Trwa ładowanie...
Merlot
Merlot
|
aktualizacja

Katolik, buddystka, protestantka... Jakiego wyznania są polscy celebryci? (ZDJĘCIA)

149
Podziel się:
149
Podziel się:

Religa, która niegdyś w polskim show biznesie była tematem tabu, dziś jest coraz częstszym zagadnieniem pojawiającym się w wywiadach. Okazuje się, że wśród rodzimych celebrytów znajdują się nie tylko chrześcijanie, ale też buddyści, protestanci, a także ateiści.

1
 / 14
Katolik, buddystka, protestantka... Jakiego wyznania są polscy celebryci? (ZDJĘCIA)
Katolik, buddystka, protestantka... Jakiego wyznania są polscy celebryci? (ZDJĘCIA)
Polskie gwiazdy i ich religie: Maja Ostaszewska, Maria Peszek ora Kayah (AKPA)
0
0

Od zarania mediów religia była, obok polityki, największą kością niezgody wśród Polaków. Do niedawna rodzime gwiazdy unikały poruszania tematu wiary, ale z czasem uległo to zmianie.

Okazuje się, że choć katolicyzm jest dominującym wyznaniem w Polsce, to wśród celebrytów nie brakuje innowierców, a także ateistów. Niektórzy wyznają inne religie, takie jak: buddyzm, judaizm czy protestantyzm. Jest też oczywiście wiele gwiazd, które otwarcie mówią o swoim katolicyzmie.

Sprawdźcie, jakiego wyznania są polskie gwiazdy.

2
 / 14
Hanna Lis

Hanna Lis deklaruje się jako protestantka.

Jestem protestantką. Współpracownik pana Czarnka z Ordo Iuris nazywa nas, protestantów "sektą". Zacznijmy od początku - jaka siła popycha was do obrażania i wykluczania ludzi? Wierzących, agnostyków, ateistów? Kto wam dał prawo? Ziobro? Kaczyński? Pawłowicz? Bo na pewno nie Bóg - napisała na Twitterze.

3
 / 14
Maciej Musiał

Maciej Musiał wyznaje katolicyzm.

Głęboko wierzę, że z perspektywy katolika jest możliwy szacunek, nawet jeśli coś nie zgadza się z nauką Kościoła — odpowiedział na hejt, z którym musiał się mierzyć przez wsparcie społeczności LGBT.

4
 / 14
Anna Mucha

Anna Mucha w 2007 roku udzieliła wywiadu portalowi racjonalista.pl. W rozmowie przyznała, że przede wszystkim "wierzy w siebie, w innych ludzi, w poduszki powietrzne i w fundusze inwestycyjne", a do Komunii św. poszła jedynie ze względu na białą sukienkę.

Gdzie w Warszawie ateiści, agnostycy i innowiercy robią zakupy w święta? Wody szukam, gałki muszkatołowej szukam - żaliła się na Instagramie w 2021 roku.

5
 / 14
Maria Peszek

Maria Peszek deklaruje się jako ateistka.


Gdy doznałam osobistej katastrofy, gdy ból przez miesiące nie ustawał, zadałam sobie pytanie, jakie jest wyjście, by się skończył. […] Pomyślałam: Bóg tak naprawdę przeszkadza mi w pogodzeniu z samym sobą, we wzięciu za siebie odpowiedzialności. Muszę odstawić go na bok - wyznała Peszek w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym" w 2012 roku.

6
 / 14
Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska wychowała się w rodzinie wyznającej buddyzm, a wiara wywodząca się z Indii jest obecna w życiu aktorki do dziś. W rozmowie z Pudelkiem gwiazda wyznała, że w młodości była dyskryminowana przez rówieśników na tle religijnym.

Jako dziewczynka, która nie wpisywała się w szablon znany większości, przeszłam też ciężkie chwile, ponieważ przeżyłam akty dyskryminacji. Mam też taki incydent, kiedy dzieci pobiły mnie i zrzuciły ze schodów, dlatego że nie chodziłam na religię i dlatego, że ubierałam się nieco inaczej. To było dla mnie trudne, dzieci straszyły mnie księdzem i piekłem - wyjawiła Ostaszewska.

7
 / 14
Anna i Robert Lewandowscy

Anna i Robert Lewandowscy wyznają katolicyzm. Robert brał kiedyś udział w kampanii "Nie wstydzę się Chrystusa", gdzie mówił wprost: "Jestem katolikiem". Z kolei Anna kilka lat temu na pytanie od fanki, czy jest osobą wierzącą, odparła krótko: "TAK".

8
 / 14
Michał Piróg

Michał Piróg mówi o sobie: "wychowany jako katolik, który odkrył żydowskie korzenie i który jest agnostykiem". Nie ma jednak zamiaru być aktywnym wyznawcą żadnej religii, również judaizmu.

Kiedyś pewien rabin powiedział mi, że nieważne, kim jesteś, a ważne, co czujesz. Ja czuję, ale nie mam potrzeby całkowitego zmieniania siebie, że co piątek pędzę do synagogi - napisał juror "Top Model" w swoim pamiętniku publikowanym w "Vivie!".

9
 / 14
Monika Richardson

W 2020 roku Monika Richardson wyznała, że jest osobą wierzącą, a jednocześnie antyklerykalną.

Może warto byłoby, bo tak się powinno napisać po polsku, spytać, czy jestem katoliczką? Bo to nie jest synonimiczne z byciem osobą wierzącą, którą jestem. Ale do spowiedzi nie chodzę. Jestem antyklerykalna. I co pana to? Czy jeszcze zasługuję, żeby być Polką? - napisała w mediach społecznościowych.

10
 / 14
Kayah

Swego czasu Kayah związana była ze szkołą Kabały, która miała pomóc jej wyleczyć się z choroby nowotworowej.

6 lat temu podejrzewano u mnie białaczkę. Zaczęłam szukać pomocy wszędzie - mówiła w 2012 roku piosenkarka. Sięgałam także po niekonwencjonalne metody. Próbowałam zrozumieć, dlaczego ja? Dlaczego teraz? Co to znaczy? Potrzebowałam duchowego wsparcia. Zawsze wierzyłam, że nasza fizyczność jest manifestacją świata niewidzialnego, zatem swojego uzdrowienia szukałam także na poziomie duchowym. Poznałam termin czerwonej nitki i energii złego oka, a więc negatywnej siły zazdrości i zawiści.

11
 / 14
Ida Nowakowska

Ida Nowakowska jest zagorzałą katoliczką.

Nie wstydzę się tego, że jestem katoliczką, kocham Kościół i to, co reprezentuje - mówiła Ida w wywiadzie dla "Party".

12
 / 14
Anna Samusionek

W wieku 30 lat Anna Samusionek wstąpiła do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, decydując się przyjąć chrzest święty.

Podjęłam świadomą decyzję, by narodzić się na nowo, bo chrzest jest właśnie symboliczną śmiercią starego życia i powstania do nowego. Chrztu udzielił mi kochany pastor Roman Chalupk, który żyje i pracuje obecnie w Australii. Nie była to łatwa droga, ale dziś nie mam wątpliwości, że była to najlepsza decyzja w moim życiu. Wiara w Jezusa jest moją siłą napędową, tajemnicą mojego uśmiechu, który zawsze jest przepełniony nadzieją i radością - napisała celebrytka.

13
 / 14
Artur Barciś

W 2019 roku magazyn katolicki "Dobry Tydzień" zrobił z Artura Barcisia gorliwego katolika, co mocno go rozsierdziło.

Niedawno przeczytałem wywiad, którego nigdy nie udzieliłem. Wyszedłem w nim na żarliwego katolika, wręcz dewotę. Podczas gdy ja z Kościołem już dawno się pożegnałem. Coś okropnego! - powiedział w rozmowie z "Plejadą".

14
 / 14
Maja Frykowska

Maja "Frytka" Frykowska jest aktywnie działającą członkinią Chrześcijańskiego Kościoła Reformacyjnego (protestanckiego Kościoła Chwały). W 2012 roku opublikowała swoje "Świadectwo nawrócenia".

Nagle po prostu ludzie się ode mnie odsuwają, którzy byli wcześniej, że te sytuacje narkotyki, zabawy, melanże, przestały mnie nagle interesować. [...] Naprawdę należę do Boga, a moje życie należy do Niego. Będę musiała w sobie zmienić, ale wiem jedno, ja chcę iść za Bogiem - wyznała.

KOMENTARZE
(149)
ZXC
11 miesięcy temu
Celebryci są wyznania celebryckiego.
Ręce opadają
11 miesięcy temu
Buddyzm nie jest religią
???
11 miesięcy temu
zapomnieliście o Nergalu wyznającym satanizm.
my name
11 miesięcy temu
kocham Boga
Martyna
11 miesięcy temu
Ja jestem ateistką i jestem szczęśliwa bez żadnej religii.
Najnowsze komentarze (149)
LGBT
11 miesięcy temu
Wyłącznie religia katolicka jest religią objawioną, a więc prawdziwą. Inne są ludzkimi wymysłami.
Lilim
11 miesięcy temu
To ich jedyny bożek 💰
Witam
11 miesięcy temu
A TA BUDDYSTKA WIE ŻE JEJ WIARA GŁOSI IŻ NIE WOLNO ZABIJAĆ ŻYCIA POCZĘTEGO NIGDY I NIE MA WYJĄTKU? NIECHAJ ZWERYFIKUJE SWE POGLĄDY...
Żubroń
11 miesięcy temu
Czy wiecie jaki owoc prócz banana się nie turla ?? Odp- owoc żywota twojego Dżizus.
Żubroń
11 miesięcy temu
Czy wiecie jaki owoc prócz banana się nie turla ?? Odp- owoc żywota twojego Dżizus.
Jacek
11 miesięcy temu
rząd i jego okolice mamy w deklaracjach słownych zagorzale katolickie, ale w praktyce blado to wygląda.
Guru
11 miesięcy temu
Pani Ostaszewska wyznaje buddyzm, ale chyba nie do końce kieruje się jego naukami. Tradycyjny buddyzm odrzuca aborcję ponieważ oznacza ona celowe zniszczenie życia. Buddysta uważa poczęcie za początek życia. Buddyzm opiera się na wędrówce dusz i reinkarnacji i naucza że każda istota zaczyna się w momencie poczęcia.
Kasia
11 miesięcy temu
Oni wierzą tylko w swoją wielką moc. I jak na tym wychodzą wszyscy widzą :)
Benek
11 miesięcy temu
Ich religią są pieniądze 💰💰💰💰
ona
11 miesięcy temu
maja wtfffffffffffffff
Gosia
11 miesięcy temu
A ja nie mieszcze sie w żadnej definicji i super
nick
11 miesięcy temu
Celebryci i religia ? Zależy od dnia tygodnia.
nnn
11 miesięcy temu
Pięknie mówi Maja Frykowska. Czy to jest ta sama osoba, która jeszcze jako Agnieszka, taplała się nago w wannie z "Kenem" w jakimś reality show?
Rode
11 miesięcy temu
Oni wszyscy wyznają celebrysizm ściankowy.
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Przyjaciele żegnają Arkadiusza Tomiaka. Borys Szyc z żoną, Marcin Dorociński, Małgorzata Foremniak i inni (ZDJĘCIA)

We wtorek, w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie, odbył się pogrzeb Arkadiusza Tomiaka, operatora filmowego, który zginął w tragicznym wypadku na początku czerwca. Żegnał go tłum żałobników, wśród których znaleźli się przyjaciele z pracy.
9.

"Ciałopozytywna" Deynn odsłania fałdki na brzuchu i pokazuje, jak NAPRAWDĘ wygląda jej ciało (ZDJĘCIA)

Słynna "fitnesiara" Deynn zdobyła się na szczerość i ujawniła na TikToku, że przybrało jej się na wadze. Celebrytka odsłoniła niedoskonałości swojego ciała. "Dziewczyny, to jest zupełnie normalne" - zapewniła 32-latka.
8.

Dawno niewidziana Avril Lavigne prezentuje WYMALOWANE LICO na pokazie mody w Paryżu (ZDJĘCIA)

Avril Lavigne przybyła do Francji na trwający właśnie Tydzień Mody. Artystka pojawiła się w Paryżu na poniedziałkowym pokazie Tamary Ralph. Ikona lat dwutysięcznych wystroiła się w komplet ozdobiony piórami strusia. Stylowo?
7.

Paulina i Jakub Rzeźniczakowie zabrali córkę na PIERWSZE zagraniczne wczasy. Tak bawią się na Krecie (ZDJĘCIA)

Jakub i Paulina Rzeźniczakowie dorabiają sobie jako influencerzy. Para postanowiła nieco zróżnicować swój kontent i udała się na zagraniczne wczasy, skąd zalewają internautów relacjami i zdjęciami. To pierwsze takie wakacje dla ich niespełna półrocznej córki Antoniny. Fajnie ma?
6.

Elegancka Hailey Bieber trzyma się za ciążowy brzuch w drodze do restauracji. Za nią kroczył Justin Bieber W KAPCIACH (ZDJĘCIA)

Hailey i Justin spodziewają się pierwszego dziecka. Błogosławiony stan nie powstrzymuje ich przed bywaniem "na mieście". W niedzielę zakochani wybrali się na randkę.
5.

66-letni Dolph Lundgren zabrał 27-letnią żonę i 23-letnią córkę na wspólne wakacje. Fajna z nich rodzinka? (ZDJĘCIA)

Dolph Lundgren od jakiegoś czasu związany jest z 27-letnią Emmą Krokdal, która jest starsza zaledwie o 4 lata od jego córki z poprzedniego małżeństwa. Ostatnio gwiazdor kina lat 80. zabrał swoją pociechę i ukochaną na wspólne wczasy. Zobaczcie, jak bawili się na plaży w Sardynii.
4.

Agata Duda zaskoczyła stylizacją na spotkaniu z przywódcą Chin. Postawiła na ASYMETRYCZNĄ kreację (ZDJĘCIA)

Agata Duda pochłonięta jest obecnie wyprawą do Chińskiej Republiki Ludowej, w której towarzyszy prezydentowi. Jakie stylizacje przygotowała?
3.

Córka Heidi Klum OBŚCISKUJE SIĘ z chłopakiem na wakacjach. 20-letnia Leni zaprezentowała OBŁĘDNĄ figurę (ZDJĘCIA)

Heidi Klum zaszczepiła w najstarszej córce zamiłowanie do modelingu. W przerwie między kolejnymi sesjami reklamowymi młoda kobieta postanowiła zregenerować się w Sardynii. W czasie wypoczynku Leni towarzyszył chłopak, z którym nie szczędzili sobie czułości.
2.

Kylie Jenner i jej ściśnięty biust podbijają Paryż. Fajne nakrycie głowy? (ZDJĘCIA)

Kylie Jenner zrobiła wszystko, by zwrócić na siebie uwagę mocno dyskusyjnym outfitem zaprezentowanym podczas Paris Fashion Week. Celebrytka o mało nie uniknęła wpadki w drodze do podstawionego dla niej samochodu. Zobaczcie, w czym paradowała po stolicy Francji.
1.

Samotna Jennifer Lopez bryluje na pokazie domu mody Dior. Zaprezentowała się w NIEBOTYCZNIE WYSOKICH szpilkach. Ikona? (ZDJĘCIA)

Jennifer Lopez po włoskich wczasach zaliczyła wizytę w Paryżu, gdzie właśnie trwa Tydzień Mody Haute Couture. Wokalistka w poniedziałek zaliczyła wizytę na pokazie Diora. Obok jej efektownej stylizacji nie można jednak było przejść obojętnie.