Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Anna Lewandowska zachowawczo nawiązuje do wyroku TK: "Nie wierzę w agresję i rozwiązania siłowe"

370
Podziel się:

Wywołana do tablicy trenerka w obszernym wpisie stwierdziła, że od lat wspiera walkę o prawa kobiet, bo... uczy kobiety pewności siebie. Pomaga Wam to?

Anna Lewandowska zachowawczo nawiązuje do wyroku TK: "Nie wierzę w agresję i rozwiązania siłowe"
Anna Lewandowska ostrożnie w sprawie strajku kobiet (ONS)
bEUKgEol

Od niemal tygodnia temat numer jeden w polskich mediach stanowi wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Po tym jak piętnastu sędziów zdecydowało, że Polki nie mogą samodzielnie decydować o swoim ciele, kobiety i wspierający je mężczyźni masowo wychodzą na ulice.

Oprócz tego w sieci pojawia się ogrom głosów sprzeciwu wobec karygodnemu orzeczeniu, według którego polskie kobiety nawet w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby nie będą już mogły przerwać ciąży. Swoje niezadowolenie wyrażają również osoby z pierwszych stron gazet, nierzadko przytaczając własne traumatyczne historie związane z błogosławionym stanem.

bEUKgEon

Głos kilka dni temu zabrała także Anna Lewandowska. Trenerka zaapelowała wówczas głównie o wzajemne wsparcie, co według niektórych internautów było zdecydowanie niewystarczającą reakcją.

bEUKgEot

We wtorek wywołana do tablicy Lewa pokusiła się o kolejny post poświęcony temu, co dzieje się w ojczyźnie. Tym razem, choć opisała swoje stanowisko znacznie szerzej, wciąż jednak jest ono bardzo zachowawcze w porównaniu do tego, co pisało wiele jej koleżanek z branży. Ania stwierdziła, że nie zaangażuje się stanowczo w walkę o prawa kobiet, bo już wystarcza, że uczy kobiety samorozwoju.

Wiele z Was oczekuję, że ponownie wypowiem się w sprawie obecnego konfliktu, że mocniej i bardziej jednoznacznie zaangażuję się w walkę o prawa kobiet. Rozumiem to. Myślę jednak, że prowadzę tę walkę od lat. Na swój sposób, tak jak potrafię najlepiej. Wspierając Was w samorozwoju, w budowaniu pewności siebie, w dodawaniu Wam siły i motywacji - zaznacza "skromnie" Ania, następnie kontynuując motywacyjny wpis w swoim stylu:

Dzielę się z Wami doświadczeniem i wiedzą, które zdobyłam jako zawodniczka podczas swojej kariery sportowej, a także jako trenerka i jako żona sportowca, którego każdego dnia staram się wspierać. Chcę się z Wami dzielić pozytywnymi emocjami i jestem bardzo szczęśliwa, że tak wiele z Was znajduje w tym co robię coś dobrego dla siebie. Zawsze podkreślam też, jak ważny jest wzajemny szacunek, zrozumienie, otwartość i dialog. Chciałam, abyście wierzyły w siebie, ale nigdy nie mówiłam Wam jak macie myśleć, co macie mówić. Nie uważam, że wszystko wiem najlepiej, bo nie wiem i nie chce zawieść Waszego zaufania - pisze żona króla strzelców, podkreślając, że choć polityka nie leży w zasięgu jej zainteresowań, w obecnej sytuacji niebezpiecznie wkracza w obszar praw człowieka:

Dlatego nie wypowiadam się na tematy polityczne i choć nie ukrywam swojego przywiązania do wartości chrześcijańskich, to nie nadaję im barw partyjnych, nigdy niczego nie narzucam, nie oceniam i widzę wartość w tym, że potrafimy się różnić i wspierać jednocześnie. Wierzę jednak, że są obszary życia, które powinny być rozstrzygane w sumieniach, a wkraczanie polityków w te obszary, jest naruszeniem nie tylko praw kobiet, ale ogólnie praw człowieka - zaznacza, jednocześnie dodając:

bEUKgEou

Wierzę w prawo do przeciwstawiania się takim decyzjom, do smutku, do gniewu i do wyrażania tych emocji głośno i wyraźnie. Ale nie wierzę w agresję i rozwiązania siłowe. Nie wierzę, że można skutecznie walczyć o szacunek i wolność dla siebie, nie szanując innych oraz ważnych dla nich wartości - czytamy. Na koniec jeszcze raz podkreślam - wspieram i zawsze będę wspierać kobiety oraz ich prawa.

Czujecie się pokrzepione słowami trenerki?

bEUKgEov
bEUKgEoO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(370)
Zawiedziona
rok temu
Zawiodła mnie liczyłam , że opowie o traumie swoich licznych skrobanek
Pozdrawiam
rok temu
Nie linczujmy ludzie za inne zdanie, to zdrowe. Rozliczajmy ich tylko z hipokryzji.
Koza z Woza
rok temu
Dzięki siedzeniu cicho i nie wkurzaniu nierządu pisowskiego, dziś pan piłkarz został nazwany przez mającego zachować bezstronność prokuratora "wybitnym reprezentantem polskim", mają hajsy i znajomości, i mogą wszystko, a wy jeszcze jej batony kupujecie
bEUKgEoP
Karola
rok temu
Niezręcznie dosc.
Koko szanel
rok temu
Oj przepraszamy Aniu za te wulgaryzmy i agresje...No wybacz ale na prawde inaczej sie nie da... musimy to zrobic zeby twoje córeczki jak dorosną i beda chciały zyc w tym kraju (bo oczywiscie nie musza bo beda mialy WYBOR zeby mieszkac np w Monachium) to w przypadku gdyby u ktorejs z nich stwierdzono ciezkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu CzyLi tzw wadę letalną, MIALY WYBOR: czy chca urodzić, ochrzcić i pochować czy tez nie chca tak cierpieć. I zeby w obu przypadkach mialy zapewniona należyta opieke... chociaz co ja plote.?.one akurat i tak beda zawsze mialy wybor.. wiec sama widzisz Aniu, nie wszystkie kobiety zyja w takim komforcie i dlatego walczymy o WYBOR dla naszych Sióstr, dzieci, wnuczek i prawnuczek, przyjaciółek i dla nas. Inaczej sie Aniu nie da. Wybacz... tak trzeba...Pozdrawiamy.
Najnowsze komentarze (370)
Kobieta
rok temu
Mówicie stop hejt, a sami na każdego hejt wylewacie. Wychodzicie walczyć o prawa kobiet,a liczy się tylko wasze zdanie idziecie za ślepym tłumem który sam nie wie do końca o co walczy. Posłuchajcie też opini innych kobiet które nie usuneły chorego dziecka które również mają coś do przekazania. Nie bądźcie marionetkami, pomyślcie zanim coś będziecie mówić.
Viva
rok temu
Beznadziejna ,zawsze uważam że jest mydłą ,ale to tylko potwierdza Szmal i reklama i pijar,Im więcej masz tym więcej chcesz.pomoaga kobietom, smiechu warte
Malibu
rok temu
Przecież bardzo dokładnie napisała jakie jest jej stanowisko - jest przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego "Wierzę jednak, że są obszary życia, które powinny być rozstrzygane w sumieniach, a wkraczanie polityków w te obszary, jest naruszeniem nie tylko praw kobiet, ale ogólnie praw człowieka". Jednocześnie nie podoba jej sie forma protestowania - "Ale nie wierzę w agresję i rozwiązania siłowe. Nie wierzę, że można skutecznie walczyć o szacunek i wolność dla siebie, nie szanując innych oraz ważnych dla nich wartości". Jak ktoś tego wpisu nie zrozumiał to niech wróci do podstawówki, tam zdaje się jest czytanie ze zrozumieniem.
M00
rok temu
No Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie K...... więc co powie i napisze Ania to odbije się na tej sprawie!!!!!! Tylko co jest ważniejsze!!!
Nikii
rok temu
Sama każdego pozywa na lewo i prawo kto tylko ośmieli się ja skrytykować. Nie cierpie jak ludzie, ktorzy sa atakowani sami jadą taranem i zrobiś wszystko żeby sie bronic, pouczaja innych ze maja byc spokojni! Nie anka, gdyby to ciebie dotyczyło i nie srałabyś forsą inaczej byś gadała. Sama nie dajesz sobie wejsc na głowe a nam kobietom kazesz milczec. Nigdy!!!
Nick
rok temu
Brawo
Wańka wstańka
rok temu
Bardzo mądra wyważona wypowiedz. Nie dolewa niepotrzebnie oliwy do ognia.
Grazyna
rok temu
I tak oto MILI PAŃSTWO PRAWDA NA WIERZ WYPLYWA DEMONKREACJA TJ.DEMONTRANCJA....
bEUKgEoH
Grazyna
rok temu
Artykul sponsorowany, wie ze sobie zaszkodzi to kto Za nia To Oswiadczenie,
Choon
rok temu
Błagam, przecież to niewyksztalcone, proste dziewczę, nie potrafi zdania skleić, więc trudno spodziewać się od niej opinii i działania. Ona pewnie nie rozumie do końca o co chodzi w tych marszach
Dama
rok temu
Tacy jesteście odważni i ciekawscy, to zapytajcie Martę Kaczyńską.
Elo
rok temu
Lewandowska przecież wspiera tylko tych, którzy jej za to zapłacą...
😎Gość
rok temu
Jedzmy odpocząć w góry jak P .Lewandowska...tak wspiera KOBIETY ?noooo nie każdy tak może w dobie covid ...no chyba że wspiera tylko ....swoje koleżanki z otoczenia ...Nie fajne i tyle ach ...znów oceniam no tak ...inne zdanie się ma ...PRZYKRE I TYLE 😔😔....WSPIERAJMY 😔😔nie wypowiadając się... Trzymajmy się swoich ZASAD...Jak Pani Ania ....To jest przykład
Gość
rok temu
Błagam pani pierdzieli o mądrościach swoich ...i wspiera.... lepiej niech milczy gdyby wszyscy się tak zachowywali jak ta pani to co by było .... i tyle ja swoje mądrości też mam ...ale nie chowam głowe w piach bo bezpieczniej .....hm.....na kilometr czuć ...egoizm ...i hipokryzję niestety ...i to nie jest hejt tylko białe to białe czarne to czarne litości ...my to wiemy o czym mówi ale co dalej ......
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUKgEpA
bEUKgEpB
bEUKgEpC
bEUKgEpD
bEUKgEpE
bEUKgEpj