Trwa ładowanie...
Przejdź na
ŁWI
|

Mateusz Damięcki był prześladowany przez rówieśników. "Koledzy PRZYWIĄZYWALI MNIE do kaloryferów"

193
Podziel się:

Na fali popularności wywołanej udziałem w nowych produkcjach Mateusz Damięcki udziela wywiadów, w których nie szczędzi historii ze swego życia. W rozmowie z Żurnalistą otworzył się w temacie trudnych relacji z rówieśnikami.

Mateusz Damięcki był prześladowany przez rówieśników. "Koledzy PRZYWIĄZYWALI MNIE do kaloryferów"
Mateusz Damięcki był prześladowany w dzieciństwie przez rówieśników. "Koledzy przywiązywali mnie do kaloryferów" (East News)

Mateusz Damięcki to jeden z najpopularniejszych i, jak twierdzą niektórzy, najprzystojniejszych polskich aktorów. Pochodzi z artystycznej rodziny, w której wiele osób związanych było właśnie z tym zawodem. Jak się okazuje, w dzieciństwie przysporzyło mu to sporo problemów.

Damięcki, o którym jest teraz głośno za sprawą roli w "Furiozie", w rozmowie z Żurnalistą wrócił wspomnieniami do czasów dzieciństwa i młodości. Podczas wywiadu wyznał, że nie miał dobrych relacji z rówieśnikami. Szczególnie traumatyczne wspomnienia są związane z udziałem w obozach sportowych.

Zobacz także: Lepiej zagrać drag queen, czy kibola? Mateusz Damięcki odpowiada

Koledzy przywiązywali mnie do kaloryferów albo napiep*ali wrzątkiem ze szlaufa na obozach kondycyjnych z pływania - powiedział aktor.

Spowodowane było to nietypowymi metodami szkoleniowymi stosowanymi przez trenera.

Zawsze dopływałem ostatni, a nasz trener stosował tzw. odpowiedzialność zbiorową. Jak mieliśmy do przepłynięcia pięć kilometrów i ja miałem jeszcze 600 m do przepłynięcia, a wszyscy koledzy już dopłynęli, to później trzeba było się wyżyć na koledze, który dopływał ostatni - dodał Damięcki.

Aktor stwierdził również, że wiele sytuacji z dzieciństwa spowodowanych było pochodzeniem z rodziny aktorskiej. Jak tłumaczy, posiadał nazwisko, a nie imię. Wie, że brakowało mu asertywności.

Jak mi ktoś coś mówił, to ja się uśmiechałem i mówiłem: "tak, tak to prawda". Nie było we mnie chęci riposty błyskawicznej po to, żeby się wszyscy odpiep*yli i zwrócili na mnie uwagę - mówił.

Zdradzimy Wam, kto najlepiej klika się na Pudelku!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(193)
Mona
rok temu
Ja też byłam prześladowana w 5 klasie podstawówki przez grupkę dziewczyn z równoległej klasy. Zaczęłam dojrzewać wcześniej, powiększył mi się znacznie biust, dostałam trądziku i byłam wyższa od innych dziewczyn o głowę. Wyzywały mnie publicznie na przerwach od mutantów i krów dojnych ( wiem, że to brzmi śmiesznie, ale dla dorastającej dziewczynki nie było wtedy). Chłopcy nigdy mi nie dogryzali, ale te dziewczyny zaczęły być w pewnym momencie okrutne. Na początku myślałam, że sobie z tym sama poradzę, ale po paru miesiącach, gdy wyzwiska i popychanie się nasiliły na tyle, że już nie chciałam chodzić do szkoły, a bywało, że we cztery na przerwach nie dawały mi wyjść z łazienki i blokowały drzwi od kabiny, powiedziałam o wszystkim rodzicom, bo się zaczęli martwić, że coś jest nie tak, a dotąd byłam wesołym dzieciakiem. Tata następnego dnia rano poszedł do szkoły i porozmawiał z dyrektorem, moja koleżanka potwierdziła które to i zostali wezwani ich rodzice tego samego dnia. Wszyscy skonfrontowaliśmy się w gabinecie dyrektora. Ja nie mogłam słowa wykrztusić, ale moja przyjaciółka opowiedziała wszystko. Ich matki i ojcowie również nie byli w stanie patrzeć mi w oczy, coś tam bąkali do dyrektora. Nie bronili ich, byli świadkowie, a te dotąd takie pyskate nawet nie pisnęły. Cichutkie. Od tego dnia skończyło się prześladowanie. Unikały mnie i dostały nagany. Chociaż trwało to miesiącami nie mam traumy ani nic. Miałam wsparcie w rodzicach i przyjaciółce. Szkoda, że tak wiele młodych osób boi się prosić o pomoc lub rodzice mają gdzieś ich problemy, bo są zajęci innymi sprawami.
Ania
rok temu
Slyszeliscie co przed nami ukrywali? Ksiegowa Awantalecka ze skarbowki na swoim blogu pokazala metode na odebranie 4000zl. Ale zaraz maja to nam odebrać i przepadnie.. Wpiszcie jej nazwisko i dopiszcie blog to wam wyskoczy
gosc
rok temu
A pod ostatnim artykułem o nim przeczytałam jeden komentarz osoby, która chodziła z nim do podstawówki i napisała, że był najbardziej ochwalonym, wywyższającym się i pyskatym uczniem w klasie. Ciekawe.
Dziwne
rok temu
Pamietam go z korytarzy w liceum. Nie sprawiał wrażenia osoby prześladowanej. Białe addidaski, wieniec towarzyszy i uśmiech na twarzy.
a ten co
rok temu
co on sie tak uzewnętrznia wielce ostatnio
Najnowsze komentarze (193)
Zyg
rok temu
Harry potter pl
Tola
rok temu
Chyba coś w nim pęka. Lata 90 to okres braku kontroli dorosłych niestety. Irytujący jest okropnie i strasznie wszystko traktuje serio, ale może ktoś go zwyczajnie skrzywdził.
AHA
rok temu
On gra całe życie. On coś ukrywa.Dowiemy sie tr..czasu.
)*(&^%$#@
rok temu
Obserwuję trend na radzenie sobie ofiar z przemocą, niesprawiedliwością. I nadal nie pojmuję dlaczego nie ma polityki nastawionej na pacyfikowanie oprawców, wykrzewianie negatywnych zachowań. Mnie powtarzano, że problem ma atakujący i też zawsze tak uważałam i w zasadzie taj jest. Rzadko mówi się o sprawcy agresji, więcej żalu i pretensji wylewają ofiary. Oprawcy siedzą cicho świętując i przybijając piąteczki. Z komentarzy wynika "no, tak już jest, zaakceptuj to, my tak zrobiliśmy i polecamy". Jako nastolatka z kumpelą miałyśmy zdarzenie, z którego uratowałam nas obie. Ona kucała w kącie i zakrywała twarz..
Fiona
rok temu
Tak naprawdę Matylda jest lepszą aktorką, tylko chyba brak warunków fizycznych przystopował ją w realizacji. Mateusz to taki boobek, któremu bardzo zależy na poważnym jego traktowaniu. Takim z poważaniem, uznaniem, per pan. Słabe to okrutnie. Gdzie mu do spontaniczności Szyca, charyzmy Mikolajczaka, gdzie dopiero do charakterystycznego stylu własnego ojca… dobrze, ze wyglada niezle.
ALA
rok temu
Laluś!
KRÓL
rok temu
Kto się wróblem urodził ten jako orzeł nie umrze!
Zapalka
rok temu
Taki wyrośnięty Harry Potter w okularkach
Yolo
rok temu
Może brak szybkiej riposty był związany z brakiem inteligencji
Karina
rok temu
Dorastał w latach 90 na oczach całej Polski. Wychowałam się w tych czasach. Był takim uroczym chłopczykiem, a potem miękły kolana gdy zagrał Barykę. Aktor z niego słaby raczej, sztuczny, z manierą, ale skazany był na to. Siostrę tez pchali rodzice gdzie się dało. Obydwoje tacy dziwni jako dorośli ludzie, bez dystansu, bez luzu.
Gina
rok temu
Biedaczyna chyba jeszcze ma traumę po Wojewódzkim, gdzie zamiast Gajosa czy Seweryna, posadzono go koło youtubera mającego zwalę szczególnie z samego siebie. Ach, taki wielki aktor zaniżony do takiego poziomu…
Rita
rok temu
Przecież jemu zaczyna zdrowo odwalać. Nadęty i sztuczny. Sfrustrowany do bólu. Ktoś poza producentami Snickersow, wyraźnie powinien mu pomoc.
AHA
rok temu
Czytam komentarze ludzi co go blizej znaja z klasy .szkoly.pracy. to wiecie co? ON JEST DZIWNY
Els
rok temu
Myśle ze się naczytał aktualnych trendów o przesladowsniu dzieciaków w szkole i bardzo pragnie się z tym utożsamić. Trudno się przyznać, ze rodzice jemu i siostrze otworzyli wrota do wszystkiego w patologicznych i nepotycznych latach 90. Bo tak, wtedy każdy z wpływowymi starymi nie był potępiany, był celebrowany. Była taka pustka, ze każdy, kto kogoś znal, choćby miał zdjęcie z kimś był kimś więcej, a co dopiero taki Damiecki…
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie