Trwa ładowanie...
Przejdź na
Koba
|

Koronawirus w Polsce. Od 18 maja otwarte będą zakłady kosmetyczne i fryzjerskie oraz restauracje

119
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki opowiedział o szczegółach trzeciego etapu odmrażania gospodarki.

Koronawirus w Polsce. Od 18 maja otwarte będą zakłady kosmetyczne i fryzjerskie oraz restauracje
Morawiecki (ONS, ONS)
bDgbWdGZ

Pandemia koronawirusa wciąż pozostaje najważniejszym tematem na całym świecie. Polski rząd w połowie marca zadecydował o zamknięciu granic, a później wszystkich miejsc publicznych - sklepów, restauracji, a nawet parków i lasów.

Od kilku tygodni zaczęto jednak wprowadzać plan "odmrażania gospodarki". Sytuacja, w której znalazła się większość przedsiębiorstw, była bowiem dramatyczna. Premier zadecydował, że najlepsze w tej sytuacji będzie powolne łagodzenie obostrzeń. Na początku maja ponownie ruszyły galerie handlowe, żłobki i przedszkola, a także hotele i miejsca noclegowe.

bDgbWdHb

Podczas kolejnej konferencji, która odbyła się w środę, Mateusz Morawiecki poinformował o krokach, które zainicjują trzeci etap odmrażania gospodarki.

Od 18 maja z powrotem będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie i zakłady kosmetyczne, które zostaną szczegółowo opisane w rozporządzeniu - powiedział premier. W przypadku zakładów fryzjerskich apeluję, żeby to było umawianie się przez internet czy przez telefon na konkretne godziny, tak żeby ludzie nie gromadzili się w zakładach fryzjerskich, tylko, żeby to dystansowanie społeczne i odpowiednia higiena mogła być tam utrzymana.

Oprócz zakładów fryzjerskich i kosmetycznych częściowo otwarte też zostaną usługi gastronomiczne, bary i kawiarnie. Morawiecki zachęcał, by szczególnie korzystać z możliwości przebywania w ogródkach.

bDgbWdHh

Na świeżym powietrzu, jak mówią nam epidemiolodzy, jest bezpieczniej. Tam, gdzie można, w taki sposób będą funkcjonowały te lokale gastronomiczne - podkreślił.

Zmiany nastąpią też w regułach dotyczących transportu publicznego. Więcej osób będzie mogło wsiąść do pojazdów.

Jeśli do tej pory mieliśmy 50 miejsc siedzących w jakimś pojeździe, to można było wpuścić 25 pasażerów. Teraz będzie to 50 miejsc siedzących i 100 stojących, więc około 45 pasażerów - powiedział premier.

Poruszono także temat powrotu uczniów do zajęć w szkołach.

bDgbWdHi

Od 25 maja zostaną uruchomione w klasach 1-3 szkół podstawowych zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne oraz konsultacje z nauczycielami dla maturzystów i ósmoklasistów, którzy przygotowują się do egzaminów - oznajmił Morawiecki.

Od 1 czerwca podobne konsultacje będą uruchomione dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nie zmienia to jednak faktu, że zgodnie z rozporządzeniem MEN do 24 maja wszystkie szkoły są zamknięte, a zajęcia odbywają się zdalnie.

bDgbWdHC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(119)
aaaa
6 miesięcy temu
Niech tam nie opowiada o odmrażaniu gospodarki, tylko RAPUJE!!! Przecież musi być odpowiedź na ten OSTRY CIEŃ MGŁY!
olo manolo
6 miesięcy temu
nareszcie
aaaa
6 miesięcy temu
Niech tam nie opowiada o odmrażaniu gospodarki, tylko RAPUJE!!! Przecież musi być odpowiedź na ten OSTRY CIEŃ MGŁY!
bDgbWdHD
wyPAD
6 miesięcy temu
Czas zacząć walczyć z " ostrym cieniem mgły", która spowija nasz kraj i powiedzieć wyPAD zanim całkiem nas spowije i zamknie nam usta i oczy, a my będziemy pląsać jak nam zagrają poganiani pałkami.
Abcd
6 miesięcy temu
Mieszkam w małej wsi, u nas przez cały czas jeżdżą busy przepełnione, nikt się nie stosuję do tych wytycznych
Najnowsze komentarze (119)
lmkl
5 miesięcy temu
Trzeba się samemu maszynką obciąć bo jak te wszystkie emerytki ruszą do fryzjera to przez kolejne 1,5 miesiąca się nie dopcham
AneTa
5 miesięcy temu
Jak jeść w maseczce?
Pani Prawda.
5 miesięcy temu
Zakażenia wzrastają,a oni w całej Europie i nie tylko wszystko otwierają. Zakażeń było mało wszystko zamknęli. Gospodarka gospodarka,ale wirus jest b.niebezpieczny i go nie opanujemy. Jeden drugiego zaraza i będzie zarażał ,a te teorie spiskowe są śmieszne. Wirus jest ,mimo że go nie widzimy.
ktoś
6 miesięcy temu
Według mnie to jeszcze za wcześnie jest.
Savo
6 miesięcy temu
Zeby ludzie nocowali w hotelach i chodzili do restauracji, to trzeba otworzyc granice kraju...
Bbb
6 miesięcy temu
Chore to co robią !!!! wogole nie myślą o ludziach - wybory to ich interesuje !
sdfgdgf
6 miesięcy temu
jak mozna cokolwiek odmrazac jak dziennie kilkaset nowych przypadkow.... jakis kretynizm
Qqqqqq
6 miesięcy temu
Dymisja rządu i to już! Pora zaczynać od nowa z ludzmi którym naprawde zależy na dobru tego kraju!
bDgbWdHv
Lol
6 miesięcy temu
Gdzie ci wszyscy dobrzy katolicy , gdzie ci ludzie prawego serca, gdzie są wszystkie wartości które przekazali nam rodzice, dziś nie jest wartościowe nic poza pieniądzem
Lol
6 miesięcy temu
Wszystko to co widzę co się dzieje to patriotyzm,umiłowanie ojczyzny, dbałość o obywatela modlitwa, miłość bliźniego po prostu dobrostanem i idylla, co się dzieje? o jakiś zły sen
MiNi
6 miesięcy temu
Moi drodzy, zanim pojawiła się tzw epidemia codziennie w Polsce umierało około 1100 obywateli, na różne choroby, z powodu wypadków itd. w sezonie grypowym 2019/2020 było ponad 3780000 zachorowań...na wirusa zachorowało 17000, jest to 0.05% ludności naszego kraju...ja się więc pytam gdzie jest ta epidemia! Straszą nas liczbami zachorowań, które w porównaniu do l. Ludności kraju są naprawdę znikome.... Dlaczego nie podają pełnych danych? A no dlatego że ludzie by ich wyśmiali, nie pozwolili zatrzymać gospodarki i życie toczyło by się normalnie...
Lilu
6 miesięcy temu
Jestem fryzjerką z 20 letnim stażem i mistrzem w zawodzie . Mam pytanie do kolegów z branży. Jak zrobić poprawne i precyzyjne strzyżenie w rękawiczkach?. Pytam serio
Ktoś
6 miesięcy temu
Nie mówię, że to źle, że otwierają, ale powinni też bardziej sprawdzać czy są zachowane środki bezpieczeństwa. W centrach handlowych tłumy, ludzie bez maseczek. Dramat!
gość
6 miesięcy temu
A przychodnie kiedy?
...
Następna strona
bDgbWdHX