Trwa ładowanie...
Michu
|

Jakiego wyznania są polscy celebryci? Wśród gwiazd nie brakuje wyznawców różnych religii (ZDJĘCIA)

182
Podziel się:
182
Podziel się:

Kiedyś religia była tematem tabu w polskim show biznesie. Gwiazdy niechętnie opowiadały o swojej wierze. Obecnie jednak coraz więcej osób mówi o swoim stosunku do religii i okazuje się, że wśród naszych celebrytów jest mnóstwo nie tylko chrześcijan, ale też protestantów czy buddystów.

1
 / 14
Jakiego wyznania są polscy celebryci? Wśród gwiazd nie brakuje wyznawców różnych religii (ZDJĘCIA)
Jakiego wyznania są polscy celebryci? Wśród gwiazd nie brakuje wyznawców różnych religii (ZDJĘCIA)
Maja Ostaszewska, Hanna Lis oraz Adam Małysz (AKPA)
0
0

Od dawna religia stanowiła kontrowersyjny temat w polskim show-biznesie. Są jednak celebryci, którzy nie boją się mówić publicznie o swojej wierze. Spora część z nich komunikuje, że Bóg stanowi istotną część ich życia, inni natomiast otwarcie opowiadają o swoim ateizmie.

Jak można było się domyślić dominującym wyznaniem wśród celebrytów jest katolicyzm, sporo z nich jest również judaistami. Co ciekawe, jest też duża grupa gwiazd, która wyznaje buddyzm, protestantyzm czy kabałę. W naszym show-biznesie można także spotkać małżeństwa wielowyznaniowe, których członkowie mimo różnic światopoglądowych tworzą szczęśliwe związki.

Sprawdźcie, którzy celebryci otwarcie mówią o swojej wierze.

2
 / 14
Roksana Węgiel

Roksana Węgiel deklaruje się jako katoliczka.

Jak czuję potrzebę, to idę do kościoła. To nie jest jakiś przymus, że co niedzielę chodzę, tylko po prostu chcę tam chodzić. Naprawdę można trafić na fajną mszę, na fajne kazanie – powiedziała piosenkarka w rozmowie z serwisem o2.

3
 / 14
Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska jest buddystką. Wiara stanowi istotny element jej życia. W rozmowie z Pudelkiem aktorka wyznała, że niestety w dzieciństwie była dyskryminowana przez rówieśników z powodu swojej religii.

Jako dziewczynka, która nie wpisywała się w szablon znany większości, przeszłam też ciężkie chwile, ponieważ przeżyłam akty dyskryminacji. Mam też taki incydent, kiedy dzieci pobiły mnie i zrzuciły ze schodów, dlatego że nie chodziłam na religię i dlatego, że ubierałam się nieco inaczej. To było dla mnie trudne, dzieci straszyły mnie księdzem i piekłem - zdradziła Ostaszewska.

4
 / 14
Anna i Robert Lewandowscy

Robert i Anna Lewandowscy otwarcie wypowiadają się na temat swojej wiary. Znana para wyznaje katolicyzm. Napastnik Barcelony brał nawet kiedyś udział w akcji "Nie wstydzę się Chrystusa", a w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego stwierdził, że wiara pomogła mu przejść trudny okres, gdy stracił ojca. Anna Lewandowska w kwestii wiary jest mniej wylewna, jednak kiedyś zapytana przez fankę o to czy jest osobą wierzącą odparła, że tak.

5
 / 14
Hanna Lis

Hanna Lis jest protestantką.

Jestem protestantką. Współpracownik pana Czarnka z Ordo Iuris nazywa nas, protestantów "sektą". Zacznijmy od początku - jaka siła popycha was do obrażania i wykluczania ludzi? Wierzących, agnostyków, ateistów? Kto wam dał prawo? Ziobro? Kaczyński? Pawłowicz? Bo na pewno nie Bóg - napisała na Twitterze.

6
 / 14
Monika Richardson

Monika Richardson jest osobą wierzącą, a jednocześnie antyklerykalną. Mimo tego dziennikarka nie rozważa apostazji.

Nie myślę o apostazji. Myślę, że Kościół ma wielką moc i wiara ma wielką moc. Jeżeli ktoś tę wiarę potrafi odnaleźć w Kościele Katolickim, to znaczy, że ma szansę żyć bez lęku, żyć spokojnie, żyć zgodnie z sobą. Jeśli tak się stanie, to chwała mu za to i można mu tylko zazdrościć - powiedziała w rozmowie z Plejadą.

7
 / 14
Adam Małysz

Adam Małysz pochodzi z luterańskiej rodziny, natomiast jego żona jest katoliczką. Para zawarła ślub w kościele luterańskim, a ich córka Karolina została ochrzczona według religii katolickiej.

Mój świętej pamięci teść był ewangelikiem, teściowa jest katoliczką. Moja żona jest katoliczką, ja ewangelikiem. Córka jest katoliczką, a zięć ewangelikiem. Jesteśmy bardzo wymieszaną rodziną. Mamy i te, i te obrządki - mówił były skoczek w "Porannej rozmowie" w RMF FM.

8
 / 14
Kayah

Przez długi okres czasu Kayah opowiadała publicznie, że jest wyznawczynią Kabały.

6 lat temu podejrzewano u mnie białaczkę. Zaczęłam szukać pomocy wszędzie - mówiła w 2012 roku piosenkarka. Sięgałam także po niekonwencjonalne metody. Próbowałam zrozumieć, dlaczego ja? Dlaczego teraz? Co to znaczy? Potrzebowałam duchowego wsparcia. Zawsze wierzyłam, że nasza fizyczność jest manifestacją świata niewidzialnego, zatem swojego uzdrowienia szukałam także na poziomie duchowym. Poznałam termin czerwonej nitki i energii złego oka, a więc negatywnej siły zazdrości i zawiści.

9
 / 14
Sebastian Fabijański

Sebastian Fabijański o co wielu go pewnie nie podejrzewa, wyznaje katolicyzm. Aktor pochodzi z wierzącej rodziny.

Większość ludzi chodzi do kościoła ze strachu. Ja chodzę, bo szukam. Msza święta jest dla mnie spotkaniem, próbą dialogu, szukaniem - powiedział autorce książki "Bóg w wielkim mieście" Katarzynie Olubińskiej.

10
 / 14
Ida Nowakowska

Ida Nowakowska jest katoliczką. Gwiazda nie ukrywa, że na co dzień ważną rolę w jej życiu odgrywają rodzina i wiara.

Nie wstydzę się tego, że jestem katoliczką, kocham Kościół i to, co reprezentuje - mówiła Ida w wywiadzie dla "Party".

11
 / 14
Anna Samusionek

Anna Samusionek nie ukrywa swojej wiary. W wieku 30 lat aktorka wstąpiła do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Odkąd staram się być wierna Bogu i Bożym przykazaniom zapisanym w Biblii, nigdy nie chodziłam głodna i nie brakowało mi środków na życie, a wcześniej bywało różnie. Doświadczam wielu cudów w swoim życiu! - wyznała w rozmowie z dziennikarzem Plejady Michałem Misiorkiem w styczniu 2016 r.

12
 / 14
Michał Piróg

Michał Piróg twierdzi, że nie jest osobą religijną. 44-latek wychował się w rodzinie katolickiej, a o swoich żydowskich korzeniach dowiedział się dopiero gdy był pełnoletni. Mimo braku identyfikacji z żadnym z wyznań Piróg docenia wartość religii oraz uważa, że może ona stanowić lekarstwo na ludzki strach przed tym co nieznane.

Jak najbardziej możesz wierzyć, w co chcesz, w jakąkolwiek religię. Są ludzie, którzy wierzą nawet w czterolistną koniczynę. Jeżeli to sprawia, że czujesz się silniejszy, a nie wyrządzasz krzywdy innym, nie ma problemu - powiedział Michał Piróg agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

13
 / 14
Maria Peszek

Maria Peszek jest ateistką. Celebrytka przeszła kiedyś załamanie nerwowe i poradziła sobie z nim dopiero, gdy dotarło do niej, że nie może liczyć na pomoc "z nieba".

Bóg tylko człowiekowi przeszkadza, bo stwarza pozory, że czegoś nie musimy sami w naszej rzeczywistości ogarniać. Obiera nam ludzką siłę - stwierdziła w rozmowie z "Polityką".

14
 / 14
Maja Frykowska

Od wielu lat Maja "Frytka" Frykowska publicznie mówi o swojej wierze w Boga. Celebrytka należy do Chrześcijańskiego Kościoła Reformacyjnego (protestanckiego Kościoła Chwały).

Nagle po prostu ludzie się ode mnie odsuwają, którzy byli wcześniej, że te sytuacje narkotyki, zabawy, melanże, przestały mnie nagle interesować. [...] Naprawdę należę do Boga, a moje życie należy do Niego. Będę musiała w sobie zmienić, ale wiem jedno, ja chcę iść za Bogiem - wyznała.

KOMENTARZE
(182)
znudzona
4 miesiące temu
Jak tylko zobaczyłam zdjęcie M. Ostaszewskiej wiedziałam, że będzie po raz setny wałkowana jej trauma z dzieciństwa i historia o paskudnych dzieciach
Majkel
4 miesiące temu
Serio, obchodzi to kogos? Albo ma jakies znaczenie?
Kil
4 miesiące temu
A piszecie o tym teraz bo?
Kejt
4 miesiące temu
A prawda jest taka że oni wszyscy są kabalistami. Inaczej nie mieliby szans pojawić się mediach
Eee
4 miesiące temu
Największym podziwi wzbudzają u mnie ludzie wierzący jedna wiara przez całe życie. Nie mający wątpliwości, nie toczacy duchowych walk i sporów z Bogiem, ale pewni prawdziwości Objawienia, starający się je zrozumieć i żyć zgodnie z tymi wskazówkami. A nie ci, którzy doznali jakiś życiowych przelomow i pod ich wpływem uwierzyli. Gorliwość neofitow nue przemawia do mnie tak jak stałość i na pierwszy rzyt oka orzecietnisc zwykłych wierzacych.
Najnowsze komentarze (182)
retysssssssss...
4 miesiące temu
No to już wiadomo skąd ten jad u pani Mai Ostaszewskiej.
jss
4 miesiące temu
nie można być katolikiem i chodzić do kościoła katolickiego kiedy się chce pani Roksano. to KK narzuca co w tym kościele można a czego nie.
Reeed
4 miesiące temu
Kabała to jest żydowska mistyka i nie jest osobna religią. Te wszystkie centra kabalistyczne na które chętnie nabierają się przygłupi celebryci to ściema jakich mało. Tak to jest jak ktoś niczego o wierze o religiach nie wie tylko chce być w trendach. Religioznawca
Gosc
4 miesiące temu
Nie mogę patrzeć na te Ostaszewską
Widać
4 miesiące temu
Fajnie że są tacy którzy mają godność przyznać się do swoich korzeni bo po twarzach z miejsca widać że 99 procent tej listy to konwertyci którzy się zasiedzieli gdy pradziadowie wybrali się na wycieczkę z Izraela.
A co nas
4 miesiące temu
obchodzi ich wyznanie / wiary / ? To ich prywatna sprawa.
ZA NIC
4 miesiące temu
WSZYSCY WYZNAJĄ KULT PIENIĄDZA!!!!!
August
4 miesiące temu
Jak poznacie Jezusa z Nazaretu to zakochacie się w nim bez reszty.Trzeba tylko chcieć i pozwolić mu działać
mmmmm
4 miesiące temu
artyści artystami, ale że wszyscy oprócz Brauna polscy politycy są starej wiary to dopiero szok
wtf
4 miesiące temu
i ? co to sa za plotki ?
Iwona
4 miesiące temu
Każdy wierzy w co chce. Mamy wolną wolę. Na mecie życia przekonamy się jaka jest Prawda. Ja jestem katoliczką i Bogu za to dziękuję🙏🏻
Ateista
4 miesiące temu
"...nie tylko chrześcijan, ale też protestantów..."???!!! Szanowny Panie redaktorze! Protestanci są takimi samymi chrześcijanami jak katolicy. Proszę nie mylić pojęcia "chrześcijaństwa" z "katolicyzmem"!!!
Mr.B
4 miesiące temu
Od razu przychodzą na myśl słowa Ryszarda Ochódzkiego wypowiedziane w banku w Londynie...oj przewraca wam się w głowach, przewraca....
COCO
4 miesiące temu
Buddystki, jakieś kabały ,ateistki i inne nie wiadomo co, ale postawią w domu choinkę,zrobią wigilię z pieczoną kaczką albo indykiem i zdjęcia zdjęcia zdjęcia do gazet i portali i innych mm.tylko po co....?
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

62-letnia Meg Ryan zaszczyciła swoją obecnością festiwal w Barcelonie. Niedawno internauci nie mogli jej rozpoznać po poprawkach (ZDJĘCIA)

Meg Ryan pojawiła się na festiwalu filmowym w Barcelonie. Zdaje się, że 62-letnia gwiazda zaczyna przywracać swój naturalny wygląd twarzy. Jest lepiej?
9.

Tak wygląda 120-METROWY apartament Maffashion: łoże z baldachimem, przeszklona łazienka i płaskorzeźba w kuchni (ZDJĘCIA)

Maffashion może pochwalić się apartamentem w centrum Warszawy o powierzchni 120 mkw. Uczestniczka "Tańca z Gwiazdami" urządziła swoje mieszkanie niczym z sesji magazynu wnętrzarskiego. Sami zobaczcie.
8.

Klaudia Halejcio rozbija się po stolicy jadowicie zielonym lamborghini za 3,5 MILIONA ZŁOTYCH (ZDJĘCIA)

Klaudia Halejcio dba o to, by roztaczał się wokół niej słodki zapach pieniądza. Majętną celebrytkę sfotografowano podczas rajdu nowym cackiem - Lamborghini Revuelto wartym 3,5 miliona złotych. Fajna bryka?
7.

Blanka Lipińska pokazała odnowione wnętrza spalonego domku w lesie. "Cieszę się, że mam pieniądze, bo mogę być kurą domową" (ZDJĘCIA)

Blanka Lipińska zaprosiła ekipę "Dzień Dobry TVN" do swojego domku w lesie. Autorka popularnej serii powieści erotycznych urządziła wnętrza z dbałością o detale. Niektórych może rozbawić to, co zawisło u niej w toalecie.
6.

Kiedyś przyjaciółki, a dziś rywalki: Dagmara Kaźmierska i Edzia, Marina i Sara Boruc... (ZDJĘCIA)

Bez wątpienia show-biznes nie jest najlepszym miejscem do pielęgnowania przyjaźni. Przez lata widzieliśmy wiele gwiazd, które były postrzegane jako papużki-nierozłączki. Niestety, czas pokazał, że sporo takich relacji kończy się fiaskiem. Pamiętacie jeszcze te duety?
5.

50-letnia Victoria Beckham o KULACH mknie na imprezę urodzinową, na którą przybyło sporo gwiazd. Zabrakło Nicoli Peltz (ZDJĘCIA)

Victoria Beckham mimo kontuzji nie mogła przepuścić okazji do świętowania 50. urodzin. Paparazzi "przyłapali ją", gdy wchodziła do jednego z londyńskich klubów. Wciąż musi się poruszać o kulach.
4.

Małgorzata Socha maszeruje po deszczowej stolicy ze smartfonem przy uchu i wsiada do mercedesa za 400 TYSIĘCY ZŁOTYCH (ZDJĘCIA)

Małgorzatę Sochę "przyłapano" ostatnio podczas załatwiania sprawunków na mieście. Sądząc po grymasie na twarzy, maszerowanie w deszczu nie sprawiało jej zbyt wielkiej radości.
3.

Księżna Charlene posyła delikatne uśmiechy na meczu rugby. Kibicowała wraz z mężem i młodszym bratem (ZDJĘCIA)

Każde publiczne pojawienie się księżnej Charlene i księcia Alberta wywołuje wielkie emocje. Nigdy nie wiadomo, jaki grymas wymaluje się na twarzy kobiety, która rzekomo planowała ucieczkę od męża. Tym razem zakochani postanowili ocieplać relacje rodzinne, zabierając na mecz szwagra księcia Monako.
2.

Maja Sablewska przemierza Warszawę unikatowym mercedesem, po którym buszują jej pupile. Bezpiecznie? (ZDJĘCIA)

Maja Sablewska jest bez wątpienia jedną z najbardziej stylowych polskich gwiazd. Ostatnio stołeczni paparazzi "przyłapali" byłą menedżerkę gwiazd za kierownicą unikatowej fury.
1.

Speszone Jennifer Aniston i Courteney Cox wychodzą z luksusowej restauracji po wspólnej kolacji (ZDJĘCIA)

Jennifer Aniston i Courteney Cox spotkały się ostatnio w jednej z knajpek w Beverly Hills. Przed lokalem czekali na nie uzbrojeni w aparaty paparazzi.