Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Magdalena Środa wspomina Korę w drugą rocznicę śmierci i uderza w Sipowicza: "Żałuję, że zajął się swoim życiem osobistym"

190
Podziel się

"Szkoda, że w jej domu na Żoliborzu nie powstało jakieś małe muzeum. Kora żyje wyłącznie w swoich piosenkach. To mocne życie, ale nie na długo" - komentuje smutno publicystka.

Magdalena Środa wspomina Korę w drugą rocznicę śmierci i uderza w Sipowicza: "Żałuję, że zajął się swoim życiem osobistym"
Magdalena Środa wspomina Korę i uderza w Kamila Sipowicza (ONS)
bDogohNh

W lipcu 2018 roku media obiegła smutna wiadomość o śmierci Kory. Legendarna wokalistka Maanamu zmarła po długiej walce z nowotworem. Miała 67 lat. Odejście gwiazdy było prawdziwym ciosem dla wielbicieli jej talentu oraz przede wszystkim najbliższych - w tym długoletniego partnera piosenkarki, Kamila Sipowicza.

Kora i Kamil Sipowicz przez lata uchodzili za jedną z najbardziej zgranych par polskiego show biznesu. Pod koniec 2019 roku Sipowicz ogłosił, że ponownie się zakochał, wzbudzając tym samym wiele kontrowersji i narażając się na publiczną krytykę ze strony przyjaciół zmarłej wokalistki.

bDogohNj

28 lipca minęły dwa lata od śmierci Kory. Z tej okazji jej wieloletnia przyjaciółka, Magdalena Środa, postanowiła uczcić pamięć wokalistki specjalnym wpisem w mediach społecznościowych. W swoim poście publicystka podkreśliła, że dzięki więzi z gwiazdą miała okazję dogłębnie poznać jej dwa, skrajnie odmienne, oblicza.

Dziś rocznica śmierci Kory. Przyjaźniłyśmy się bardzo, choć dwie - z zupełnie innych światów. Dzięki niej z bliska oglądałam proces przemiany: "Kora domowa", czytająca, komentująca, obywatelska, ciepła lub wściekła (jak ona nienawidziła PiSu, autorytaryzmu, głupoty!!) - "Kora demoniczna" (na scenie, w miejscach publicznych) - napisała na swoim facebookowym profilu.

bDogohNp

Środa pozwoliła sobie również na złośliwość wymierzoną w Kamila Sipowicza. Zdaniem etyczki, partner zmarłej gwiazdy nie wysilił się na tyle, aby upamiętnić jej dokonania. Publicystka obawia się, że sama muzyka nie wystarczy, by pamięć o legendzie polskiej piosenki przetrwała w świadomości przyszłych pokoleń.

Żałuję, że Kamil zajął się swoim życiem osobistym i nagrobkiem (tylko), zamiast stworzyć jakąś fundację, powołać do życia jakiś konkurs, gdzie osoby takie jak Kora (poetki, piosenkarki rockowe) mogłyby zaistnieć. Szkoda, że jej wielki dom na Roztoczu nie tętni życiem i pamięcią o niej (a mógłby być miejscem spotkań, pracy twórczej, koncertów), szkoda, że jej nazwisko nie funkcjonuje w ramach jakiś publicznych aktywności, szkoda, że w jej domu na Żoliborzu nie powstało jakieś małe muzeum pełne przedmiotów, które kochała i które tworzyła. Kora żyje wyłącznie w swoich piosenkach. To mocne życie, ale nie na długo - zakończyła smutno.

Rozumiecie obawy Magdaleny Środy?

bDogohNq
bDogohNr
bDogohNK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(190)
Gość
4 miesiące temu
Tak się zastanawiam, jakim prawem można komuś mówić, co powinien robić ze swoimi nieruchomościami lub pamiątkami po żonie?
lola
4 miesiące temu
Panie Sipowicz dobrze, ze pan zajal sie swoim zyciem osobistym! inaczej skonczysz Pan jak Środa...
Anna
4 miesiące temu
Kora nienawidziła Pisu? Pamiętam wywiad z nią, gdzie prowadzący wprost chciał od niej usłyszeć coś negatywnego na pis (prowadzący tvn oczywiście), ale ona nie powiedziała złego słowa i była bardzo mądra i obiektywna, mimo złych doświadczeń z kościołem miała duzo wyrozumiałości i zrozumienia. Ciekawe. Wojenka polityczna musi byc wpleciona nawet w upamiętnienie takich postaci... smutne.
bDogohNL
gość
4 miesiące temu
Czasami mam wrażenie że takie życzliwe psiapsiółki to byłoby zadowolone tylko wtedy gdyby wdowiec po koleżance zainteresował się właśnie nimi... Środa pewnie lepiej by wiedziała jak dysponować pamiątkami po Korze, jej nieruchomościami.
elolelo
4 miesiące temu
Jak można komuś mówić co ma robić ze swoim życiem po utracie ukochanej osoby? Czemu Ci ludzie piszą online, zamiast zadzwonić i porozmawiać, że mają pomysł jak uczcić Pamięć Kory? To pokazuje, że raczej nigdy nie byli żadnymi przyjaciółmi. Zamiast nieść pomoc i zrozumienie, wypowiadają się publicznie na tematy, które ich nie dotyczą. Żenada..
Najnowsze komentarze (190)
tak wiem
3 miesiące temu
Bardzo lubię panią Środę jednak myślę,że tym razem przesadziła.Uczucie do zmarłej bliskiej osoby nosi się w sercu,co nie znaczy,ze nie można sobie ułożyć ponownie życia.
Marnoll
4 miesiące temu
Moim zdaniem Pan Sipowicz ma prawo do własnego zdania i życia. Pani Środa, cenię Panią, ale w tej kwestii przesadzila Pani
Mimil
4 miesiące temu
To jest jego dom, to po pierwsze, po drugie nie każdy ma siłę na prowadzenie muzeum, bo to duży wysiłek i wkład pracy, po trzecie skoro przyjaźniła się z Korą dlaczego nie rozmawia z nim osobiście tylko szkaluje poprzez media?
Ona 40
4 miesiące temu
Kolejna dobra rada bez konkretnego planu działania. Brak koncepcji, brak argumentów, ale ważne, że mówią o Pani. Nie wymagajmy od Rodziny takich działań. Ponieśli stratę, dla nich ogromną. I należy uszanować każdy ich krok i działanie. Bo mają do tego prawo.
KochamPolaków
4 miesiące temu
Rok po śmierci najukochańszej osoby, wieloletniej partnerki już ma nową miłość 😁 I tyle w temacie miłości. Filozof.... Etyk.... Przykład do naśladowania. Pan Kamil pięknie mnie uczy o miłości. A Pani Środa pięknie mnie uczy o szacunku dla innych.
Czwartek
4 miesiące temu
Ma się położyć do trumny ?
Jerzy
4 miesiące temu
Nie pierdziel kobieto. Kora będzie wieczna. Tak jak jej piosenki.
Nora
4 miesiące temu
Najlepsze było zbieranie kasy na leczenie, a dwa domy, auta i wszystko zostało teraz dla niego. Zwykli ludzie wyprzedają wszystko, zapożyczają się, a ci musieli zbierać, bo Sipowicz powiedział: "Jak to mam sprzedać dom? Nie wyobrażam sobie".
bDogohND
Mik
4 miesiące temu
Ale Pani Środa jest życzliwa.
obiektywna
4 miesiące temu
Z całym szacunkiem dla p.Środy ale muzeum w domu??? Niedorzeczny pomysł!!!! Tak samo rodzina chciała zrobić z ranczem Patryka Swayze, ale wdowa nie dała. Jeśli była taką przyjaciółką-to mogła delikatnie porozmawiać z Sipowiczem, a nie lecieć do mediów
Beata
4 miesiące temu
Środa bardzo dobrze powiedziała! Tak było pełno Sipowicza w mediach, tak eksploatował swój związek z Korą i swój żal że nawet dla wielbicieli Kory było too much! Powinny powstać takie inicjatywy jak prof. Środa mówi ale Sipowicz pochłonięty jest już innym tematem.
Taka se
4 miesiące temu
po co i w jakim celu właścicielu strony usuwasz obiektywne komentarze ???
awa
4 miesiące temu
co za bzdury ta pani wygaduje, czyim się mial zająć zyciem? cudzym? pozostanie w piosenkach, ale nie na dlugo? kolejna bzdura wlasnie piosenki najdluzej pozostaną w naszej pamięci, są dostepne od razu, muzeum? nie sądzę, by Kora wolala byc w naszej pamieci dzieki muzeum
jajo
4 miesiące temu
Ja pier... Jak można wtrącać się w tak chamski sposób w czyjeś życie i żałobę? Mieszkanie ma sobie zmienić w muzeum, dom na wsi w dom pracy twórczej dla obcych ludzi i koniecznie zająć się fundacją, a potem to chyba trafić do Tworek? Dajcie ludzie żyć!
...
Następna strona
bDogohOf