Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Jessica Mercedes ubolewa nad losem polskich restauracji: "Strasznie mi szkoda ludzi, którzy TRACĄ PRACĘ"

131
Podziel się

"Dlaczego centra handlowe są otwarte i pełne ludzi, a lokale gastronomiczne nie?" - pyta Jessica Mercedes, która pochodzi z rodziny restauratorów. Też zadajecie sobie to pytanie?

Jessica Mercedes ubolewa nad losem polskich restauracji: "Strasznie mi szkoda ludzi, którzy TRACĄ PRACĘ"
Jessica Mercedes ubolewa nad losem polskiej gastronomii (Instagram @jemerced)
bErBWidh

Nie jest tajemnicą, że pandemia koronawirusa poważnie odbiła się na polskiej gospodarce. Wielu przedsiębiorców drży o przyszłość swoich firm, liczni znaleźli się też na granicy bankructwa. W ostatnich dniach w mediach najgłośniej mówi się jednak o tragicznych losach restauratora z Wrześni - który załamany skutkami lockdownu odebrał sobie życie na terenie własnego lokalu.

Działanie branży gastronomicznej od wielu miesięcy jest całkowicie wywrócone do góry nogami. W świetle obecnie obowiązujących przepisów restauracje są zamknięte i mogą realizować jedynie zamówienia na wynos. Problemy właścicieli lokali gastronomicznych oraz ich pracowników nie są obojętne Jessice Mercedes, która postanowiła ostatnio podzielić się swoimi przemyśleniami na temat aktualnych obostrzeń.

bErBWidj

Wiadomo nośmy maski, dbajmy o siebie i ludzi wokół nas, ale nie rozumiem... Dlaczego centra handlowe są pełne ludzi i otwarte, a restauracje są zamknięte? Ja nie muszę chodzić do knajp, nie o to chodzi, ale jako córka i wnuczka restauratorów strasznie jest mi szkoda gastronomii, ludzi, którzy tracą pracę. Szefów, którzy nie mają na pensje, na czynsze. Masakra - napisała na Insta Story.

Blogerka już od jakiegoś czasu regularnie zachęca swoich fanów do wspierania restauracji zamówieniami. Tak też uczyniła i tym razem.

bErBWidp

Dlatego pomagajmy, zamawiajmy - napisała, prezentując własny obiad zamówiony w jednym ze stołecznych lokali.

Doceniacie jej gest?

bErBWidq
bErBWidr
bErBWidK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(131)
sfvh
8 miesięcy temu
Nic nie ma sensu w tych obostrzeniach. Restauracje i hotele zamknięte, bo można się zarazić, a w Biedronce, Lidlu czy Rossmanie nie ma ryzyka, więc nie trzeba ich zamykać. Na ulicy trzeba nosić maseczkę chociaż nie ma nikogo w promieniu 10 metrów, ale w DD TVN albo PNŚ dystans społeczny już nie obowiązuje. Mam dosyć tych sprzeczności, równych i równiejszych i totalnego braku pomysłu na walkę z pandemią.
Obserwatorka
8 miesięcy temu
Jessica, nasz wszystkim szkoda przedsiębiorców, którzy tracą pracę, pytanie czy Tobie nie szkoda przedsiębiorców, którzy przez takich nieuczciwych jak Ty, tracą klientów??
nik
8 miesięcy temu
Też bym zamawiała jakby mnie było stać
bErBWidL
Aaa
8 miesięcy temu
A mi szkoda Ciebie kobieto... #aferametkowa Pamietamy !
Anonim
8 miesięcy temu
Jess chcesz żeby twoja tajemnica ujrzała światło dzienne i jutro portale wszystkie będą o tobie pisać ?
Najnowsze komentarze (131)
Ola
6 miesięcy temu
Utyta albo majsterkowala przy twarzy
Rozi
7 miesięcy temu
Przeczytajcie na fejsie posty kancelarii adwokackiej Adama Pawłowskiego, może wam się oczy otworzą wreszcie...
Gość
7 miesięcy temu
Samarytanka od siedmiu boleści - jeszcze parę miesięcy temu ze łzami w oczach bezczelnie odgrywała rolę życia i prosiła, żeby kupować jej dresy bo musi utrzymać szwaczki, jednocześnie z premedytacją odcinając metki z Fruit-ów. Co za tupet, laska schowaj się lepiej na jakiś czas i się dalej nie pogrążaj. Córka restauratorów - to już wisienka na torcie w tym procesie samozaorania.
Pola
7 miesięcy temu
Jak ktoś wcześniej wspomniał - żal to jedynie pracowników, którzy w gastro pracowali na śmieciówkach albo nawet na czarno. A wielu restauratorów tak jak wcześniej - dalej sobie jeździ zagranicę, bawi się przednio i spokojnie wstawia focie na insta (nie mówię o właścicielach małych punktów gastronomicznych, którzy teraz bardzo cierpią). Kojarzę, że np. pana Żakowskiego synuś co z braku laku postanowił zostać restauratorem bardzo się żalił na kryzys. Serio ziomek? Będziesz szarpał z tarczy skoro ty jesteś ciągle na jednych wielkich wakacjach i nawet długo przed kryzysem płaciłeś ludziom ochłapy? Dżesika namawia wielce na wynosy aby mieć je nadal na darmo a jej ziomeczki z wawy co prowadzą te biznesy uwierzcie biedy wcale nie klepią.
But
7 miesięcy temu
Drzesika w akcji, blokuje
Monika
7 miesięcy temu
Oh jakoś nikt nie żałował ludzi, pracowników, pracodawców jak musieli zamykać interesy, tracili pracę, bez żadnych tarcz, gdy za czasów PO budowało się supermarkety, galerie handlowe itd
Deli
7 miesięcy temu
A mi nie jest szkoda restauratorów, szkoda jest mi kelnerów, barmanów i pozostałych osób zatrudnionych na śmieciówkach, którzy zostali z dnia na dzień zwolnieni przez "biednych" restauratorów, którzy robią wały na rachunkach i tragicznie traktują swoich praciwników...
Kamila
7 miesięcy temu
Ja nie rozumiem po co ty jeszcze dzialasz Na insta skoro oszukalas tylu ludzi .....
bErBWidD
Mati
7 miesięcy temu
Huehuehue "córka i wnuczka restauratorów"? Zaraz się okaże, że może jeszcze zagubiona wnuczka królowej Elżbiety. Co za ściema i megalomania. Jak wszystko do tej pory też budowała na takich kłamstwach to i tak sukces, że wiele lat to jakoś się kulało. Jej mama ma malutkie osiedlowe bistro, w którym sama serwuje głównie pizze a odbiorcami (przed covid) były głównie babcinki co chodziły tam na kawę. Idąc tym tropem to budkę z kebsem powinno się nazywać "pracownią kulinarną". Dziwnę, że z takimi genami i "restauracyjnym" doświadczeniem nie poszła na studia do Cordon Bleu. Oj Dżesika Dżesika, miałaś wszystko a dalej zachowujesz się jak prosta pozaniara i jeszcze kłamiesz.
tylko nie to
7 miesięcy temu
Restauracje zaczną normalnie funkcjonować MOŻE od 2022 roku. To samo wszelkie wydarzenia eventowe, koncerty, wielkie konferencje. Nadchodzi trzecia fala pandemii przełom styczeń/luty/marzec. Po drugie ludzie nie mają pieniędzy jeśli potracili prace z dnia na dzień. Kończą się oszczędności.
Kika
7 miesięcy temu
Wielka uczciwa nie wierze a sama klamala nie wierze no zal takich jak ty JAK SMIESZ SIE WYPOWIADAC O UCZCIWOSCI !!!!!!!!!
Asia
7 miesięcy temu
Jessica Mercedes ? To jest jej pseudonim artystyczny czy ktoś ją tak skrzywdził ? A w ogóle to kto to jest ?
Kiki
7 miesięcy temu
Tak codziennie zadaje sobie to pytanie
na pomoc
7 miesięcy temu
Kryzys, wszędzie kryzys. Byle jaka bluzka z poliestru z sieciówki nie warta swej ceny. Niestety pandemia nic nie nauczyła. Też mi szkoda branży gastro, dlatego dziś na obiad dla mojej rodziny kaczka w sosie śliwkowym, kluski śląskie i surówka plus rosołek - z dostawą do domu. Jak pomóc branży fitness, eventowej itp? Gdzie jest polski rząd? To nieludzkie zostawiać pracowników na pastwę losu. Ludzie z Karpacza załamani, stoki ośnieżone, atrakcje przygotowane a turystów nie będzie.
...
Następna strona
bErBWief