Sobota 10.08.2019 23:00

Pierwszy Marsz Równości w Płocku! Różal pyta: "CZYJA BĘDZIE DEMOKRACJA?" (ZDJĘCIA)

Marsz Równości Płock LGBT

Pierwszy Marsz Równości w Płocku! Różal pyta: "CZYJA BĘDZIE DEMOKRACJA?" (ZDJĘCIA)

Polacy kochają korzystać z demokratycznego prawa do manifestowania. Ostatnie wydarzenia w Białymstoku pokazały, że ci, którzy chcieliby to prawo ograniczyć, sami nie znają umiaru. Kontrmanifestacje tamtejszego marszu równości zakończyły się zatrzymaniem 25 osób. Co ciekawe wszyscy zatrzymani to samozwańczy "obrońcy polskości".

Przypomnijmy: TYLKO NA PUDELKU: Mama Rozalii Mancewicz o uczestnikach Marszu Równości w Białymstoku: "Na czele tych ludzi STOI SZATAN. To są LUDZIE BEZ BOGA"

W sobotę 10 sierpnia pierwszy Marsz Równości przeszedł ulicami Płocka. Hasłem marszu było "Płock napędza równość". Oprócz równości napędzić stracha próbowało też siedem kontrmanifestacji otaczających przemarsz. Prezydent miasta - Andrzej Nowakowski, mimo patronatu honorowego nad imprezą nie zjawił się osobiście. Na transparentach "psychoprawica" przekrzykiwała się z "normalną rodziną". Gdzieś w tle politycy lewicy pod presją październikowych wyborów próbowali zbijać polityczny kapitał. Powtórki z Białegostoku nie było również dzięki czujności policji, pacyfikującej krewkich "obrońców wartości".

Ci ostatni, w deklaracjach szczególnie wyczuleni na obronę dziecięcych umysłów, sami zapraszali młodych chłopców, by wykrzykiwali niecenzuralne hasła pod adresem pokojowych uczestników marszu. Tę kuriozalną sytuację uwiecznił jeden z użytkowników Twittera.

Inny Twitterowicz zauważa też, że relacjonująca wydarzenie konserwatywna TV Republika użyła Grobu Nieznanego Żołnierza, by zyskać najlepsze ujęcie do reporterskiej "setki". Gratulujemy wyczucia.

Oni powinni się schować i potulnie siedzieć w domach - przekonywał reportera kontrmanifestant. Nam to nie przeszkadza, my to tolerujemy - zawtórowała mu kobieta - tylko niech siedzą w domu - spuentowała. Ot konserwatywna logika. Jej ofiarą padł też znany zawodnik MMA - Marcin "Różal" Różalski. W jego mniemaniu najwyraźniej nienawiść do ludzi wcale nie kłóci się z deklarowaną miłością do zwierząt.

Jestem płocczaninem z krwi i kości od 41 lat - podkreślił swoje pochodzenie niczym osobiste osiągnięcie. Chwilę później objaśnił teorię spiskową stojącą jego zdaniem za tęczową manifestacją. Są to wszystko ludzie dojezdni, najezdni. Przywiezieni tutaj, żeby w naszym mieście zrobić gnój, żeby znów poróżnić Polaków, żeby znów zrobić wielki syf, żebyśmy się znowu nienawidzili i żeby było głośno w telewizjach - zaznaczył. Ja u siebie w mieście nie życzę sobie, żeby oni to robili. Oni chcą, a ja nie chcę. Czyja będzie demokracja? Czyje ma być na wierzchu? To jest nasze miasto i my tego sobie nie życzymy - zakończył definitywnie.

Policja informuje jedynie o dwóch zatrzymanych. Wygląda więc na to, że marsz przebiegł spokojniej, niż w Białymstoku. Wróżycie Różalowi prezydenturę Płocka w następnej kadencji?Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (516)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 516
Odpowiedz
121 152
zgłoś
gość 10.08.2019 23:01
W jakich my żyjemy czasach by o swoje prawa i tolerancje trzeba walczyć na ulicy w manifestach ?
Odpowiedz
145 144
zgłoś
Gość 10.08.2019 23:01
A wszystko opieczętowane krzyżem, pismem świętym. Wszystkie te obelgi, agresja. Co się dzieje, czy potrafimy tylko ze sobą walczyć?
Odpowiedz
515 185
zgłoś
gość 10.08.2019 23:01
kiedy i gdzie marsz hetero ?
Odpowiedz
253 147
zgłoś
eLLa 10.08.2019 23:02
Popieram Różala w 100%.
Odpowiedz
697 191
zgłoś
Gość 10.08.2019 23:02
Czemu pudel tak się angażuje w tęczowe sprawy;) Ktoś coś?
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 516