Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Jakub Żulczyk KPI z nowych obostrzeń: "Kościoły se zamknij, PAJACU"

322
Podziel się

Rząd znów zamknął baseny i siłownie, zostawiając otwarte kościoły.

Jakub Żulczyk KPI z nowych obostrzeń: "Kościoły se zamknij, PAJACU"
Jakub Żulczyk drwi z nowych obostrzeń (Instagram, ONS)
bDeVwTVN

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, wraz z nadejściem jesieni, do Polski dotarła druga fala epidemii koronawirusa. W związku ze stale rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 władze zdecydowały się wprowadzić szereg dodatkowych obostrzeń. Od 10 października na terenie całego kraju obowiązuje tzw. żółta strefa. Obecnie zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczek jest więc obowiązkowe nawet na świeżym powietrzu. Rząd dodatkowo ograniczył także działalność lokali gastronomicznych, kin i teatrów oraz ograniczył ilość osób mogących uczestniczyć w zgromadzeniach i imprezach okolicznościowych.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki zwołał kolejną zdalną konferencję prasową, podczas której poinformował obywateli o zaostrzeniu obowiązujących od niedawna przepisów. Działalność lokali gastronomicznych została ponownie ograniczona, podobnie zresztą liczba gości na imprezach - w weselach i innych uroczystościach może brać udział maksymalnie 20 osób. Zmniejszono też dozwoloną liczbę pasażerów w komunikacji miejskiej.

Podczas konferencji ogłoszono także dołączenie kolejnych regionów do strefy czerwonej. Od 17 października znajdzie się w niej 11 miast wojewódzkich, w tym Warszawa, Lublin, Łódź, Częstochowa, Poznań oraz Trójmiasto.

bDeVwTVP

Nowe obostrzenia nie ominęły także instytucji kulturalnych oraz placówek sportowych i rekreacyjnych. Rząd całkowicie zawiesił działalność siłowni i basenów. Decyzją władz wydarzenia kulturalne mogą się odbywać przy udziale publiczności zajmującej maksymalnie 25 procent widowni.

bDeVwTVV

Przepisy wyjątkowo nie spodobały się Jakubowi Żulczykowi. Autor bestsellerowych powieści, w tym m.in. Ślepnąc od świateł, jest wręcz oburzony zamykaniem przez władze kolejnych obiektów. Żulczyk zwraca uwagę, że to nie w porządku, zwłaszcza że kościoły wciąż funkcjonują. Tam też może dochodzić do transmisji wirusa.

Swoje niezadowolenie pisarz postanowił wyrazić za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kościoły se zamknij, pajacu, gdzie w najlepsze trwa superspreading wśród seniorów, a nie siłownie i baseny - napisał gniewnie na Facebooku, kierując słowa do Mateusza Morawieckiego.

Od 17 października liczba wiernych w polskich kościołach zostanie ograniczona. Podczas mszy w świątyniach w strefie żółtej będzie mogła przebywać 1 osoba na 4 mkw, w czerwonych strefach będzie to za to 1 osoba na 7 mkw.

bDeVwTVW

Zobaczcie wpis Żulczyka. Podzielacie jego oburzenie?

bDeVwTVX
bDeVwTWq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(322)
Bbbbbbb
4 dni temu
To co sie dzieje to jest cyrk i nie ma nic wspolnego z ochrona naszego zdrowia...
Lol
4 dni temu
Kościoły żerują na naiwności biednych ludzi, przecież hajs się musi zgadzać. Niby XXI wiek, a w kościołach nadal tłumy. Nie rozumiem.
Prawda
4 dni temu
Prawdę powiedział
bDeVwTWr
Kate
4 dni temu
Przeprosiny dla Milowicza? Rzeczywiscie jest On osoba godna uwagi a ploty o nim bezcenne🤣🤣🤣
Monika
4 dni temu
Kościół to skamielina. Siedlisko rozpusty, braku tolerancji i obłudy. Niezmieniana od średniowiecza doktryna, która nie znajduje zastosowania we współczesnych czasach. Człowiek, który ma kompas moralny w sobie nie potrzebuje średniowiecznych wskazówek. Zwłaszcza, że tzw. praktykujący katolicy i tak wybierają sobie, których przykazań będą przestrzegać. Na co dzień obrabiają tylki innym ludziom, ciągle oceniają. Stosują w domach przemoc psychiczną i fizyczną. Próżno czekać, że wspomogą schronisko dla zwierząt lub dom dziecka, pomogą komuś. A w niedzielę myk na mszę, która wszystko załatwi i przybliży ich do zbawienia. Jeśli Bóg widzi te obłudę to ma niezły ubaw, a nieraz może i zapłacze...
Najnowsze komentarze (322)
Gość
wczoraj
Mamy efekty pielgrzymek, przyjęć weselnych i rozpusty biskupów katolickich którzy urządzają sobie rauty a potem na mszach zarazaja wiernych oni są ponad prawem boskim i swieckim piekło stoi dla nich otworem ale oni się nie bolą widocznie bo nie mają bojaźni bożej a nasmaluczkich straszą i pouczają i zapomijają ze to nie sredniowiecze
Gość
wczoraj
Prawdę mówiąc kościoły są siedliskiem koronawirusa księża komunikują wiernych bez masek i wtenczas sposób zagrażają siebie i po kolei następnych wiernych a ci wracają pi mszy do domu już zarażenia i w poniedziałek do pracy i do sklepu zarazac tych co nie byli w kościele ale kina baseny i siłownię zamknięte
Leoncio
2 dni temu
A kto to Jakub Żulik jest
Meg
3 dni temu
Wolę słuchać Żulczyka niż brednie o których słucham wTVP
olo
3 dni temu
Brawo !!-- ma pan racje !!! Kościoły powinny byc zamkniete na początku pandemii !!! Kosciół, jest siedliskiem wirusów !! najczęsciej chodzą tam starsi ludzie---- którzy sa bardziej zagrożeni !!! Ale kler --chciwy na mamonę !!!-- popierany, przez rządzących---- czeka z otwartymi drzwiami !!! Modlić mozna sie wszędzie !!! Ale co do wirusa ma siłownia ???????????/
gaga
3 dni temu
ja jestem ciekawa jak by było jak by rządziło PO lub Lewica ,sprzedali wszystko co mogli w kraju ale mądrzyć się potrafią
Rrrrrrr
3 dni temu
Nie nakręcajcie się. Jest dyspensa. Mądry wie co oznacza.
katolik
3 dni temu
Pana nie znam a premiera znam!!!!
bDeVwTWj
gosc
3 dni temu
slusznie .prywatne spotkania w duzych gronach: wesela . koscioly w miescie pod wplywe alk....itp. to glowna przyczyny rozprzestr....
Diana10
3 dni temu
Niech się cieszy, że mieszka w Polsce bo za granicą gospodarka całkowicie jest zamknięta, większość krajów Europy wprowadziła całkowity lockdown. Nasz rząd przynajmniej stara się utrzymać w ryzach gospodarkę.
Czarek
3 dni temu
Nie zgadzam się z tym człowiekiem, kimkolwiek on jest. Rząd zareagował na szybki wzrost zachorowań, taki mały lockdown jest konieczny, inaczej nigdy nie uporamy się z epidemią.
Baśka
3 dni temu
Według tego Pana jak powinniśmy się zachować? Może całkowicie otworzyć gospodarkę i narazić miliony Polaków na chorobę i śmierć?? Ludzie trochę wytrwałości i mobilizacji.
Radek
3 dni temu
Ludzie za wszystko winią władzę, a oni tylko starają się nam pomóc. Zero zrozumienia z naszej strony, jeszcze opozycja nastawia społeczeństwo przeciwko. W taki sposób nigdy nie będziemy jednością.
Witek
3 dni temu
Ten Pan jest znany ze swoich wulgarnych wypowiedzi i hejtu w stronę rządu, płaci ktoś mu za to czy na prawdę ma w sobie tyle nienawiści?? Brak słów..
...
Następna strona
bDeVwTWL