Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Magdalena Środa wspomina Korę w drugą rocznicę śmierci i uderza w Sipowicza: "Żałuję, że zajął się swoim życiem osobistym"

192
Podziel się:

"Szkoda, że w jej domu na Żoliborzu nie powstało jakieś małe muzeum. Kora żyje wyłącznie w swoich piosenkach. To mocne życie, ale nie na długo" - komentuje smutno publicystka.

Magdalena Środa wspomina Korę w drugą rocznicę śmierci i uderza w Sipowicza: "Żałuję, że zajął się swoim życiem osobistym"
Magdalena Środa wspomina Korę i uderza w Kamila Sipowicza (ONS)
bEKWRQvF

W lipcu 2018 roku media obiegła smutna wiadomość o śmierci Kory. Legendarna wokalistka Maanamu zmarła po długiej walce z nowotworem. Miała 67 lat. Odejście gwiazdy było prawdziwym ciosem dla wielbicieli jej talentu oraz przede wszystkim najbliższych - w tym długoletniego partnera piosenkarki, Kamila Sipowicza.

Kora i Kamil Sipowicz przez lata uchodzili za jedną z najbardziej zgranych par polskiego show biznesu. Pod koniec 2019 roku Sipowicz ogłosił, że ponownie się zakochał, wzbudzając tym samym wiele kontrowersji i narażając się na publiczną krytykę ze strony przyjaciół zmarłej wokalistki.

bEKWRQvH

28 lipca minęły dwa lata od śmierci Kory. Z tej okazji jej wieloletnia przyjaciółka, Magdalena Środa, postanowiła uczcić pamięć wokalistki specjalnym wpisem w mediach społecznościowych. W swoim poście publicystka podkreśliła, że dzięki więzi z gwiazdą miała okazję dogłębnie poznać jej dwa, skrajnie odmienne, oblicza.

Dziś rocznica śmierci Kory. Przyjaźniłyśmy się bardzo, choć dwie - z zupełnie innych światów. Dzięki niej z bliska oglądałam proces przemiany: "Kora domowa", czytająca, komentująca, obywatelska, ciepła lub wściekła (jak ona nienawidziła PiSu, autorytaryzmu, głupoty!!) - "Kora demoniczna" (na scenie, w miejscach publicznych) - napisała na swoim facebookowym profilu.

bEKWRQvN

Środa pozwoliła sobie również na złośliwość wymierzoną w Kamila Sipowicza. Zdaniem etyczki, partner zmarłej gwiazdy nie wysilił się na tyle, aby upamiętnić jej dokonania. Publicystka obawia się, że sama muzyka nie wystarczy, by pamięć o legendzie polskiej piosenki przetrwała w świadomości przyszłych pokoleń.

Żałuję, że Kamil zajął się swoim życiem osobistym i nagrobkiem (tylko), zamiast stworzyć jakąś fundację, powołać do życia jakiś konkurs, gdzie osoby takie jak Kora (poetki, piosenkarki rockowe) mogłyby zaistnieć. Szkoda, że jej wielki dom na Roztoczu nie tętni życiem i pamięcią o niej (a mógłby być miejscem spotkań, pracy twórczej, koncertów), szkoda, że jej nazwisko nie funkcjonuje w ramach jakiś publicznych aktywności, szkoda, że w jej domu na Żoliborzu nie powstało jakieś małe muzeum pełne przedmiotów, które kochała i które tworzyła. Kora żyje wyłącznie w swoich piosenkach. To mocne życie, ale nie na długo - zakończyła smutno.

Rozumiecie obawy Magdaleny Środy?

bEKWRQvO
bEKWRQvP
bEKWRQwi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(192)
Gość
rok temu
Tak się zastanawiam, jakim prawem można komuś mówić, co powinien robić ze swoimi nieruchomościami lub pamiątkami po żonie?
lola
rok temu
Panie Sipowicz dobrze, ze pan zajal sie swoim zyciem osobistym! inaczej skonczysz Pan jak Środa...
Anna
rok temu
Kora nienawidziła Pisu? Pamiętam wywiad z nią, gdzie prowadzący wprost chciał od niej usłyszeć coś negatywnego na pis (prowadzący tvn oczywiście), ale ona nie powiedziała złego słowa i była bardzo mądra i obiektywna, mimo złych doświadczeń z kościołem miała duzo wyrozumiałości i zrozumienia. Ciekawe. Wojenka polityczna musi byc wpleciona nawet w upamiętnienie takich postaci... smutne.
bEKWRQwj
gość
rok temu
Czasami mam wrażenie że takie życzliwe psiapsiółki to byłoby zadowolone tylko wtedy gdyby wdowiec po koleżance zainteresował się właśnie nimi... Środa pewnie lepiej by wiedziała jak dysponować pamiątkami po Korze, jej nieruchomościami.
elolelo
rok temu
Jak można komuś mówić co ma robić ze swoim życiem po utracie ukochanej osoby? Czemu Ci ludzie piszą online, zamiast zadzwonić i porozmawiać, że mają pomysł jak uczcić Pamięć Kory? To pokazuje, że raczej nigdy nie byli żadnymi przyjaciółmi. Zamiast nieść pomoc i zrozumienie, wypowiadają się publicznie na tematy, które ich nie dotyczą. Żenada..
Najnowsze komentarze (192)
meloman
5 miesięcy temu
Dom na Żoliborzu, drugi na Roztoczu (do tego ogromna kasa z tantiem) - i Ona miała czelność żebrać o pieniądze na leki ? Legenda budowana latami runęła w jednej chwili.
Lokis
5 miesięcy temu
Siła Kory to jej sztuka oraz styl życia, z obydwu nie da się zrobić obiektu muzealnego. Sipowicz może ze swoim życiem robić co chce, jego prawo. Może to właśnie Środa powinna utworzyć muzeum poświęcone osobom jej bliskim, będzie mogła wtedy zrobić z Kory obiekt muzealny.Takie muzeum będzie cuchnęło trupem, tak jak feminizm zresztą.
tak wiem
rok temu
Bardzo lubię panią Środę jednak myślę,że tym razem przesadziła.Uczucie do zmarłej bliskiej osoby nosi się w sercu,co nie znaczy,ze nie można sobie ułożyć ponownie życia.
Marnoll
rok temu
Moim zdaniem Pan Sipowicz ma prawo do własnego zdania i życia. Pani Środa, cenię Panią, ale w tej kwestii przesadzila Pani
Mimil
rok temu
To jest jego dom, to po pierwsze, po drugie nie każdy ma siłę na prowadzenie muzeum, bo to duży wysiłek i wkład pracy, po trzecie skoro przyjaźniła się z Korą dlaczego nie rozmawia z nim osobiście tylko szkaluje poprzez media?
Ona 40
rok temu
Kolejna dobra rada bez konkretnego planu działania. Brak koncepcji, brak argumentów, ale ważne, że mówią o Pani. Nie wymagajmy od Rodziny takich działań. Ponieśli stratę, dla nich ogromną. I należy uszanować każdy ich krok i działanie. Bo mają do tego prawo.
KochamPolaków
rok temu
Rok po śmierci najukochańszej osoby, wieloletniej partnerki już ma nową miłość 😁 I tyle w temacie miłości. Filozof.... Etyk.... Przykład do naśladowania. Pan Kamil pięknie mnie uczy o miłości. A Pani Środa pięknie mnie uczy o szacunku dla innych.
Czwartek
rok temu
Ma się położyć do trumny ?
bEKWRQwb
Jerzy
rok temu
Nie pierdziel kobieto. Kora będzie wieczna. Tak jak jej piosenki.
Nora
rok temu
Najlepsze było zbieranie kasy na leczenie, a dwa domy, auta i wszystko zostało teraz dla niego. Zwykli ludzie wyprzedają wszystko, zapożyczają się, a ci musieli zbierać, bo Sipowicz powiedział: "Jak to mam sprzedać dom? Nie wyobrażam sobie".
Mik
rok temu
Ale Pani Środa jest życzliwa.
obiektywna
rok temu
Z całym szacunkiem dla p.Środy ale muzeum w domu??? Niedorzeczny pomysł!!!! Tak samo rodzina chciała zrobić z ranczem Patryka Swayze, ale wdowa nie dała. Jeśli była taką przyjaciółką-to mogła delikatnie porozmawiać z Sipowiczem, a nie lecieć do mediów
Beata
rok temu
Środa bardzo dobrze powiedziała! Tak było pełno Sipowicza w mediach, tak eksploatował swój związek z Korą i swój żal że nawet dla wielbicieli Kory było too much! Powinny powstać takie inicjatywy jak prof. Środa mówi ale Sipowicz pochłonięty jest już innym tematem.
Taka se
rok temu
po co i w jakim celu właścicielu strony usuwasz obiektywne komentarze ???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEKWRQwU
bEKWRQwV
bEKWRQwW
bEKWRQwX
bEKWRQwY
bEKWRQwD