Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

Krzysztof Cugowski dostał przelew od 50 Centa. Raper "użyczył" sobie fragment piosenki Budki Suflera. Padła konkretna kwota

60
Podziel się:

Marzyliście kiedyś, żeby dostać przelew od 50 Centa? Cóż, Krzysztof Cugowski z Budki Suflera dostał - i to niemały. Chodzi o użycie jednej z piosenek zespołu. Padła nawet konkretna kwota.

Krzysztof Cugowski dostał przelew od 50 Centa. Raper "użyczył" sobie fragment piosenki Budki Suflera. Padła konkretna kwota
Krzysztof Cugowski dostał przelew od 50 Centa. O co chodzi? (AKPA, Getty Images)

Krzysztof Cugowski i Budka Suflera wylansowali w przeszłości kilka hitów, które do dziś pamięta wielu rodaków. Zazwyczaj jest tak, że to Polacy próbują "podpatrywać" zachodnie trendy, jednak w przypadku tej formacji stało się zupełnie odwrotnie. Niektórzy mogą bowiem nie kojarzyć, że twórczością zespołu zainteresował się swego czasu sam 50 Cent.

50 Cent musiał zapłacić Krzysztofowi Cugowskiemu. Padła konkretna kwota

W 2015 roku ukazał się mixtape amerykańskiego rapera zatytułowany "The Kanan Tape", na którym znalazła się m.in. piosenka "Body Bags". To właśnie w niej ma udział Budka Suflera, gdyż zawarto tam sampel utworu "Noc nad Norwidem". Jak to zwykle bywa w świecie muzyki, jest sampel, musi więc być i zapłata.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Krzysztof Cugowski o sytuacji artystów. "Młodsi koledzy i mniej zasobni już mają kłopoty"

Przy okazji rozmowy z Bartoszem Boruciakiem dla MixtapeTV Cugowski ujawnił, że na jego konto z tego tytułu wpłynęło około 6 tysięcy dolarów. Dziś muzyk ubolewa jedynie, że 50 Cent wykorzystał piosenkę Budki Suflera w innym projekcie niż ten, który sprzedał się najlepiej i mógł dać formacji największe zyski.

Nawet dostaliśmy z Lipą [Romualdem Lipko - przyp.red.] trochę pieniędzy za to. Niestety, to nie jest z tej płyty, takiej co 20 milionów sprzedał. Nad czym bardzo ubolewam - przyznał i dodał żartobliwie: 50 Cent miał bardzo poważną wpadkę przy swojej płycie, której sprzedał 20 milionów. Nie mogę tego odżałować, że "Nocy nad Norwidem" na tym nie ma.

Warto natomiast wspomnieć, że to nie był jedyny przypadek, w którym piosenki zespołu wykorzystano w zagranicznych produkcjach. Z takiej szansy skorzystali też DJ Muggs z Conwayem the Machine, Sean Price czy Westside Gunn.

Wiedzieliście o tym?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(60)
ZnaFca
miesiąc temu
Niech się cieszy że dostał 6 tysiaków $, a nie fifty centów 😉
ehhh
miesiąc temu
Mamy rok 2024. Pudel wrzuca info na temat piosenki sprzed 9 lat 🤷‍♀️
poślizg!
miesiąc temu
"Krzysztof Cugowski dostał przelew od 50 Centa." - to jest "rewelacja" z 31 MAJA! Już prawie dwa tygodnie temu było to na wielu portalach!
żółw!
miesiąc temu
Cugowski powiedział to dla MixtapeTV już DWA TYGODNIE TEMU! A p.udel się dopiero dzisiaj obudził!
111
miesiąc temu
Panu Cugowskiemu znowu w życiu nie wyszło. Tak naprawdę to wstyd w życiu nic nie płacić do państwa a potem mówić o groszowej emeryturze. Jak można czuć się w stosunku do innych którzy całe swoje życie płacili składki - z całym szacunkiem dla Pana i dla Pana twórczości, bo bardzo Pana cenie jako artystę. Czy ktoś z Państwa może tak jak ja powiedzieć od każdej zarobionej "stówy " zapłaciłam 40 zł, podatku dla państwa. Proszę zatem policzyć 40 lat pracy składkowej jaka emerytura no napewno, że nie "groszowa". Jedno jest też pewne status życiowy i nagromadzone bogactwo, ja nie mogę się Panem równać jak Pan że mną co do pobieranej emerytury z ZUS. Taka prawda...
Najnowsze komentarze (60)
Iza
miesiąc temu
Cugowski zawsze lasy na kasę… od 20 lat te same przeboje….
bank wy
miesiąc temu
50 cents = pół $
Dziadek Włade...
miesiąc temu
Przecież to nie jest piosenka autorstwa Cugowskiego zatem dlaczego on dostał pieniądze ?
Anna
miesiąc temu
Dlaczego pan Cugowski dostał pieniądze za cudzą kompozycję. Przecież to pani Lipko powinna dostać albo inni spadkobiercy! A nie kradnie Cugowski to co mu się nie należy!!! Cwaniak?
Ania
miesiąc temu
A czy to była muzyka Pana C? Czy innego członka Zespołu Budki Suflera? Dlaczego tylko Pan C dostał pieniądze? To była Jego kompozycja?????
Brrrrrr!!!!!
miesiąc temu
Niedobrze sie robi patrząc na ywarz C......!!!!
Gość
miesiąc temu
Czyli zapłata wyniosła 12 tysięcy 50-cio centówek.
Gadu Gadu
miesiąc temu
Małe pieniądze ,marne grosze .
haha
miesiąc temu
Dostał 50 centów
III
miesiąc temu
Tu nie było zmiany zasad i przelew poszedł A u nas jak zwykle wolna Amerykanka i cios w nasze portfele-po cichutku i nie tak jak się obiecywało-podatek Belki BZ na razie a za chwilę delikatne zmiany,kwota wolna od podatku BZ a już trwają prace nad zmianą podatku od najmu! NIE TAK SIĘ UMAWIALIŚMY !
studentka
miesiąc temu
A potem Profesor honorowy Collegium Humanum ! Trzeba dorabiać do emeryturki 50 centów.
Marta
miesiąc temu
Że co?
Jan
miesiąc temu
Może się wypiął niejednokrotnie.
Ala
miesiąc temu
Teraz wszędzie covery przerabianie starych piosenek zero własnej twórczości
...
Następna strona