Trwa ładowanie...
Przejdź na
Tiga
Tiga
|
aktualizacja

Pierwszy mąż Teresy Lipowskiej wyrzucił ją z domu. "Znudziłam mu się"

57
Podziel się:

Teresa Lipowska dwukrotnie zdecydowała się na małżeństwo. Pierwszy związek okazał się jednak porażką. Na szczęście, drugi mąż był osobą, z którą Lipowska spędziła ponad cztery dekady swojego życia.

Pierwszy mąż Teresy Lipowskiej wyrzucił ją z domu. "Znudziłam mu się"
Teresa Lipowska (AKPA)

Teresa Lipowska, znana przede wszystkim z roli Barbary Mostowiak w serialu "M jak miłość", była dwukrotnie mężatką. Aktorka nigdy nie ukrywała, że oba małżeństwa miały ogromny wpływ na jej życie. Pierwszym mężem Teresy Lipowskiej był Aleksander Lipowski, operator filmowy, którego poznała podczas studiów w łódzkiej szkole filmowej. Aktorka poślubiła go, będąc jeszcze młodą, dwudziestoletnią dziewczyną. Nie wzięli ślubu kościelnego, bo mężczyzna był ateistą.

Jako dziewica poszłam do ślubu. To były inne czasy: byłam wierząca i praktykująca, dla mnie to była pewna zapora. Dziewictwo te 50 lat temu inaczej było postrzegane - opowiadała w rozmowie z Krzysztofem Ibiszem w programie "Zrozumieć kobietę" w 2012 roku.

"Sasza", jak go nazywała, "był, zwłaszcza w okresie narzeczeństwa, romantyczny, ujmujący. Z czasem przestało być tak pięknie" - wspominała po latach w autobiografii "Nad rodzinnym albumem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Emerytury polskich gwiazd. Narzekają, że mają je za niskie

Po ślubie para zamieszkała u matki Aleksandra Lipowskiego. Relacje z teściową nie układały się najlepiej. W końcu para przeprowadziła się do wynajmowanego mieszkania, ale to nie był koniec problemów. Teresa Lipowska odkryła, że mąż nie dochował jej wierności.

Znudziłam mu się. Później zorientowałam się, że jemu po prostu wystarczała miłość na krótko. Po mnie miał jeszcze pięć żon -  wyznała aktorka M jak miłość.

W wywiadzie aktorka wyznała, że nie była dobrze traktowana przez pierwszego męża. Zdradziła, że Aleksander wyrzucił ją z domu, a ona musiała zamieszkać w hotelu robotniczym.

Potem stwierdził, że musimy się wyprowadzić i oddać mieszkanie. Ja się wyprowadziłam, a on tam został... Czyli tym sposobem wyrzucił mnie z mieszkania -  wyznała Teresa Lipowska w programie Ibisza.

Po rozwodzie postanowiła zerwać kontakt z byłym mężem. Przyznała, że choć bardzo chciała poznać powody, dlaczego pierwszy mąż ją zostawił, nie zadała mu nigdy tego pytania. Aleksander Lipowski zmarł w 2014 roku.

W grudniu 1963 roku Lipowska ponownie wyszła za mąż. Z aktorem Tomaszem Zaliwskim stworzyli zgrane małżeństwo. Drugi mąż aktorki zmarł w 2006 roku.

Mieliśmy wzloty i upadki, ale mnie się to małżeństwo bardzo udało. Miałam szczęście, bo trafił mi się przystojny, uczciwy, prawy i do tego bardzo mądry mężczyzna. Kiedy 6 lat temu zmarł, było mi bardzo trudno - mówiła w wywiadzie dla Onetu w 2012 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(57)
????
5 miesięcy temu
Jej mąż się nazywał Zaliwski nie Zwoliński. Ludzie kogo wy tam trzymacie!
Dinoz
5 miesięcy temu
Czy państwo Paczkomat dokonali jakiegoś przestępstwa, ze zablokowane są komentarze? Zwykle tak się robi z przestępcami, żeby nie można było utrudniać śledztwa.
Qqq
5 miesięcy temu
Pierwszy mąż był ateistą, ona wierząca - to nie mogło się udać. Jednakowe wartości są niezbędne w długodystansowych zwiazkach
Tak
5 miesięcy temu
Pierwszy máz to zly czlowiek byl
Polak
5 miesięcy temu
Tomasz Zaliwski - nie Zwoliński.
Najnowsze komentarze (57)
pionkio
5 miesięcy temu
Znudziłam mu się - może byłaś za sztywna.?
---__--?
5 miesięcy temu
Kogo to o
Magda
5 miesięcy temu
Ale nazwisko po nim zostawiła.
......
5 miesięcy temu
Przed slubem,kazdy idealny,
......
5 miesięcy temu
Przed slubem,kazdy idealny,
Bvcf
5 miesięcy temu
I kogo to obchodzi już by dała spokój przeszłości
Trudno
5 miesięcy temu
Kto to teraz sprawdzi
Ghh
5 miesięcy temu
Mnie tez to czeka jak facet się znudzi. Wszystko jego dom działka. Co prawda nie byliśmy razem jak to kupował ale wiem tez ze nawet po ślubie nic tu nie będzie moje. A intercyza mysi też być bo ma dziecko z poprzedniego związku . Z drugiej strony może to i dobrze bo po co mi kredyty na głowie?
gość
5 miesięcy temu
Ja widzę to inaczej. Ta pani odeszła od męża i nie wróciła do niego do mieszkania.
Rumcajs
5 miesięcy temu
ALe ile mężczyzna wrażliwy może patrzeć na to przeklęstwo starzenia się kobiety? Musi przymknąć oczy. Musi szukać piękna młodości radości. Czy jego winą haniebny upływ czasu we wszechswiecie?
Sorry
5 miesięcy temu
Może Stanowski się tematem zainteresuje takiego zachowania u facetów... A nie, zapomniałam, że on tylko wrażliwych chłopaków zaprasza...
ewa
5 miesięcy temu
Ludzie wrzucie na luz. Kobieta się wygadała po traumatycznych przeżyciach a wy już nie wiecie jak dowalić. Nie kopie się tonącego. Teraz kiedy jest w podeszłym wieku 85 lat piękny wiek i na emeryturze i została sama i ma pewnie dużo wolnego czasu, te wspomnienia same do niej przychodzą . Myślę że nie było jej łatwo jak facet ją wyrzucił z domu a potem miał 5 żon. To musiało być bardzo bolesne
Wladek
5 miesięcy temu
kiedys ja lubilem ale jej pisowskie poglady i religijnosc odstrasza.
Z igły widły....
5 miesięcy temu
Po co i komu maja służyć takie intymne tematy...P Tereso Po co???
...
Następna strona