Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Julia Kamińska otwiera się na łamach "Vogue": "Doświadczyłam MOLESTOWANIA"

277
Podziel się

W najnowszym wywiadzie dla magazynu "Vogue" Julia Kamińska mówi m.in. o przemocy w branży filmowej i wyjaśnia, dlaczego będzie wyrażać swoje zdanie, nawet gdyby miało to zaszkodzić jej karierze.

Julia Kamińska otwiera się na łamach "Vogue": "Doświadczyłam MOLESTOWANIA"
Julia Kamińska otwiera się na łamach "Vogue" (Instagram, AKPA)
bErkFPvV

Julia Kamińska zdobyła popularność przede wszystkim dzięki głównej roli w serialu BrzydUla, który w zeszłym roku po długiej przerwie wrócił na antenę.

W najnowszym wywiadzie dla Vogue aktorka ujawnia, że praca w warunkach pandemii jest trudna i stale się opóźnia. Julia docenia jednak, że w ogóle może pracować, bo - jak mówi - "wiele osób z branży nie ma tego luksusu".

bErkFPvX

W wywiadzie Kamińska porusza temat sytuacji kobiet w branży filmowej. Uważa, że dziś są one "bardziej świadome tego, że nie muszą godzić się na brak szacunku".

Gdy byłam młodsza, doświadczyłam molestowania. Wtedy nie zdawałam sobie z tego sprawy, choć oczywiście czułam się źle - ujawnia. Bywało też, że moje zdanie nie było traktowane poważnie. Jak większość z nas, rosłam w przekonaniu, że mam być przede wszystkim grzeczna, miła i nie sprawiać kłopotów. Teraz, jeśli zdarza się jakaś nieprzyjemna sytuacja, reaguję natychmiast.

Aktorka podkreśla, że ma wsparcie ze strony swojego partnera, Piotra Jaska, który jest "człowiekiem bez kompleksów".

Wspiera mnie i zachęca do rozwoju, jest przeciwieństwem mężczyzny, który oczekuje od partnerki siedzenia w domu czy poświęcenia dla rodziny - mówi serialowa Ula Cieplak.

bErkFPwd
Zobacz także: Julia Kamińska o Paradzie Równości: "Ktoś wystraszył się mnie i trzech wesołych gejów i uciekł"

W wywiadzie Julia odniosła się też do ostatnich doniesień na temat przemocy wobec studentów szkół filmowych.

bErkFPwe

Systemowa przemoc w ogóle mnie nie zdziwiła. Relacje władzy bywają niebezpieczne, a aktorzy są przygotowywani do realizowania czyjejś wizji, czyli wykonywania poleceń. (...) Opisy zachowań, które czytałam w internecie, są przerażające. (...) Trzeba nie lada odwagi, żeby zwrócić się przeciwko przemocy i zmowie milczenia, która trwała od pokoleń - ocenia aktorka.

Kamińska jest zdeklarowaną feministką, uczestniczyła w strajkach kobiet, bo nie zgadza się na to, aby rząd zabraniał kobietom decydowania o własnym ciele.

Teoretycznie żyję w świeckim państwie, a ktoś usiłuje utrudniać mi życie w imię zasad religii, która nie jest moja. Jako osoba niezależna finansowo wiem, że sobie poradzę. Zakaz aborcji uderza w te osoby, które nie mają środków i wsparcia najbliższych - mówi Julia na łamach Vogue.

Aktorka angażuje się też w walkę o prawa osób LGBTQ+.

bErkFPwf

Mam wielu nieheteronormatywnych znajomych. Zmagają się z hejtem, uprzedzeniami, ograniczeniami. Nie mogą wziąć ślubu ani adoptować dziecka. Boją się chodzić za rękę po ulicy. To zwyczajnie niesprawiedliweuważa.

Kamińska dodaje, że osoby z branży sugerowały jej, aby nie manifestowała poglądów, bo może zaszkodzić swojej karierze, jednak ona nie zamierza być "kukiełką".

Wyrażam swoje zdanie, a jeśli to się komuś nie podoba, trudno, nie musi mnie obserwować. Nie chcę być neutralna, czyli nijaka i nieszczera - zaznacza.

Podoba Wam się jej postawa?

bErkFPwg

Pudelek ma swoją grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

bErkFPwy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(277)
Phoebe
4 miesiące temu
Dobrze, że się o tym mówi, będąc nastolatką byłam wielokrotnie molestowana, obłapiana, słownie zawstydzana, ale przez żenującą edukację seksualną nawet nie potrafiłam tego nazwać. Cieszyłam się, że mnie nikt nie zgwałcił. Dobrze, że czasy się zmieniają i kobiety walczą o swoje
Niestety
4 miesiące temu
A ktora kobieta nie byla? Pierwszy raz bylam molestowana przez lokalnego pijaczyne w sklepie, gdzie byla ekspedientka, mialam 11 lat. Probowano mnie zgwalcic jak mialam 18 na klasowym ognisku przez brata kolezanki z klasy. Takich mamy fajnych mężczyzn wokoło.
oplo
4 miesiące temu
Flirt jest tam, gdzie flirtują dwie chętne osoby. Jeśli dwuznaczne teksty rzuca ciągle jedna strona a druga tego nie odwzajemnia to jest to molestowanie. Dla większości facetów usłyszenie "nie" to tylko takie droczenie, "oj, oj, kokietki hehe". Może od razu dawać w mordę to może jeden z drugim się wreszcie nauczy, co znaczy "nie".
bErkFPwz
ana
4 miesiące temu
Zdecydowana większość kobiet była molestowana i taka jest prawda. Molestowane były wasze matki, wasze siostry i wasze żony. I molestowane będą wasze córki panowie i sami jesteście temu winni.
pppkkkkll
4 miesiące temu
Dzieki publicznej rozmowie na takie tematy uświadamia innym ludziom, jak powszechne jest zjawisko molestowania seksualnego. Każda kobieta na którymś etapie życia była molestowana, taka jest prawda. To faceci powinni się ogarnąć i zachowywać jak ludzie a nie zwierzęta
Najnowsze komentarze (277)
Bleee
4 miesiące temu
Jak NIKt nie pyta nie powinna się odzywać, bo nie jest specjalistką w danej dziedzinie. Nikogo nie interesuja jej wynurzenia. No... chyba, że TVN-owców, bo oni przynajmniej mają podobne poglądy...
😃😃😃😃
4 miesiące temu
Moda na ogłaszanie.ze się było molestowanym.A jacuzzi może molestował?
Arkso
4 miesiące temu
Nieważne czy w 2023 roku więcej głosów uzyska KO czy Hołownia, ale oni muszą wejść w koalicję również z lewicą, bo wtedy będzie pewność że postulaty kobiet i osób o liberalnych poglądach zostaną spełnione, czyli chociażby prawo wyboru odnośnie aborcji. Poza tym ważne jest to żeby te 3 partie uzyskały ponad 278 posłów, bo wtedy prezydent Duda nie będzie miał żadnego znaczenia, gdyż nawet jego weto nie zablokuje żadnej ustawy, którą przegłosują.
Prawda
4 miesiące temu
Ludzie to nie zwierzęta, więc nie muszą zawsze rodzić gdy są w ciąży. Zapłodniony piesek czy kotek zawsze urodzi, ale ludzie są w stanie temu zapobiec. Obecnie nawet zabiegi medyczne nie są potrzebne, bo w 80 procentach przypadków wystarczą tabletki poronne. Łatwa i bezpieczna aborcja to zdobycz medycyny i zawsze warto o tym pamiętać i nie narzucać swojego zdania, bo nikt osobom przeciwnym aborcji swojego zdania nie narzuca. Jednak druga strona już tego nie rozumie.
1954
4 miesiące temu
I ona się wyłoniła z ciemności nic ciekawego
Przemyśl to
4 miesiące temu
Słaby ten lans lepszy na kowida.
Pytaam
4 miesiące temu
No i......
Aha
4 miesiące temu
Niezbyt rozgarnięte z niej stworzenie, dlatego poprawie dla lgbt, aborcji i innych dziwactw mnie nie zdziwiło. One na serio tak gadają bo to teraz top i trendy i jakoś trzeba się pokazać. Pseudointeligencja z IQ zszywacza. Gdyby były inteligentne to wiedziałyby jakie są konsekwencje seksu bez zabezpieczeń (mówię tu o ich postulowanej aborcji na życzenie), a tak daje na lewo i prawo po pigułach i innych kwasach, a później się boi. Brawo elito!
bErkFPwr
Gondzio 7
4 miesiące temu
Lans na malestowanie już był parę lat temu. Wtedy wszystkie były molestowane.
Feministka
4 miesiące temu
U nas w podstawówce w latach 80siątych chłopaki obłapiali dziewczyny, w sumie nie było takiego żeby tego nie robił. Czy można by dzisiaj im założyć sprawę? I ile kasy można by było wygrać?
Jmmm
4 miesiące temu
Zrobila nos?
Twójnick
4 miesiące temu
W jej przypadku mądrość jest wprost proporcjonalna do urody, a o gustach się nie dyskutuje...
Polo
4 miesiące temu
To jest córka Kamińskiego ,chyba nie mój pies mówił że ją dumał.🐔wa.
Gj7r
4 miesiące temu
A kto w tym kraju nie byl molestowany
...
Następna strona
bErkFPwT