Trwa ładowanie...
Przejdź na

Pierwszy Marsz Równości w Płocku! Różal pyta: "CZYJA BĘDZIE DEMOKRACJA?" (ZDJĘCIA)

287
Podziel się:

"Tęcza nie jest zarazą" apelowali uczestnicy. Kontrmanifestanci odpowiadali im obelgami.

Pierwszy Marsz Równości w Płocku! Różal pyta: "CZYJA BĘDZIE DEMOKRACJA?" (ZDJĘCIA)

Polacy kochają korzystać z demokratycznego prawa do manifestowania. Ostatnie wydarzenia w Białymstokupokazały, że ci, którzy chcieliby to prawo ograniczyć, sami nie znają umiaru. Kontrmanifestacje tamtejszego marszu równości zakończyły się zatrzymaniem 25 osób. Co ciekawe wszyscy zatrzymani to samozwańczy "obrońcy polskości".

W sobotę 10 sierpnia pierwszy Marsz Równości przeszedł ulicami Płocka. Hasłem marszu było "Płock napędza równość". Oprócz równości napędzić stracha próbowało też siedem kontrmanifestacji otaczających przemarsz. Prezydent miasta - Andrzej Nowakowski, mimo patronatu honorowego nad imprezą nie zjawił się osobiście. Na transparentach "psychoprawica" przekrzykiwała się z "normalną rodziną". Gdzieś w tle politycy lewicy pod presją październikowych wyborów próbowali zbijać polityczny kapitał. Powtórki z Białegostoku nie było również dzięki czujności policji, pacyfikującej krewkich "obrońców wartości".

Ci ostatni, w deklaracjach szczególnie wyczuleni na obronę dziecięcych umysłów, sami zapraszali młodych chłopców, by wykrzykiwali niecenzuralne hasła pod adresem pokojowych uczestników marszu. Tę kuriozalną sytuację uwiecznił jeden z użytkowników Twittera.

Inny Twitterowicz zauważa też, że relacjonująca wydarzenie konserwatywna TV Republika użyła Grobu Nieznanego Żołnierza, by zyskać najlepsze ujęcie do reporterskiej "setki". Gratulujemy wyczucia.

Oni powinni się schować i potulnie siedzieć w domach - przekonywał reportera kontrmanifestant. Nam to nie przeszkadza, my to tolerujemy - zawtórowała mu kobieta - tylko niech siedzą w domu - spuentowała. Ot konserwatywna logika. Jej ofiarą padł też znany zawodnik MMA - Marcin "Różal" Różalski. W jego mniemaniu najwyraźniej nienawiść do ludzi wcale nie kłóci się z deklarowaną miłością do zwierząt.

Jestem płocczaninem z krwi i kości od 41 lat - podkreślił swoje pochodzenie niczym osobiste osiągnięcie. Chwilę później objaśnił teorię spiskową stojącą jego zdaniem za tęczową manifestacją. Są to wszystko ludzie dojezdni, najezdni. Przywiezieni tutaj, żeby w naszym mieście zrobić gnój, żeby znów poróżnić Polaków, żeby znów zrobić wielki syf, żebyśmy się znowu nienawidzili i żeby było głośno w telewizjach - zaznaczył. Ja u siebie w mieście nie życzę sobie, żeby oni to robili. Oni chcą, a ja nie chcę. Czyja będzie demokracja? Czyje ma być na wierzchu? To jest nasze miasto i my tego sobie nie życzymy - zakończył definitywnie.

Policja informuje jedynie o dwóch zatrzymanych. Wygląda więc na to, że marsz przebiegł spokojniej, niż w Białymstoku. Wróżycie Różalowi prezydenturę Płocka w następnej kadencji?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(287)
gość
5 lata temu
kiedy i gdzie marsz hetero ?
gość
5 lata temu
W jakich my żyjemy czasach by o swoje prawa i tolerancje trzeba walczyć na ulicy w manifestach ?
gość
5 lata temu
jestem homo, ale mam dość tej całej tęczy wszędzie. dajcie już spokój z tym całym "lgbt", bo tylko nam "normalnym" ludziom, którzy chcą żyć jak każdy inny, robicie złą opinie i potem ludzie myślą, że wszyscy jesteśmy tacy poj**ani.
Gość
5 lata temu
A wszystko opieczętowane krzyżem, pismem świętym. Wszystkie te obelgi, agresja. Co się dzieje, czy potrafimy tylko ze sobą walczyć?
Gość
5 lata temu
Czemu pudel tak się angażuje w tęczowe sprawy;) Ktoś coś?
Najnowsze komentarze (287)
gość
5 lata temu
zboczeńcy do leczenia
gość
5 lata temu
jestem osobą wierzącą i broniłam ich mimo wszystko bo miłość do bliźniego najważniejsza mimo wszystko. Ale jak widzę profanację naszej wiary, obrażanie nas na każdym kroku to nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Chyba jednak nie jest to do zaakceptowania.
gość
5 lata temu
po co te marże, co mają niby udowodnić? dlaczego hetero nie manifestują . ju przegięli z tym afiszowaniem się.
bodek
5 lata temu
popieram różala
Gość
5 lata temu
Bo Nic sie nie robi na pokaz..
Gość
5 lata temu
Sio ped.ryle.
Gość
5 lata temu
Te wszystkie manifestacje są głupie. A marsz ONR w Gdańsku to było dno dna.
gość
5 lata temu
pudele promuje rózową tecze sami homo tam pracują czy co promujcie rodziny ... hetero musi byc rówosc a nie homo homo do obrzydzenia az słuchac i oglądac sie nie chce... to ich prywatna sprawa z kim spią i z całym szacunkiem nie ineresujr mnie to
Gość
5 lata temu
Nie podjudzajcie ludzi do siebie Niech każdy sobie żyje jak chce
gość
5 lata temu
Mam dosc tematu lgbt . Przed wyborami zawsze zajmuja sie sexem
gość
5 lata temu
Mam dosc tematu lgbt . Zawsze przed wyborami zajmuja sie naszymi d....i
Gość
5 lata temu
Zaraza do komur gazowych
Gość
5 lata temu
Rózal prosto wyjaśnił o co z tym lgbt chodzi. To są zwykli socjaliści lewicowi, porządnych homoseksualistów tam nie ma. Lewica chce podzielić Polaków, że homoseksualistą nie może być patriota i odwrotnie, a to jest bzdura, te rzeczy nie wykluczają się wzajemnie.
Gość
5 lata temu
Czyja ma być demokracja? Czyja?? Twoja Różal i tylko twoja - nie?
...
Następna strona