Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Poruszona księżniczka Anna wspomina księcia Filipa: "Był moim wsparciem, nauczycielem i krytykiem"

40
Podziel się:

W piątek Pałac Buckingham potwierdził smutne wieści o śmierci księcia Filipa. Teraz głos postanowiła zabrać jego córka, księżniczka Anna. "Jego życie w służbie było przykładem wartym naśladowania" - wyznała w oficjalnym oświadczeniu.

Poruszona księżniczka Anna wspomina księcia Filipa: "Był moim wsparciem, nauczycielem i krytykiem"
Księżniczka Anna żegna księcia Filipa w poruszającym oświadczeniu (Getty Images)

W piątek światowe media obiegły smutne wieści o śmierci księcia Filipa. Jeszcze niedawno informowano, że wiekowy royals pomyślnie przeszedł operację serca, a paparazzi uwiecznili moment, w którym opuszczał szpital. Mąż królowej Elżbiety był najdłużej żyjącym męskim członkiem rodziny królewskiej, a w czerwcu świętowałby 100. urodziny.

Po ogłoszeniu smutnych wieści o śmierci księcia Filipa brytyjskie media zalała fala oświadczeń ze strony rodziny królewskiej i osób, które miały okazję go poznać. Głos zabrali już m.in. królowa Elżbieta, książę Karol oraz książę Andrzej, którzy publicznie oddali mu hołd. W tym zacnym gronie znalazł się nawet polski akcent, a Filipa niedawno pożegnał też książę Jan "koresponduję z Camillą" Lubomirski.

Zobacz także: Książę Filip. Poruszające słowa rodziny o śmierci męża królowej Elżbiety II

Teraz do grona osób, które publicznie pożegnały księcia Filipa, dołączyła jego córka, księżniczka Anna. Jej oświadczenie w sprawie trafiło do mediów w niedzielę, na dwa dni po śmierci ojca. Jak sama przyznaje, Filip był dla niej zarówno wielkim wsparciem, jak i jej największym mentorem, ale i krytykiem.

Każdy wie, że to się kiedyś wydarzy, ale chyba nikt nie jest na to gotowy. Ojciec był moim wsparciem, nauczycielem i krytykiem, a jego życie w służbie było dla mnie przede wszystkim przykładem wartym naśladowania. Jego umiejętność jednostkowego traktowania ludzi i dostrzegania ich mocnych stron przebija się przez wszystkie organizacje, w których imieniu działał - wyznała.

W dalszej części swojego oświadczenia Anna zapewnia, że rodzina królewska bardzo docenia każde ciepłe wspomnienie o księciu Filipie, a to, co pozostawił po sobie, powinno być dla świata inspiracją.

Możliwość podążania jego śladami była dla mnie zaszczytem i ogromnym przywilejem. Cieszę się, że mogłam mu pomóc w pełnieniu obowiązków. Wiem, jak wiele znaczył dla współpracowników, Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Narodów oraz całego świata. Chciałabym podkreślić, jak bardzo rodzina królewska docenia wiadomości i wspomnienia ludzi, którym pomógł. Będziemy za nim tęsknić, jednak pozostawił po sobie spuściznę, która może być inspiracją dla nas wszystkich.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(40)
Anna jest
2 lata temu
Podobna do Elki
Gracz1
2 lata temu
Kurde chłop żył 100 lat bez 2 m-cy i cały czas wszyscy jego śmierć przeżywają - przeżył niejednego 2-3 krotnie a z pudelkowców ciekawe ile osób dożyje jego wieku.
😂😂😂😂
2 lata temu
A Harry...ietta kiedy oswiadczonko? Jak Megan pozwoli!!!
Nem
2 lata temu
W sluzbie krystalicznie w rodzinnym juz mniej..
Madzia Buczek
2 lata temu
Typowa brytyjska piękność. Ta kobieta ni skalała się praca podczas całego swojego długiego życia a jest zaniedbana i zniszczona jakby robiła w kamieniołomach
Najnowsze komentarze (40)
Ola
2 lata temu
Po kim ona taka ładna ?
Mmmm
2 lata temu
Wygląda starzej niz jej matka Elżbieta
Meg
2 lata temu
Jakieś dobre geny mają wszyscy. Żyją bez końca ;).
Royalist
2 lata temu
Mąż Księżniczki Anny też jest w Royal Navy, jest bodajże admirałem.
ziu
2 lata temu
Najdłużej w tej rodzinie żyła królowa matka.Matka królowej Elżbiety żyła aż 102 lata.Wypadałoby się doinformować......
Kkk
2 lata temu
Była ładna jak była młoda a teraz taka maszkara, Brytyjki okropnie się starzeją
Marti
2 lata temu
Spuściznę to on miał niezłą 🙂...
w punkt
2 lata temu
W 1965 r. książę Filip odwiedził w Etiopii wystawę sztuki prymitywnej i wypowiedział opinię, którą cytowały wszystkie brytyjskie gazety. "To coś, co moja córka mogłaby przynieść z zajęć plastyki w szkole" - oznajmił mąż królowej Elżbiety. Równie wielkie poruszenie wywołała jego ocena występu Eltona Johna podczas Royal Variety Show w 2001 r. Co powiedział? "Moim życzeniem było, żeby mu wyłączyli mikrofon". REKLAMA
Jjjj
2 lata temu
Ona była przepiękna, gdy była młoda. Delikatna uroda, teraz na te 70 lat wygląda pięknie. Była ulubienicą Filipa i miała zdecydowanie jego ostry charakter.
maga
2 lata temu
Oni cały czas o tej służbie narodowi. Ale się napracują!!!! A prawda taka, zę trzepią gaciami coby ich brytole nie pogonili od koryta. Mamy XXI wiek i wszyscy jesteśmy równi. A oni ciagle uważają się za inny gatunek człowieka.
Gość
2 lata temu
Jego ulubione dziecko
Rita
2 lata temu
Wszystkie te oświadczenia to taki przytyk do MM i Harusia, życie poświęcone służbie dla narodu, a nie jak Haruś niewola, firma, depresja i niespełnione ambicje żony
...
2 lata temu
Na pewno był krytykiem. Biedna kobieta
Tyra
2 lata temu
Byli najbardziej podobni charakterem, Anna i Filip. Zawsze rozumieli się o wiele lepiej niż Karol z Filipem. Ładnie pożegnała ojca.
Oferty dla Ciebie