Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Kinga Rusin w mocnych słowach o "lex Tusk": "Andrzej Duda na zlecenie PiS-u ZHAŃBIŁ polską Konstytucję!"

471
Podziel się:

Kinga Rusin nie ma wątpliwości co do tego, do czego ma służyć władzy podpisana przez Prezydenta ustawa "lex Tusk". "Będą bezkarnie niszczyć i eliminować z życia publicznego politycznych wrogów". Dziennikarka ostrzega, że PiS zbliża Polskę do "dyktatorskiego Wschodu".

Kinga Rusin w mocnych słowach o "lex Tusk": "Andrzej Duda na zlecenie PiS-u ZHAŃBIŁ polską Konstytucję!"
Kinga Rusin w mocnych słowach o "lex Tusk" (fot. AKPA)

Publikacja obszernego oświadczenia Kingi Rusin w sprawie oburzającej ustawy "lex Tusk", którą w zawrotnym tempie podpisał Prezydent Andrzej Duda, była zaledwie kwestią czasu. Tak, jak mogliśmy się spodziewać, bardzo zaangażowana w kwestie polityczne i społeczne dziennikarka nie zostawiła na rządzących suchej nitki. W swoim poście na Instagramie grzmi, że PiS przy wsparciu Dudy zhańbił Konstytucję i próbuje teraz bez skrupułów wyeliminować politycznych przeciwników.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oświadczenie prezydenta Dudy. "To krok od popełnienia największego błędu"

Kinga Rusin oburzona podpisem Andrzeja Dudy pod "lex Tusk

Andrzej Duda na życzenie PiS-u po raz kolejny zhańbił polską Konstytucję. Podpisał zgodę na nielegalną, bo niekonstytucyjną po wielokroć, sejmową komisję o drastycznych uprawnieniach, która ma bezkarnie niszczyć i eliminować z publicznego życia politycznych wrogów PiS-u (również uzasadnienia ustawy nie pozostawiały wątpliwości). A na celowniku może być każdy, nie tylko polityk - ostrzega Rusin.

Dziennikarka zauważa, że w ostatnich latach PiS kompletnie przejęło instytucje, które w sprawnie działającym państwie miałyby możliwość zablokowania niezgodnych z Konstytucją projektów. Tym samym utorowano drogę do błyskawicznego uchwalania nowego, niesprawdzonego prawa.

Co jeszcze wymyślą i "usankcjonują"? Najwyraźniej nie mają już żadnych zahamowani, byle zabezpieczyć sobie kolejną kadencję i bezkarność za wszystkie przewały i przekręty. PiS zniszczył demokratyczne instytucje dotychczas kontrolujące zapędy władzy. Nie mamy już prawdziwego Trybunału Konstytucyjnego ani Sądu Najwyższego, mamy partyjną prokuraturę i partyjną telewizję za pieniądze z budżetu. A teraz ten para-sąd inkwizycyjny nazwany dla niepoznaki "komisją", niby działający jako organ administracyjny, ale dysponujący narzędziami prokuratorskimi i orzekający kary jak sąd karny! Mały i niejasny zakres możliwego odwołania powoduje, że praktycznie mamy jednoinstancyjny "Trybunał Ludowy". A wszystko w czasie kampanii wyborczej! Do tego nie posunął się nawet idol Kaczyńskiego, Orban.

Mroczne wizje Kingi Rusin o przyszłości Polski

Rusin pyta na koniec swojego oświadczenia, do czego PiS zamierza posunąć się następnym razem, skoro już i tak przedstawiciele rządzącej partii nie mają jej zdaniem żadnego poszanowania dla Konstytucji i reguł funkcjonowania demokratycznego państwa.

PiS dokonuje sukcesywnie zamachu stanu, robi to konsekwentnie od początku swoich rządów. Czy finałem ma być koronacja "małego wodza"? Czy druga Białoruś? Już nic mnie nie zdziwi. Tylko Polski szkoda. Każdy kolejny rok rządów PiS oddała nas od demokratycznego Zachodu, a przybliża do dyktatorskiego Wschodu. To tyle jeśli chodzi o rosyjskie wpływy - czytamy pod zdjęciem Kingi w letniej wzorzystej sukience.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(471)
DUŻO WAS!
4 miesiące temu
W okresie rządów ekipy PO/ PSL było wam wspaniale; dzisiaj protestujecie! Mafia VAT – paliwowa, węglowa, stalowa, komputerowa, metali szlachetnych itd. Mafia transportu międzynarodowego. Mafia reprywatyzacyjna. Mafia budowlano-deweloperska. Mafia hazardowa. Mafie chińska i wietnamska. Producenci/ przemytnicy amfetaminy, metamfetaminy, kokainy, heroiny, lewych papierosów, lewego alkoholu. Spory udział w międzynarodowym, nielegalnym handlu bronią, handlu ludźmi (w tym dziećmi), ludzkimi organami, lekarstwami. Mafia sądownicza. Celebryci/ artyści/ dziennikarze/ pseudonaukowcy, którym uciekły milionowe uposażenia, kontrakty, dotacje, granty. Byli ubecy, esbecy, kacykowie PZPR i ich rodziny. Setki właścicieli kancelarii prawnych, agencji reklamowych, graficznych, tzw. doradczych, PR, którzy żyli JEDYNIE z tłustych zleceń od poprzedniej ekipy rządzącej. Dziesiątki tysięcy urzędników/ samorządowców, z nadania PO i PSL, którzy cały czas bezczelnie i bezkarnie brali gigantyczne łapówki. DUŻO WAS Kingo Rusin, trzeba przyznać! Chcecie powrotu tamtych lat – trudno się dziwić. „Żeby było tak jak było” – pamiętny cytat z wypowiedzi Agnieszki Holland jest waszym credo, waszym celem, istotą waszej walki…
gość
4 miesiące temu
Nie mamy sprawnych sądów w kraju,a strzec go trzeba,stąd różne komisje i ich uprawnienia. Do tego nie wszystkie sądy mają uprawnienia i są w stanie zająć się agentami obcego wywiadu udających biznesmenów.
mops
4 miesiące temu
jak żyć donku? na tej Kostaryce...
Majka
4 miesiące temu
Co ona znowu pieprzy???
Werka
4 miesiące temu
Kinia idz w bikini po plazy lepiej pobiegaj
Najnowsze komentarze (471)
P0lak
4 miesiące temu
PiS to partia patologii, niewyksztalconych ludzi, ludzi ktorzy nie chca pracowac, ludzi ktorzy nie potrafia samodzielnie myslec, ludzi ktorzy nie rozumieja jak dziala swiat, ek0nomia i finanse. Ludzi, ktorzy nienawidza innych ludzi. Ludzi, ktorzy znecaja sie na zwierzetami. Ludzi, ktorych nie obchodza lasy, rzeki, piekna polska przyroda...
P0lak
4 miesiące temu
PiS to partia patologii, niewyksztalconych ludzi, ludzi ktorzy nie chca pracowac, ludzi ktorzy nie potrafia samodzielnie myslec, ludzi ktorzy nie r0zumieja jak dziala swiat, ekonmia i finanse. Ludzi, ktorzy nienawidza innych ludzi. Ludzi, ktorzy znecaja sie na zwierzetami. Ludzi, ktorych nie obchodza lasy, rzeki, piekna polska przyroda...
Czytelnik
4 miesiące temu
Kobieto ty chyba nie wiesz co wypisujesz w tej swojej nienawiści do PIS . Bardzo dobrze się dzieje , ale za późno . Przez wszystkie lata rządów twoich idoli byliśmy niczym słudzy dla ruskich i tych z drugiej strony Niemców . Oczywiście ty tego nie chciałaś widzieć bo byłaś wychowana w tych realiach bolszewickich , twoi rodzice i ty sama ciągnęła zyski od nich za takie właśnie głupie gadanie. Żyło się dobrze na usługach ? Teraz czas zapłacić za zdradę i myśle ze trybunał stanu będzie mieć pełne ręce roboty tylu jest zdrajców i sprzedawczykow
Polak
4 miesiące temu
Komuniści z PiS muszą odejść a po wyborach pod sąd doraźny
olla
4 miesiące temu
Moim zdaniem Rusin dobrze zrobiła pisząc tego posta. Nie da się z nią nie zgodzić.
kkkk
4 miesiące temu
Prezydent D. zaczyna roić z polski drugą Białoruś aby do celu. Oby wszystkie osoby publiczne pokazali swoje oburzenie, nie można się zgadzać na cofanie się, to my lud powinniśmy decydować kogo chcemy wybrać a nie Pan od Kota.
Waldek
4 miesiące temu
Kinga, napisałaś to co większość z nas myśli. Jesteś naszym głosem. Dziękujemy!
Waldek
4 miesiące temu
Kinga, napisałaś to co większość z nas myśli. Jesteś naszym głosem. Dziękujemy!
aga
4 miesiące temu
Bezczelne typy z tego PiSu. Tylko szczują ludzi na ludzi, wywlekają brudy, nieważne czy to prawdziwe, czy nie. A nie widzą jakimś cudem, powiązań Glapińskiego z Rosjanami. To są zdrajcy, czy wy ludzie to widzicie? Sprzedali nas Rosji, bo z nimi robią interesy. Jeszcze im mało, a są multimilionerami! Trzeba ich rozliczyć! Za to, że zaszczuli chłopaka od posłanki z PO, za to, że zmarła matka pewnej pani, bo pan Witek zajmował nieprawnie miejsce w szpitalu, za te kobiety w ciąży, którym nie udzielono należytej opieki, za te nadmiarowe zgodny w czasie covidu (spójrzcie na statystyki, ilu Polaków zmarło-katastrofa, znowu niechlubny rekord!), za ten wypadek u Szydło, gdzie męczą człowieka, a borowiec kłamał na rzecz Szydło, do czego się przyznał. I wiele, wiele innych ludzkich tragedii.
Ma rację
4 miesiące temu
Smutną ale prawdziwą niestety rzeczywistość opisała Kinga:(
mod
4 miesiące temu
mam nadzieję że Polacy do tego nie dopuszczą, ludzie mają rozum, słyszeli i widzieli przez te 5,5 roku wszystkie afery, poczynania i pisowskie kłamstwa i w dniu wyborów się wypopwiedzą
Marianna.
4 miesiące temu
Czego ona znowu ujada!!!strach ją ogarnął,że prawda o niej zostanie ujawniona,ma brudne łapska więc staje na zakłamanym łbie,aby nie zdemaskować kolaborantów z ruskimi.Widać ,że ma wiele za pazurami.
Czytajcie!
4 miesiące temu
"Nie mam wątpliwości, że cała ta ustawa jest haniebna. Tak samo określiłbym postępowanie prezydenta Andrzeja Dudy w tej konkretnej sprawie. Owszem, pan prezydent już wcześniej swoim działaniem łamał prawo, ale teraz położył już swoją prezydenturę na łopatki. To najgorsza ze wszystkich jego dotychczasowych decyzji — krytykuje prof. Jan Zimmermann, profesor prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, były promotor prezydenta Dudy."
Alan
4 miesiące temu
Kinia zawsze się obrusza na wszystkich i wszystko, a na siebie spojrzy
...
Następna strona