Trwa ładowanie...
Merlot
|
aktualizacja

Katolik, buddystka, protestantka... Jakiego wyznania są polscy celebryci? (ZDJĘCIA)

150
Podziel się:
150
Podziel się:

Religa, która niegdyś w polskim show biznesie była tematem tabu, dziś jest coraz częstszym zagadnieniem pojawiającym się w wywiadach. Okazuje się, że wśród rodzimych celebrytów znajdują się nie tylko chrześcijanie, ale też buddyści, protestanci, a także ateiści.

1
 / 14
Katolik, buddystka, protestantka... Jakiego wyznania są polscy celebryci? (ZDJĘCIA)
Katolik, buddystka, protestantka... Jakiego wyznania są polscy celebryci? (ZDJĘCIA)
Polskie gwiazdy i ich religie: Maja Ostaszewska, Maria Peszek ora Kayah (AKPA)
0
0

Od zarania mediów religia była, obok polityki, największą kością niezgody wśród Polaków. Do niedawna rodzime gwiazdy unikały poruszania tematu wiary, ale z czasem uległo to zmianie.

Okazuje się, że choć katolicyzm jest dominującym wyznaniem w Polsce, to wśród celebrytów nie brakuje innowierców, a także ateistów. Niektórzy wyznają inne religie, takie jak: buddyzm, judaizm czy protestantyzm. Jest też oczywiście wiele gwiazd, które otwarcie mówią o swoim katolicyzmie.

Sprawdźcie, jakiego wyznania są polskie gwiazdy.

2
 / 14
Hanna Lis

Hanna Lis deklaruje się jako protestantka.

Jestem protestantką. Współpracownik pana Czarnka z Ordo Iuris nazywa nas, protestantów "sektą". Zacznijmy od początku - jaka siła popycha was do obrażania i wykluczania ludzi? Wierzących, agnostyków, ateistów? Kto wam dał prawo? Ziobro? Kaczyński? Pawłowicz? Bo na pewno nie Bóg - napisała na Twitterze.

3
 / 14
Maciej Musiał

Maciej Musiał wyznaje katolicyzm.

Głęboko wierzę, że z perspektywy katolika jest możliwy szacunek, nawet jeśli coś nie zgadza się z nauką Kościoła — odpowiedział na hejt, z którym musiał się mierzyć przez wsparcie społeczności LGBT.

4
 / 14
Anna Mucha

Anna Mucha w 2007 roku udzieliła wywiadu portalowi racjonalista.pl. W rozmowie przyznała, że przede wszystkim "wierzy w siebie, w innych ludzi, w poduszki powietrzne i w fundusze inwestycyjne", a do Komunii św. poszła jedynie ze względu na białą sukienkę.

Gdzie w Warszawie ateiści, agnostycy i innowiercy robią zakupy w święta? Wody szukam, gałki muszkatołowej szukam - żaliła się na Instagramie w 2021 roku.

5
 / 14
Maria Peszek

Maria Peszek deklaruje się jako ateistka.


Gdy doznałam osobistej katastrofy, gdy ból przez miesiące nie ustawał, zadałam sobie pytanie, jakie jest wyjście, by się skończył. […] Pomyślałam: Bóg tak naprawdę przeszkadza mi w pogodzeniu z samym sobą, we wzięciu za siebie odpowiedzialności. Muszę odstawić go na bok - wyznała Peszek w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym" w 2012 roku.

6
 / 14
Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska wychowała się w rodzinie wyznającej buddyzm, a wiara wywodząca się z Indii jest obecna w życiu aktorki do dziś. W rozmowie z Pudelkiem gwiazda wyznała, że w młodości była dyskryminowana przez rówieśników na tle religijnym.

Jako dziewczynka, która nie wpisywała się w szablon znany większości, przeszłam też ciężkie chwile, ponieważ przeżyłam akty dyskryminacji. Mam też taki incydent, kiedy dzieci pobiły mnie i zrzuciły ze schodów, dlatego że nie chodziłam na religię i dlatego, że ubierałam się nieco inaczej. To było dla mnie trudne, dzieci straszyły mnie księdzem i piekłem - wyjawiła Ostaszewska.

7
 / 14
Anna i Robert Lewandowscy

Anna i Robert Lewandowscy wyznają katolicyzm. Robert brał kiedyś udział w kampanii "Nie wstydzę się Chrystusa", gdzie mówił wprost: "Jestem katolikiem". Z kolei Anna kilka lat temu na pytanie od fanki, czy jest osobą wierzącą, odparła krótko: "TAK".

8
 / 14
Michał Piróg

Michał Piróg mówi o sobie: "wychowany jako katolik, który odkrył żydowskie korzenie i który jest agnostykiem". Nie ma jednak zamiaru być aktywnym wyznawcą żadnej religii, również judaizmu.

Kiedyś pewien rabin powiedział mi, że nieważne, kim jesteś, a ważne, co czujesz. Ja czuję, ale nie mam potrzeby całkowitego zmieniania siebie, że co piątek pędzę do synagogi - napisał juror "Top Model" w swoim pamiętniku publikowanym w "Vivie!".

9
 / 14
Monika Richardson

W 2020 roku Monika Richardson wyznała, że jest osobą wierzącą, a jednocześnie antyklerykalną.

Może warto byłoby, bo tak się powinno napisać po polsku, spytać, czy jestem katoliczką? Bo to nie jest synonimiczne z byciem osobą wierzącą, którą jestem. Ale do spowiedzi nie chodzę. Jestem antyklerykalna. I co pana to? Czy jeszcze zasługuję, żeby być Polką? - napisała w mediach społecznościowych.

10
 / 14
Kayah

Swego czasu Kayah związana była ze szkołą Kabały, która miała pomóc jej wyleczyć się z choroby nowotworowej.

6 lat temu podejrzewano u mnie białaczkę. Zaczęłam szukać pomocy wszędzie - mówiła w 2012 roku piosenkarka. Sięgałam także po niekonwencjonalne metody. Próbowałam zrozumieć, dlaczego ja? Dlaczego teraz? Co to znaczy? Potrzebowałam duchowego wsparcia. Zawsze wierzyłam, że nasza fizyczność jest manifestacją świata niewidzialnego, zatem swojego uzdrowienia szukałam także na poziomie duchowym. Poznałam termin czerwonej nitki i energii złego oka, a więc negatywnej siły zazdrości i zawiści.

11
 / 14
Ida Nowakowska

Ida Nowakowska jest zagorzałą katoliczką.

Nie wstydzę się tego, że jestem katoliczką, kocham Kościół i to, co reprezentuje - mówiła Ida w wywiadzie dla "Party".

12
 / 14
Anna Samusionek

W wieku 30 lat Anna Samusionek wstąpiła do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, decydując się przyjąć chrzest święty.

Podjęłam świadomą decyzję, by narodzić się na nowo, bo chrzest jest właśnie symboliczną śmiercią starego życia i powstania do nowego. Chrztu udzielił mi kochany pastor Roman Chalupk, który żyje i pracuje obecnie w Australii. Nie była to łatwa droga, ale dziś nie mam wątpliwości, że była to najlepsza decyzja w moim życiu. Wiara w Jezusa jest moją siłą napędową, tajemnicą mojego uśmiechu, który zawsze jest przepełniony nadzieją i radością - napisała celebrytka.

13
 / 14
Artur Barciś

W 2019 roku magazyn katolicki "Dobry Tydzień" zrobił z Artura Barcisia gorliwego katolika, co mocno go rozsierdziło.

Niedawno przeczytałem wywiad, którego nigdy nie udzieliłem. Wyszedłem w nim na żarliwego katolika, wręcz dewotę. Podczas gdy ja z Kościołem już dawno się pożegnałem. Coś okropnego! - powiedział w rozmowie z "Plejadą".

14
 / 14
Maja Frykowska

Maja "Frytka" Frykowska jest aktywnie działającą członkinią Chrześcijańskiego Kościoła Reformacyjnego (protestanckiego Kościoła Chwały). W 2012 roku opublikowała swoje "Świadectwo nawrócenia".

Nagle po prostu ludzie się ode mnie odsuwają, którzy byli wcześniej, że te sytuacje narkotyki, zabawy, melanże, przestały mnie nagle interesować. [...] Naprawdę należę do Boga, a moje życie należy do Niego. Będę musiała w sobie zmienić, ale wiem jedno, ja chcę iść za Bogiem - wyznała.

KOMENTARZE
(150)
ZXC
2 miesiące temu
Celebryci są wyznania celebryckiego.
Ręce opadają
2 miesiące temu
Buddyzm nie jest religią
???
2 miesiące temu
zapomnieliście o Nergalu wyznającym satanizm.
my name
2 miesiące temu
kocham Boga
Martyna
2 miesiące temu
Ja jestem ateistką i jestem szczęśliwa bez żadnej religii.
Najnowsze komentarze (150)
emerytka
2 miesiące temu
Każdy będzie zbawiony we własnej wierze. Nie licytujcie się czyja religia jest najlepsza.
LGBT
2 miesiące temu
Wyłącznie religia katolicka jest religią objawioną, a więc prawdziwą. Inne są ludzkimi wymysłami.
Lilim
2 miesiące temu
To ich jedyny bożek 💰
Witam
2 miesiące temu
A TA BUDDYSTKA WIE ŻE JEJ WIARA GŁOSI IŻ NIE WOLNO ZABIJAĆ ŻYCIA POCZĘTEGO NIGDY I NIE MA WYJĄTKU? NIECHAJ ZWERYFIKUJE SWE POGLĄDY...
Żubroń
2 miesiące temu
Czy wiecie jaki owoc prócz banana się nie turla ?? Odp- owoc żywota twojego Dżizus.
Żubroń
2 miesiące temu
Czy wiecie jaki owoc prócz banana się nie turla ?? Odp- owoc żywota twojego Dżizus.
Jacek
2 miesiące temu
rząd i jego okolice mamy w deklaracjach słownych zagorzale katolickie, ale w praktyce blado to wygląda.
Guru
2 miesiące temu
Pani Ostaszewska wyznaje buddyzm, ale chyba nie do końce kieruje się jego naukami. Tradycyjny buddyzm odrzuca aborcję ponieważ oznacza ona celowe zniszczenie życia. Buddysta uważa poczęcie za początek życia. Buddyzm opiera się na wędrówce dusz i reinkarnacji i naucza że każda istota zaczyna się w momencie poczęcia.
Kasia
2 miesiące temu
Oni wierzą tylko w swoją wielką moc. I jak na tym wychodzą wszyscy widzą :)
Benek
2 miesiące temu
Ich religią są pieniądze 💰💰💰💰
ona
2 miesiące temu
maja wtfffffffffffffff
Gosia
2 miesiące temu
A ja nie mieszcze sie w żadnej definicji i super
nick
2 miesiące temu
Celebryci i religia ? Zależy od dnia tygodnia.
nnn
2 miesiące temu
Pięknie mówi Maja Frykowska. Czy to jest ta sama osoba, która jeszcze jako Agnieszka, taplała się nago w wannie z "Kenem" w jakimś reality show?
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Caroline Derpienski dokonała COMING OUTU: "Nigdy o tym nie mówiłam, choć to Jack jest moją MIŁOŚCIĄ ŻYCIA" (WIDEO)

Tym razem Caroline Derpienski wyznała, że nie tylko nie jest osobą heteronormatywną, ale też zdołała wyłudzić od swojego ukochanego "milion dollarsów na diamondsy" przy okazji nikczemnych plotek o rzekomej zdradzie z Polakiem. Ciekawe to życie w Miami?
9.

54-letnia Cate Blanchett w kombinezonie z GŁĘBOKIM dekoltem zachwyca w Mediolanie (ZDJĘCIA)

Cate Blanchett przybyła na pokaz najnowszej kolekcji włoskiego domu mody Armani podczas mediolańskiego Tygodnia Mody. 54-letnia aktorka zaprezentowała się w szykownym kombinezonie, który wyeksponował jej imponującą formę. Petarda?
8.

Fani "Miodowych lat" uwielbiali ją w roli "tygryska". Tak dziś wygląda Agnieszka Różańska, czyli serialowa Pamela Marszałek (ZDJĘCIA)

Przed laty serial "Miodowe lata" święcił triumf na szklanym ekranie, dziś uchodzi natomiast za niemal kultowy. Jedną z postaci z uniwersum Krawczyków i Norków była Pamela "tygrysek" Marszałek. Wielu nadal wspomina jej rolę.
7.

Znany architekt kupił i wyremontował dom Jerzego Połomskiego. "Nie ma drzwi, są same okna" (ZDJĘCIA)

Znany z programów TVN-u architekt Krzysztof Miruć kilka lat temu kupił od Jerzego Połomskiego dom letniskowy w środku lasu. Lokal został wyremontowany, a wnętrza przeszły sporą metamorfozę. Dziś zachwycają minimalizmem i elegancją.
6.

Rzadki widok: Dariusz Szpakowski wybrał się z ŻONĄ na ściankę. Jego ukochana to znana aktorka. Ładnie razem wyglądali? (ZDJĘCIA)

W niedzielę miało miejsce 30-lecie formacji Tercet czyli Kwartet, a na miejscu zjawiła się pokaźna reprezentacja rodzimego show biznesu. Na ściance pojawili się też Dariusz Szpakowski z żoną. Możecie nie kojarzyć, że jego ukochana jest znaną aktorką.
5.

Taylor Swift i Travis Kelce SĄ PARĄ?! Najpierw kibicowała mu u boku jego mamy, później odjechali w siną dal (ZDJĘCIA)

Wygląda na to, że Taylor Swift raz jeszcze została ugodzona przez strzałę Amora. Teraz padło na gwiazdę footballu amerykańskiego. Swift już zdążyła poznać rodziców Travisa. Będzie z tego wielka miłość?
4.

19-letnia córka Moniki Bellucci i Vincenta Cassela pędzi na Tydzień Mody w Mediolanie. Zachwycająca? (ZDJĘCIA)

19-letnia Deva Cassel już może pochwalić się rozpoznawalnością i niemałym doświadczeniem w branży, dlatego musiała być częścią tegorocznego Tygodnia Mody w Mediolanie. Będzie z niej rasowa modelka? A może już jest?
3.

Katarzyna Niezgoda "przyłapana" z mężem w Gdyni. Dumnie prezentowała torbę za 18 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

Paparazzi napotkali Katarzynę Niezgodę w pobliżu jednego z gdyńskich hoteli. Celebrytce uzbrojonej w kowbojskie kozaki i bajecznie drogą torbę towarzyszył świeżo upieczony mąż, Paweł Markiewicz. Fajna z nich parka?
2.

Natalia Siwiec w kapelusiku eksponuje NAGI BRZUCH, spacerując z córką po Warszawie. Ikona stylu?! (ZDJĘCIA)

Natalia Siwiec nieraz udowadniała, że lubi bawić się modą. Zarówno na co dzień, jak również podczas oficjalnych wyjść chętnie eksperymentuje ze stylizacjami, pozwalając sobie na eksponowanie różnych części ciała.
1.

Jessica Alves demonstruje swe KOBIECE KSZTAŁTY w stolicy Wielkiej Brytanii (ZDJĘCIA)

Jak widać, romans Jessiki Alves z medycyną plastyczną trwa w najlepsze. Podczas ostatniego publicznego wyjścia kontrowersyjna celebrytka dumnie prezentowała efekty wszystkich "poprawek", którym poddała się w ostatnich latach. Wygląda jak lalka?