Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki przewiduje szczyt zachorowań na przełom maja i czerwca: "Polska mierzy się z sytuacją dramatyczną"

426
Podziel się:

Podczas poniedziałkowego posiedzenia sejmu premier ponownie zaapelował o przestrzeganie zasad kwarantanny.

Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki przewiduje szczyt zachorowań na przełom maja i czerwca: "Polska mierzy się z sytuacją dramatyczną"
Mateusz Morawiecki (East News)
bEDTZyad

Polska władza stoi obecnie przed ogromnym wyzwaniem. W obliczu szerzącej się epidemii koronawirusa uwaga obywateli szczególnie skupia się na aktualnych działaniach rządu. Oprócz kolejnych obostrzeń wobec obywateli głośno mówi się również o majowych wyborach prezydenckich. Mimo zwiększającej się liczby zakażonych, władze nie planują bowiem zmiany terminu plebiscytu.

Do tej pory w Polsce odnotowano już ponad 4 tysiące przypadków obecności koronawirusa, w tym 98 ofiar śmiertelnych. Podczas poniedziałkowego posiedzenia sejmu Mateusz Morawiecki podkreślił, że obecnie nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak będzie rozwijała się epidemia.

bEDTZyaf

Wszystko, co robimy, musi prowadzić do zaprzestania rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce (...) Wciąż jesteśmy jeszcze na początku epidemii (...) Nikt nie wie, kiedy zakończy się epidemia. Nikt nie wie, czy wróci ona jesienią i z jaką siłą. Nikt nie wie też, kiedy powstanie skuteczna szczepionka. Musimy dbać o to, by funkcjonowanie państwa i Polaków było jak najmniej zakłócone - stwierdził premier.

Według Morawieckiego największa liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce przewidywana jest na przełomie maja i czerwca.

Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami, gdzieś w maju, czerwcu (...) - mówił podczas wystąpienia.

Premier otwarcie przyznał, że służba zdrowia boryka się obecnie z brakami sprzętu medycznego. Wspomniał również o kwestii dostępności testów - niedawno do szpitali trafiło ich ponoć ponad 100 tysięcy. Jak mówił Morawiecki, w ciągu najbliższych kilku dni placówki medyczne otrzymają kolejne 150 tysięcy testów.

bEDTZyal

Chcemy zwłaszcza wyłapywać przypadki zakażenia wśród personelu medycznego. Już teraz jesteśmy o wiele dalej niż inne państwa, gdy były na tym etapie, co my teraz - twierdzi premier.

Nie jest tajemnicą, że epidemia może się okazać fatalna w skutkach dla polskiej gospodarki. Ta kwestia również została poruszona podczas wystąpienia premiera.

Stoimy przed jedną wielką niewiadomą. Również pod względem gospodarczym (...) Ta epidemia ma cechy wszystkich kryzysów jednocześnie - przyznał Morawiecki.

bEDTZyam

Premier podkreślił jednak, że cały świat znajduje się obecnie w wyjątkowo trudnej sytuacji. Dlatego też szczególnie istotna jest współpraca między dotkniętymi epidemią państwami.

Polska mierzy się z sytuacją dramatyczną. Ta sytuacja jest dramatyczna na całym świecie (...) W geście naszej solidarności posłaliśmy naszą misję do Włoch. Stamtąd płyną ogromne sygnały podziękowań. Ta misja jest potrzebna, zyskujemy doświadczenie. Będziemy wiedzieć, gdzie budować szpitale polowe, jak mają wyglądać - mówił Morawiecki.

Na zakończenie przemówienia Prezes Rady Ministrów ponownie zaapelował do obywateli o zachowanie szczególnej ostrożności.

Wszystko po to, by wrócić do życia, gdy to się skończy. Nazwałbym to nową normalnością. Świat nie wróci do tego, jak wyglądał wcześniej. Wszyscy o tym wiemy, ale zróbmy wszystko, by ten nasz świat był jak najmniej dotknięty epidemią - nawoływał premier Morawiecki.

bEDTZyan
bEDTZyaG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(426)
Mmm
rok temu
Kupujcie polskie produkty na kodzie kreskowym pierwsze trzy liczby określają kraj pochodzenia Polska to 590
Gosc
rok temu
Maj czerwiec i do tego czasu mamy nie wychodzić z domu?
Olcia
rok temu
Co za głupota. W Niemczech już się dyskutuje, żeby powoli znosić ograniczenia od 19 kwietnia, a ten chce trzymać ludzi w domu do czerwca? Wiecie co to oznacza? Że polskie szpitale są niewydolne i cały rząd trzęsie d*ami, bo jak więcej ludzi zachoruje to okaże się jacy mierni ludzie rządzą Polską. Żeby nie było, opozycja jest równie mierna.
bEDTZyaH
Marek
rok temu
Ja pitole, ile mu będziemy siedzieć w domach .. masakra...
tyt
rok temu
posiedzimy do czerwca to dopiero będzie dramat
Najnowsze komentarze (426)
bambus
rok temu
Nigdy w historii Polski tak niewielu, zrobiło w bambuko tak wielu...
prawo .
rok temu
Taki zaradny rząd a przez cztery lata z Polski zrobił bagno nagrody , awanse tylko dla swoich aby przyciągnąć wiecej chołoty do siebie mierzeja , F-35 , lotnisko , floty samochodów a teraz żebractwo ,warchoły nic więcej jak osądzenie i posadzenie ale wirus i tak im nie minie ........
pluto
rok temu
O, to jest tez wrozbita jasnowidzem??
PiS to Polska
rok temu
Widzę że przeciwnicy PiS , hejdowcy pracują dla Niemców, Merkel, Tuska , i tego całego szmerliwego towarzystwa.
Pyram
rok temu
Szczyt miał być w okolicach wielkanocy! Teraz czerwiec, w czerwcu wrzesien, we wrześniu ..marzec, czy ktoś wie o czym mówi? Mam złe przeczucie, że w czerwcu to będziemy mieli armagedon...cieszcie się, że możecie być póki co w domach...
Krys
rok temu
Mateusz przestań mówić takie pierdoły .Jarka już downo popie ło
Igor
rok temu
Ten szczyt zachorowań to przesuwa się w zależności od potrzeby rządu. Minister zdrowia dwa tygodnie temu mówił, że właśnie w połowie kwietnia przewiduje szczyt zakażeń, dzisiaj już na przełomie maja i czerwca. Widocznie statystyki im się nie zgadzają, liczba zakażeń za mała i doszli do wniosku, że ludzie przestaną żyć w "strachu". Jak będą potrzebowali więcej czasu na swoje chore gierki to szczyt będzie w lipcu/sierpniu.
bol123
rok temu
Grecja, Austria, Czechy, Niemcy już będą znosić niektóre zakazy, we Włoszech spada liczba zachorowań i zgonów a u nas kwarantanna niewiadomo jak długo bo zaraz powiedzą że szczyt zachorowań przypadnie na listopad 2020.
bEDTZyaz
aga
rok temu
zima wasza wiosna nasza a lato muminków
Poeta
rok temu
Co ten rząd wyrabia to jakaś kpina !!!! To jest skandal żeby dostać mandat za umycie auta na myjni ( gdzie go mam umyć jak nie mam podwórka!!! nad jeziorem jak !? tam też zakaz!!!!), a jak spowoduję wypadek przez brudną szybę to też będę musiał zapłacić mandat !!! Nie mogę iść za rękę z bliską i osobą ŻAL !!! Nie mogę iść legalnie do parku, bo zamknięte !!! Proponuję wymianę rządu, bo ten to się nie nadaje do niczego tylko okrada Nas z kasy i wolności !!!! NIE BĘDĘ GŁOSOWAĆ NA pis !!!!
ktoś
rok temu
Jak każą Nam siedzieć w domach to niech dadzą Nam pieniądze. 1 dzień siedzenia w domu= 200 złotych.
STOPKACZYŃSKI
rok temu
PÓJDĘ NA WYBORY I NIE BĘDĘ GŁOSOWAĆ NA PIS !!!!!
moks
rok temu
Prorok, k... mać!
Mam_to
rok temu
Nic dziwnego że przewiduje szczyt na przełom mają i czerwca. Akurat dwa tygodnie po wyborach,na które tak naciskaja
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDTZybs
bEDTZybt
bEDTZybu
bEDTZybv
bEDTZybw
bEDTZybb