Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|

Karolina Korwin-Piotrowska, córka żołnierza AK, nie wytrzymywała po słowach Kaczyńskiego o Kamińskim i Wąsiku: "ŚWIŃSTWO i uzurpacja symboli powstania"

116
Podziel się:

Karolina Krowin-Piotrowska, córka warszawskiego powstańca, stanowczo zaprotestowała przeciw próbom zawłaszczenia świętych dla Polaków symboli przez popleczników z PiS. "Mają nas i naszych bliskich za nic".

Karolina Korwin-Piotrowska, córka żołnierza AK, nie wytrzymywała po słowach Kaczyńskiego o Kamińskim i Wąsiku: "ŚWIŃSTWO i uzurpacja symboli powstania"
Karolina Korwin-Piotrowska oburzona słowami Jarosława Kaczyńskiego (fot. AKPA, fot. Instagram)

W ostatnich tygodniach obrady Sejmu stały się widowiskiem, które wyjątkowo chętnie oglądane są przez Polaków. Aktualnie w centrum zainteresowania jest oczywiście kwestia Mariusza KamińskiegoMacieja Wąsika - już nie posłów, którzy zostali skazani prawomocnym wyrokiem sądu w związku z głośną aferą gruntową za nadużycia uprawnień, jakich dopuszczali się jako szefowie Centralnego Biura Antykorupcyjnego. PiS wykorzystuje oczywiście aferę na własny użytek PR-owy, robiąc ze skazanych "więźniów politycznych".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polityczny chaos ws. Kamińskiego i Wąsika. Polacy wskazują winnych

Karolina Korwin-Piotrowska krytycznie o postępowaniu Jarosława Kaczyńskiego i PiS

Politycy PiS bez żadnych hamulców zaczęli grabić kolejne święte dla Polaków symbole. Nie uchowała się Solidarność, ale to, niestety, żadna nowość. W końcu wizerunki - przypomnijmy raz jeszcze - skazanych prawomocnym wyrokiem sądu Kamińskiego i Wąsika zostały wyświetlone na pomniku Powstania Warszawskiego. Na jednej z ostatnich konferencji prasowych Jarosław Kaczyński oznajmił, że tego typu zestawienie nie godzi w godność Powstańców, bo Kamiński i Wąsik "też są bohaterami". Nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać.

Głos w tej sprawie zabrała wreszcie Karolina Korwin-Piotrowska, sama bezpośrednio zainteresowana wydarzeniami ostatnich dni jako córka powstańca. Dziennikarka nie kryje oburzenia cynicznym postępowaniem prominentów Prawa i Sprawiedliwości.

Jakoś to wszystkim umknęło, bo do świństwa i bezczelnej uzurpacji symboli Powstania się, niestety, przyzwyczailiśmy, szczególnie przez rządzących przez ostatnie osiem lat, ale kiedy zobaczyłam wizerunki dwóch skazanych prawomocnym wyrokiem sądu byłych posłów, osadzonych w więzieniu w wyniku wyroku sądu, wyświetlone na Pomniku Armii Krajowej, coś mną trzepnęło. I jeszcze pan Kaczyński mówiący o nich, że też są bohaterami. Nie, nie są. Nie. Nie ma na to mojej zgody.

Karolina Korwin-Piotrowska wezwała do wszczęcia procedury zgłoszenia ustawy obywatelskiej, która miałaby skutecznie chronić bohaterów przed podobnymi zabiegami marketingowymi w wykonaniu polskich polityków.

Mój ojciec, żołnierz AK, powstaniec, Kawaler Orderu Virtuti Militari, tłukąc się o wolność z Niemcami przez całą wojnę, nie życzyłby sobie, by jakiś politruk w imię swoich interesów stawiał go na równi z kryminalistą. (…) Bo za chwilę naszych bliskich będą zrównywać z gorszymi postaciami, wszak zawsze może znaleźć się ktoś jeszcze gorszy, jakiś malowany "bohater", bo już wiemy, że politycy w tym kraju symbole mają za ścierkę służącą do podcierania się i wykorzystywania politycznego, nas i naszych bliskich mają za nic. (…) Mamy prawo, my, potomkowie Powstańców nie życzyć sobie wycierania gęby naszymi bliskimi. Koniec z tym - czytamy na profilu Korwin-Piotrowskiej.

Też liczycie na to, że ktoś w końcu przywoła co poniektórych do porządku?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(116)
Nick
5 miesięcy temu
Hymn państwowy na cześć przestępców to świętokradztwo.
666
5 miesięcy temu
No i cięzko bedzie zbić to co powiedziała ich ulubionym argumentem,resortowe dziecko i lewaczka😁. A tak naprawde to warto by sie przyjrzeć szanownemu tatusiowi pana Jarosława zwanego " Prezesem"
tak
5 miesięcy temu
nie lubie baby, ale ma święta racje
Ewa
5 miesięcy temu
BARDZO DOBRA ODPOWIEDZ PANI KAROLINY
Aladyn
5 miesięcy temu
Dlaczego nie możemy komentować Omenki a Kaczorka już tak?
Najnowsze komentarze (116)
arnold
5 miesięcy temu
tragedia, nadal niszczą kraj , to organizacja mafijna.
czytelnik
5 miesięcy temu
na ostatnim zdjęciu jest "zabójcza" a co do ojców, każdy nosi swoje plemniki każdego dnia obojętnie gdzie się udaje i co robi gdybyś nie wiedziała
Nika
5 miesięcy temu
Swięta racja P. Karolino ,moj Tato tez nalezał do AK, był na przymusowych robotach w Niemczech gdzie pracował ponad siły ,stracił zdrowie ale jak wrocił zawsze starał się pomagac słabszym ,pomimo ustroju jaki był wtedy. Ja tez jestem na Nie dla takich ludzi jak Wąsik czy Kamiński - są winni,sąd skazał ,powinni siedziec a nie szukać azylu u prezydenta ,nie są bohaterami lecz szczujnią!!!!
do sądu
5 miesięcy temu
za znieważenie pomnika.. przestspcami
DAGA
5 miesięcy temu
TYCH DWOCH POWINNO SIEDZIEC 15 LAT A NIE 2!!! SKANDAL, ŻE PREZYDENT POLSKI CHRONI PRZESTEPCOW, KTORZY ZNISZCZYLI ŻYCIE, ZDROWIE INNYM LUDZIOM, KTÓRZY ZASTRASZALI, MANIPULOWALI, NĘKALI, GROZILI, WMAWIALI, OSZUKIWALI DLA WLASNYCH INTERESÓW ORAZ JEDNEJ PARTII. ZOSTALI SKAZANI PRAWOMOCNYM WYROKIEM!! DWA LATA TO JEST NIC, WIELU LUDZI PRZEZ NICH STRACILO ŻYCIE!! JAK MOŻNA ICH NAZYWAĆ WIĘŹNIAMI POLITYCZNYMI??!! KOLEJNA PARTYJNA MANIPULACJA, TAK JAK WYKORZYSTYWANO KATASTROFE SMOLEŃSKĄ DO WŁASNYCH PARTYJNYCH CELÓW. PIS TO ZŁO I WIELU LUDZI POWIAZANYCH Z TA PARTIĄ POWINNO SIEDZIEĆ ZA OKRADANIE POLSKI, ZA KŁAMSTWA, OSZUSTWA. WSPÓŁCZUJĘ LUDZIOM, KTÓRZY IM WIERZĄ, CHODZĄ NA PSEUDO DEMONSTRACJE, WPŁACAJĄ PIENIĄDZE NA ZBIÓRKĘ TYCH DWÓCH PRZESTĘPCÓW MILIONERÓW, A SAMI SĄ BIEDNI I ŻYJĄ Z ZASIŁKÓW LUB OD 1-GO DO 1-GO.
ona
5 miesięcy temu
cos jest na rzeczy
Żenada
5 miesięcy temu
Polacy zjednoczmy się i odsuńmy od koryta tych z Suwerenej, PiS i Konfederacji. Te ugrupowania są rakiem w naszym państwie. A Kaczyński to już za bardzo jest oderwany od rzeczywistości. Hańba dla nas, że ktoś taki nas reprezentuje.
Wew
5 miesięcy temu
Ksrolina !!! Co za zdjęcie!!! Idziesz w górę ale chyba w swojej wyobraźni. Beznadziejna jak zawsze
Lilka
5 miesięcy temu
Najlepiej jakby ta kobieta komentowała samą siebie.Wydaje jej się ,że każdego może obgadywać, szkalować i wypowiadać się na każdy temat . Właściwie poza docinkami to gdzie pracuje?
Only exit
5 miesięcy temu
Ten człowiek nie ma wstydu już od dawna, ale czas całe szczęście jest nieubłagalny
JolaG
5 miesięcy temu
Popieram Pani słowa w 100%
Tak uważam
5 miesięcy temu
Trudno się z Karoliną nie zgodzić. Akurat tutaj ma 100% racji.
Mańka
5 miesięcy temu
Teraz większość mediów ma jeden przekaz ,bo nawet TVP ,to tvn2 . A wy słuchajcie ,co wam tam mówią ,zamiast faktycznie się zainteresować. Ci ludzie walczyli z przestępstwami, z korupcją!!!! A zostali skazani za to ,że przekroczyli swoje uprawnienia - chodzi o podsłuch w hotelu!!!! I za to dwa lata dostali... A prawda jest taka,że wykryli korupcję w poprzednim rządzie Tuska. Poczytajcie ,zainteresujcie się . Warto.
Żal pl
5 miesięcy temu
Ci którzy walczyli z korupcją siedzą ,a ci co byli w nią zamieszani są sejmie. Albo z celi do Brukseli...
...
Następna strona