Trwa ładowanie...
Droppa
Droppa
|

Największe modowe WPADKI klasy politycznej: obraźliwe hasła na plecach Melanii Trump, "love, sexy, romance" Aleksandry Miller (ZDJĘCIA)

96
Podziel się:
96
Podziel się:

Mówi się, że szata zdobi człowieka. W przypadku polityków może ponadto stworzyć, bądź też zniszczyć karierę na wysokim szczeblu. Przypominamy największe modowe wpadki w historii polskiej i zagranicznej polityki. Kto popisał się bardziej: Melania Trump, Aleksandra Miller, czy może Patryk Jaki?

1
 / 23
Największe modowe WPADKI klasy politycznej: obraźliwe hasła na plecach Melanii Trump, "love, sexy, romance" Aleksandry Miller (ZDJĘCIA)
Największe modowe WPADKI klasy politycznej: obraźliwe hasła na plecach Melanii Trump, "love, sexy, romance" Aleksandry Miller (ZDJĘCIA)
Największe modowe wpadki polityków: Agata Duda, Melania Trump, Aleksandra Miller (fot. AKPA, fot. Forum, fot. Getty)
0
0

Nie ma się co oszukiwać. Solidny program wyborczy to zaledwie ułamek tego, co potrzebne jest politykowi do odniesienia sukcesu. Często dużo większy wpływ na wyniki ma serdeczny uśmiech, sposób wysławiania się, czy też "ten" błysk w oku. Nie zapominajmy też oczywiście o stroju, który w parę sekund pomaga nam zidentyfikować, z jaką osobą mamy do czynienia. Jest to jednak miecz obusieczny. Jak pokazuje historia, bardzo łatwo w tej kwestii o pomyłkę, a pomyłki na tak wysokim szczeblu już mają to do siebie, że lubią prześladować ludzi latami.

Przypominamy najbardziej rażące modowe potknięcia w polskiej i światowej polityce z ostatnich paru dekad. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć słynnej różowej sukni z repertuaru Aleksandry Miller. Znalazło się też miejsce dla (nie)dresowych spodni Patryka Jakiego, czy Melanii Trump, która przy pomocy kurtki zakomunikowała, jak głęboko w nosie ma "nielegalnych" imigrantów przetrzymywanych w specjalnych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych.

Która wpadka najbardziej utkwiła Wam w pamięci? Macie swojego faworyta?

2
 / 23
Agata Duda

Choć strój Agaty Dudy z wizyty księcia Williama i Kate Middleton z 2017 roku trudno uznać za absolutną modową porażkę, wielu komentatorów zgodziło się co do jednego - gruby skórzany pas w stylu boho absolutnie zniszczył prostą sukienkę w gołębiej szarości, która w przeciwnym razie byłaby zupełnie odpowiednim wyborem na taką okazję.

Niestety tego typu sytuacje w przypadku Agaty Dudy zdarzają się stosunkowo często, ale moda rządzi się własnymi nieubłaganymi regułami. Nawet jeden mały detal może wszystko sknocić.

3
 / 23
Agata Duda
4
 / 23
Ewa Kopacz

Byłej premier Ewie Kopacz co prawda udało się uniknąć naruszenia protokołu przy pomocy wymyślnych strojów, jednak i tak zaliczyła dość niefortunny okres w swojej karierze z udziałem przykusych, często wymiętych garsonek. Szczęśliwie wraz z kolejnymi awansami na szczeblach rodzimej sceny politycznej Kopacz odrobiła lekcję z proporcji i nauczyła się, że jej największymi sprzymierzeńcami są klasyczne kroje i stonowane barwy, które na sejmowych korytarzach nie robią niepotrzebnego zamieszania.

5
 / 23
Ewa Kopacz
6
 / 23
Aleksandra Miller

Żadne zestawienie największych modowych wpadek na scenie politycznej nie byłoby kompletne, gdyby nie wspomnienie o przebojowej kreacji Aleksandry Miller. Wyobraźcie sobie taki scenariusz. Wasz mąż jest premierem Polski. Będzie gościć w Łazienkach Królewskich cesarską (!) parę Japonii - w tym przypadku akurat cesarza Akihito i cesarzową Michiko. Wy naturalnie będziecie mu towarzyszyć. Jaką suknię wybieracie na uroczyste śniadanie? No przecież, że tą w krzykliwym różu oblepioną hasłami: "SEXY", "LOVE", "PINK".

Trzeba wziąć tu jednak poprawkę na to, że wpadka ta wydarzyła się w roku 2002, na długo zanim każdy z nas miał słownik w telefonie. Ponadto, patrząc z perspektywy czasu, można by stwierdzić, że pani Aleksandra zasłużyła sobie na bycie uznaną za campową ikonę. Na słynnej sukience trzeba by tylko dopisać "SLAY".

7
 / 23
Aleksandra Miller
8
 / 23
Władysław Kosiniak-Kamysz

Przykład zaledwie sprzed paru dni. Na pierwszy rzut oka lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz na Campusie Polska Przyszłości prezentował się całkiem przyzwoicie. Biały t-shirt, niebieska rozpięta koszula, szare spodnie - obyło się bez poważniejszych pomyłek. Niestety osobami decyzyjnymi w tym przynajmniej względzie są ostatecznie wyborcy. Również za pomocą stroju politycy komunikują, że można im zaufać, że to oni są "tymi dobrymi". Jeden z młodych uczestników wydarzenia, który dorwał się do mikrofonu, sprawił, że cały urok prysł. Zanim zadał przewodniczącym Trzeciej Drogi pytania dotyczące ich programu, stwierdził niby to pół żartem, pół serio, że Kosiniak-Kamysz wygląda według niego jak "ochroniarz Donalda Tuska". Musiało zaboleć.

9
 / 23
Władysław Kosiniak-Kamysz
10
 / 23
Patryk Jaki

Kolejny przedstawiciel polskiej sceny politycznej, tym razem urzędujący w Parlamencie Europejskim Patryk Jaki. Przedstawiciel prawicy chciał zabłysnąć w sieci, chwaląc się na Twitterze przemówieniem przed reprezentantami państw członkowskich, a tymczasem stał się obiektem żartów. Powód? Spodnie, które do złudzenia przypominały dresy.

Jaki później bronił się dzielnie na swoich profilach w mediach społecznościowych, że to publika się nie poznała, mamy to bowiem do czynienia tak naprawdę ze spodniami garniturowymi, które po prostu mają dresowy ściągacz. Tak czy siak, efekt był jeden. A za stworzenie "spodni garniturowych z gumką" producent powinien zostać postawiony przed trybunałem.

11
 / 23
Patryk Jaki
12
 / 23
Melania Trump

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że Melania Trump jest jedną z najlepiej ubierających się osób z całego tego zestawienia. Nie oznacza to jednak, że nie przydarzają jej się poważne modowe wpadki. W końcu elegancja oznacza najczęściej umiejętność właściwego wyboru ubioru do okazji, z czym Melania miała niekiedy poważne problemy podczas prezydentury swojego męża.

Tak na przykład w 2017 roku, lecąc do Texasu, aby wesprzeć poszkodowanych w wyniku zniszczeń dokonanych przez huragan Harvey, Melania została spostrzeżona w zabójczo wysokich szpilach marki Louboutin. Fantastyczna stylizacja, tyle że nie ten czas i na pewno nie to miejsce.

13
 / 23
Melania Trump
14
 / 23
Melania Trump

Teraz na tapet bierzemy zdecydowanie najpoważniejszą wpadkę w politycznej karierze Melanii. Sytuacja była na tyle poważna, że ktoś za to naprawdę powinien stracić pracę. Chodziło tutaj przede wszystkim o kontekst sytuacji. Jak doskonale wiemy, Donald Trump prowadził podczas swojej kadencji surową politykę antyimigracyjną. Cały świat obiegły zdjęcia z obozów, w których przetrzymywano dzieci "nielegalnych" imigrantów z Południa. Co więc ubiera pierwsza dama, odwiedzając w 2018 roku jeden z takich ośrodków? Parkę w kolorze khaki z wielkim napisem na plecach: "Nic mnie to nie obchodzi. A Ciebie?". Aż trudno tu uwierzyć w przypadek. Wręcz niewykluczone, że było to pewnego rodzaju "puszczenie oka" do skrajnie konserwatywnego elektoratu.

15
 / 23
Melania Trump
16
 / 23
Donald Trump

Pora przestać pastwić się nad Melanią Trump i poświęcić odrobinę czasu jej uroczemu małżonkowi. Prezydent Trump jako postać dość charakterystyczna ma na swoim koncie długą listę modowych grzeszków. Na pierwszy rząd wysuwają się tu przede wszystkim jego opasłe, zdecydowanie zbyt długie krawaty. Jedno jednak trzeba mu oddać. Trump, przynajmniej jeśli chodzi o ubiór, jest niesłychanie konsekwentny. Niemal identyczne ozdoby towarzyszyły biznesmenowi jeszcze w trakcie przygody z programem Celebrity Apprentice.

17
 / 23
Donald Trump
18
 / 23
Bill Clinton

Oczywiście modowe potknięcia nie są domeną wyłącznie republikańską. Taki na przykład Bill Clinton spędził całe lata 90., biegając po ulicach Stanów Zjednoczonych w spodenkach tak krótkich, że równie dobrze mogłyby być bokserkami. Co prawda odpowiadały one modzie tamtych czasów, jednak wciąż widok bladych wnętrz ud "najpotężniejszego człowieka na świecie" może wprawić w pewną konsternację.

19
 / 23
Bill Clinton
20
 / 23
Michelle Obama

Michelle Obama zdobyła uznanie zwolenników swojego męża, prezentując się przed światem jako pierwsza dama znająca umiar i cechująca się skromnością. Niestety nie zawsze cechy te okazywały się przydatne przy wyborze oficjalnych stylizacji. W 2009 roku Michelle towarzyszyła mężowi podczas wizyty w Pałacu Buckingham. Pierwszy błąd, jaki popełniła, to wybranie europejskich projektantów, podczas gdy wizjonerzy z Ameryki oczekiwali od niej pomocy w dobie kryzysu. Oscar de la Renta nie zostawił na prezydentowej suchej nitki.

Nasza branża przechodzi przez bardzo trudny okres. Byłoby fantastycznie, gdyby pierwsza dama zechciała nas wspomóc. (…) [Poza tym] kto idzie do Pałacu Buckingham ubrany w sweterek? - powiedział projektant w wywiadzie dla WWD.

21
 / 23
Michelle Obama
22
 / 23
Rosalynn Carter

Rosalynn Carter jest akurat przypadkiem szczególnie ciekawym. W 1977 żona Jimmy'ego Cartera wybrała na bal inauguracyjny męża piękną błękitną suknię ze złotym haftem. Dziennikarze nie mogli uwierzyć na własne oczy. Ponownie chodziło tutaj o kontekst, otóż był to już trzeci raz, kiedy pierwsza dama pojawiła się w tej samej sukni. W latach 70. taki zabieg był wręcz nie do pomyślenia. Pokazuje to jedynie, jak bardzo przez ostatnie dekady zmieniło się nasze społeczeństwo. Dziś Kate Middleton regularnie chwalona jest za roztropność i oszczędność za każdym razem, gdy powtórzy stylizację. Jeszcze kilka dekad temu Carter uchodziła natomiast za pionierkę.

23
 / 23
Rosalynn Carter
KOMENTARZE
(96)
anna maria
3 miesiące temu
Sukienka pani Miller przeszła do historii
Hehe
3 miesiące temu
Pani Miller to niedościgniona zwyciężczyni tego rankingu :)
Nina
3 miesiące temu
Bez przesady z niektorymi. Duda i Obama moim zdaniem ok. Melania z ta kurtka z napisem i Millerowa kiepsko.
gość123
3 miesiące temu
Agata Duda wygląda świetnie na tym zdjęciu...pas jest nawiązaniem do góralskiej tradycji,więc super taki polski akcent
Kll
3 miesiące temu
Agata Duda to tak że złośliwości, c'nie Pudel?
Najnowsze komentarze (96)
Gość
3 miesiące temu
Pudel, czemu nie napisałeś historii, jaka stała za tą sukienką millerowej?? Ona miała idealnie dobraną sukienkę do wizyty Japończyków, ale się pobrudziła! I, niestety, nie miała zapasowej (zapomniała, czy nie przygotowała). No i polecieli do pierwszego lepszego sklepu, wzięli cokolwiek, co na nią pasowało, a o tych napisach dowiedziała się z prasy - bo w ogóle ich nie dostrzegła wśród tego wzoru.
🥴🥴🥴
3 miesiące temu
Akurat stylizacja pani A.Dudy mi się podoba. A sama kate coraz bardziej podskakuje od sztywnych stylizacji więc o co kaman
kaczy świat
3 miesiące temu
Dobrze, że prezydentowej Dudzie doradza Danusia Martyniuk obie mają doskonały styl.
hana
3 miesiące temu
mimo wielu nieudanyc kreacj to jednak Pani Dudowa z tym pasm gorlskim mocno przesadzila. . Potem Pani Kopacz , ale ona nigdy nie zwracala uwagi na ubior...i tak lepiej wygladala Millerowa. Clinton na przebiezce na sportowo - spoko, Tramp to zwyczajnie polski Lepper
Ewa
3 miesiące temu
Dajcie spokój. Modowa wpadka. A cóz to jest. Czym jest moda?OBOWIĄZUJĄ JAKIES ZASADY? NIECH SIE KAZDY UBIERA JAK CHCE
Anna
3 miesiące temu
Agata Duda jako krakuska założyła pas góralski który był akcentem polskim co podkreślało charakter spotkania a do tego promowało kulturę góralską. I pasuje super do tego stroju.Wszyscy zawsze rozumieli słowa sexy cz romance bez słownika. Było omówić wpadki pani Komorowskiej która ubierała się jak gosposia czy D Wałęsowej albo J Kwaśniewskiej ubierające się jak wyrwana z disco polo
Liko
3 miesiące temu
Słuchałam ostatnio wywiadu z panią Miller. Wiecie że ona po tym czasie jak założyła tę sukienkę ludzie po niej jechali że przez kilka miesięcy nie wychodziła z..domu. bała się oceny opinii Tak się niszczy ludzi
MojNick
3 miesiące temu
1. Michelle Obama wyglądała dobrze. 2. Dudowa wyglądała dobrze. 3. Clinton miał typowe na te czasy spodenki do biegania 4. Jaki wyglądał dobrze, a spodnie wcale nie wyglądały jak dresy.
Meri
3 miesiące temu
Z tego całego towarzystwa najlepiej prezentuje się Agata Duda, elegancko i z klasą. I tylko ona.
Jadwiga
3 miesiące temu
A mi w głowie skompe stroje obecnej pani prezydentowej Fracji utkwiły chociaż trochę się poprawiła nasza prezydetowa wygloda skromie i elegacko jest ok
Aga
3 miesiące temu
Pani Miller pewnie nie rozumiala o oznaczaja slowa na sukience😱😂😇
Babaka
3 miesiące temu
To jest już nudne i do poż..gu: rozbieranie na czynniki pierwsze: kto, w co, kiedy się ubrał, komu oddał "hołd" sweterkiem, jakie przesłanie do ludzi przez założone spodnie, komu wbija szpilę kapeluszem na głowie, kogo uraził założonym płaszczem, co chce powiedzieć ta bluzka i do kogo itd itp. Ludzie, ogarnijcie się. To są tylko ciuchy, dodatki, a dorabianie do stroju całej filozofii i przekazu to gruba przesada. Ma być schludnie i odpowiednio do sytuacji.
Esia
3 miesiące temu
E, czepiacie się, nie ma nic strasznego i niedorzecznego w tych niby kontrowersyjnych strojach. Wyglądają normalnie, zwyczajnie.
Emigrant
3 miesiące temu
Polska to patologia była jest i będzie 😅🤣😅🤣😅🤣
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Od "Zostać miss" do Ministerstwa Kultury - tak wyglądały początki kariery Dominiki Chorosińskiej (STARE ZDJĘCIA)

Dominika Chorosińska skradła w poniedziałek cały show, kiedy objawiła się Polakom jako nowa minister w najpewniej dwutygodniowym rządzie Mateusza Morawieckiego. Przypominamy, jak gwiazda kampanii "wierność jest sexy" stawiała pierwsze kroki w rodzinnym show biznesie.
9.

Tak wygląda ZAMEK Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego: sala balowa i 10 tysięcy metrów kwadratowych. Niezły przepych? (ZDJĘCIA)

Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński pochwalił się wnętrzami imponującej posiadłości, a mianowicie zamku w Lubniewicach. Arystokrata ma do swojej dyspozycji 100 komnat i 10 tys. mkw powierzchni. Zobaczcie, jak się urządził.
8.

Dawid Podsiadło odprowadza znajomą do taksówki wieczorową porą. Wiemy, z kim się spotkał! (ZDJĘCIA)

Paparazzi przyłapali ostatnio Dawida Podsiadłę na mieście, gdy ten odprowadzał znajomą do taksówki wieczorową porą. Koleżanka artysty to ukochana znanego prezentera. Znacie ją!
7.

Dominika Chorosińska została ministrem kultury. Internauci popisali się swoją TWÓRCZOŚCIĄ po zaprzysiężeniu nowego rządu (ZDJĘCIA)

Zaprzysiężenie Dominiki Chorosińskiej na nową minister kultury jest najszerzej komentowaną decyzją, jaka zapadła w związku z dzisiejszym powołaniem Rady Ministrów. Internauci tradycyjnie wzięli sprawy w swoje ręce, publikując w sieci humorystyczne obrazki. Doceniacie twórczość?
6.

Ewa Minge bryluje na evencie w sukience z GŁĘBOKIM DEKOLTEM. Petarda? (ZDJĘCIA)

W poniedziałkowy wieczór Ewa Minge pojawiła się na evencie "Luksusowa marka roku". Projektantka pozowała fotoreporterom w wydekoltowanej, czarnej sukience. Udana stylizacja?
5.

Novak Djoković "przyłapany" na wakacyjnych CZUŁOŚCIACH w Marbelli. Fajne wczasy? (ZDJĘCIA)

Novak Djokovic wybrał się na małe rodzinne wakacje do Marbelli. Paparazzi przyłapali słynnego tenisistę podczas aktywnego wypoczynku na plaży. Zobaczcie, jak się bawił.
4.

Donald Tusk maszeruje do zaśnieżonego auta za 350 tysięcy złotych. Był o krok od bolesnego UPADKU! (ZDJĘCIA)

Paparazzi "przyłapali" Donalda Tuska, gdy przemierzał zaśnieżone ulice Warszawy. Uchwycono moment, w którym polityk stracił równowagę i niemal upadł na oblodzonym parkingu. Niewiele brakowało...
3.

Tak zmieniała się Danuta Martyniuk: od kruczoczarnej strażniczki domowego ogniska aż po blond salonową lwicę (ZDJĘCIA)

Danuta Martyniuk uznawana jest za "pierwszą damę disco polo". Ukochana Zenka przeszła jakiś czas temu spektakularną metamorfozę, a teraz podbija Stany Zjednoczone, towarzysząc mężowi w jego trasie koncertowej. Zobaczcie, jak bardzo się zmieniła na przestrzeni lat.
2.

Agata Duda pełni obowiązki pierwszej damy odziana w dwurzędową marynarkę i brązowe spodnie. Modna? (ZDJĘCIA)

Styl Agaty Dudy od zawsze brany jest pod lupę przez media. Na poniedziałkowe wystąpienie lubująca się w żywych kolorach małżonka Andrzeja Dudy wybrała stylizację utrzymaną w ciemnych barwach. Jest progres?
1.

Gwiazdy na premierze filmu Beyonce. Internauci zszokowani odmienionym wyglądem piosenkarki: "MYŚLAŁAM, ŻE TO KIM KARDASHIAN" (ZDJĘCIA)

Sobotnia premiera filmu poświęconego trasie "Renaissance" Beyonce zwabiła na czerwony dywan wiele gwiazd. Najwięcej szumu wywołała oczywiście sama zainteresowana, która wg. internautów wyglądała jak jedna z sióstr Kardashian.