Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Jakub Żulczyk ma KORONAWIRUSA. "Nie zaraziłem się na protestach"

127
Podziel się

Pisarz, który od początku angażuje się w Strajk Kobiet, zaapelował do manifestantów: "Obalcie jutro ten rząd w maseczce na nosie i ustach, proszę".

Jakub Żulczyk ma KORONAWIRUSA. "Nie zaraziłem się na protestach"
Zarażony koronawirusem Jakub Żulczyk wspiera protestujących w Strajku Kobiet (Instagram)
bDnzJoqJ

Jakub Żulczyk, który jest autorem takich powieści, jak Ślepnąc od świateł czy Wzgórza psów, dał się poznać jako osoba, która nie boi się mówić tego, co myśli. Pisarz w ostatnim czasie nie tylko skrytykował raperskie aspiracje Sebastiana Fabijańskiego i nie pozostawił suchej nitki na "dziele" Blanki Lipińskiej, ale i przy każdej możliwej okazji otwarcie mówi o swojej niechęci do rządzących.

bDnzJoqL

Na swoim instagramowym profilu Żulczyk regularnie komentuje to, co dzieje się w kraju. W ostatnich dniach pisarz nie omieszkał także poddać w wątpliwość zasadność obostrzeń mających ograniczyć epidemię oraz zaangażować się w trwający od tygodnia Strajk Kobiet.

W ostatnich dniach 37-latek nie tylko regularnie publikował wpisy, mające na celu wyrażenie poparcia dla działań manifestantów, ale i aktywnie uczestniczył w protestach. Niestety, jak poinformował w czwartek, w najbliższym czasie nie będzie w stanie chodzić z transparentem.

Drodzy, mam Covida, co jest o tyle przykre, że nie mogę być jutro na proteście - ubolewa pisarz, zdradzając, że zmaga się z koronawirusem oraz zapewnia, że nie "złapał" go podczas strajkowania:

Czuję się w miarę ok, jak przy lekkiej grypie, ale wiem, że mam tutaj farta. Nie zaraziłem się na protestach, jestem tego pewien (bo wiem, w jakich okolicznościach się zaraziłem), ale obalcie jutro ten rząd w maseczce na nosie i ustach, proszę - apeluje do wybierających się na piątkowy strajk.

bDnzJoqR

Polska to nasz kraj, nie Kaczyńskiego, Jędraszewskiego, Bosaka, i tego je*anego przygłupa z Pruszkowa, co handluje cegłówkami, a którego nazwiska nawet nie chce mi się sprawdzać - kontynuuje i dodaje wymownie na zakończenie:

Stay safe. Je*ać kler i je*ać PiS.

Skutecznie dodał protestującym energii do działania?

bDnzJoqS
bDnzJoqT
bDnzJorm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(127)
Sam
4 tyg. temu
Nie zaraził się na protestach tylko innych zaraził
Gość
4 tyg. temu
Obalcie rzad? A ja nie jestem na przykład za obaleniem rządu, został wybrany demokratycznie. Ale z tym ostatnim zakazem aborcji również się nie zgadzam, niech pozostanie kompromis aborcyjny. PiS sobie strzelił w kolano ta decyzja.
Ktoś
4 tyg. temu
Czyli jednak chodzi o obalenie rządu? Nie o"prawa kobiet"?Przestająą ściemniać postępami.
bDnzJorn
Nel
4 tyg. temu
Siewcy śmierci
koronaGórą
4 tyg. temu
on może się na protestach nie zaraził, ale ile on osób tam zarazil to juz nie mówi. ciekawe ile osób umrze albo zachoruje przez niego
Najnowsze komentarze (127)
Mama3
4 tyg. temu
Uważam też że aborcja nie powinna być tak dostępna jak wyrwanie zęba z tym się nie zgadzam nigdy nie zgadzałam nawet jak nie miałam dzieci i prowadziłam towarzyskie życie.Trzeba myśleć co się robi a nie skrobać.nie muwię o kazirodztwie i gwałtach to osobny temat.To wszystko to bardzo trudny i delikatny temat.
Mama3
4 tyg. temu
Sami się zlikwidowali właśnie wielka lewica swoją bronią.nigdy lewicowa nie byłam za czasów lewicy pracowałam 16 godzin żeby siebie i dzieci utrzymać nigdy nie chcę to tego wrócić.bo nic nam się nie należało.pół polski sprzedali długu narobili.Prawicowa też nie jestem mam swoje poglądy i swoje zdanie ale lepiej nam się żyje za czasów tego rządu.Jesli chodzi o ustawę aborcyjną powinna zostać wprowadzone zmiany bo z tym co ogłosili się nie zgadzam.kobieta powinna mieć prawo wyboru czy chcę wychowywać poważnie chore dziecko człowieka.tak jak było do tej pory do 20 tygodnia ciąży kobieta ma prawo podjąć decyzję.sama stanęłam przed tym wyborem też moja najmłodsza córeczka mogła mieć zespół Downa biłam się z myślami ale stwierdziłam że dam radę i Urodzę i okazało się że jest zdrowa.nie nie modliłam się bo wierząca nie jestem.
Mama3
4 tyg. temu
Nie na protestach się nie zaraził ale resztę zaraził a oni będą zarażać innych wielka mi odwaga w szerzeniu głupoty i virusa i każdy pół rodziny zarazi część z nich umrze przecież mają rodziców babcie dziadków wszystkich poświecą i osoby z chorobami wiadome tak szanują rodziny taka inteligencja.widzialam matki z maleńkimi po kilka miesięcy dziećmi w wózkach to jest odpowiedzialność i inteligencja.
Poeta.
4 tyg. temu
Znany pisarz chyba na Wzgórzach Golan
anty anty
4 tyg. temu
był za zabijaniem nienarodzonych teraz wirus moze jego zabic!!!!!!!!! jakos mi go nie żal.....KTO MIECZEM WOJÓJE.....
Mmmmm
4 tyg. temu
Dzisiaj protestują, jutro będą płakać po dziadkach, rodzicach.
Oliwa
4 tyg. temu
Jakoś to mnie nie martwi. Jak zwykle zadziała teoria Darwina itylko wincej wincej
...........
4 tyg. temu
Jeżeli nie zarazil się na protestach, jak twierdzi, to był już chory. Czyli zarażał innych.
bDnzJorf
morons
4 tyg. temu
Sezon na protestujących, którzy zarazili się koroną ogłaszam za otwarty
Amirant
4 tyg. temu
Znany pisarz, chyba na swojej klatce schodowej. Pierwszo słyszę o takim ci...lu. Redaktorkowi coś nas mózg padło jak pisze takie jakby to Ferdek Kiepski powiedział gupie gupoty.
???
4 tyg. temu
Się nie zaraził na protestach, a innych?
Dot
4 tyg. temu
Nie na protestach się zaraził? Skąd ta pewność? Robił test po protestach i miał wynik negatywny? Takie ściemnianie... Przerażają mnie te tłumy na ulicach, co będzie za 7, 10 dni? Brak odpowiedzialności za siebie i innych. Chyba i stadion narodowy nam nie wystarczy... TRAGEDIA!
gosc
4 tyg. temu
wiadomo, jeszcze Kochani zatęsknicie za taką wolnością - młodzi nie wiedzą co to prawdziwa niewola, zniewoleni jestescie przez te wszystkie instagramy,fb,tiktoki inne badziewia, otworzcie oczy na ludzi wkolo, na potrzebujących, starszych,chorych może zauwazycie ,ze nie jestescie pępkami swiata,że inni mają duzo gorzej i starają sie z podniesiona glowa isc przez zycie. Wolnosci nie macie..heh..
Wrocławianin
4 tyg. temu
Akurat!!! Nie wierzę Ci !!!
...
Następna strona
bDnzJorH