Trwa ładowanie...
Przejdź na
Spinner
Spinner
|

Potańcówki w kawiarni Macieja Musiała zostały ODWOŁANE! "Ponosiliśmy 100 procent kosztów ich organizacji"

61
Podziel się:

Maciej Musiał nie ma dobrych wiadomości dla sympatyków swojej klubokawiarni. Jak przekazał na Instagramie, w tym roku przed lokalem nie odbędą się koncerty, które w zeszłym roku cieszyły się sporym zainteresowaniem warszawiaków.

Potańcówki w kawiarni Macieja Musiała zostały ODWOŁANE! "Ponosiliśmy 100 procent kosztów ich organizacji"
Maciej Musiał nie zorganizuje koncertów w swojej kawiarni (AKPA)

Maciej Musiał już od kilku lat zarabia nie tylko na aktorstwie. 28-latek, tak jak i jego rówieśnicy z show-biznesu, eksperymentuje też z innymi branżami. Maciek postawił na gastronomię. Na mapie Warszawy działa między innymi jego kawiarnia Cafe Pląs w urokliwym parku Królikarnia. Do niedawna goście mogli tam nie tylko wypić kawę, ale też potańczyć w weekendy przy muzyce orkiestry grającej na żywo. W tym sezonie pląsów jednak nie będzie.

Maciej Musiał z przykrą wiadomością dla klientów

Jeszcze w maju tego roku w Cafe Pląs odbyły się dwa koncerty. Stali goście liczyli na to, że wraz z latem sezon na tańce w parku otworzy się na dobre. Wiadomo już jednak, że tak się nie stanie. Maciej Musiał przekazał przykrą wiadomość w krótkim oświadczeniu na instagramowej relacji.

Miało być 20 darmowych koncertów orkiestr dla mieszkańców Warszawy. Ponosiliśmy 100 proc. kosztów ich organizacji. Mimo to Muzeum Narodowe w Warszawie nie wyraziło zgody na ich organizację - czytamy.

W tej samej relacji Musiał zamieścił przekierowanie do posta z oświadczeniem na oficjalnej stronie lokalu na Instagramie. Tam dowiadujemy się nieco więcej o kulisach odwołania zabaw pod chmurką.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maciej Musiał o "Tańcu z Gwiazdami". Ujawnia, ile pieniędzy potrzebuje, by żyć godnie

Kawiarnia Macieja Musiała vs. Muzeum Narodowe

Jak tłumaczą właściciele, już dwa majowe wydarzenia zostały objęte nowymi zasadami.

Postawiono nam bardzo wygórowane wymagania, przez to wydarzenia miały inny charakter niż zeszłoroczne. Bardzo wielu ochroniarzy, wydzielone strefy, brak możliwości korzystania z niektórych części parku. W ten sposób muzeum chciało zwiększenia ochrony rzeźb znajdujących się w parku. Choć przez cały zeszły rok nic się z nimi nie stało - napisali.

Jak czytamy dalej, mimo że wszystkie postawione zalecenia zostały skrupulatnie zrealizowane, dyrekcja muzeum nie wyraziła zgody na dalsze wydarzenia.

Usłyszeliśmy, że powodem są braki kadrowe uniemożliwiające nadzorowanie naszych koncertów po stronie muzeum - przekazali właściciele Cafe Pląs.

Musiał i inni pracownicy nie ukrywają, że mają żal do władz muzeum. W biegłym roku wydarzenia muzyczne w Cafe Pląs odbywały się regularnie. Bawili się na nich zarówno młodsi, jak i starsi. Koncerty w parku były też okazją do posłuchania za darmo muzyki orkiestrowej dla osób, które na co dzień nie mają takich możliwości.

Skontaktowaliśmy się z rzeczniczką Muzeum Narodowego w Warszawie, jednak do czasu publikacji tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(61)
Pauli
miesiąc temu
Mega szkoda, to były świetne wydarzenia łączące pokolenia.
Ja z Mokotowa
miesiąc temu
Tytuł sugeruje coś innego i zaraz się zleca hejterzy. Prawda jest taka że kawiarnia ma ogromne chęci organizować dalej te spotkania tylko muzeum narodowe się wypięło i zasłania się brakiem kadr co jest jakimś absurdem. Jakoś na inne imprezy dają zielone światło. To śmieszne że instytucja która ma kulturę szerzyć zabiera mieszkańcom okazję do spotkań właśnie kulturalnych.
Agata
miesiąc temu
Zmieniła się dyrekcja- stąd problemy. Wiem bo przekonałam się o tym na własnej skórze organizując urodziny w tym parku dla mojego 4letniego dziecka. W zeszłym roku zero problemów i oficjalnia zgoda dyrekcji MN a teraz- po zmianie pani dyrektorki same problemy i brak zgody.
Janeczka23
miesiąc temu
Cudowna inicjatywa, niepowtarzalny klimat, ogromna szkoda!!! Maciejowi Musiałowicz i całej ekipie ogromnie dziękujemy. Było magicznie! Jak zwykle nowa władza niszczy to co dobre... Wstyd!
lily
miesiąc temu
Te potańcówki były super
Najnowsze komentarze (61)
goa
miesiąc temu
Musiał a ile osób ponosi konsekwencje tego że się zaszprycowali prze reklamowanie eksperymentu przez ciebie.
Lidia
miesiąc temu
I tak jest z urzędniczą mądrością w tym kraju. Te spotkania to cis wspaniałego. Międzypokoleniowy zlot fajnych ludzi. Ale nie, komuś to wyraźnie przeszkodziło. Co to za bzdura z tymi kadrami w muzeum. Zero racjonalnych argumentów. Kustaeionacsprawa. Zatem trzeba ruszyć towarzystwo, bo od psucia nastrojów to oni są najlepsi.
Doktor U.
miesiąc temu
Zaproponuj zaplacenie pracownikom muzeum z wlasnej kieszeni. Ciekawe jak sie do tego muzeum odniesie?
Ochroniarz
miesiąc temu
Ludzie szczali po krzakach.
xxxx
miesiąc temu
Zrozumcie, że te imprezy "wymknęły" się spod kontroli. Przychodziło tak dużo ludzi, że zrobiła się z tego impreza masowa - organizacja takiej imprezy wymaga ochrony, zaplecza medycznego, planu ewakuacji itp. a przede wszystkim zgłoszenia do odpowiednich służb i otrzymanie zgody na jej organizację. Poza tym ludzie rozchodzili się po parku.. brudzili, spali po krzakach i robili tam inne niekoniecznie przyzwoite rzeczy.. To jest Muzeum Narodowe, a nie klub nocny. Pracuję tam i wiem jak to wygląda z tej drugiej strony.
Aga
miesiąc temu
Niech zaprosił do współpracy fundację Omeny. Sukces gwarantowany......Wystarczy spojrzeć co się dzieje w Wilanowie......
Wera
miesiąc temu
Nie ma się co czarować , Musiał wiary się nie wypiera więc mu dowalili, zrób potańcówki LGBTXYZ to zaraz znajdą się fundusze w muzeum żeby to wspomóc.
Kulturalna
miesiąc temu
Muzeum Narodowe ukazuje się lepiej funkcjonowało za PiS ni teraz. Głupie myślenie. Sami nie wezmą ale innym też nie dadzą się dobrze i kulturalnie pobawić. Tam przychodziło kilka pokoleń Warszawiakow. Wielka szkoda.
Juuk
miesiąc temu
Likwidacja potańcówek przez Muzeum Narodowe budzi ogromne rozczarowanie i poczucie niesprawiedliwości wśród mieszkańców. Te wydarzenia były istotnym elementem kulturalnym i społecznym, sprzyjającym integracji i wspólnemu spędzaniu czasu.Takie postępowanie muzeum narusza zaufanie mieszkańców i podważa jego rolę jako instytucji służącej społeczności.
Gość
miesiąc temu
Po oświadczeniu jakie wydało Muzeum Narodowe na swoim instagramie omijałabym ich i uderzała prosto do minister kultury.
Syrena
miesiąc temu
Nowa dyrektor do zwolnienia!! Widać, że nie ma żadnego rozeznania. Te potańcówki Maćka to były wspaniałe imprezy. Przychodzili bardzo fajni ludzie, na poziomie i w różnym wieku. Nawet z dziećmi. Wszyscy zachowywali się bardzo kulturalnie i pięknie się bawili. W pięknym miejscu. Może na innych imprezach jest jakieś 'bydło', ale tu była pełna elegancja. Wstyd dla Królikarni, że to odwołała
Lok
miesiąc temu
No i Musiał musiał potancowki odwołać. Nazwisko zobowiązuje!
Dasasa
miesiąc temu
Maska zabiła.
Obywaltel
miesiąc temu
Zapytajcie poproszę Musiała ile płaci czynszu za miesiąc wynajmu lokalu w Krolikarni.
...
Następna strona