Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Książę Karol "mistrzowskim posunięciem" skłonił Harry'ego i Williama do rozmowy: "Jeśli ma nastąpić pojednanie, to był jego początek"

86
Podziel się

Wygląda na to, że księciu Karolowi szczególnie zależy na pojednaniu synów. Swoją pozornie niewinną decyzją po pogrzebie Filipa książę zachęcił Williama i Harry'ego do pogawędki. Brytyjskie media już zachwalają jego pierwszy gest jako nowej głowy rodziny królewskiej.

Książę Karol "mistrzowskim posunięciem" skłonił Harry'ego i Williama do rozmowy: "Jeśli ma nastąpić pojednanie, to był jego początek"
Książę Karol przyczynił się do rozmowy Williama i Harry'ego po pogrzebie Filipa (Getty Images)
bEqTIrqZ

Podczas sobotniego pogrzebu księcia Filipa oczy całego świata zwrócone były w kierunku pogrążonej w żałobie rodziny królewskiej. Uwaga mediów skupiała się jednak nie tylko na samotnie opłakującej męża królowej Elżbiecie, lecz również jej wnukach.

Dla księcia Williamaksięcia Harry'ego ostatnia droga dziadka była pierwszą od ponad roku okazją do spotkania. Choć w żałobnym kondukcie bracia nie szli ramię w ramię, opuszczając kaplicę św. Jerzego, zamienili kilka słów. Tuż po ceremonii spędzili natomiast przeszło dwie godziny, rozmawiając z dala od ciekawskich spojrzeń.

bEqTIrrb

Na pojednaniu synów wyraźnie zależy księciu Karolowi. Wygląda na to, że najstarszy syn królowej Elżbiety i księcia Filipa postanowił delikatnie zachęcić potomków do pogawędki tuż po ceremonii pogrzebowej ich dziadka. Z pewnością wielu zaskoczył fakt, że po zakończonej uroczystości rodzina królewska opuściła teren kaplicy św. Jerzego pieszo - właśnie wtedy mogliśmy zobaczyć Harry'ego gawędzącego z Williamem oraz Kate Middleton.

Okazuje się, że pierwotnie żałobnicy mieli odjechać do prywatnych kwater Zamku Windsor podstawionymi wcześniej samochodami. Karol postanowił jednak odesłać swojego kierowcę, pozostali royalsi podążyli natomiast jego śladem. Tym sposobem cały świat mógł ujrzeć rodzinę królewską zjednoczoną w obliczu żałoby - w tym również Williama i Harry'ego.

Zamiast chować się za kuloodpornymi szybami w prowadzonych przez szoferów samochodach, rodzina szła razem, ramię w ramię, pozbawiona masek i rozmawiała - napisał Richard Kay na łamach Daily Mail.

bEqTIrrh

Brytyjskie media już okrzyknęły pozornie niewinny gest księcia Karola mianem "mistrzowskiego posunięcia". Według Richarda Kaya była to także pierwsza symboliczna decyzja księcia Walii w roli nowej głowy rodziny królewskiej.

To zademonstrowało, że w obliczu całej wojskowej precyzji i formalności pogrzebu (...), była chęć pokazania, że Windsorowie byli tak samo pogrążeni w żałobie, jak każda rodzina, która straciła ukochaną osobę. Wejście do samochodu, by w ciszy udać się z powrotem do zamku, mogło ochronić królewską godność, lecz pójście pieszo pozwoliło nam ujrzeć całą ich wrażliwość - podkreśla Kay.

Dla Karola, który potrzebuje teraz obydwu synów jak nigdy wcześniej, była to pierwsza oznaka jego nowej roli jako głowy rodziny - dodał.

bEqTIrri

Zdaniem dziennikarza decyzja Karola umożliwiła jego synom wykonanie pierwszego kroku na ścieżce pojednania - który z kolei miała zainicjować księżna Kate, rozpoczynając rozmowę ze szwagrem po opuszczeniu kaplicy.

Ta chwila mogła być ryzykowna, zamiast tego pozwoliła nam po raz pierwszy zobaczyć, że William i Harry mogą w jakimś sposobem zapomnieć o gorzkim rozłamie i odbudować niegdyś tak bliską więź. Ciężko jest wiele wyczytać z tego spotkania, było zbyt krótkie, lecz jeśli pomiędzy braćmi ma nastąpić pojednanie, to z pewnością był moment jego początku - ocenił dziennikarz. Dodał również, że podczas rozmowy Harry'ego, Williama i Kate czuł, jakby ktoś "cofnął zegar" do czasów, zanim książę poznał Meghan Markle.

Pudelek ma już własną grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

bEqTIrrj
bEqTIrrk
bEqTIrrC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(86)
Ehh
3 miesiące temu
W sumie jak zobaczyłem ich trójkę idącą razem i rozmawiającą, z Harry pomiędzy Kate i Williamem to takie miałem odczucie, że to scena dokładnie jak kiedyś, za kawalerskich czasów Harrego.
Wow
3 miesiące temu
Kate pięknie wyglądała na pogrzebie
Ewa
3 miesiące temu
W Anglii Harry mimo wszystko jest księciem, w USA jedynie celebryta
bEqTIrrD
Lilo
3 miesiące temu
Czarna macicielka daleko, to moze cos z tego bedzie.Oby.
Hmmm
3 miesiące temu
A oni byli kiedyś skłóceni ?
Najnowsze komentarze (86)
Oto ja
3 miesiące temu
Czy zwróciliście uwagę na dłonie Księcia Karola?????
zenek
3 miesiące temu
wroci do Czarnej z podwinietym ogonem
Ania
3 miesiące temu
Fajnie było zobaczyć ich we trójkę z Kate jak dawniej, ale z drugiej strony harry też miał prawo ułożyć sobie życie a nie na doczepkę z nimi, Karol to widać bardzo wrażliwy mężczyzna widać było jak ociera łzy
Angol
3 miesiące temu
To chyba pierwsza taka okazja dla Harrego zerwac sie z lancucha. Moze oprzytomnieje gdy zona daleko i zda sobie sprawe z tego jak toksycznye jest jego malzenstwo. Z dala od jej wplywow ma szanse sie zorientowac w co sie wpakowal.
Elcocj
3 miesiące temu
Korzystnie obaj bracia wyglądają a Kate przepiękna, dobrze ze nie było tej mąciwody Megan
Szkoda
3 miesiące temu
Szkoda Harrego - jak śliwka w kompot, a do tego ma za dużo honoru żeby sie wycofać
ada
3 miesiące temu
Karol nie jest nową rodziną głowy królewskiej, Filip był tylko księciem i mężem Królowej...
Xyz
3 miesiące temu
A to księciu...
bEqTIrrv
Ryhjj
3 miesiące temu
Już tam Megan zadba żeby skłócić wszystkich na nowo. Ta kobieta jest pokłócona z cała swoją rodzina taki typ
Katherine
3 miesiące temu
Tak zastanawialam sie, co jest w rodzinie krolewskiej, ze jest taka popularna. Milo sie na nia patrzy, wysoka kultura osobista, doskonale wyksztalcenie, rozwinieta swiadomosc spoleczna. Patrzy sie na starszego czlowieka i nie wyglada tak, ze nie chce sie patrzec, bo nie umie czy nie chce sie zachowac, nic go nie interesuje, nie dba o siebie i w ogole o nic. Ci ludzie zachowuja sie z godnoscia, nie wielu ludzi o nia dba. Milo popatrzec.
Mama
3 miesiące temu
Celebryta ale szczęśliwym celebryta
KH ,,,,,,
3 miesiące temu
Ich kłótnia to wymysł dziennikarzy dla podgrzania atmosfery potrafią wypisywać różne sensacje są w końcu rodzeństwem i żaden z nich nie musi się zwierzać dziennikarzom
Straszne
3 miesiące temu
Co za obsesja negatywna na punkcie tej biednej Meghan. Czy to pisze jedna osoba czy kilka te hejterskie monologi?
taka_prawda
3 miesiące temu
Żadne mistrzowskie posunięcie, po prostu mają jej dość i chcą, żeby przestała paplać publicznie na temat rodziny. Przecież nie oszczędziła nawet pogrzebu, Omid miał wystąpienie w TV i szczegółowo opowiadał jakie kwiatki Megan zaordynowała na wieniec i jak bardzo przeżywa stratę Filipa. Zachowuje się jak jej własny ojciec, który im bardziej proszony, żeby zamknął gębę, tym częściej nią kłapał do dziennikarzy. Ona wszystko sprzeda, royalsi już to wiedzą, Harry jeszcze nie.
...
Następna strona
bEqTIrrX