Trwa ładowanie...
Przejdź na
Koba
|
aktualizacja

Mateusz z Fit Lovers rozpowszechnia FAKE NEWSY na temat koronawirusa: "Wirus UMIERA w temperaturze powyżej 27 stopni"

652
Podziel się

Influencer wykazał się skrajnie nieodpowiedzialną postawą. "Jesteś zwykłą hieną i hochsztaplerem" - skomentował jego kolega z branży.

Mateusz z Fit Lovers rozpowszechnia FAKE NEWSY na temat koronawirusa: "Wirus UMIERA w temperaturze powyżej 27 stopni"
Fit Lovers (East News, Instagram, East News)
bDTZjMol

Koronawirus zatacza coraz szersze kręgi i wciąż budzi wiele emocji. W tym trudnym czasie należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i stosowaniu się do rządowych zaleceń. Niestety, w dobie internetu pojawia się też sporo fake newsów, które rozpowiadane są przez samozwańczych specjalistów...

bDTZjMon

Do zacnego grona osób, które nie mają żadnej specjalistycznej wiedzy, ale mimo wszystko postanowiły się wypowiedzieć, dołączył właśnie członek trenerskiego duetu Fit Lovers. Kontrowersyjnej parze często zdarzają się wpadki, tak jak ta z szarpaniną w Ameryka Express czy stratowaniem kobiety podczas jednego z eventów.

Zobacz także: Mateusz z Fit Lovers o stratowaniu kobiety: "Myślę, że już nas nigdzie nie zaproszą"

We wtorek Mateusz Janusz dodał na Instagramie relację, w której podzielił się swoim sposobem na walkę z wirusem. Okazuje się jednak, że nie ma on nic wspólnego z rzeczywistymi zaleceniami lekarzy, a wręcz może narazić kogoś na niebezpieczeństwo.

bDTZjMot

Napój na odporność: mleko kozie, czosnek, miód, imbir. Koniecznie odłóżcie śmieciowe jedzenie! Pić dużo wody! 2 litry dziennie minimum. Warto popijać również wodę przegotowaną, wirus umiera w temperaturze powyżej 27 stopni - nawoływał Fit Lovers.

Ostatnie zdanie wywołało burzę wśród internautów, bowiem jest nieprawdziwe. Nie ma dowodów, ani jednoznacznych badań, które potwierdziłyby, że wyższa temperatura zabija koronawirusa.

Sprawę ostro skomentował kolega po fachu Mateusza, czyli trener Jacek Gadzinowski. Zaapelował o zachowanie zdrowego rozsądku i poddanie ostracyzmowi osoby, które rozsiewają nieprawdziwe informacje i powodują wzmożenie paniki.

Mega nieodpowiedzialna postawa, zwłaszcza jak się jest przedstawicielem tzw. "branży fit". Niestety drogi Mateuszu, ale jesteś zwykłą hieną i hochsztaplerem. Proponowanie spanikowanym ludziom niesprawdzonych metod walki z wirusem jest nieodpowiedzialne. Woda powyżej 27 stopni Celsjusza zabija wirusa? Kto Ci to powiedział, gdzie się takich mądrości nauczyłeś? Pokaż sprawdzone badania, które to potwierdzą - napisał wzburzony trener.

bDTZjMou

Zaapelował też do innych influencerów, by z rozwagą używali swojej popularności.

Co gorsze, twoje zasięgi używasz w nieodpowiedni sposób. Zamiast ludzi edukować, jak powinni się zabezpieczyć w tych dniach i co powinni robić, by nie zachorować - podsumował Gadzinowski. 

Myślicie, że influencerzy nauczą się kiedyś, by nie wypowiadać się na tematy, o których nie mają pojęcia?

bDTZjMov
bDTZjMoO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(652)
Adu
rok temu
Szkoda, że organizm ma 36.6 a jednak wirus żyje XD
Gość.
rok temu
To opowiedz mi geniuszu, jak przeżywa w ludzkim organizmie, w temperaturze powyżej 36 stopni? Że też ci, którzy mają tak niewiele do powiedzenia i zaoferowania, muszą tak memlać japą.
Olo
rok temu
No to powinien dawno umrzeć w organizmie ludzkim, bo my mamy przecież 36.6. Słodki jerzuuuu... Jacy debile chodzą po świecie.
bDTZjMoP
Janek
rok temu
Kolejny pseudocelebryta, który prawi swoje MĄDROŚCI, bo mu się nudzi. Normalnie znawcy od wszystkiego
aghii
rok temu
Ameba to ameba.
Najnowsze komentarze (652)
Adam
12 miesięcy temu
Fit lovers wlasnie sie wprowadzili na moje osiedle😳
remi 86
rok temu
Same nazwisko wskazuje że to Janusz
Hahaha
rok temu
Co za wiejski cymbal, brzydal obesrany
Virella
rok temu
Wirus nie może umrzeć. Bo nie żyje. To podstawowa wiedza z zakresu biologii z liceum 🤦‍♀️
Loki
rok temu
jak się ktoś Janusz nazywa to co się dziwić.....#januszemedycyny
bbb
rok temu
kto to quwa jest?????????
iga
rok temu
Co to za przygłup ?
iga
rok temu
Co to za przygłup ?
bDTZjMoH
iga
rok temu
Co to za przygłup ?
Maryan
rok temu
Typowe. Nasze wydmuszki na osobowość... o, przepraszam - elitarni cwelebryci potwierdzają, tylko ból poziomu edukacji. Najgorsze, że tacy ludzie mają prawo głosować.... Debilizm stop!!! Zwłaszcza teraz!
johny
rok temu
a pies j...l cwela
Anty
rok temu
Faktycznie janusz
daniel
rok temu
po prostu dno i tyle... wszytko byle by o Tobie napisali... tępak jeden
LeVeL
rok temu
Jaki celebryta? Dla mnie jest tym co napisał Jacek Gadzinowski! Teraz najlepiej pokazał, że ma Tic taca zamiast mózgu...
...
Następna strona
bDTZjMpj