Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|

Osobliwa figura na 18. krakowskim Marszu Równości... Kogoś Wam przypomina? (ZDJĘCIA)

323
Podziel się:

W sobotę ulicami Krakowa przeszedł już 18. Marsz Równości. Imprezę objął swoim patronatem Prezydent Miasta Jacek Majchrowski. Fajną mieli figurę?

Osobliwa figura na 18. krakowskim Marszu Równości... Kogoś Wam przypomina? (ZDJĘCIA)
18. krakowski Marsz Równości (East News)

Marsze Równości od kilku lat budzą w przestrzeni publicznej skrajne emocje: jedni chętnie biorą w nich udział, drudzy organizują kontrmanifestacje, w ramach których okazjonalnie rzucają nie tylko wyzwiskami, ale i kostkami brukowymi w maszerujących. Chociażby trzy lata temu pierwszy Marsz Równości, jaki zorganizowano w Płocku, stał się prawdziwym polem walki z policją. W Białymstoku też nie było lepiej, bo uczestnicy pokojowego Marszu zostali zaatakowani właśnie kawałkami chodnika.

Zobacz także: Zero od jurorów z Ukrainy oraz co pogrążyło Ochmana

Na szczęście organizatorzy Marszu Równości nie składają broni i co roku dążą do organizacji nowych parad, które często odbywają się pod patronatem władz samorządowych. W Krakowie w sobotę przeszedł już 18. Marsz Równości, drugi w historii objęty patronatem Prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego.

Fotoreporterzy uchwycili wśród maszerujących między innymi Michała Rusinka. Tłum niósł wielką tęczową flagę, którą rozwinął na trasie od Muzeum Narodowego do Rynku Głównego. Na jednej z platform pojawiła się też osobliwa figura uśmiechniętego mężczyzny z diastemą i szerokimi nozdrzami. Kukła miała na sobie tęczowy hawajski wieniec, tęczową flagę, w uchu kolczyk z serduszkiem, a na policzku podobne "sercowe piegi".

Zobaczcie, jak to wyglądało. Jak myślicie, kogo przedstawiała uśmiechnięta kukła?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(323)
Pozdro
miesiąc temu
Jestem gejem, mam partnera i nie chodzimy na marsze. Wolimy pójść do rodziców na obiad czy do babci i dziadka. Niż zajmować się takimi głupotami.
Hsj
miesiąc temu
Oddajcie ludzkości tęczę.
Lara
miesiąc temu
Tęczowi i ich poczucie humoru…. Żenada jak to całe towarzystwo w kolorowych włosach manifestujące swoje wychodzenie z szaf i publiczne obmacywanki z osobami tej samej płci.
Aaaaaaa
miesiąc temu
O Kindze napiszcie
krakus
miesiąc temu
super inicjatywa, słyszałem, że córka modela kukły ma bardzo bliskie "koleżanki". Trzymajcie się tam w Pałacu!!
Najnowsze komentarze (323)
lol
miesiąc temu
Adrian!
Stan
miesiąc temu
Stan
Spidi
miesiąc temu
Nie potrafią wyrażać swych poglądów normalnie jak każdy człowiek. Muszą koniecznie z kogoś drwić , naśmiewać się ile wlezie . Od razu widać że to jacyś odszczepieńcy,inaczej myślący. Nie mam szacunku dla czegoś co nie szanuje legalnie wybranego polityka.
Zofia
miesiąc temu
Pudelek wykasował mój komentarz. Cenzura ;)
Chorwat
miesiąc temu
Tęczowa zaraza na dobre zagościła w grodzie Kraka pod egidą Majcherka i bezradnych radnych. Taaaaaa ładnie to się zgrało z uroczystościami 1 Komunii ! Dzieci miały okazję poznać jak można kochać inaczej. Jędraszewski jednak miał rację...
Agata
miesiąc temu
Tak, mi przypomina Karolaka 😂
taaa
miesiąc temu
podobny do Olafa Lubaszenko.
Taka prawda
miesiąc temu
Dzięki takim akcjom ludzie w Polsce mają dość LPG
Teściowa
miesiąc temu
To zięciu Donalda?
Rafalala Czas...
miesiąc temu
PO co wam marsze równości skoro są w Berlinie?
pfff
miesiąc temu
Pudel jątrzy, jak zwykle.
Brawo
miesiąc temu
Ahahaah ale cudo! Wspanialy! Dobra robota.
Aaagaaa
miesiąc temu
Taka homofobia w tym kraju, a nic się na marszu nie działo. Warto wspomnieć, że tego dnia Wisła Kraków, która spada z ekstraklasy, grała mecz u siebie (niedaleko trasy przemarszu) a Cracovia grała na wyjeździe, gdzie przegrała. Do żadnych incydentów nie doszło...pewnie ku niezadowoleniu wyborczej i innych, którzy pewnie już wcześniej napisane artykuły musieli pozostawić w szufladach. Super, że tyle wydarzeń może mieć miejsce w jednym mieście, bez durnych incydentów!
przestańmy lż...
miesiąc temu
Nie widzę żadnego problemu z homoseksualizmem, natomiast chciałbym by równie gorliwie komentowano problem przemocy w „rodzinie” wobec dzieci. Zajmijmy się patologią alkoholizmu. To tez interesująca sprawa.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie