Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|
aktualizacja

Magdalena Środa broni Romana Polańskiego: "Sprawia wrażenie kogoś, kto ODPOKUTOWAŁ ZA GRZECHY"

371
Podziel się

Socjolożka przekonuje w swoim najnowszym felietonie, że karą dla Polańskiego była już "wieloletnia poniewierka po świecie". Znalazła też w jego przypadku pewne okoliczności łagodzące...

Magdalena Środa napisała felieton na temat winy Romana Polańskiego.
Magdalena Środa napisała felieton na temat winy Romana Polańskiego. (ONS.pl)
bCNpAdfp

Roman Polański po raz kolejny znalazł się w centrum ogromnych kontrowersji. Wciąż nie milkną echa po odwołaniu spotkania z reżyserem, które miało "uświetnić" program Forum Kina Europejskiego w Łodzi. Ostatecznie wydarzenie się nie odbyło, czego domagali się zresztą sami studenci łódzkiej filmówki. Od tej pory w mediach rozpętała się prawdziwa burza.

Choć wiele osób potępiło zachowanie Romana Polańskiego i spotkanie zostało odwołane, to w sieci nie brakowało głosów oburzenia w związku z tą decyzją. Pojawiły się nawet głosy, że oskarżenia o liczne gwałty w najmniejszym stopniu nie umniejszają dorobku artystycznego Romana, a on sam stał się ofiarą społecznego ostracyzmu. Takiego toku rozumowania nie przyjmuje do wiadomości m.in. Paulina Młynarska.

bCNpAdfr

Teraz do sprawy reżysera, który zmaga się z oskarżeniami o pedofilię i gwałt, odniosła się także Magdalena Środa. Kontrowersyjna publicystka postanowiła popełnić na tę okazję felieton, który opublikowano w Gazecie Wyborczej. Rozważa w nim na temat winy i zadośćuczynienia, a także niejako przekonuje, że Polański... odpokutował już za swoje czyny.

Wiele osób mnie przekonuje, że nie ma nic bardziej cennego niż łobuz, który nawrócił się na praworządność. Nawrócenie jest cenne dla wszystkich i zmazuje winy osoby nieprawej. Polański sprawia wrażenie kogoś, kto odpokutował za grzechy wieloletnią poniewierką po świecie, a przede wszystkim swoim talentem i splendorem, którego przysparza Polsce - dywaguje Magdalena Środa na łamach Gazety Wyborczej.

Co więcej, socjolożka znalazła nawet w przypadku Romana "okoliczności łagodzące":

bCNpAdfx

Korzystanie z młodych kobiet ("same się o to prosiły!") wśród celebrytów hollywoodzkich, mimo że prawo już wtedy karało za seks z nieletnimi, było zapewne nagminne, a przez swoją powszechność nie wywoływało poczucia winy. Są to pewne okoliczności łagodzące.

Jednocześnie Magdalena Środa ustawiła reżysera w jednym szeregu z takimi postaciami historycznymi jak Mieszko I czy Napoleon, bo oni również "zapewne byli molestującymi i gwałcicielami"...

Rynek kobiet (zwłaszcza młodych i bardzo młodych dziewcząt) był otwarty i bogaty od setek lat: molestowanie, gwałty, porwania, wykorzystania seksualne nie dość, że były niekaralne, to dobrze widziane w pewnych kręgach. Molestującymi i gwałcicielami byli zapewne i Mieszko I, i Napoleon, i niejeden z hołubionych obecnie żołnierzy wyklętych - twierdzi Środa.

Myślicie, że Samantha Geimer też jest zdania, że Polański już "odpokutował za swoje grzechy"?

bCNpAdfy
bCNpAdfz
bCNpAdfS
KOMENTARZE
(371)
Mimi
8 miesięcy temu
Kobieta uwazajaca sie za feministke mowi takie rzeczy?!! Coz za hipokryzja,fuuuj!
Brak słow
8 miesięcy temu
Tak, pedofil jest ok ale Kaczyński wg tej pani, to ZŁO! Cóż za proporcje...
mix
8 miesięcy temu
Ciekawe, czy za jakiś czas powie Rosatce: Werka zbastuj, Robert już odpokutował, a ja mam biodro do wymiany.
bCNpAdfT
anna
8 miesięcy temu
"Sprawia wrażenie" ...... sprawianie wrażenia nie powinno mieć żadnego znaczenia dla Sądu i przed Sądem. A Polański przed Sądem uciekł .... na drugi koniec świata, pani profesorko filozofko.
Lili
8 miesięcy temu
Nie jest jego ofiarą, więc nie jej decydować czy można odpuścić mu winy.
Najnowsze komentarze (371)
Ciupak
8 miesięcy temu
Nie grzeszy rozumem.
etyk
8 miesięcy temu
Kto dał tej paniusi świadectwo szkoły podstawowej??
hipokryśroda
8 miesięcy temu
Dziewucha- dziewuchom.
Ubeck
8 miesięcy temu
Zapewne Środa miała tych samych wykładowcow co nasi dostojni biskupi.
hipokryzja
8 miesięcy temu
Dziewucha -dziewuchom.
hipokryzja
8 miesięcy temu
Dziewucha dziewuchom
Kobieta
8 miesięcy temu
Co to za określenie" rynek kobiet" ? Tak pisze feministka i socjolożka!!!!!!!!To kobiety na tym"rynku" są towarem do kupienia czy sprzedawczyniami swoich wdzięków?????Nie spodziewałam się takich wypowiedzi p.Środy. Wstyd.
fifiiiii
8 miesięcy temu
3 dni po gwałcie został zatrzymany , przyznał się , wypłacił dziecku milionowe odszkodowanie, uciekł przed wyrokiem sądu bo groziło mu więzienie , sprawa nie jest przedawniona już 42 lata jest ścigany listem gończym , ale ukrywa się w krajach skąd nie ma ekstradycji do USA
bCNpAdfL
Piotr
8 miesięcy temu
Jestem ojcem 12latki która gra w Simsy a jej pokój wypełniony jest pluszakami . Uwielbia to i takie jej prawo . Natomiast moim obowiązkiem jest zapewnienie jej bezpiecznego i szczęśliwego dzieciństwa. W sprawie Polańskiego zawinili również rodzice . Cała trójka powinna stanąć przed sądem , a wrażenie nie ma tu znaczenia . Pozdrawiam
Jola
8 miesięcy temu
Środa robi wrażenie jakby Romek ją przeleciał
Luv
8 miesięcy temu
Ja nie dam sobie wmówić że był to gwałt. Sprawa przedawniona, nie ma dowodów, nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, nie ma świadków. Nadal uważam, że każda 13latka już wie co robi w domu osławionego playboya i po co idzie z dorosłym napalonym facetem do pokoju. Przecież nie mówił jej, że będą oglądać znaczki.
563
8 miesięcy temu
Haniebna wypowiedź
olo
8 miesięcy temu
Po minie pani Środy i po jej usmiechu---- widac, ze chcialaby być troche pomolestowana, przez Polańskiego !!!!! tępic zboczeńców !! --- to że jest reżyserem, nie pozwala mu być niebezpiecznym erotomanem !!!!!
Żałosne
8 miesięcy temu
Coooo:o? Co ona w ogóle pisze... Hahaha no nie wierzę.... Mieszko zapewne też mordowal ludzi. Jakby Roman zamordował to też by było ok bo jest artysta ? Środa odleciała. Dlatego właśnie nie trawie feministek
...
Następna strona
bCNpAdgn