Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Ilona Łepkowska oburzona uzasadnieniem ŁAGODNEGO WYROKU dla Beaty Kozidrak: "Pani Kozidrak to nie Herbert, Miłosz ani Andrzej Wajda"

399
Podziel się:

W sprawie pijackiego rajdu Beaty Kozidrak sąd podał jako okoliczność łagodzącą m.in. jej "zasługi dla kultury i muzyki", co nie spodobało się Ilonie Łepkowskiej. Prokuratura zapowiada apelację: "Kara jest rażąco łagodna".

Ilona Łepkowska oburzona uzasadnieniem ŁAGODNEGO WYROKU dla Beaty Kozidrak: "Pani Kozidrak to nie Herbert, Miłosz ani Andrzej Wajda"
Ilona Łepkowska nie pochwala łagodnego wyroku dla Beaty Kozidrak (AKPA)

We wrześniu zeszłego roku media zelektryzowała informacja o tym, że gwiazda polskiej estrady urządziła sobie pijacki rajd po centrum Warszawy. Okazała się nią Beata Kozidrak, która prowadziła samochód, mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Skandal mocno odbił się na wizerunku piosenkarki.

W listopadzie sąd skazał Beatę na sześć miesięcy prac społecznych. Otrzymała też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez pięć lat i nakaz wpłacenia dziesięciu tysięcy złotych na rzecz funduszu postpenitencjarnego. Kozidrak odwołała się wówczas od wyroku, który uznała za zbyt surowy.

Zobacz także: Wyciek rozmów Cichopek i Kurzajewskiego i kontrowersyjna premiera „365 dni: Ten dzień”

W środę piosenkarka ponownie stawiła się w sądzie. Podczas rozprawy przyznała się do winy i okazała skruchę.

Tym razem sąd wymierzył jej karę pieniężną o łącznej wysokości 70 tysięcy złotych oraz zakazał prowadzenia pojazdów przez pięć lat. Ponadto gwiazda ma pokryć koszty postępowania. Nie zasądzono prac społecznych ani tym bardziej kary ograniczenia wolności, bo sąd znalazł wiele okoliczności łagodzących.

Przyznała się, wyraziła żal, przeprosiła, jest osobą niekaraną (...) należy wziąć pod uwagę jej dotychczasowy uregulowany tryb życia, w tym niekwestionowany dorobek artystyczny oskarżonej, jej zasługi dla polskiej muzyki i kultury - mówiła sędzia Agata Pomianowska.

Ostatni argument wydaje się nieco kontrowersyjny, bo czy "zasługi dla kultury" mogą być okolicznością łagodzącą fakt, że ktoś stwarzał śmiertelne zagrożenie na drodze? Ilona Łepkowska uważa, że nie.

Pani Beata Kozidrak to nie Herbert, Miłosz, nie Andrzej Wajda (...). Każdy człowiek w obliczu prawa powinien być traktowany tak samo, a jeśli już używamy tego argumentu, to może wobec ludzi rozsławiających Polskę na świecie - mówi znana scenarzystka w rozmowie z Faktem.

Prokuratura uważa podobnie, dlatego zapowiada apelację.

W ocenie prokuratury wymierzona oskarżonej kara jest rażąco łagodna, a jako taka nie spełni stawianych jej celów, w szczególności zapobiegawczych oraz wychowawczych - tłumaczy tabloidowi prokurator i rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Aleksandra Skrzyniarz.

Myślicie, że prokuraturze uda się doprowadzić do surowszego ukarania Beaty?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(399)
Nick
2 tyg. temu
Nawet jeśli byłaby Herbertem, Miłoszem czy Wajdą, jej praca zawodowa nie powinna mieć w ogóle wpływu na wymiar kary za tak oczywistą winę. Come on!
Eryk
2 tyg. temu
I słusznie. Jakie to ma znaczenie czym znajduje się zawodowo. Śpiewanie piosenek ma ją zwalniać z odpowiedzialności tak poważnego czynu? HAŃBA dla wymiaru sprawiedliwości.
Oburzona obyw...
2 tyg. temu
Co to za bezprawie w tym kraju, że sędzia łagodzi wyrok za tzw zasługi dla kultury! Co to ma wspólnego z popełnionym przestępstwem! Krew mnie zalewa, przecież w 21 wieku tak się może dziać tylko w DZIKIM kraju! Do paki z tą babą, jeździła zygzakiem i po chodnikach, za takie coś powinna iść do paki! Szło by tamtędy dziecko albo staruszka to by nie zdążyli uciec!
Kac Vac
2 tyg. temu
Najwieksza kara to bylby przymusowy odwyk
Babka
2 tyg. temu
To są skutki picia🍹🍹🍹🍹🍹🍹🍹🍹🍹
Najnowsze komentarze (399)
Joli
10 godz. temu
Brawa dla Pani Łepkowskiej za te słowa.Dla mnie jest nie do pojęcia,że sędzia, jako okoliczności " łagodzace" powołuje na osiągnięcie???, jedna z wielu wokalistek, które gwiazdorzy na całego, gdzie "słynne niezawisły sady"???, coś tu, mówiąc delikatnie nie gra...
Baltazar
2 tyg. temu
Ludzie to nie jest lagodna kara jakiemu POLAKOWI -przecietnemu wymierzono by taka kare 70 tys zl -koszty do tego i zakaz na 5 lat i zawieszenie pol roku ! najlepiej teraz zlinczowac opamietajcie sie
Jan
2 tyg. temu
Oj tam oj tam. Napije się z kim trzeba i po sprawie .
jagoda
2 tyg. temu
Becie...najbardziej bolaly, te godziny prac spolecznych, taka dama nie powinna sie, az tak ponizac...
vonn
2 tyg. temu
Pewnie się Beatka sądowi jakoś odwdzięczy za tak łagodne potraktowanie ? Pójdzie na wiec przeciwko reformie polskiego sadownictwa, pokrzyczy PRAWORZĄDNOŚĆ! PRAWORZĄDNOŚĆ ! Świeczkę zapali , różę białą weźmie w zębiska ... I będzie ok?
seniorka
2 tyg. temu
Polacy wiele przetrwali w swej historii .Kapturowe sądy sowieckie, okupacyjne sądy niemieckie, skandaliczne sądy w czasie stanu wojennego. Nigdy jednak nie przypuszczałam, że dożyję tak jawnie niesprawiedliwych wyroków kasty wobec obywateli mego kraju po 1989 roku. Naprawdę kasta jest bezkarna?
pop
2 tyg. temu
Bezsilność, oto co czuję . Tzw. bicie piany nie zmieni sytuacji w polskim sądownictwie. Prawnicy tzw. dzikiej prywatyzacji do tej pory nie zostali ukarani. Dalej ci ludzie pracują w swoim zawodzie . Można, protestować też, ale co to da? Dopóki nie będzie reformy wymiaru sprawiedliwości, dopóki nieetyczni ludzie będą mianowani na sędziów, dopóty kasta będzie bezkarna . A Izba Dyscyplinarna będzie im solą w oku.
Olka
2 tyg. temu
Do wysokiego sądu, który wydał taki wyrok( może podobne wyroki, które zapadają w Polsce trzeba nagłośnić w PE?): Czy dorobek zawodowy ślusarza, nauczyciela, ekspedientki w podobnej sytuacji też się będzie liczyć?
relax
2 tyg. temu
Wyrok dla aktorki serialowej Joanny L. za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku pod wpływem . Aktorka została skazana na pięć miesięcy prac społecznych, zakaz prowadzenia pojazdów przez dwa lata oraz grzywnę. Wyrok dla dziennikarza TVN Piotra N. za potrącenie kobiety na pasach ? Uniewinnienie .W trakcie procesu utrzymywał, że 77-latka "stała z parasolem na tle krzaków, czarna na czarnym tle". Pewnie też ci ludzie zasłużyli sobie na DOROBEK DLA polskiej KULTURY?
Niko
2 tyg. temu
Pijana osoba za kółkiem jest potencjalnym zabójcą. Nie ma okoliczności łagodzących bez względu na to czym się zajmuje. Piekarz, piosenkarz, czy prawnik powinny podlegać takiej samej karze.
Tylko
2 tyg. temu
Do WIĘZIENIA
Polak
2 tyg. temu
Beata upadłaś nisko
Ania
2 tyg. temu
Powinna dostać prace społeczne .Tylko że ona nie zniosłaby słuchać poleceń kogoś innego,przecież to wielka pani.Dwa lata temu chwaliła się ile to ma kasy ale żeby grzywnę zapłacić już nie ma.Dobrze że prokurator chce się odwołać.Ona mówi że wcześniej nie popełniła żadnego wykroczenia,a prawda jest taka że poprostu jej akurat nie złapano.Wspaniala mamusia z kieliszkiem w ręku.
9456
2 tyg. temu
słowa piosenek Beaty przechodzą próbę czasu i zostaną z nami na zawsze, w przeciwieństwie do seriali Pani Łepkowskiej, (i o to chodzi w tym ataku), Łepkowska nie ma żadnego dziedzictwa Kozidrak tak
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie