Trwa ładowanie...
Przejdź na
aktualizacja

Prowokacja TVP na marszu 4 czerwca. Tak zachował się reporter "Wiadomości"

240
Podziel się:

W niedzielę "Wiadomości" zdawały relację z marszu organizowanego przez Donalda Tuska. Nikogo chyba nie zdziwił fakt, że program TVP umniejszał nie tylko ideę samego marszu, ale również jego uczestników i organizatorów. Niemniej jednak to, co zrobił jeden z reporterów TVP, zadziwiło internautów.

Prowokacja TVP na marszu 4 czerwca. Tak zachował się reporter "Wiadomości"
Adrian Boręcki (Twitter)

W głównym wydaniu "Wiadomości" marsz z 4 czerwca został omówiony w dwóch reportażach, w środku serwisu, mimo że było to najważniejsze wydarzenie tego dnia. W pierwszym reportażu poruszano kwestię uczestników marszu, natomiast w drugim marsz został zestawiony z rodzinnym piknikiem w Łomży oraz Ogólnopolskim Spotkaniem Młodych Lednica 2000, aby podkreślić kontrast między nimi.

Prowokacja "Wiadomości" TVP

W reportażu pokazano również wywiady z uczestnikami marszu, którzy otwarcie wyrażali swoje opinie na temat partii PiS. W jednym momencie dziennikarz TVP - Adrian Borecki - zaczął prowokować jedną z kobiet, aby wyjaśniła mu znaczenie ośmiu gwiazdek w kontekście politycznym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polska zapłaci kary za "lex Tusk"? "To nie rozwiąże sprawy"

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że uczestnicy marszu nie zdawali sobie sprawy, z kim właściwie rozmawiają. W materiale "Wiadomości" można zauważyć, że gdy Adrian Borecki podawał swoim rozmówcom mikrofon, na było na nim plastikowej kostki z logiem stacji. Tym sposobem, wypowiadający się nie wiedzieli, z kim mają do czynienia.

Co ciekawe, na zakończenie reportażu dziennikarz zwrócił się bezpośrednio do kamery z mikrofonem, na którym nagle pojawiła się plastikowa kostka z logo TVP.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(240)
Gosia
4 miesiące temu
Czy kogoś to jeszcze szokuje? Ten poziom towarzyszy nam od lat, a naiwni odbiorcy tvPIS łykają jak młode pelikany. Rynsztok, za który wszyscy płacimy!
59 l.
4 miesiące temu
Jaka telewizja taki reporter.
mama
4 miesiące temu
Propagandysci (to nie dziennikarze) tvpis powinni miec zakaz pracy w mediach na 10 lat i odebrane prawo do emerytury tak jak komunici mieli miec.
Xxx
4 miesiące temu
Czy pudel to strona o charakterze politycznym?
Kokos
4 miesiące temu
Jechałam dziś rano metrem, tym samym które mniej niż dobę wcześniej obsłużyło dzikie tłumy ludzi. Czysto, ławki stoją, żarówki się świecą, nic nie powyrywane. Tym się różni naród od narodowców.
Najnowsze komentarze (240)
GosiaNowa
4 miesiące temu
Nie dziwię się, że dziennikarz nie miał kostki z logiem telewizji, nie chciał prowokować. W ten sposób mógł dostać prawdziwe odpowiedzi, bez agresji skierowanej do TVP. Jaki byłby reportaż z "kostka"? Myślę, że to było bardziej obiektywne.
Matka
4 miesiące temu
4 czerwca, jakie to symboliczne! Pamiętam, 4 czerwca 1992 obalono rząd Olszewskiego bo chcieli odtajnić teki kapusiów komunistycznych. Wtedy doszło do "nocnej zmiany ", dokument do obejrzenia na YouTube. Historia lubi się powtarzać.
Avatar
4 miesiące temu
A jakie to ma znaczenie dla jakiej tv była wypowiedź? Bluzgi to bluzgi i tyle w temacie. Typowe dla platformerskiego elektoratu.
Szaraczek
4 miesiące temu
Głosuję na PiS-i jeszcze 10iu innych namówię aby na PiS głosowali
Mark
4 miesiące temu
O czym tu mowa . Od kiedy logo zmieni ludzi? Przykre że przez miasto najbardziej zniszczone w Europie płynęło ulicami tyl szamba
Duda1987
4 miesiące temu
Paranoja
Mini itx
4 miesiące temu
Musieli zdjąć logo żeby ich nie pogryziono.
Jaja
4 miesiące temu
Jaka prowokacja??!!szedł normalnie z mikrofonem Przecież się nie wypastowal czarna pasta!!
Hania
4 miesiące temu
Żenujący poziom wypowiedzi ludzi uczestniczących w tym marszu.Zwłaszcza ten farbowany blondyn. Wstyd ludzie.
Mecenas
4 miesiące temu
Boże jaka to jest straszliwa szczujnia. Już pal licho etykę, ale to co oni robią w końcu doprowadzi do nieszczęścia (nie wszyscy, na których szczują są silni psychicznie, to się źle skończy)
Gość
4 miesiące temu
Któż to szedł w tym marszu, pseudocelebryci, artyści i tym podobni, nie wiem czemu tak im źle, i spędzona reszta, która nie wiedziala o co im chodzi, do stolicy się przejechali,powrzeszczeli co im kazano I wszyscy są w skowronkach.
Bdhdh
4 miesiące temu
Dobrze że piszecie na pudli o marszu bo u mnie połowa pracowników nie wie ,że coś takiego się w ogóle odbyło.Jest szansa że zobaczą a może i nawet przeczytają o co chodzi
Gość
4 miesiące temu
Jakiej wy chcecie wolności konkretnie,i co tam robily dzieci, korzystacie z dodatków dla emerytów i dla tych dzieci, skoro wam rząd tak śmierdzi to zrezygnujcie.
andrzej
4 miesiące temu
Osiem gwiazdek i widać jaka kultura .
...
Następna strona