Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dav
|
aktualizacja

Joanna Krupa wydała OŚWIADCZENIE! Poinformowała o sądowych procesach, rzucając DOKŁADNYMI kwotami (FOTO)

65
Podziel się:

Jak poinformował dziś Pudelek, Joanna Krupa przegrała w sądzie ze swoją wieloletnią menadżerką Małgorzatą Leitner. Próbowaliśmy poprosić modelkę o komentarz, ale bezskutecznie. Chwilę przed godziną 16:00 gwiazda przerwała milczenie i zamieściła wpis na swoim Instagramie.

Joanna Krupa wydała OŚWIADCZENIE! Poinformowała o sądowych procesach, rzucając DOKŁADNYMI kwotami (FOTO)
Joanna Krupa wydała oświadczenie (AKPA)

We wtorek jako pierwsi poinformowaliśmy, że przed jednym z warszawskich sądów toczyła się sprawa przeciwko Joannie Krupie. Była modelka została pozwana przez swoją byłą menadżerkę, która domagała się zapłaty za zrealizowane umowy. W maju 2023 roku Sąd Okręgowy w Warszawie, XX Wydział Gospodarczy, orzekł, że "po rozpoznaniu sprawy z powództwa Models School sp. z o.o. przeciwko Joannie Krupie zasądza od pozwanej kwotę 138 tys. złotych wraz z odsetkami". Sąd Apelacyjny zmienił wyrok.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Krupa komentuje „rozstanie” Pisarek i Leitner. Padły ostre słowa: „Już dawno mówiłam Karolince: UWAŻAJ”

Joanna Krupa wydała oświadczenie. Tak reaguje na przegraną sprawę z Małgorzatą Leitner

Kilka godzin po naszej publikacji swoje oświadczenie zamieściła Joanna Krupa. Wskazała w nim różne kwoty i wyroki sądów korzystne dla siebie.

Wyrokiem z dnia 13 września 2022 roku Sąd Okręgowy w Warszawie, XXV Wydzial Cywilny, w postępowaniu o sygnaturze akt XXV C 1179/18 zasądził od pozwanej Models School spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (wcześniej Avant Management sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie) na rzecz powódki Joanny Krupa kwotę 72.000,00 złotych z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia 2 czerwca 2017 r. do dnia zapłaty.

Dodatkowo Sąd zasadził od pozwanej Models School spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie na rzecz powódki Joanny Krupa kwotę 9.017,00 złotych z tytułu zwrotu kosztów procesu.

Jednocześnie wyrokiem z dnia 29 grudnia 2023 roku ten sam Sąd w postępowaniu prowadzonym pod sygnaturą akt XXV C 1275/18 zasądził od Models School spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rzeszowie na rzecz Joanny Krupy kwotę 628 949,36 zł z ustawowymi odsetkami za opóźnienie do dnia zapłaty: 1) od kwoty 537 621,56 zł – od 3 sierpnia 2018 roku, 2) od kwoty 13 617,36 zł – od 26 września 2018 roku, 3) od kwoty 44 245,92 zł - od 1 listopada 2018 roku, 4) od kwoty 21 258,12 zł – od 1 grudnia 2018 roku, 5) od kwoty 12 206,40 zł – od 1 stycznia 2019 roku.

Dodatkowo Sąd zasądził od Models School spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rzeszowie na rzecz Joanny Krupy kwotę 47 228,69 zł tytułem kosztów procesu, w tym 17011,69zł kosztów zastępstwa procesowego. Z powyższego jednoznacznie wynika, iż kwota zasądzona od spółki Avant Management sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (obecnie Models School z siedzibą w Rzeszowie) wynosi łącznie z odsetkami i kosztami procesu ponad 1.000 000,00 zł.

Pragnę również wskazać, iż wszystkie sądy cywilne dotychczas rozstrzygające spór pomiędzy Panią Joanną Krupą a byłą menadżerką potwierdziły jednoznacznie, iż przez wszystkie lata współpracy agencja pobierała prowizje znacząco wyższą niż ta wynikająca z umowy zawartej pomiędzy stronami. W dniu 3 czerwca 2024 r zostało skutecznie doręczone spółce Models School sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie oświadczenie o potrąceniu, w wyniku którego wierzytelność spółki wobec Pani Joanny Krupy uległa całkowitemu umorzeniu - czytamy.

Małgorzata Leitner odpowiada na oświadczenie Joanny Krupy

Leitner postanowiła zareagować na instagramowe oświadczenie Krupy, udzielając Pudelkowi komentarza.

W pierwszej instancji sąd wydał wyrok w tej sprawie bez przesłuchania mnie, pod moją nieobecność, bo nie przychylił się do mojego wniosku o odroczenie terminu rozprawy ze względu na moją sytuację zdrowotną. Wydany wyrok jest nieprawomocny, a my złożyliśmy w tej sprawie zażalenie oraz pozew na kwotę dwukrotnie wyższą tj. ponad 1.300.000 złotych. W tej sprawie również jesteśmy pewnie swojej racji - czytamy.

Czy ktoś jeszcze nadąża?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(65)
Ania
4 tyg. temu
Nie ona pierwsza i nie ostatnia została oszukana przez agencję. Ona miała pieniadze na walkę i już wyrobioną markę, a reszta dziewczyn z małych miejscowości i bez rodziców znających się na prawie zostaje na maksa wykorzystana i nikt nawet o tym nie usłyszy. To jest mega zaburzone środowisko i czasem okruchy z pańskiego stołu nie są tego warte.
Wtf
4 tyg. temu
Nad czym nadarzyć. Miała racje a wy szukaliście sensacji i jak zwykle polegliście :) proponuje Joasi kolejny pozew.. dla was xD
Lol
4 tyg. temu
To kto mowi prawde ?
Iza
4 tyg. temu
Nie rozumiem. G*** burza
Ppp
4 tyg. temu
Krupa, ale po co? Co tak nerwowo? Pokaż dokument z 2024 r!
Najnowsze komentarze (65)
nadążam
3 tyg. temu
a więc jaki jest wyrok II instancji - ten z 2024r., panno Krupa?
wygrała a nie...
4 tyg. temu
przecież wygrała, naprawde w pudelku pracują tacy "dziennikarze" ... ?
Berrrrin
4 tyg. temu
To Krupa przegrała czy wygrała???
Ada
4 tyg. temu
Czuli nie płaciła agencji. Słabo
ewa
4 tyg. temu
bełkot tej osoby w reklamach powoduje u mnie alergię.
stefan
4 tyg. temu
No tak odwlekanie przez pozwanych to częsta praktyka i jeszcze bezczelnie, że ona się będzie odwoływać. To taki kraj gdzie złodzieje są uprzywilejowani. Do tej złodziejki to, że w Polsce tak jest że jest odraczana sprawa bo pozwana nie przyszła i przesłała zaświadczenie od lekarza to nie znaczy że jest to normalne. W Wielkiej Brytanii bieg sprawy toczy się i bez ciebie, to że nie przyszedłeś to twój wybór, masz prawnika może cię reprezentować, a sąd do rozpatrzenia dokumentów nie potrzebuje pozwanego. Do czego mu pozwany, są dokumenty są biegli i wszystko. Proszę nie robić z siebie poszkodowanej bo każdy wie, że żeby zapadł wyrok to kwity i biegli byli. A II instacją będzie zapewne tylko formalnością, każdy wie że odwlekasz. Apeluję do sądów i komorników by byli bardziej skuteczni. Ci ludzie śmieją się z was. Nie przeszkadza wam że Ci złodzieje żyją w luksusie a wy sleczycie nad ich sprawami. Nie przeszkadza wam też że ciągle okradają innych
dora
4 tyg. temu
Szukam firmy do skutecznej egzekucji komorniczej. Polećcie jakieś. Wyroki sądowów są, łącznie z II instacją. Komornik nie może biedny ściągnąć pieniędzy, za to oszust żyje sobie jak pączek w maśle i oszukuje kolejnych ludzi.
Ileeee
4 tyg. temu
Za co one biorą tyle pieniędzy nie możliwe to jest
Czarek
4 tyg. temu
Spora sumka, nawet dla kogos kto ogarnia biznes, sam bym musiał z pół roku mądrze pracować aby taka sumke mieć, a co dopiero tzw niska klasa społeczna, nw ile teraz minimalna krajowa z 9tys? Pozdrawiam
Polski szolbi...
4 tyg. temu
Siedziba firmy w Rzeszowie...bo Leitner jak wiekszosc pierdziszewianek nie ma w Wawie meldunku, tylko wynajmuja jakies nory w Miasteczku Wilanow...A formalnie nadal na kwadracie u rodzicow 🙄
Odkrycie
4 tyg. temu
Ona nie m talii. Tak wynika z jej instagrama. Ale i tak oczywiscie ladna, jak lekkoatletka lub siatkarka, ciosana równo od pach do bioder.
bagno
4 tyg. temu
Najpierw sie kochaja i oszukuja na kase a pozniej sadza....a wystarczy sie uczciwie rozliczac i grac fair play.... tylko ze w tym srodowisku wszyscy rzna sie i oszukuja na maxa
Oj modelki
4 tyg. temu
Nie zażalenie, a apelacje
Gość
4 tyg. temu
Teraz sie zacznie... Bywa, że o sprawiedliwość trzeba zawalczyc w sądzie, ale warto, coś o tym wiem. Nigdy nie poddawajcie się w dojsciu do prawdy, idzcie po swoje, jeśli zostaliscie dotkliwie upokorzeni, satysfakcja jest nie do opisania !!!
...
Następna strona