Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Aktywistki ostro o Annie Lewandowskiej na okładce "Elle": "Promujecie osobę, która wyśmiewa osoby z otyłością"

410
Podziel się:

Z utożsamianiem Anny Lewandowskiej z "siłą kobiet" nie zgadza się między innymi fundacja zajmująca się problematyką feministyczną. "Czy w redakcji przespaliście pod kamieniem ostatnie pół roku?" - czytamy na profilu Dziewuchy Dziewuchom.

Aktywistki ostro o Annie Lewandowskiej na okładce "Elle": "Promujecie osobę, która wyśmiewa osoby z otyłością"
Aktywistki ostro o Annie Lewandowskiej na okładce "Elle" (East News)
bEKJgDsR

Ostanie miesiące w życiu Anny Lewandowskiej pod względem wizerunkowym nie należały do najbardziej udanych. We wrześniu wysportowanej ukochanej króla strzelców dostało się za mało przemyślany filmik z doczepioną pupą i brzuchem, a także za straszenie pozwami krytykującej jej nagranie aktywistki.

Dodatkowo trenerka musiała się zmierzyć z przytykami odnośnie niedostatecznego według niektórych wsparcia względem Strajku Kobiet. Wywołana do tablicy milionerka przekonywała wówczas, że od lat wspiera kobiety, ucząc je pewności siebie.

bEKJgDsT

We wtorek "zasługi" Ann po raz kolejny zostały podważone przez internautów. Tym razem w związku z najnowszą okładką Elle, na której możemy oglądać uśmiechniętą Lewą i duży napis "siła kobiet".

"Dlaczego na okładce w tak niestabilnych czasach umieszczana jest Lewandowska? Jest tyle "silnych kobiet", które mogłyby być autorytetem", "Z całym szacunkiem dla czasopisma, jednak niejeden facet wspiera kobiety lepiej niż pani Ania" - brzmiały komentarze niezadowolonych czytelniczek magazynu.

bEKJgDsZ

Nic dziwnego, że głos w sprawie zdecydowała się zabrać Maja Staśko. W najnowszym wpisie kobieta nieco "podrasowała" okładkę z celebrytką, zamieniając napis "siła kobiet" na "siła kasy".

Kobiety setkami tysięcy wychodzą na ulicę, kolejnymi tysiącami protestują online, ryzykując utratę pracy czy niezaliczenie przedmiotu na studiach. W tym czasie Anna Lewandowska nie odzywa się słowem, a w końcu pisze, żeby się nie kłócić - byle nie stanąć zbyt radykalnie po stronie walczących kobiet i nie stracić reklam - zaczyna obszerny wywód Maja.

Czy taką kobietę chcę widzieć jako symbol "Siły Kobiet"? Kobietę, która po tym, jak skrytykowałam jej taniec w przebraniu grubej kobiety, zagroziła mi pozwem i 50 000 zł kary? Kobietę, która zarabia na tym, że wmawia się nam, że nasze ciała są niedoskonałe? Milionerkę, wielką markę nastawioną na zdobywanie zysków? - kontynuuje, podważając zasadność utożsamiania mamy Klary i Laury z "siłą kobiet".

bEKJgDta

Nieszczególnie. Na takiej okładce widziałabym setki, tysiące kobiet, ale akurat nie tę. O sile kobiet nie świadczą pieniądze, szczupłe ciało ani uśmiech. O naszej sile świadczy trzymanie się za ręce, gdy policja próbuje jedną z nas wyszarpnąć do wozu i aresztu. Przemywanie twarzy mlekiem lub wodą, gdy któraś z nas oberwie gazem pieprzowym w oczy. Czekanie pod sądem, gdy jedna z nas składa zeznania po gwałcie. Zrobienie zakupów i przyniesienie ciepłego obiadu, gdy którejś z nas na to nie stać. Wstawianie błyskawicy na profilowym, gdy grozi to wyrzuceniem ze szkoły czy uczelni - pisze Staśko.

Na to, że Lewandowska nie nadaje się na ikonę "siły kobiet" zwróciła także uwagę Fundacja Dziewuchy Dziewuchom.

Siła kobiet? @ellepolska promujecie osobę, która wyśmiewa osoby z otyłością i grozi pozwem @majakstasko? Czy w redakcji przespaliście pod kamieniem ostatnie pół roku? - czytamy na instagramowym profilu organizacji.

Zgadzacie się z tymi opiniami?

bEKJgDtb
bEKJgDtc
bEKJgDtu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(410)
z mm z
11 miesięcy temu
Ona co prawda osiągnęła jakiś tak sukces ale umówmy się szczerze gdyby nie pieniądze jej męża i rozpoznawalność dzięki niemu nic by nie osiągnęła i nikt by o niej teraz nie słyszał na te okładkę powinni dać kobietę, która zaczęła od zera i do wszystkiego doszła sama więc nie dziwie się tak dużej krytyce
Samosia
11 miesięcy temu
Lewandowska jest już wszędzie, prawda jest taka,że ma znanego męża i Na tym się wybiła,wielka matka polka ,bo ma dwójkę dzieci i co...stac ja na wszystko, nie zrozumie szarego człowieka ,który musi pracować, zajmować się dziećmi, domem i nie stać go na bezglutenowe jedzenie i ćwiczenia codziennie...niech idzie do normalnej pracy i wtedy piłkarze swoją siłę...a zapomniałam,ona pracuje...reklama apartu nie zrobiła się sama ;)
Luna
11 miesięcy temu
No Lewandowska faktycznie nie zasłużyła na taką okładkę ale Anka Rubik golizną walczącą o prawa kobiet to tez porażka.
bEKJgDtv
prawda
11 miesięcy temu
wreszcie ktoś wyjaśnił Ankę. Bez Roberta dalej bujałaby się po salkach gimnastycznych z krzywymi zębami. Jest tak wiele dziewczyn ładnych i utalentowanych bardziej niż ona z większą wiedzą dietetyczno-treningową, ale to ona odniosła sukces. Nie dlatego, że na niego zasłużyła, ale dlatego, że ma popularne nazwisko swojego męża, na które zresztą nie pracowała. Jej plan dietetyczny jest absolutnie koszmarny. Jako dietetyk powinna wiedzieć, że nie ma jednej diety idealnej dla każdego, bo mamy różne organizmy, problemy zdrowotne itd a wciska ludziom ten sam szajs. Dlaczego rezygnować z glutenu albo roślin strączkowych jeśli organizm je toleruje? A z drugiej strony mamy bezglutenowe batoniki z ostrzeżeniem "produkt może zawierać gluten". Jeśli ktoś płaci za mini batonika ponad 5 zł i dostaje informację na etykiecie, że jest to produkt bezglutenowy, ma prawo żądać aby był to produkt czysty i bezpieczny. Ale Ania w ten sposób broni się się przed pozwami. Jeśli każesz sobie Anka płacić taki srogi hajs za małe bezglutenowe gówno, to masz obowiązek wynająć osobną linię produkcyjną i zatrudnić ludzi, którzy przypilnują, żeby był to produkt absolutnie bezglutenowy. Jej kariera jako dietetyczno-treningowego guru to jakaś porażka
Sandra
11 miesięcy temu
Elle i Apart sa tak samo glusi na nastroje społeczne. Przepraszam za język, ale rzygac mi sie chce na widok tych falszywie usmiechnietych uprzywilejowanych celebrytek, ktore wiecej zawdzięczają tak naprawde szczesciu niz intelektowi, ciezkiej pracy czy etyce. Nie chcę na nie patrzeć i nie kupię nic, co reklamuja
Najnowsze komentarze (410)
Podobno
11 miesięcy temu
słowem 2020 roku jest bajanić (od byAnn) - w znaczeniu opowiadać głupoty
Nooo
11 miesięcy temu
słup reklamowy jako wzór do nasladowania
Sila
11 miesięcy temu
pozwocelebrytki to pozwy dla tych którym jej celebryctwo się nie podoba.
Ala
11 miesięcy temu
Na miejscu Lewandowskiej bym sie tak nie wysmiewala z otylych zwlaszcza ze do najpiekniejszych nie nalezy
Rewtron
11 miesięcy temu
Miało być ocieplenie wizerunku, a z drugiej strony wzrost nakładu. A tu klapa
KItt66
11 miesięcy temu
dzisiaj siała kobiet kojarzy się z feministyczną megierą abordującą dziecko, która nawet zupy ugotować nie umie, brawo Lewandowska Ania !!!!
uuuuu....
11 miesięcy temu
a dlaczego nie Lempart?
ccc
11 miesięcy temu
kobieta, która ma rodzinę i to szczęśliwą, ma dzieci, poukładane priorytety, nie musi wulgarnością skupiać na sobie uwagi - jak najbardziej zasługuje na okładkę. Przeciwniczki chyba trochę jej zazdroszczą
bEKJgDtn
wm spike
11 miesięcy temu
Feministki mają rację odcinając się od pani Lewandowskiej. Pani Ania robi swoje i wygląda, że jest zadowolona. A tymczasem feministki z pianą na ustach wykrzykują jakieś wulgaryzmy. Są skrajnie nietolerancyjne i agresywne. Różnica jest ogromna.
Beata
11 miesięcy temu
Prawda jest taka że ma pieniądze, sławę i co by nie zrobiła i tak będzie źle. Polska naród wrogi sobie i zazdrosny.
gośc
11 miesięcy temu
a z Fiskusem się rozliczyła !!!!!!!!!!!!!!!! Prała kasę razem z mężem !!!!!!!!!!!!!
xxxx
11 miesięcy temu
Lewandowska zajmij się dzieciakami i handluj dalej odżywkami po 10 zł. za torebeczkę 2 dkg., które zalegają w marketach.
Robercik
11 miesięcy temu
mój Boże dokąd zmierza ten świat? wzorcami stają się osoby promowane niestety nie za intelekt, osiągniecia czy globalne działanie na korzyść ogółu, lecz za kasę. nie koniecznie ładne, mądre i samodzielnie myślące stać mają sie wzorcem? po co pytam, po co? kiedy wreszcie skończy się popyt na głupotę? jest popyt jest podaż.
Inka
11 miesięcy temu
Jak prawda ma swoje 5 minut to wiecznie grozi...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEKJgDug
bEKJgDuh
bEKJgDui
bEKJgDuj
bEKJgDuk
bEKJgDtP