Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Jakub Żulczyk masakruje homofobiczną "Kartę Rodziny" Andrzeja Dudy: "GŁUPIE, PRZYKRE I NIELUDZKIE"

236
Podziel się

"To zezwolenie na represje, dręczenie, mobbing, przemoc w białych rękawiczkach, cierpienie" - ostrzega autor "Ślepnąc od świateł".

Jakub Żulczyk masakruje homofobiczną "Kartę Rodziny" Andrzeja Dudy: "GŁUPIE, PRZYKRE I NIELUDZKIE"
Jakub Żulczyk masakruje Andrzeja Dudę (fot. ONS)
bDeXkgUl

Rafał Trzaskowski z każdym dniem staje się coraz bardziej poważnym zagrożeniem dla drugiej kadencji Andrzeja Dudy. Aby zawalczyć o skrajnie prawicowy elektorat, obecnie urzędujący prezydent postanowił więc uciec się do ulubionej zagrywki swego obozu politycznego, czyli straszenia obywateli mitycznym "innym" - w tym przypadku padło na społeczność LGBT.

W ostatnią środę podczas wizyty w Wieluniu Andrzej Duda zademonstrował podpisaną przez siebie "Kartę Rodziny". Pięknie brzmiąca deklaracja zamiast na rodzinie skupia się jednak przede wszystkim na tajemniczej "ideologii LGBT", która zdaniem prezydenta czeka tylko na zniszczenie instytucji polskiej rodziny.

bDeXkgUn

Na szczęście w przestrzeni publicznej wciąż funkcjonuje wiele osób, które nie boją się zabrać głosu, gdy widzą, jak bezczelne i cyniczne okazują się deklaracje polityków. Wśród nich znalazł się Jakub Żulczyk, dziennikarz i scenarzysta, autor takich bestsellerów jak Ślepnąc od świateł czy Wzgórze psów. W obszernym wpisie na Facebooku pisarz postanowił dokładnie wytłumaczyć, dlaczego coś takiego jak "ideologia LGBT" tak naprawdę nie istnieje.

Urzędujący prezydent zaproponował dzisiaj swoją "kartę rodziny", w której zadeklarował, w ramach propagandowego chwytu walkę z "ideologią LGBT". I teraz tak, odcedźmy na chwilę propagandę, medialną sieczkę, dochodzący zewsząd jazgot. Bo to, co kryje się za tym terminem, "walki z ideologią LGBT", jest głupie, przykre i nieludzkie - ocenia Żulczyk.

Nie ma czegoś takiego jak "ideologia LGBT". Nigdy nie było. LGBT nie jest żadną polityczną wykładnią, myślą, jak marksizm, liberalizm, faszyzm, etc. LGBT to ludzie. Ludzie, którzy nie walczą o żadne przywileje - bo szacunek i możliwość kochania kogo się chce, to nie jest żaden przywilej, to podstawowe prawo człowieka. Ludzie, którzy nie chcą ukrywać swojej tożsamości i bać się przemocy, agresji, wykluczenia z powodu tego, kim są. Przywilej to coś innego, przywilej to specjalne traktowanie, na przykład - zwolnienie z podatków. A wiecie, kto w Polsce nie płaci podatków?

bDeXkgUt

Pisarz podkreślił, że nikt nie wybiera, że będzie żyć jako homoseksualista. Jest to bowiem cecha wrodzona. Poza tym nikt o zdrowych zmysłach nie utrudniałby sobie życia na własne życzenie, w szczególności nie w Polsce.

Za pojęciem "ideologii LGBT" kryje się dosyć straszna i głupia idea, że homoseksualizm jest czymś, do czego można kogoś przekonać, nakłonić, zdeprawować, że w homoseksualistę można kogoś zamienić. I odwrotnie - w wierze w "ideologię LGBT" kryje się też jeszcze bardziej złowieszczy pogląd, że homoseksualizm można cofnąć, naprawić, wyleczyć. Jest to pogląd niemający żadnych podstaw ani biologicznych, ani psychologicznych, ani socjologicznych. Wiara w to, że homoseksualizm jest cechą nabytą, ma tyle samo podstaw, co wiara w zbawienną moc żył wodnych, lewoskrętnej witaminy C, czy płaskoziemstwo. Jest de facto, foliarstwem - jednak o tyle groźnym, że w przeciwieństwie do wiary w zbawienne możliwości witaminy C, groźnym, bo skutkującym potworną krzywdą wielu ludzi - kontynuuje autor Ślepnąc od świateł.

Nie można nikogo zmienić w homoseksualistę. Ze skłonnościami homoseksualnymi człowiek się rodzi, i ma je do końca życia. Nikt za to nie rodzi się z lękiem, nietolerancją, uprzedzeniem. Te cechy się nabywa.

bDeXkgUu

Za pojęciem "ideologii LGBT" kryje się też ciche zrównywanie homoseksualizmu z pedofilią. Ten znak równości nie ma też żadnych podstaw w biologii, psychologii ani psychiatrii. Pedofilia jest zarówno hetero - jak i homoseksualna. Jaka by nie była, jest potworną krzywdą wyrządzoną dziecku, zbrodnią, która powinna być ścigana z całą surowością prawa.

Pisarz podkreślił również, jak niebezpieczna może okazać się deklaracja "zakazu promocji ideologii LGBT" i co tak naprawdę kryje się pod jej płaszczem.

Grając na najbardziej atawistycznym strachu, czyli lęku o własne dzieci, w nieludzko cyniczny sposób urzędujący prezydent zapowiada cenzurę - bo "zakaz promocji ideologii LGBT w instytucjach publicznych" będzie de facto cenzurą. Z wątków homoseksualnych będą cenzurowane wystawy, filmy, przedstawienia teatralne. Ale to też nie tylko cenzura - to zezwolenie na represje, dręczenie, mobbing, przemoc w białych rękawiczkach, cierpienie, to powtórka z akcji "Hiacynt" - informacja o czyimś homoseksualizmie stanie się narzędziem, który będzie można wykorzystać przeciwko każdemu pracownikowi instytucji publicznej. Jestem daleki od spanikowanych fantazji. Granie "walką z ideologią LGBT" to cyniczna walka z ludźmi, obywatelami Polski, potworne poszerzanie podziałów.

Gej, lesbijka, transseksualista to Polak, wyborca, sąsiad, przyjaciel, brat, siostra, córka, syn, kolega, koleżanka, przemiła pani spod piątki, chamski szef i ten ku*as pie*dolony, który zawsze zabiera nam miejsce parkingowe. To ludzie, jeden z drugim. Ludzie. LGBT to nie ideologia. Ale walka z ideologią LGBT to ideologia nienawiści - zakończył swój wywód Jakub Żulczyk.

bDeXkgUv

Na oburzającą deklarację Andrzeja Dudy zareagował również rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, który przypomniał, że wcale nie tak dawno temu obecny prezydent był przychylny podpisaniu projektu związków partnerskich, który obejmowałby wszystkie osoby żyjące w związkach nieformalnych w tym również osoby homoseksualne. Najwyraźniej jednak szlachetne pryncypia idą w zapomnienie, gdy walczy się o głosy fanów Konfederacji.

Zgadzacie się z opinią Żulczyka?

bDeXkgUw
bDeXkgUO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(236)
Oksit
4 miesiące temu
Zakazać tradycyjnych rodzin, bo to może ranić uczucia innych np. co nie mogą mieć ... Taka logika w modzie....
Tixi
4 miesiące temu
Duzo czasu musi uplynac, by Polska otworzyla oczy. W zachodnich krajach tematy tj. homosexualizm, religia, aborcja nie sa problemem. Kosciol oddzielony jest od polityki, kobiety sa na wysokich stanowiskach, a gay-e sa na rownych prawach jak hetero. Pozdrawiam Irlandii. 13 lat temu podjelam najlepsza decyzje.
Destrukcja
4 miesiące temu
TOLEROWAĆ znaczy ZNOSIĆ. Chamstwem, bezczelnością jest epatowanie swoim życiem intymnym w przestrzeni publicznej. Gdyby agresywni aktywiści środowiska LGBT zachowywali się kulturalnie, byliby nieodróżnialni od reszty. Przyjmuję do wiadomości, że ktoś ma problemy z innością swojej seksualności, ale co mnie to obchodzi? Każdy jest w tym względzie odpowiedzialny za siebie. Działacze lobby LGBT zaś agresywnie i nachalnie każą się AKCEPTOWAĆ, WIELBIĆ w przestrzeni publicznej, wywołując rewolucję kulturową. Kto jest im przeciwny TEN WRÓG, a wroga trzeba upodlić, zniszczyć! U wielu osób napomykanie publiczne o kwestiach intymnych budzi zawstydzenie, obrzydzenie lub inne silne reakcje i nie ma to NIC WSPÓLNEGO z „prawicowością”, „katolicyzmem”, „zacofaniem”, „Średniowieczem”, itp. Aktywiści LGBT drażnią "tradycyjną” część społeczeństwa, by wymusić w niej zachowania faktycznie nieakceptowalne u ludzi kulturalnych. Tu kompletnie nie chodzi o "prawa LGBT", tylko o rozmontowanie tradycyjnych, odwiecznych wartości (bez względu na kontynent, religię lub jej brak, pochodzenie, polityczne upodobania), które są ostoją każdej społeczności. Prawdziwi geje i lesbijki nie tolerują postaw lanserskiego i rewolucyjnego środowiska aktywistów LGBT. Dał temu wyraz homoseksualista Witkowski w książce "Lubiewo" i wielu innych jego kolegów.
bDeXkgUP
Laolao
4 miesiące temu
Normalna rodzina to chłopak i dziewczyna😉
Polak
4 miesiące temu
Niedługo będziemy przepraszać ze mówimy po polsku, mamy normalne rodziny, tak normalne,nie jesteśmy z LGBT i nie sikamy po majtach na łaskawe spojrzenie na nas Niemców i innych krajów.. A no i oczywiście zabrana wolność i demokrację nam oddadzą, a oglądać będziemy co PO nam wskazuję.
Najnowsze komentarze (236)
Jola
4 miesiące temu
Szacun Pudel ... za trafną diagnozę i konsekwentne tłumaczenie tej manipulacji strachem „przed ideogią LGBT”.. Bawi ucząc , ucząc bawi ... tluczcie to dalej ludziom do głów 💪🏻
????
4 miesiące temu
Czemu pary, które nie mogą mieć dzieci zwyczajnie, dojrzale się z tym nie pogodzą?Życie bywa trudne, już nawet dla własnego dobra i zdrowia psychicznego to zaakceptować.Tyle dzieci w domach dziecka,jeśli na prawdę potrzebują zapełnić pustkę ,z tym że powinni mieć świadomość że dziecko to głównie obowiązki i nie ma powrotu. Tyle samo problemów może przystworzyc dziecko adoptowane co biologiczne.
joda
4 miesiące temu
On nam od pięciu lat dobitnie udowadnia, że z IQ na poziomie kila gwoździ, można być doktorem prawa. Jak widać Polska, to kraj niezmierzonych możliwości.
Defekt Muzgó
4 miesiące temu
Wybory znowu będą tu, kłamstwa kolejny raz...
nick
4 miesiące temu
to skandal dlaczego ta karta nie jest teczowa
Żul
4 miesiące temu
No cóż !! Jedni się rodzą mądrzy , inni głupi!! Nie ma obowiązku mówieni o głupku że jest geniuszem i nie jest to homofobią!! Banany jedni jedzą inni .... z tym się rodzą?
LGBT500+
4 miesiące temu
Mężczyźni popierający Andrzeja Dudę są o 10 % mniej inteligentni od wsoich chłopaków
Bolek i Lolek
4 miesiące temu
Pan Zulczyk to zmasakrował, ale chyba tylko siebie!!!!!!!!!! Wiele "autorytetów" też sie pod tym podpisze, ale czy to znaczy, że to dobre????
bDeXkgUH
lol
4 miesiące temu
Polecam sobie zobaczyć ile krajów należy do Unii Europejskiej. Następnie zobaczyć sobie, że tylko 11 z 27 państw UE ma zalegalizowane homoseksualne małżeństwa. Dlaczego atakuje się o to tylko Polskę? Nikt nie pamięta, że poprzednie rządy od 89 roku nie zrobiły kompletnie nic w tej sprawie, nawet PO?
dash
4 miesiące temu
Pan Żulczyk trafił w sedno. A tak nawiasem mówiąc, tzw.. Karta Rodziny dyskryminuje nie tylko środowisko LGBTQ, ale i -bez względu na płeć czy orientację - wszystkich uczciwie pracujących. Powstaje bowiem pytanie: Czemu my, podatnicy, ciągnący 2 -3 etaty, pracujący na śmieciówkach etc., mamy sponsorować wakacje dla wszystkich dzieci - w tym dzieci bogaczy, u których pracujemy?
Karo
4 miesiące temu
POZAMIATAŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bo właśnie taka jest prawda o nas, Polakach ( zamierzone z małej litery).
Go Vegan !
4 miesiące temu
Niestety jak czytam tu te nazistowskie komentarze, to mi się niedobrze robi!..Lewak się nic z historii nie nauczył. Dalej tylko nienawiść, obłuda, fałsz i wszystko pod przykrywką tolerancji Wstyd mi za was!
Doktorek
4 miesiące temu
Orientację seksualne można leczyć...to przez takich ludzi kiedyś upadł Rzym...
Mary
4 miesiące temu
Pan Żulczyk ma naprawdę rację! Niestety jak czytam tu te nazistowskie komentarze, to mi się niedobrze robi!.. Polak się nic z historii nie nauczył. Dalej tylko nienawiść, obłuda, fałsz i wszystko pod pokrywką obrony rodziny. Wstyd mi za was!
...
Następna strona
bDeXkgVj