Michel Moran ostro o restauracjach, w których doliczają serwis do rachunku. "Ja płacę DOBRZE personelowi" (WIDEO)
Michel Moran w rozmowie z Pudelkiem skrytykował restauracje, które doliczają serwis do rachunku. Juror "MasterChefa" przyznał, że nie jest zwolennikiem takich praktyk i podkreślił, że w jego lokalach klienci nie płacą serwisu. Dlaczego? Posłuchajcie całej rozmowy!
Dyskusja o doliczaniu serwisu w restauracjach i konieczności zostawiania napiwków obsłudze rozgrzewa internetowe dyskusje od lat i co jakiś czas wraca jak bumerang. Pudelek postanowił zapytać o to gwiazdora "MasterChefa" - Michel Moran jest właścicielem restauracji "Ma Maison" i w rozmowie z nami zapewnia, że w jego knajpach doliczanego serwisu nie uświadczymy. Dodał też, że jego wypowiedź pewnie nie spodoba się szefom innych restauracji.
Zobacz także: Michel Moran o DARMOWEJ wodzie w restauracjach dla klientów. "Wygra konsument i o to chodzi" (WIDEO)
Według mnie, jeżeli mam serwis, to dostałem coś wyjątkowego: obsługę, kuchnię czy całość. A czasami ten serwis dostajemy w restauracjach, które naprawdę na to nie zasługują (...) Ja nie mam serwisu, nigdy go nie będę miał, zapłacę normalnie i dobrze personelowi. Jeśli konsument, klient, chce dać napiwek, to jest coś innego - to jest uznanie dla fajnej obsługi
Co jeszcze w tym temacie powedział nam Michel? Zobaczcie powyższe wideo!
Dziennikarz, bloger, komentator show-biznesowy, aktywista. Autor popularnego cyklu #ZORIENTOWANI