Unicorn
|

Maciej Stuhr wyśmiewa zachowanie Joanny Lichockiej i "wzruszony" pozdrawia TVP: "Takie mam nerwowe gesty"

607
Podziel się

Wyszło zabawnie?

Maciej Stuhr wyśmiewa zachowanie Joanny Lichockiej i "wzruszony" pozdrawia TVP: "Takie mam nerwowe gesty"
Maciej Stuhr, Joanna Lichocka (Instagram, East News)

Nie jest tajemnicą, że przedstawiciele polskiej sceny politycznej regularnie wzbudzają kontrowersje w mediach. Jeszcze do niedawna jedną z niekwestionowanych "gwiazd" sali sejmowej była Krystyna Pawłowicz. Chociaż była posłanka obecnie spełnia się jako sędzia Trybunału Konstytucyjnego, w parlamencie pozostawiła wielu godnych następców.

W ostatnim czasie zdecydowanie największą medialną popularnością może pochwalić się Joanna Lichocka. W czwartek w Sejmie przegłosowano nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, którym wcześniej sprzeciwił się Senat. Przyjęte przez posłów zmiany zakładają m.in. przekazanie dotacji dla mediów publicznych w wysokości prawie 2 miliardów złotych.

Nie trzeba chyba dodawać, że decyzja sejmowej większości wzbudziła niemałe poruszenie wśród przedstawicieli opozycji. Wielu z nich podkreślało, że tak duża kwota z powodzeniem mogłaby wesprzeć polską służbę zdrowia, w tym na przykład oddziały onkologiczne. Nieco innego zdania była najwidoczniej właśnie Lichocka. Tuż po wygranym głosowaniu posłanka Prawa i Sprawiedliwości postanowiła bowiem zaprezentować swoim politycznym przeciwnikom środkowy palec.

Gest Lichockiej odbił się szerokim echem nie tylko na sejmowej sali, lecz również w mediach. Sama zainteresowana zarzeka się, że jedynie "energicznie przesuwała palcem pod okiem", a swoje zachowanie tłumaczyła stresem. W kolejnej wersji wydarzeń posłanka stwierdziła natomiast, że z użyciem wulgarnego gestu odgarniała włosy.

Jej tłumaczenia nie dla wszystkich okazały się jednak wystarczająco wiarygodnie. W gronie niedowiarków znalazł się m.in. Maciej Stuhr. Nie jest tajemnicą, że aktor jest zdeklarowanym przeciwnikiem partii rządzącej. Dlatego też postanowił skomentować gest Lichockiej za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. W tym celu zamieścił na Facebooku nagranie, na którym komentuje niedawną decyzję parlamentu, przy okazji ocierając łzy wzruszenia za pomocą środkowego palca.

Kochani, przepraszam, wzruszyłem się. Sejm przeznaczył 2 miliardy na Telewizję Polską. Cudowna wiadomość, dziękujemy bardzo. Opozycja chce, żebyśmy byli na onkologii, a sejm chce, żebyśmy mieli co pooglądać - tłumaczył "przez łzy" Stuhr.

Następnie natomiast aktor rozpoczął serię serdecznych pozdrowień skierowanych do przedstawicieli mediów publicznych, wciąż dumnie prezentując światu palec w wiadomym geście.

Takie mam nerwowe gesty. Pozdrawiamy Telewizję, Jacka Kurskiego, panią Holecką. Panią kandydatkę na prezydenta lewicy, co ja mówię, "lwicę prawicy" - Ogórek. Przepraszam, już mi się wszystko popier****ło - zakończył nagranie aktor.

Zobaczcie odpowiedź Maciej Stuhra na ostatnie wydarzenia w Sejmie. Wyszło zabawnie?

KOMENTARZE
(607)
Millenials
2 tyg. temu
Patrząc na komentarze jestem w szoku, że w takiej sytuacji zamiast wk****ć się na polityków i ich wyczyny to my, Polacy, wolimy pluć na siebie nawzajem. Długo w tym kraju się jeszcze nic na dobre nie zmieni, a ci przy korycie będą robić co chcą, bo my zamiast się ogarnąć to wolimy skakać sobie do gardeł.
Maria
2 tyg. temu
Żal mi ludzi oglądających i TVP i TVN, kiedy zrozumiecie ze przez to, ze oglądacie te maszyny propagandy nie myślicie sami ? Zachowanie tej baby (oraz jej tłumaczenie) jest tak samo żałosne jak krzyczenie na Dudę „chuj” (co miało miejsce w Pucku). Ci ludzie są po jednych pieniądzach a opierają sie na retoryce „my owszem ale wy co robiliście” tak można w kółko. Nie wiem w jakim celu Pan Stuhr zrobił taki filmik, nie wnosi nic nowego. Ani nie jest zabawny ani nie jest przejmujący. Merytoryczne zero które na pewno nie przekona żadnego pisowca zeby zaczął myślec własnym mózgiem. Film nagrany dla zbijania wyświetleń i sztucznego show wokół osoby Pana Macieja. Szkoda ze większość ludzi ma od tego kisiel w gaciach, przykre jest to, ze takie rzeczy Polaków jarają. Siedzcie sobie wszyscy w tym piekle zwanym polityką i pozabijajcie się nawzajem. Buziaczki
Żenada
2 tyg. temu
Ten Pan dużo stracił angażując się w politykę. I pomyśleć, że kiedyś był powszechnie lubiany... Artysta powinien pomagać w słusznej sprawie, a nie napędzać polityczny hejt.
goście
2 tyg. temu
Niskoludku, co zapomniałeś nagrać filmiku o Kidawie, która nie ma szacunku dla tak podniosłych uroczystości jak i samego Prezydenta? Strach cię ogarnął, no tak, swój swojego zawsze będzie chwalił. Jesteś pseudo aktorzyno żenującym krasnalem.
Edek z Kredek
2 tyg. temu
Jeszcze Ostaszewska i będę ukontentowany
Najnowsze komentarze (607)
Ags
1 tyg. temu
to straszne jak polscy politycy bezwstydnie srają nam w polską duszę!
zula
1 tyg. temu
Kocham Maćka!!!!!!!!!
nuna
1 tyg. temu
Ależ on słaby!
Fota
2 tyg. temu
Beszczelny
Pawel
2 tyg. temu
Brawo Maciek
Lucek
2 tyg. temu
Szczur wyjedz z naszego kraju do siebie.
Tymon
2 tyg. temu
Kim jest ten szczur że poucza Polaków
Polak
2 tyg. temu
A może byś nie pouczał Polaków co jest dla nas dobre pouczaj swoich rodaków.
Kocur
2 tyg. temu
Szczur tobie już nic nie pomoże
Jajo
2 tyg. temu
Szturm rewelacyjny
Fff
2 tyg. temu
Musza sie jakos bronic przed tvn a tam co sie dzieje dobiero nedza.
Fff
2 tyg. temu
Musza sie jakos bronic przed tvn a tam co sie dzieje dobiero nedza.
Chory
2 tyg. temu
Jemu od dluzszego czasu cos sie stalo..wspólczuje bardzo choroby...chorym sie tylko współczuje
POLKA
2 tyg. temu
już rozumiem - ani tej posłance nie wstyd, ani wam wypisującym TE brednie... Do czego doprowadziło 5 lat rządów tej partii?, pomysleć że jeszcze kilkanaście lat temu bylismy wzorem dla Europy, a nawet cywilizowanego świata. Jaką pracę wykonał ten naród albo nic nie robił czekając z wyciągniętą rączką na kolejne socjale.. Co z tego wyszło - widać - dawno już się mówiło ORGAN NIE UŻYWANY ZANIKA, ZACZNIJCIE MYŚLEĆ, TERAPIA NIEZBĘDNA OD ZARAZ DO MAJA TYLKO CHWILA.
...
Następna strona