Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Kayah apeluje o prawo do ślubów dla gejów i lesbijek. "Chciałabym, żeby WSZYSCY mogli zalegalizować swój święty związek małżeński"

355
Podziel się:

Gwiazda pojawiła się na scenie w wymownym stroju z tęczową poszetką w butonierce i wygłosiła krótkie przemówienie do zgromadzonej publiczności.

Kayah apeluje o prawo do ślubów dla gejów i lesbijek. "Chciałabym, żeby WSZYSCY mogli zalegalizować swój święty związek małżeński"
Kayah apelowała na koncercie o równość małżeńską (ONS, Instagram)

Podczas gdy w krajach zachodnioeuropejskich osoby homoseksualne już od lat mogą legalnie brać śluby i adoptować dzieci, w Polsce, w 2020 roku, głowa państwa nazywa LGBT "ideologią gorszą od komunizmu". Homofobiczna nagonka na przedstawicieli mniejszości seksualnych jest skutecznie nakręcana przez polityków partii rządzącej oraz sympatyzujące z nią media.

Gro polskich artystów otwarcie sprzeciwia się tej propagandzie nienawiści i solidaryzuje się z członkami gnębionej społeczności LGBT, apelując przy tym o tolerancję i pełnię równych praw. Również prawa do zwierania związków małżeńskich. Jedną z najbardziej medialnych gwiazd okazującą wsparcie dla gejów i lesbijek jest Kayah. Ikona polskiej sceny muzycznej występowała ostatnio w Mrągowie na koncercie organizowanym przez telewizję Polsat.

Zobacz także: Protest LGBT w Warszawie. "Do tej pory nie było tak jawnej nagonki"

Kayah pojawiła się na scenie w oryginalnym stroju będącym połączeniem sukni ślubnej i garnituru, a z butonierki wystawała jej ozdobna tęczowa poszetka.

Kochani, a ja bym chciała, żeby wszyscy, którzy się kochają, mogli zalegalizować swój święty związek małżeński i bawić się - powiedziała do publiczności w trakcie występu.

Później gwiazda ponowiła swój apel w poście zamieszczonym na Instagramie.

Kochani Moi, tak jak powiedziałam ze sceny, marzy mi się, by wszyscy w naszym kraju, którzy się kochają, którzy tego pragną, mogli zalegalizować swoje związki. Tylko tyle i aż tyle. „...bo miłość może wszystko i dzięki niej każdy cud się stanie...” - napisała.

Zgadzacie się z nią?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(355)
Gość
rok temu
Słowo święty związek sugeruje ślub koscielny, a kościół ślubów jednopłciowych nie akceptuje. Po za tym niech żyją w konkubinacie jak reszta, a sprawy majątkowe zabezpieczyć i notariusza.
Lolka
rok temu
Taa... święty związek małżeński
Borsuk
rok temu
ja kocham wiewiórki więc czy mogę liczyć na legalizację związku?
nbv
rok temu
a po co hedonistom i ekshibicjonistom ślub ?
Oho
rok temu
Chyba coś majstrowała przy twarzy
Najnowsze komentarze (355)
wanda
rok temu
oj kaja glupoty pleciesz juz jestes nie lubiana a po tych slowach stracisz forse i moze glos tego zycze
Hania
rok temu
bardziej prestiżowego koncertu do manifestowania nie było? To trzeba umieć dorobić ideologie do wspólnego występu z disco polowcami i kapelami weselnymi...
123
rok temu
ze "świętością" to pojechała
Aga
rok temu
Agnieszka
Katarzyna
rok temu
10 przykazań Bożych, najważniejsze na tej ziemi. Czy Pani wieży w Boga?
Beci
rok temu
Kim Ty jesteś coTy pleciesz. Bronisz tych myślałam że jesteś normalna kobieta ale człowiek się mylił. Sława uderza i to mocno.
Monika
rok temu
Brawo Kaja brawo bidons Pozdrawiam twoją rodzinkę i małego Jakuba
Alicja
rok temu
Nierozumiem , skąd tyle nienawiści do ludzi LGBT? Większość społeczeństwa próbuje eliminować z życia. Dlaczego- czy to są przestępcy, kogoś zabili? O co chodzi? A może by tak eliminować wszystkich, tych którzy są chorzy na Downa, autyzm, ! Wstydzilibyscie się trochę i zastanowili nad Waszymi komentarzami
mateo
rok temu
ty nie potrzebujesz żadnych związkówrobisz to z kim chcesz,bez zobowiązań,więc nie martw się o innych,też sobie poradzą
wanda
rok temu
ona zapomiala ze jest nietolerancyjna
totor
rok temu
każdy ma prawo do życia, nie każdy może mieć prawo do małżeństwa, i po co tu kombinować LBGT ?
Laly
rok temu
Wyglad na taka to jej sprawa nie publiczna i niby dlaczego ma to być legalnie przybite chyba przez psychiatre
Kinia
rok temu
Z Panią coś nie tak..?
Jerzy
rok temu
Gwiazda? ja bym nazwał to inaczej ale nie wypada !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie