Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kafel
|
aktualizacja

Przebieg preselekcji w TVP pod lupą. Wystosowano oświadczenie: "Zamierzamy wywrzeć wspólny nacisk"

201
Podziel się:

Zamieszanie związane z przebiegiem preselekcji na Eurowizję trwa w najlepsze. Fani posądzają Telewizję Polską o sfingowanie wyników oraz zatajanie informacji, a całej sprawie zamierzają przyjrzeć się media związane z konkursem.

Przebieg preselekcji w TVP pod lupą. Wystosowano oświadczenie: "Zamierzamy wywrzeć wspólny nacisk"
Polskie media eurowizyjne przyjrzą się przebiegowi preselekcji w TVP? Wystosowano oficjalne oświadczenie (FOTO) (AKPA, Instagram)

Polskie preselekcje do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Liverpoolu wywołały wiele kontrowersji. Wszystko to przez niejasne zachowanie Telewizji Polskiej, która na kilka godzin przed rozpoczęciem programu opublikowała na swojej stronie artykuł gratulujący zwycięstwa Blance. Co więcej, TVP zataiła też wyniki głosowania publiczności i w ostatniej chwili zmieniła zasady oddawania głosów.

Telewizja Polska ustawiła wynik preselekcji?

Wszystko to skłoniło fanów do podejrzeń, że zwycięstwo piosenkarki, która prywatnie jest koleżanką syna przewodniczącej ławy jury, zostało ustawione przez stację. To zresztą dało się też odczuć podczas ogłaszania wyników przez Edytę Górniak, które zostało wybuczane przez publiczność.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jann o kibicowaniu Blance: "Wybuczana została sytuacja"

Cała sytuacja wzbudziła zainteresowanie polskich mediów eurowizyjnych, które w poniedziałek wieczorem opublikowały na Instagramie oficjalne oświadczenie w tej kwestii. Serwis Eurowizja.org zapewnił w nim, że zamierzają przyjrzeć się całej sprawie, żądając wyjaśnień od TVP.

Polskie media eurowizyjne przyjrzą się przebiegowi preselekcji w TVP

W imieniu środowiska fanów i dziennikarzy piszących o Konkursie Piosenki Eurowizji deklarujemy podjęcie działań, które mają na celu zapewnienie pełnej transparentności polskich preselekcji "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję 2023" - czytamy.

Z oświadczenia wynika też, że organizatorzy zamierzają wywrzeć na stacji opublikowanie szczegółowych danych głosowania oraz kolejne przeliczenie głosów przez niezależną firmę. Tym, co też mocno ucieszyło fanów konkursu, jest fakt, że media zamierzają zbadać niezależność jurorów, którzy przez społeczność oceniani byli jako stronniczy i bezpośrednio powiązani z uczestnikami preselekcji.

Zamierzamy wywrzeć wspólny nacisk na Telewizję Polską, aby opublikowała szczegółowe wyniki głosowania jurorów i telewidzów, w tym liczbę głosów, która spłynęła na poszczególnych uczestników w wyniku głosowania SMS, poddane audytowi niezależnej firmy zewnętrznej oraz kryteria doboru gremium oceniającego utwory i prezentacje, a także zbadanie niezależności jurorów względem uczestników. Prosimy o cierpliwość. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o powstrzymanie emocji i zachowanie kultury wypowiedzi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(201)
Super
3 miesiące temu
i bardzo dobrze. koniec tego kolesiostwa w telewizji, polityce, wszędzie
Porażka
3 miesiące temu
Witamy w Polsce :)
temida
3 miesiące temu
Ludzie, którzy dobrze znają angielski. Napiszcie ładnie i składnie :) formalne pismo do szefa/zarządu eurowizji, że Blanke należy zdyskwalifikować ponieważ: 1. Jej piosenka nie jest świeża, a promowana już długo w radiu i programach tv. 2. Istnieją obawy, że jej piosenka to plagiat. 3. Niech wywrą nacisk na TVP by pokazali dowody jak przebiegało liczenie głosów i dlaczego zmienili zasady. Te 3 punkty niech wezmą pod lupę i Blania wraca do domu, a zwycięzca nr 2 zajmuje swe prawowite miejsce pierwsze, które było jego od początku.
Nxx
3 miesiące temu
Jann ma dużą fanbaze, ale to nie jest tylko problem Janna. Jury wybrało piosenkę tragicznie nienowoczesną, niepasującą do obecnego charakteru konkursu, w dodatku zaśpiewaną fałszywie słabym głosikiem. W preselekcjach bylo co najmniej kilka utworów obiektywnie lepszych i lepiej wykonanych.
śmieszne
3 miesiące temu
I tak Blanka pojedzie bo ma najlepszą piosenkę wśród zaprezentowanych. Wśród widzów była na 2 miejscu, ale liczy się średnia jury i widzów. Czy tak ciężko się z tym pogodzić? Dorośnijcie wreszcie.
Najnowsze komentarze (201)
Mw23
3 miesiące temu
Jak dla mnie to jedyni słuszni wygrani to zepsol Felivers, a reszta totalne dno
Key Kay Lue
3 miesiące temu
Już mi powiedzieli miało być tak że wydaje mi się że fałszowała w tej piosence o
Noo
3 miesiące temu
To znaczy inaczej.Czy ma się okazać niedługo czy to był plagiat tak ?
Noo
3 miesiące temu
To znaczy inaczej .Czy ma się okazać niedlugo czy to był plagiat tak ?
Ludzie
3 miesiące temu
Blanka nie śpiewaj już please
Ludzie
3 miesiące temu
Blanka nie śpiewaj już please
Noo
3 miesiące temu
Ma się co okazać niedługo czy jej plagiat jej plagiatem tak?
Noo
3 miesiące temu
Ma się co okazać niedługo czy jej plagiat jej plagiatem tak?
Kay Kay Lue
3 miesiące temu
To jest piosenka myślę zaśpiewana fałszywie
Kay Kay Lue
3 miesiące temu
To jest piosenka myślę zaśpiewana fałszywie
Sopot
3 miesiące temu
Chyba dłoń nadepnął jej na ucho
134556
3 miesiące temu
Moim zdaniem.blanka fałszuje
,,,,,,,
3 miesiące temu
Dla mnie muzyka gra dużą rolę też w moim życiu każdym i ona według mnie źle
anna
3 miesiące temu
Oszustwo goni kłamstwo. To po co było głosowanie i wydane przez ludzi pieniądze na sms-y?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie