiazdą francuskiej piłki.
5.

Tak mieszkają Patrycja Tuchlińska i Józef Wojciechowski: prywatny kort tenisowy, lądowisko dla helikoptera. Prawdziwy pałac? (ZDJĘCIA)

Patrycja Tuchlińska chętnie pokazuje w sieci kadry z prywatnego życia, które wiedzie u boku starszego o blisko 50 lat Józefa Wojciechowskiego. Celebrytka i bajecznie bogaty szef holdingu budowlanego mieszkają w imponującej posiadłości nad Zalewem Zegrzyńskim. Luksus wręcz bije po oczach. Zobaczcie, jak urządzili swoje cztery kąty.
4.

Gerard Pique "przyłapany" na ulicach Barcelony w towarzystwie 25-letniej speszonej kochanki (ZDJĘCIA)

Gerard Pique i Clara Chia Marti zostali sfotografowani podczas jednego z wyjść na miasto. Podczas gdy z twarzy piłkarza nie schodził uśmiech, jego (już) partnerka sprawiała wrażenie nieco zestresowanej.
3.

Gwiazdy brylują na gali rozdania nagród Tony: Angelina Jolie z córką, Nicole Scherzinger, Alicia Keys... (ZDJĘCIA)

W niedzielny wieczór już po raz 77. wręczono Nagrody Tony. Najwybitniejszych twórców teatralnych oklaskiwali znamienici przedstawiciele kina i muzyki. Kogo można było spotkać na czerwonym dywanie?
2.

Zagraniczni internauci ZACHWYCENI stylizacją Michała Probierza na meczu z Holandią: "KLASA SAMA W SOBIE" (ZDJĘCIA)

Na osłodę po porażce Biało-Czerwonych z Holendrami Michał Probierz został zalany komplementami dotyczącymi jego eleganckiej stylizacji, w której zadał szyku na murawie. "Panowie, co was powstrzymuje, by tak wyglądać" - padł komentarz zagranicznej internautki.
1.

WAGs wspierają Biało-Czerwonych przed meczem z Holandią: Mizgalska, Lewandowska, Dawidowicz (ZDJĘCIA)

Tuż przed pierwszym meczem polskiej reprezentacji w ramach Euro 2024, media społecznościowe zalała fala fotek rodzimych WAGs. Ukochane piłkarzy zameldowały się w Hamburgu, aby wspierać Biało-Czerwonych w starciu z Holandią.