Trwa ładowanie...
Paww
|
aktualizacja

Paszporty, gorące krzesła i lista przebojów disco polo. Stacja Polsat kończy 30 lat! (DUŻO ZDJĘĆ)

162
Podziel się:
162
Podziel się:

Zebraliśmy dla was najważniejsze momenty w trzydziestoletniej historii stacji. "Bar" czy "Idź na całość" rozpalały emocje Polaków do czerwoności. Były też programy, o których widzowie woleliby zapomnieć.

1
 / 53
Paszporty, gorące krzesła i lista przebojów disco polo. Stacja Polsat kończy 30 lat! (DUŻO ZDJĘĆ)
Paszporty, gorące krzesła i lista przebojów disco polo. Stacja Polsat kończy 30 lat! (DUŻO ZDJĘĆ)
Paszport Polsatu, gorące krzesła i lista przebojów disco polo. Stacja Polsat kończy 30 lat! (DUŻO ZDJĘĆ) (Licencjodawca)
0
0

5 grudnia 1992 roku został uruchomiony kanał telewizyjny Polsat. Był pierwszym kanałem komercyjnym, który otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie, choć oficjalne nadawanie sygnału odbywało się z Holandii. Założycielem Polsatu był Zygmunt Solorz. Po dwóch latach od pierwszego sygnału zdecydowano się zmienić logo na używane do tej pory słońce. Na przestrzeni 30 lat ewoluowało nie tylko logo stacji, ale przede wszystkim ramówka, która zawierała programy rozrywkowe, seriale telewizyjne oraz publicystykę.

To, jak dziś wygląda polska telewizja, zawdzięczamy między innymi formatom emitowanym w Polsacie, takim jak: "Idź na całość", "Bar" czy "Na każdy temat". Przez wiele lat wykreowano gwiazdy stacji. Krzysztof Ibisz z Polsatem związany jest od ponad dwóch dekad. Prezenter był gospodarzem kilku programów, a najbardziej w pamięć zapadły między innymi "Awantura o kasę" oraz "Gra w ciemno". Gwiazdą stacji został również Zygmunt Chajzer, który oczarował Polaków swoją charyzmą w programie "Idź na całość".

Stacja pomogła również zaistnieć wielu talentom dzięki programowi "Idol". Świat poznał między innymi Elżbietę Zapendowską oraz Kubę Wojewódzkiego. Show pomogło wybić się między innymi Ani Dąbrowskiej, Krzysztofowi Zalewskiemu czy Ewelinie Flincie. Pojawienie się na przesłuchaniu do "Idola" ruszyło również medialną karierę Pauliny Sykut-Jeżyny. Dziennikarka wystąpiła w programie, by po kilku latach stać się jej główną gwiazdą.

Nieco mniej trafionym pomysłem była emisja między innymi programu "Celebrity splash" oraz "The Story of My Life. Historia naszego życia", które zakończyły wiele karier oraz związków. Widzowie ciarki żenady czuli również podczas oglądania "Gwiezdnego cyrku". Stacja Polsat przez 30 lat stała się również źródłem kultowych seriali. "Świat według kiepskich", "Adam i Ewa", czy "Samo życie" nie tylko bawiło widzów, ale również wzruszało. W Polsacie nie zabrakło również rozrywki dla dzieci, fanów czterech kółek oraz programów dla dorosłych.

Dziś z sentymentem wspominamy kota w worku, paszport Polsatu oraz gorące krzesła w programie "Bar". Dla wielu widzów nie ma również świąt bez emisji "Kevina samego w domu", które stało się tradycją Polsatu. Zebraliśmy dla was najważniejsze momenty w trzydziestoletniej historii stacji. Zobaczcie!

2
 / 53
Krzysztof Ibisz

Pierwsze skojarzenie ze stacją Polsat to Krzysztof Ibisz. Prezenter od 20 lat buduje swoją legendę i stał się znakiem firmowym stacji. Prowadzi nie tylko programy rozrywkowe, ale także na kanapie przepytuje zaprzyjaźnione gwiazdy z życia prywatnego. Ibisz prowadził między innymi "Awanturę o kasę", "Bar", "Grę w ciemno" czy "Rosyjską ruletkę".

3
 / 53
"The Story of My Life. Historia naszego życia"

Kolejne skojarzenie ze stacją to emocje, a te zdecydowanie wywoływał program "The Story of My Life. Historia naszego życia". Katarzyna Montgomery zapraszała znane pary, by zaprezentować im za pomocą charakteryzacji przemianę w ciągu następnych 50 lat. Nie dla wszystkich skok do przyszłości okazał się pozytywnym doświadczeniem. Łzami zalała się między innymi Julia Wieniawa, która wówczas myślała, że resztę życia spędzi u boku Antka Królikowskiego.

4
 / 53
"Ręce, które leczą" ze Zbigniewem Nowakiem

Stacja dbała również o dobre zdrowie i samopoczucie widzów. W programie "Ręce, które leczą" Zbiegnie Nowak za pomocą małego ekranu przekazywał dobre wibracje, które oglądający program gromadzili w plastikowych butelkach z wodą.

5
 / 53
"Na każdy temat"

Mariusz Szczygieł i Katarzyna Laskowska zapadli w pamięć dzięki pierwszemu tego typu programowi w Polsce. "Na każdy temat" jako pierwszy w polskiej komercyjnej telewizji poruszał kontrowersyjne tematy. To właśnie w tym programie widzowie usłyszeli słowo "orgazm" w polskiej telewizji. Szczygieł gościł nie tylko gwiazdy, ale także widzów, którzy przed kamerami dzielili się swoimi problemami, pasjami oraz przeżyciami. Stacja emitowała show aż przez dziewięć lat.

6
 / 53
"Idź na całość"

Trzy bramki do wyboru i niebezpieczeństwo trafienia czarnego kota w worku. Decyzje podejmowane przez uczestników programu "Idź na całość" wywoływały emocje u widzów. Z czasem show z udziałem publiczności stało się przebojem stacji.

Polaków kusiła nie tylko możliwość pokazania się przed kamerą w wymyślnym stroju, ale również atrakcyjne nagrody. Wówczas można było wygrać telewizor, sprzęt AGD, meble, garnitur lub samochód.

7
 / 53
"Jak oni śpiewają"

Polsat wyemitował sześć sezonów programu "Jak oni śpiewają". Najbardziej w pamięć zapadła z pewnością Edyta Górniak , która przyciągała uwagę nie tylko stylizacjami, ale także swoim zachowaniem. Wszyscy pamiętają, jak Anna Mucha próbowała ukryć brak talentu do śpiewania pod wymyślnymi strojami.

W tym programie odbyła się również emocjonująca walka Agnieszki Włodarczyk oraz Nataszy Urbańskiej na najbardziej poruszający wokal. W roli prowadzących program wystąpiła Katarzyna Cichopek i Krzysztof Ibisz.

8
 / 53
"Disco polo live"

W latach 1996–2002 niemal każdy niedzielny poranek zaczynał się od aktualizacji listy przebojów disco polo. Program "Disco Polo Live" z początku prezentował głównie teledyski wykonawców związanych z wytwórnią Green Star z Białegostoku między innymi Akcent, Boys czy Milano. W biegiem lat na liście przebojów znalazła się nawet piosenka Bohdana Smolenia.

9
 / 53
Paulina Sykut-Jeżyna

"Idol" okazał się trampoliną do popularności nie tylko dla finalistów programu. Kilkanaście lat temu przed jury wystąpiła Paulina Sykut-Jeżyna. Wówczas była studentką kulturoznawstwa i marzyła o wielkiej scenie. U jej boku pojawiła się nawet Joanna Kulig, która również próbowała swoich sił w programie.

Dziś Sykut-Jeżyna występuje na scenie, ale nie jako piosenkarka. Udział w programie pomógł jej zostać prezenterką w Polsacie. Paulina nie tylko prowadzi programy rozrywkowe, ale także prowadzi wielkie gale oraz muzyczne festiwale.

10
 / 53
Reality show "Bar"

Choć "Bar" nie był pierwszym reality show w Polsce, to jego formuła zawładnęła widzami. Podglądanie uczestników w pracy za barem oraz podczas domowych obowiązków okazała się strzałem w dziesiątkę. Wyjątkowe emocje wzbudzały przede wszystkim gorące krzesła, które emitowano w niedzielę. Wówczas podczas eliminacji omawiano największe skandale w programie. Nie brakowało również ostrych kłótni na wizji.

11
 / 53
Paszport Polsatu
12
 / 53
Karina Szafrańska - pierwsza spikerka stacji
13
 / 53
Kuba Wojewódzki
14
 / 53
"Zerwane więzi"
15
 / 53
"Najzabawniejsze zwierzęta świata"
16
 / 53
Sopot TOPtrendy Festiwal
17
 / 53
"Twoja twarz brzmi znajomo"
18
 / 53
"Kalambury"
19
 / 53
"Jak oni śpiewają"
20
 / 53
Maciej Dowbor
21
 / 53
"Różowa landrynka"
22
 / 53
"Mamuśki"
23
 / 53
"Moment prawdy"
24
 / 53
"Gra w ciemno"
25
 / 53
"Gra wstępna" z Katarzyną Cichopek
KOMENTARZE
(162)
Ola
rok temu
Kawał historii, fajnie się to ogląda, stare dobre czasy, szczególnie te szalone lata 90
Kasia
rok temu
Kawał historii, fajne podsumowanie Pudelku 😺
Asia
rok temu
Paszport Polsatu😂 Tak, pamiętamy
Kiks🥹
rok temu
Nie ma co, miło powspominać 😎😎😎
Ggjajabs
rok temu
Aż się łezka w oku kręci 😊
Najnowsze komentarze (162)
Aga
rok temu
Powinni zrobić nową edycje BARU
ig: blackoutm...
rok temu
A program "Chwila prawdy" to był raczej na TVNie XD Na polsacie był Moment Prawdy tez tu wspomniany XD
cleo
rok temu
A gdzie kultowy program nocny Przytul Mnie?
1234
rok temu
30 lat polszmaty, z czego 25 lat reklam...
Łukasz
rok temu
Kalambury były spoko
Korekta
rok temu
Ale dlaczego w kadrze z Rozowej Landrynki nie ma Omeny w wannie w neglizu? Pamietamy ;-)
wawa
rok temu
Nie wiem jak wy, ale ja na PASZPORT POLSATU' dalej tankuję za darmo
Iga
rok temu
Drzewko szczęścia!!!!
Wieslawa
rok temu
A gdzie Karina Szafrańska prezenterka Polsatu
Artemida
rok temu
Przywrućcie idź na całość! Jak można było w ogóle zdjąć ten program z anteny??
Hugo wróć
rok temu
Brakuje tu Hugo! Coniedzielna tradycja :D
Pola
rok temu
Chwila prawdy była na TVN
Mamuśka
rok temu
Celebrity splash! Po jednym z odcinków urodziłam dziecko.
telewidz
rok temu
paszport Polsatu wygrał
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Garstka celebrytów na wernisażu: Olivier Janiak, Renata Gabryjelska, Edward Miszczak, Rafał Zawierucha... (ZDJĘCIA)

We wtorek miał miejsce wernisaż otwierający międzynarodowy projekt artystyczny "Jeźdźcy". Na wydarzeniu pojawili się nieliczni. Zobaczcie, kto wypadł najlepiej.
9.

Dawno niewidziana Małgorzata Lewińska POWRÓCIŁA na salony i pojawiła się na premierze spektaklu. Tak dziś wygląda gwiazda "Lokatorów" (ZDJĘCIA)

We wtorek wieczorem na Scenie Relax odbyła się premiera spektaklu "Miłość i polityka". Swoją obecnością na wydarzeniu zaszczyciła dawno niewidziana Małgorzata Lewińska. Jak dziś wygląda gwiazda "Lokatorów"?
8.

Krystian Wieczorek z MŁODSZĄ o 17 lat żoną uśmiechają się do obiektywów na premierze spektaklu. Ładna z nich para? (ZDJĘCIA)

Krystian Wieczorek i jego młodsza o 17 lat żona Maria zagościli na ściance z okazji premiery spektaklu "Miłość i polityka". Tym razem gwiazdorska para nie stroniła od wspólnych zdjęć na ściance.
7.

Andrzej i Agata Dudowie w ASYŚCIE OCHRONIARZY spędzają rodzinne popołudnie. Prezydent skusił się na mały spacerek (ZDJĘCIA)

Para prezydencka znalazła chwilę przerwy od zawodowych aktywności. Niedzielne popołudnie upłynęło im na obiedzie w rodzinnym domu głowy państwa. Małżonkowie zaprezentowali się w eleganckich, wiosennych stylizacjach.
6.

Bella Hadid w KUSYM BIKINI paraduje w okolicy pięciogwiazdkowego hotelu we Francji. Miłe wakacje? (ZDJĘCIA)

Bella Hadid wciąż wypoczywa na Lazurowym Wybrzeżu. Paparazzi po raz kolejny przyłapali ją na zabawach nad wodą. Tym razem 27-letnia modelka dokazywała w skąpym różowym bikini.
5.

Elegancka Jennifer Lopez posyła ZALOTNE spojrzenia na premierze filmu. U jej boku próżno było szukać Bena Afflecka. Wymownie? (ZDJĘCIA)

Jennifer Lopez i Ben Affleck rzekomo zmagają się z kryzysem małżeńskim. W poniedziałek 54-letnia gwiazda pokazała się na uroczystej premierze swojego nowego filmu. Na grafitowym dywanie pozowała jednak sama...
4.

Joanna Racewicz wyrzuca śmieci z zaparkowanego na zakazie auta, po czym drepcze do parkomatu (ZDJĘCIA)

Joanna Racewicz po raz kolejny została przyłapana na gorącym uczynku. Zdaje się jednak, że zupełnie nie zdawała sobie sprawy z popełnionego wykroczenia. Po zaparkowaniu swojego kompaktowego SUV-a w niewłaściwym miejscu... pospiesznie udała się po bilecik.
3.

Natalia Janoszek podbija czerwony dywan w Cannes u boku Kevina Costnera. Zaliczyła też imprezę, na której występował Tyga (ZDJĘCIA)

Natalia Janoszek nie ustaje w próbach udowodnienia swojej wysokiej pozycji na rynku filmowym. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes prezentowała się niczym najjaśniejsza gwiazda kina. Złakniona celebryckich wrażeń aktorka obskoczyła kilka eventów z udziałem ikon amerykańskiej popkultury.
2.

Hailey Bieber eksponuje CIĄŻOWE KRĄGŁOŚCI na koncercie Billie Eilish (ZDJĘCIA)

Odkąd Hailey Bieber ogłosiła, że oczekuje pierwszego dziecka, to z dumą zaczęła odsłaniać swój ciążowy brzuszek. Ostatnio modelka wybrała się w towarzystwie Justina Biebera na koncert Billie Elish, gdzie zaprezentowała swoje krągłości.
1.

Sienna Miller promienieje na czerwonym dywanie w Cannes. Towarzyszył jej młodszy o 15 LAT partner i dorastająca córka (ZDJĘCIA)

Sienna Miller powraca na wielkie ekrany w głównej roli w nowym filmie Kevina Costnera. Aktorka olśniewała urodą w zwiewnej kreacji zaprezentowanej na święcie kina w Cannes. W dniu premiery wspierał ją znacznie młodszy ukochany oraz debiutująca u jej boku nastoletnia latorośl.