Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Sąd NAKAZAŁ wszcząć postępowanie ws. Jarosława Jakimowicza i handlu ludźmi. Tym razem się nie wywinie?

130
Podziel się:

Wcześniej prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie zgłoszonej przez aktywistów z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w oparciu o... tweet aktora. Jarosław Jakimowicz wyparł się "barwnych" wspomnień opisanych w książce, twierdząc, że wszystko, co opisał, to "fikcja artystyczna".

Sąd NAKAZAŁ wszcząć postępowanie ws. Jarosława Jakimowicza i handlu ludźmi. Tym razem się nie wywinie?
Jarosław Jakimowicz znów ma kłopoty (AKPA)

Zła passa w życiu Jarosława Jakimowicza wciąż trwa. Zdeklarowany "obrońca tradycji" wciąż musi borykać się z następstwami skandalu z oskarżeniem o gwałt w tle, nieustannie odpędzając ataki swoich przeciwników. Gwiazdor "Wilków" i bohater pasty o katalizatorach co rusz wdaje się w publiczne pyskówki i coraz to bardziej szarga swoją i tak już mocno nadszarpniętą reputację.

Na fali "popularności" Jarosław Jakimowicz wydał autobiografię, w której opisał swoją barwną przeszłość. Nie szczędził w niej skandalicznych wątków, takich jak relacja z szukania kosztowności na żydowskim cmentarzu czy przygodza z berlińskimi gangsterami. Celebryta opisał też sytuację, jak to przed laty niemiecka mafia chciała mu sprzedać 12-letnią dziewczynkę z Tajlandii. Podczas końcowej prezentacji "towaru" "aktor" zrezygnował z kupna, mimo że wcześniej nie sprzeciwił się propozycji przemytników. I mimo że 52-latek wyparł się później zdarzeń opisanych w swoim "dziele", niewygodne sekrety wpędziły go w końcu w kłopoty.

Zobacz także: Jarosław Jakimowicz znów pod lupą mediów

Wcześniej prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie zgłoszonej przez aktywistów z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Teraz okazuje się, że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi Południe zlecił prokuraturze wszczęcie postępowania w sprawie podejrzenia uczestnictwa w handlu ludźmi przez Jarosława Jakimowicza. Chodzi o wcześniejsze zgłoszenie Ośrodka o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, jakiego dopatrzono się w jego książce promowanej jako jego "szczera i subiektywna" autobiografia.

Aktywiści z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) dopatrzyli się w tym podejrzenia handlu ludźmi i sprawę skierowali do prokuratury. Prokuratur nie wszczął postępowania a decyzję "oparł o... tweet Jakimowicza" - tak czytamy na profilu Ośrodka. Złożono na decyzję prokuratury zażalenie.

Wczoraj Sąd Rejonowy dla Warszawy – Pragi Południe uznał za zasadne zażalenie Ośrodka i nakazał prokuraturze prowadzić postępowanie w sprawie podejrzenia uczestnictwa w handlu ludźmi przez Jarosława Jakimowicza. W ustnym uzasadnieniu decyzji sędzia "potwierdził, że w swojej książce "Życie jak film" Jarosław Jakimowicz ewidentnie opisuje jak był uczestnikiem procederu handlu ludźmi" - czytamy na facebookowym profilu OMZRiK.

Jakimowicz zdawał sobie sprawę z tego, że dziewczynkę czeka straszny los – niewolnicy zmuszanej do pracy seksualnej, traktowanej jak przedmiot, pozbawionej jakikolwiek praw. A mimo to nie zareagował, nie zgłosił policji. Wręcz przeciwnie – stał się uczestnikiem zbrodniczego procederu składają "zamówienie" na dziewczynkę - piszą na swoim profilu aktywiści z OMZRiK.

Wcześniej prokuratura nawet nie przesłuchała Jarosława Jakimowicza, jak twierdzi OMZRiK. Teraz będzie musiała zająć się sprawą aktora i gwiazdora TVP Info.

Tym razem się nie wywinie?

Chcecie wiedzieć, dlaczego jesteśmy jednocześnie najlepszym i najgorszym portalem plotkarskim w Polsce oraz gdzie podziały się Grycanki. Posłuchajcie najnowszego odcinka Pudelek Podcast!

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(130)
Wow
7 miesięcy temu
No i super. Potwierdza tylko to, ze ludzie Pisu są niezbyt inteligentni… żeby takie rzeczy pisać we własnej książce
Blee🤮
7 miesięcy temu
Nie piszcie o tej 🐷
Gosia 77
7 miesięcy temu
W końcu 💪
Issa
7 miesięcy temu
Nareszcie!
Gość
7 miesięcy temu
No i super
Najnowsze komentarze (130)
Poeta
4 miesiące temu
Z Tych celebrytów to tylko MAJADANY UCZCIWE I DO TEGO TEŻ I URODZIWE!
Ola
7 miesięcy temu
No serio jak niby ten akt oskarżenia miałby wyglądać jeśli nie ma poszkodowanej zastanawiam się. Sądy i prokuratura mają chyba bujną wyobraźnię i za dużo wolnego czasu. Albo wolą się zajmować bajkami dla picu, że coś robią bo nie radzą sobie z najprostszymi sprawami.
gość
7 miesięcy temu
Takich ludzi za nasze pieniądze zatrudnia PiS.
Zofia
7 miesięcy temu
Dobrze że sprawa ruszy, ale zależy jaki sędzia wylosuje jego sprawę. Bo dziennikarza z TVP wylosował sędzia odpowiedni. Dziennikarzyna został uniewinniony.
HAHA
7 miesięcy temu
JAREK JEST SUPER !
Buzi
7 miesięcy temu
Będzie miał powodzenie za kratkami
Sprężyna
7 miesięcy temu
Ciekawa jestem czy Ogóreczek okaże wsparcie tej Siwej Pietruszce 🙄🤭
Hshs
7 miesięcy temu
Mam nadzieję, że minister zero nie pociągnie do odpowiedzialności karnej sędziego. W tym kraju się wszystko może zdarzyć. Wspomnicie moje słowa, jak jareczek nawet nie będzie musiał sobie tym głowy zawracać.
Mójnick
7 miesięcy temu
Nareszcie....niech ten pyszałek nie mysli sobie że cały czas jest młodym wilkiem...to se ne wrati😁
Jola
7 miesięcy temu
No i Jareczku koniec gwiazdorzenia
EWA
7 miesięcy temu
Wrogowie POLSKI i patriotow niszcza uczciwych ludzi a gdzie artykuly o zatoce sztuki i jej bywalcach a gdzie pedofilia w progranie dziciecym z przed lat i ogolnie w swiecie celebryckim tam jest najwieksze wykolejenie
Zola
7 miesięcy temu
👍👍👍👍👍👍👍👍👍super super
Zola
7 miesięcy temu
😇😇😇😇😇😇😇😇😇
Gogo
7 miesięcy temu
❤❤❤❤❤❤❤❤❤miłego dnia
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie