Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Senator oburzony koncertem bez maseczek z okazji Dnia Papieskiego: "Czy Kościół jest PONAD PRAWEM?"

144
Podziel się:

Politykowi wyraźnie nie spodobały się obchody rocznicy wybrania Karola Wojtyły na papieża zaledwie dzień po wprowadzeniu na terenie całego kraju żółtej strefy. "Czy Jan Paweł II chciałby hołdu w czasie zarazy?"

Senator oburzony koncertem bez maseczek z okazji Dnia Papieskiego: "Czy Kościół jest PONAD PRAWEM?"
Wadim Tyszkiewicz oburzony organizacją koncertu bez maseczek (FORUM)
bEJUFlKJ

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami jesienią do Polski dotarła druga fala epidemii koronawirusa. W związku z drastycznym wzrostem zachorowań na COVID-19 rząd postanowił wprowadzić szereg dodatkowych obostrzeń. Od 10 października na terenie całego kraju obowiązuje tzw. żółta strefa. Obecnie noszenie maseczek jest więc obowiązkowe nawet na świeżym powietrzu (z wyjątkiem parków i terenów zielonych).

Dodatkowo lokale gastronomiczne mają działać do godziny 22:00, w kinach i teatrach wykorzystanych może być nie więcej niż 25 procent miejsc, a każdy z widzów musi mieć zakryte nos i usta. Rząd zakazał także prowadzenia dyskotek i klubów nocnych. Od 17 października w imprezach okolicznościowych i zgromadzeniach będzie mogło brać udział maksymalnie 75 osób.

bEJUFlKL

Wygląda jednak na to, że nie wszyscy przejęli się wprowadzonymi w minioną sobotę obostrzeniami. Zaledwie dzień po oficjalnym ustanowieniu na terenie całego kraju żółtej strefy w kościele św. Jana Bosko w Lubinie zorganizowano uroczyste obchody Dnia Papieskiego. Tamtejsi parafianie uczcili wybór Jana Pawła II na papieża modlitwą oraz specjalnym koncertem z udziałem Narodowej Orkiestry Dętej. Całe wydarzenie było również transmitowane w sieci. Jak jednak relacjonuje portal Lubin.pl, dla osób, które postanowiły obejrzeć występ na żywo i nie zmieściły się w świątyni, został przygotowany telebim.

Kościelny koncert w dobie drugiej fali epidemii zwrócił szczególną uwagę senatora Wadima Tyszkiewicza, który postanowił wyrazić swoje oburzenie za pośrednictwem Facebooka.

bEJUFlKR

To nie jest normalny kraj. W końcu jest ten koronawirus, czy go nie ma? Czy mamy ok. 5000 dziennych zakażeń i ok. 50-70 zgonów dziennie? Czy są żółte i czerwone strefy? W końcu są nakazy i zakazy? Czy trzeba je przestrzegać, czy są równi i równiejsi? - pytał wyraźnie zirytowany polityk.

Kościół historycznie odgrywa bardzo ważną rolę w Polsce. Czy jednak tej ważnej roli nie wykorzystuje źle, korzystając ze swoistego uprzywilejowania? Za brak maseczki zwykłemu Kowalskiemu grozi mandat. Tyle się mówi o ostrożności i zachowywaniu dystansu. Co powiecie na te zdjęcia z wczoraj? Czy Jan Paweł II rzeczywiście chciałby takie hołdu w czasie zarazy? Czy Kościół jest ponad prawem? Kto weźmie odpowiedzialność za nieodpowiedzialność? - zastanawiał się senator.

Podzielacie jego oburzenie?

bEJUFlKS
bEJUFlKT
bEJUFlLm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(144)
Lol
rok temu
Nie wiem jak skomentować wiec napisze :Ma racje!!
Hipokryzja
rok temu
Śmiechem jest karanie obywateli za brak maseczki nawet na świeżym powietrzu, a pan Kaczyński wręczając nagrodę Wildsteinowi był bez rękawiczek, maski... Ale co tam kogo to obchodzi 🤣
Jdjdmdm
rok temu
Ma racje
bEJUFlLn
Popi
rok temu
Pudel usuwa komentarze
loo
rok temu
A dlaczego nie? Skoro Kaczyński z bratanicą mogą łamać prawo (wręczenie nagrody Wildsteinowi bez maseczki - prezes, Martusia paradująca z dziećmi po Sopocie bez maseczki w czerwonej strefie) to jeszcze raz się pytam: dlaczego nie???
Najnowsze komentarze (144)
Alel
rok temu
Dopóki nie będą zamknięte kościoły zaraza nie przestanie się szerzyć. Nie są tam przestrzegane żadne zasady. Kzięża bez maseczek rozdają ręką komunię do ust. O zgrozo. Nikt nie przestrzega żadnych odległości. Nie są wyznaczone miejsca które można zajmować. Wszystko na żywioł. To co dzieje się w kościele to nieporozumienie.
wrfhy
rok temu
Wygląda jakby był ponad polskim ?
cudoziemiec
rok temu
z jakiego kraju pan Vadim przybył do Polski ?
Proste
rok temu
Oni nie musieli bo to byli statysci z TVPiS
xxx
rok temu
To jest śmiech przez łzy! Imprezy zbiorowe w kościołach i brak maseczek, a na uroczystości chrztu świętego, gdzie tylko rodzice i najbliższy i pusty kościół każdy maseczkę musi mieć, nawet nie ma jak zrobić zdjęć pamiątkowych!
Katoliczka
rok temu
Proszę zamknąć kościoły
JestemRobotem
rok temu
Oczywiście że Kościół jest ponad prawem, ale tylko tam gdzie jego wysłannicy są na tyle nieudolni, żeby stworzyć prawo wygodne dla Kościoła. Od 1945 Kościół jest w Polsce na wyjątkowo uprzywilejowanej pozycji, a swoje najlepsze czasy miał w okresie komuny, kiedy to powstało w Polsce najwięcej świątyń. Teraz, gdy komuna wróciła, Kościół znów ma się bardzo dobrze.
,or
rok temu
Wadim? Jest w POLSCE takie imię?
bEJUFlLf
Jojo
rok temu
Gosc ma rację.
Jerzy
rok temu
I czemu się dziwicie. W kk zwłaszcza w Polsce od wieków tak się dzieje
Eremita
rok temu
A ja jestem oburzony, że Tyszkiewicz jest oburzony. Nie podoba się nasz kraj, możesz wyjechać, masz wolna wolę, ale nie wolność.
stron
rok temu
Całą nadzieja w tym, ze wszyscy pójdą szybko do domu Pana, a nasz dom zostanie oczyszczony ze śmieci.
Prawda
rok temu
Od dawna jest ponad prawem!!!!!!
fik
rok temu
Nie stosują się do wymogów rządzących, bo nie została uchwalona ustawa, która dawała by podstawę prawną do tego rodzaju nakazu pod groźbą kary, np. grzywny.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEJUFlLY
bEJUFlLZ
bEJUFlMa
bEJUFlMb
bEJUFlMc
bEJUFlLH