Trwa ładowanie...
Przejdź na
Paww
|

Piotr Rubik nie ubiegał się o pieniądze z Funduszu Wsparcia Kultury, bo... o nich nie wiedział: "To było SŁABO OGŁOSZONE"

153
Podziel się

"Gdybym ja dostał pół miliona, ale podzielił tę kwotę przez członków zespołu i odwołane koncerty, to wychodzi po kilkaset złotych na osobę" - wylicza w rozmowie z Pudelkiem rozczarowany Piotr Rubik.

Piotr Rubik nie ubiegał się o pieniądze z Funduszu Wsparcia Kultury, bo... o nich nie wiedział: "To było SŁABO OGŁOSZONE"
Rozczarowany Piotr Rubik o dotacjach dla kultury (East News)
bEhobgRN

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa odcisnęły swoje piętno niemal na każdej dziedzinie życia. Osłabienie światowej gospodarki, służby zdrowia oraz przymusowy lockdown: to wszystko uderzyło również w branżę artystyczną. Zamknięcie na kilka miesięcy kin, teatrów, wstrzymanie koncertów oraz części produkcji filmowych zmusiło branże do odmrożenia swoich oszczędności...

Zobacz także: Piotr Rubik o dotacji dla artystów: "Nie wiedziałem o niej"

W grudniu pojawiło się światełko dla branży artystycznej, niestety Fundusz Wsparcia Kultury, dumnie zapowiadany przez ministra Piotra Glińskiego, wywołał więcej złego niż dobrego. Po ujawnieniu listy beneficjentów rozpętała się dyskusja na temat wielkości dotacji oraz ich samych odbiorców.

bEhobgRP

Pandemiczne obostrzenia, które dotknęły kulturę, dały się we znaki również Piotrowi Rubikowi. Nie tak dawno muzyk żalił się na łamach magazynu Party, że razem z żoną Agatą żyją z oszczędności. W rozmowie z Michałem Dziedzicem Piotr przyznał, że przegapił termin składania wniosków do Funduszu Wsparcia Kultury, ponieważ... o nim nie wiedział. Zdaniem kompozytora pomoc dla artystów była słabo nagłośniona.

Niestety, nie aplikowałem, ponieważ nie wiedziałem o niej. Wydaje mi się, że to było słabo ogłoszone. Było za późno. Dowiedziałem się z mediów, jak wybuchła wielka afera.

Piotr Rubik dodał również, że przyznane kwoty nie robią na nim wrażenia. Choć nie ukrywa, że przydałby mu się zastrzyk gotówki dla jego zespołu, to jednak po zwizualizowaniu dotacji w wysokości pół miliona złotych, zapewnił, że w ostatecznym rozrachunku członkowie jego zespołu dostaliby zaledwie kilkaset złotych.

bEhobgRV

Mam bardzo dużo zespół, każdemu członkowi przydałyby się pieniądze. Nie wnikam w to, kto jaką muzykę robi. Nie dajmy się zwieść wielkim kwotom. Gdybym ja dostał pół miliona, ale podzielił tę kwotę przez członków zespołu i odwołane koncerty, to wychodzi po kilkaset złotych na osobę.

Smutne?

bEhobgRW
bEhobgSq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(153)
Fffrrrrrrrt
3 miesiące temu
Prawdziwy Janusz kultury
Red
3 miesiące temu
Zauważyłam że ten człowiek i jego utrzymanka bardzo czesto mówią o pieniądzach. Częściej niż inni. Wydaje mu się ze z racji "wybitbego" talentu powinien mieć jeszcze więcej niż ma, choć obiektywnie ma kwoty, których my szaraczki nigdy nie zobaczymy na oczy a pracujemy ciężko, uczciwie i nie narzekamy na swój los. Pracodawca też z niego żaden. Swoim muzykom płacił grosze i dzięki temu sam dorobił się fortuny. Dwie prywatne szkoły muzyczne otwarte ale nadal trzeba jojczyc o uszczuplone wplywy. Zgubiles facet godność po drodze. Zatrudnij się z utrzymanką w zieleni miejskiej i od razu wpłynie jakąś kasa. Skoro każde z was siedzi i nic nie robi, a szanowna małżonka od lat ma puste cv, oznacza to że nie jest tak źle. Jak widać "szlachta nie pracuje" 😂
wiolunia
3 miesiące temu
wkurzają mnie to przeprosiny na pudlu dla Dowborów
bEhobgSr
Apel
3 miesiące temu
Ludzie nie kupujcie od byczacych się celebrytów w Meksyku czy Zanzibarze żadnych produktów,które reklamują.To egoiści transportujący covid na innych ludzi.Nawet jeśli się zaszczepia to i tak zarażają innych.Pokazywanie w obecnych czasach zdjęć jak np P.Siwieć czy inne jest zwyczajnie chamstwem!!!
Omg
3 miesiące temu
Przecież Rubik na stałe nie ma żadnego zespołu. Do koncertów zatrudnia lokalnych muzyków z filharmonii
Najnowsze komentarze (153)
Bbb
3 miesiące temu
Może pandemią da im do myślenia,że nie warto wydawać pieniędzy na drogie ubrania ,torebki za kilka tysięcy złotych czy inne rzeczy .Może po to jest tą pandemią , żeby każdy się zastanowił nad sobą co jest w życiu ważne.Pewnie to jest fajne wydawać taką kasę,ale czy warto???
Marcin
3 miesiące temu
Rubik znany jestem w środowisku ze swojej pazerności bezwzgledności i skąpstwa
Rolnikznalazl...
3 miesiące temu
Wykopki niedługo będą. W rolnictwie brakuje rąk do pracy. Zapraszam na szparagi do nrd. Taki duży zespół to i zarobi. Bauer się ucieszy.
Matka
3 miesiące temu
Przykre..każdy powinien dostać od państwa nie tylko muzycy😖
Mój nick
3 miesiące temu
Że sztuką ten pan nie ma nic wspólnego...
Kiss
3 miesiące temu
Żenada i tyle.
Lucyfer
3 miesiące temu
To swoje sakro-polo może przecież grać cały czas u Rydzyka !
ass
3 miesiące temu
te grajek zaczynaja sie wiosenne podorywki do roboty
bEhobgSj
jjaro
3 miesiące temu
Jednak w życiu to trzeba mieć tupet
wacek
3 miesiące temu
a co maja powiedziec ci zwykli najzwyklejsi ludzie ktorzy utracili prace przez cowit 19 nic niepowiedza bo i tak nikt ich niewyslucha i fige dostana wstyd panie artysto przynosiszpolskiemu spoleczenstwu.
Gosc
3 miesiące temu
Rubik znany z polowań na darmowe toalety... na co ona chce dofinansowania? na nowe buty do przemierzania stolicy w poszukiwaniu toalet za friko?
Gosc
3 miesiące temu
żebrak, nikogo nie interesuje jego “sztuka”
zdziwiona
3 miesiące temu
z jego wypowiedzi wynika, że dla każdego przypadłoby po kilkaset złotych to on ma zespół ponad 500 osobowy, kumacie coś z tego? bo ja nie bardzo
Jhgft
3 miesiące temu
Do łopaty panie Ru bi k
...
Następna strona
bEhobgSL