Trwa ładowanie...
Przejdź na
Michał Pawelec
|

"Killer Sally", czyli jak kulturystka i zapaśniczka zastrzeliła swojego męża

75
Podziel się:

Walentynki są dniem, który świętuje chętnie wiele par. To właśnie 14 lutego Sally McNeil wygrała też swoje pierwsze zawody kulturystyczne. Z tego powodu święto zakochanych kojarzyło się kobiecie jeszcze bardziej pozytywnie. Postrzeganie walentynek zmieniło się u niej jednak diametralnie 14 lutego 1995 roku. Wówczas Sally zastrzeliła swojego męża.

"Killer Sally", czyli jak kulturystka i zapaśniczka zastrzeliła swojego męża
"Killer Sally" (Netflix)

Sally poznała Raya McNeila podczas służby w wojsku. Należeli oni do słynnych marines, czyli amerykańskiej piechoty morskiej. Połączyła ich nie tylko praca, ale też pasja do kulturystyki. Oboje odnosili sukcesy w tym specyficznym sporcie, w szczególności Ray, który był nawet mistrzem USA amatorów. Małżonkowie wygrali też w 1990 roku mistrzostwa kulturystów dla zawodowych żołnierzy.

Kobieta wspomina, że od pierwszego wejrzenia McNeil bardzo jej się spodobał. Był przystojny i miał doskonale wyrzeźbione ciało. Para pobrała się zaledwie po dwóch miesiącach znajomości. Zamieszkali razem z dwójką dzieci Sally (starszą córką Shantiną i młodszym synem Johnem) z poprzedniego małżeństwa. Choć łączące ich uczucie wydawało się silne, to związek ten nie był jednak idealny.

Problemy w małżeństwie McNeilów

Ray zachowywał się często agresywnie w stosunku do żony. Według kobiety bił ją i kilkukrotnie próbował udusić. Kulturysta miał się też dopuszczać gwałtów na Sally. Z tego powodu policja była wzywana wiele razy do domu McNeilów. Kolejnym problemem w małżeństwie kulturystów były zdrady Raya. Żona mocno je przeżywała, ponieważ była bardzo zazdrosna o muskularnego mężczyznę, który podobał się innym kobietom.

Choć McNeil wydawał się dobrym ojcem, to z czasem zaczął stosować też przemoc wobec przybranych dzieci. Kulturysta sięgał po pasek za każdym razem, gdy uznał, że pasierb lub pasierbica coś przeskrobali. Co więcej, mężczyzna kazał bratu, żeby przyglądał się, jak karana jest jego siostra i na odwrót.

Tragiczna śmierć Raya

14 lutego 1995 roku Ray wrócił wieczorem do domu. Mężczyzna przygotował się do zawodów, które miały się odbyć za kilka dni. Z tego powodu przyjmował w dużych dawkach sterydy. Według relacji Sally pod ich wpływem stawał się jeszcze bardziej rozjuszony niż zwykle. Między małżonkami szybko wywiązała się awantura. Ray uderzył swoją żonę, a potem zaczął ją dusić.

Kobiecie udało się natomiast wyrwać napastnikowi. Pobiegła do sypialni, gdzie trzymali broń. Następnie chwyciła za strzelbę i ruszyła w kierunku salonu. Tam znalazła męża. Kazała mu się wynosić, ale jej nie posłuchał. Oddała więc strzał. Kula ugodziła Raya w brzuch. Następnie Sally wycelowała w twarz swojego partnera i pociągnęła za spust raz jeszcze.

Potem McNeil zadzwoniła na numer 911 i wyznała, że postrzeliła męża, który ją pobił. Wkrótce na miejscu zdarzenia pojawiła się policja oraz pogotowie ratunkowe. Ray był przytomny i został zabrany przez karetkę. Zmarł jednak po dwóch godzinach od incydentu. Sally została aresztowana. Śledczy nie mieli wątpliwości, że zabiła swojego małżonka. Należało jeszcze ustalić, jaki był przebieg wydarzeń.

Wkrótce ruszyło więc śledztwo, a potem proces sądowy, który zakończył się w marcu 1996 roku. Sally została uznana za winną zabójstwa drugiego stopnia. Po wielu latach odsiadki oraz kilku próbach apelacji od wyroku kobieta opuściła więzienie w maju 2020 roku. Wyszła też po raz trzeci za mąż.

Kontrowersje wokół Sally

Sally miała z pewnością swoje za uszami. W 1990 roku została wyrzucona z wojska. Powodem miały być częste napady gniewu oraz agresywne zachowanie wobec innych żołnierzy. Wybuchowy charakter kobiety potwierdzali też znajomi kobiety, a nawet jej dzieci. Głównym źródłem dochodu McNeil po zakończeniu służby wojskowej stał się amatorski wrestling.

Umięśniona przedstawicielka płci pięknej uprawiała zapasy z mężczyznami, którzy jej za to płacili. Nagrywano filmiki z tych "walk", na których widać jak Sally pomiata swoimi "rywalami". Kobieta rzucała ich o podłogę, a nawet podduszała. Chętnych na takie atrakcje nie brakowało. Wywoływało to wiele kontrowersji. Niektórzy uznawali nawet ten proceder za pewien rodzaj prostytucji. Stawki były jednak atrakcyjne – McNeil zarabiała 300 dolarów za godzinę.

Sally miała też za sobą już jedno nieudane małżeństwo. Z byłym mężem doczekała się dwójki pociech, które wychowywała później razem z Rayem. McNeil miała również trzecie dziecko, którego ojcem był inny mężczyzna. Trafiło ono natomiast do adopcji. Było to dziwne, ponieważ kobieta wydawała się kochającą i troskliwą matką. Oddanie dziecka stawiało kulturystkę w złym świetle, dlatego najczęściej o tym nie wspominała.

Serial Netflixa "Killer Sally"

W październiku 2022 roku na platformie streamingowej Netflix ukazał się mini-serial dokumentalny "Killer Sally". Przedstawia on historię Sally McNeil z perspektywy tytułowej bohaterki. Oprócz byłej kulturystki głos zabrały też m.in. jej dzieci, znajomi Raya czy prokurator podczas procesu.

Serial Netflixa to jednak nie tylko opowieść o Sally McNeil. Dokument przybliża także specyficzny i dość hermetyczny świat kulturystów czy porusza problem przemocy domowej. Z pewnością warto zobaczyć "Killer Sally", ponieważ jest to jeden z bardziej udanych seriali true crime dostępnych na tej platformie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(75)
To już było
4 tyg. temu
Podziwiam za wytrwałość, a jednocześnie nie mogę zrozumieć, czemu ludzie idą po trupach by wyglądać jak monstra. A artykułu nie czytalam, jak zwykle g⁰wniane rozkminy "dziennikarza".
Maciej
4 tyg. temu
We Wrestlingu wszyscy, którzy tam występują przesadzają ze sterydami i testosteronem przez co wyglądają jak monstra. Warto też opisać historię z 2007 r. wrestlera Chrisa Benoit. 40 letni wrestler zabił swoją 44 letnią żonę (również byłą wrestlerkę), a także ich 7 letniego syna. Następnie się powiesił. Sekcja wykazała, nadmiar sterydów i poziom testosteronu jak u słonia.
NickT
4 tyg. temu
A co to wlasciwie ma byc... - reklama netlixa...?
Renata
4 tyg. temu
Wyglada jak facet w peruce , ale szanuje , bo o gustach się nie dyskutuje
Ludzie
4 tyg. temu
Kobieta była wykorzystywana, gwałcona i bita przez męża osiłka, kto nie zna tematu.,niech się nie wypowiada...
Najnowsze komentarze (75)
Miglanc
4 tyg. temu
Podobają mi się subtelne kobiety, naturalne które nie ćwiczą.
nnnn
4 tyg. temu
Idealna na ikonę ? Po co ta promocja?
A.m
4 tyg. temu
To jak facet w peruce,a nie kobieta. Co to ludzie mają w głowie.
he?
4 tyg. temu
Dlaczego artykuły piszą dzieci z podstawówki???? No ja się pytam, dlaczego??? Czy ktokolwiek w redakcji pudla potrafi zbudować jedno zdanie po polsku???
Ejankowski
4 tyg. temu
Nie lubię kulturystek.
Pytam
4 tyg. temu
Po kiego pisać takie bździny?
Życie
4 tyg. temu
Sama mam męża od ponad 13 lat więc powiem tak..... puściły jej nerwy... zdarza się
Dws
4 tyg. temu
W wojsku mnie uczyli że jak mam strzelać to tak żeby zabić. Inaczej niezastrzelony będzie podawał 100 powodów że został niesłusznie zastrzelony.
Fela
4 tyg. temu
Ta kulturystka powinna mieć chyba żonę ,nie męża.
ania
4 tyg. temu
przecież to chłop był gołym okiem widać
Tiko piko
4 tyg. temu
Kto zechechciał tą kobietę
Analityk
4 tyg. temu
Ten mąż pewno był z pisu.
😄😄😄😄😄
4 tyg. temu
ZASTRZELIŁA???? Mogła go przecież zabić jedną ręką przy takim wyglądzie.😄
cvxvv
4 tyg. temu
jest o tym dokument na netflixie, polecam
...
Następna strona