Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Harvey Weinstein skazany na 23 LATA WIĘZIENIA!

99
Podziel się

Sześć ofiar producenta, które były obecne na sali rozpraw, rozpłakało się i przytuliło po odczytaniu wyroku. Sprawiedliwości stała się zadość?

Harvey Weinstein skazany na 23 LATA WIĘZIENIA!
Harvey Weinstein/ Jesica Mann (fot. Getty)
bDAYDwGd

O tym, że Harvey Weinstein, do niedawna jeden z najpotężniejszych ludzi w Hollywood, został uznany za winnego napaści seksualnej i gwałtu trzeciego stopnia, informowaliśmy już w zeszłym miesiącu. Na ostateczny wyrok nowojorskich sędziów musieliśmy czekać jednak aż do ostatniej środy. Przypomnijmy tylko, że miliarderowi groziło od 5 do 25 lat więzienia.

Zachodnie media poinformowały ostatecznie w środowe popołudnie, że gwałciciel spędzi w celi 23 lata, co biorąc pod uwagę, że dobija 70-tki, nie wróży mu najlepiej na przyszłość.

bDAYDwGf
Zobacz także: Aktorka przez lata milczała. "Byłam naga, dyrektor związał mnie liną"

Kontynuując próby udobruchania wysokiego sądu swoim rzekomo pogarszającym się stanem zdrowia, Weinstein pojawił się w sądzie na wózku. Wymiar sprawiedliwości pozostał jednak niewzruszony.

Jak informuje BBC, adwokaci Weinsteina próbowali utargować jak najlepszy wyrok dla swojego klienta, podkreślając, że nawet 5 lat w więzieniu może być dla niego wyrokiem śmierci. Prokuratorzy natomiast nalegali na przyznanie winnemu maksymalnej kary ze względu na jego wieloletnie znęcanie się nad kobietami i brak skruchy.

bDAYDwGl

Ostatecznie Weinstein dostał wyrok 20 lat pozbawienia wolności za napaść seksualną i wymuszenie przemocą seksu oralnego z asystentką Mimi Haleyi w 2006 roku. Na kolejne 3 lata pozbawienia wolności filmowy producent został skazany za gwałt trzeciego stopnia na Jessice Mann w 2013 roku.

Podczas odczytywania wyroku na sali rozpraw obecne były obie ofiary Weinsteina, którym towarzyszyły 4 pozostałe kobiety zeznające przeciwko niemu w tym procesie. Według naocznych świadków panie miały popłakać się i przytulić w grupie po odczytaniu wyroku.

Warto również zaznaczyć, że nad Weinsteinem nadal wisi kilka niezakończonych procesów. Jest więc wielce prawdopodobne, że po tym bezprecedensowym wyroku kolejni sędziowie odważą się ukarać go jeszcze surowiej.

bDAYDwGm
bDAYDwGn
bDAYDwGG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(99)
Mmm
11 miesięcy temu
Niezle tam mają wyroki tylko pozazdrościć.
Samanta
11 miesięcy temu
Zakaza morda. Okropny człowiek brrrr
me to
11 miesięcy temu
Niech to dotrze do jak największej ilości osób. Niestety sporo pracodawców wykorzystuje swoją pozycję do nękania swoich pracowników. Ja także padłam ofiarą molestowania w pracy I byłam przyparta do muru, aby jakiś czas jednak pozostać w tym miejscu póki nie znajdę innego. W mojej pracy główny menager za mną chodził krok w krok, raz zauważył, że inni pracownicy wyszli na przerwę, a ja zostałam w pomieszczeniu sama coś dokończyć. Ten padalec rozejrzał się czy nikogo nie ma, wziął nóż I podszedł do mnie chwycił mnie za gardło, przyłożył nóż do niego I zapytał "kiedy będę jego? Kiedy mu się oddam?" Byłam w szoku, zachowałam jednak zimną krew I powiedziałam, że nie podobają mi się tego typu żarty I żeby zachowywał się stosownie do swojej pozycji. Poza tą sytuacją zawsze starałam się go unikać I dosłownie gdy szedł w moim kierunku robiłam w tył zwrot I szłam czym prędzej do miejsca gdzie jest więcej pracowników. Ale oprócz tej sytuacji pojawiały się oczywiście inne komentarze: "Czy dasz mi się spróbować? Jest gorąco, może pójdziemy razem pod prysznic? Lubisz skakać po chujach?" Niby przypadkowe dotknięcie pośladków gdy przechodził obok. Zaglądanie w dekold, próba dotknięcia mojej dłoni. Pytania czy wyjdę na drinka, czy mnie odwieźć do domu. Sugerowanie, że za pójście do łóżka mogę liczyć na pracę albo na awans. Zamykanie mnie w swoim office I nękanie pytaniami debilnymi czy przyszłam aby się rozebrać, gdy zmuszona byłam odbyć z nim rozmowę na temat pracy. Z każdym jego durnym komentarzem moja odpowiedź była jedna: "Jesteśmy w pracy, proszę ze mną rozmawiać tylko na tematy dotycznące pracy." Ponieważ był to najwyżej postawiony z managerów nawet nie bardzo miałam do kogo udać się o pomoc ani komu to zgłosić, ponieważ wszyscy dawali mu przyzwolenie na takie zachowanie. Co gorsza, dawał innym mężczyznom w pracy przyzwolenie na podobne komentarze, były momenty, że czułam się jakby działali w stadzie aby zapędzić do rogu ofiarę. I co gorsza, wszystkie kobiety były tak zastraszone. Dlatego jeśli ktoś mi powie, że kobiety są równo traktowane albo, że nie istnieje coś takiego jak molestowanie, czy że kobiety same się proszą, to odpowiem, że jest w tym temacie jeszcze wiele do zrobienia. I to też należy do innych mężczyzn, którzy słysząc takie chamskie zaczepki powinni ostro reagować w obronie kobiet, a nie podśmiechiwać się z szefem. Pomyślcie, czy chcielibyście aby ktoś tak odzywał się do Waszej partnerki, mamy, córki, siostry, przyjaciółki? Czy wówczas też byście pozwalali aby ktoś w taki sposób je poniżał I traktował jako obiekt seksualny? Pomóżcie.
bDAYDwGH
Monika be
11 miesięcy temu
Bardzo dobrze
Eni
11 miesięcy temu
Tak ale tylko w izolatce byłoby sprawiedliwe a znajac życie będzie miał jak w domu
Najnowsze komentarze (99)
Anka
11 miesięcy temu
I każda z tych dziw po dziś dzień korzysta z popularności, pieniędzy, rozpoznawalności i dalszej kariery, które to wszystko zdobyły przez wyro. Rzygac mi się chce na takie zakłamane sury.
gosc
11 miesięcy temu
one to pewnie takie niewinne..ze...on zbok a baby specjalnie wykorzystywaly jego sklonnosci zeby karierka byla i role
R40
11 miesięcy temu
A gdzie były te panie zaraz po zajściu? To tak samo jak z modelkami Victoria's Secret. Jedną z nich w niemieckiej tv powiedziała wprost, że te panie doskonale wiedziały co robią i przed kim nogi rozkładają by zapewnić sobie karierę. A teraz płaczą. Wszystkie oskarżenia nie zgłaszane zaraz po gwałtach powinny być oddalane przez sądy.
Mick
11 miesięcy temu
Ciekawe czy te ofiary były naiwne czy Perfidne?
Look7
11 miesięcy temu
Czysty układ. Kariera i pieniądze za seks. Mogły odmówić.
Look7
11 miesięcy temu
Co za głupota. Same mu dawały, a potem oskarżyły o gwałt.
!!!
11 miesięcy temu
To jeszcze czas na Polanskiego, zeby wreszcie przestal uciekac i poddal sie karze.
Tina
11 miesięcy temu
Potwór
bDAYDwGz
Agata
11 miesięcy temu
Ile z oskarżycielek jednak dało przyzwolenie dla kariery? Hm?
Niet
11 miesięcy temu
Światły wspaniały człowiek. Do kościoła chodził. Na tace dawał. Z ksiezmi sie calowal. Krysztal nie czlowiek.
Mama
11 miesięcy temu
Rosati była zadowolona
Jxjchc
11 miesięcy temu
Pani Weroniko czekamy na komentarz
Bankrut
11 miesięcy temu
A co na to Weronika?
Ggyu
11 miesięcy temu
👏👏👏👏👏👏👏👏
...
Następna strona
bDAYDwHb