Trwa ładowanie...
Przejdź na
Venus
Venus
|

Sebastian Karpiel-Bułecka o kondycji współczesnego Kościoła katolickiego: "Zapominamy, że tworzą go ludzie, a ludzie są ułomni"

156
Podziel się:

Sebastian Karpiel-Bułecka nigdy nie ukrywał, że jest osobą wierzącą i praktykującą. W najnowszym wywiadzie muzyk pokusił się o dość zaskakujące wyznanie na temat kondycji współczesnego Kościoła katolickiego w Polsce.

Sebastian Karpiel-Bułecka o kondycji współczesnego Kościoła katolickiego: "Zapominamy, że tworzą go ludzie, a ludzie są ułomni"
Sebastian Karpiel-Bułecka o wierze i kondycji współczesnego Kościoła katolickiego (AKPA)

Życie prywatne Sebastiana Karpiela-Bułecki od lat wzbudza zainteresowanie rodzimych mediów. Muzyk od 2018 roku jest mężem Pauliny Krupińskiej i wraz z nią wychowuje dwójkę pociech, Antoninę i Jędrzeja. Choć zarówno lider Zakopower, jak i jego żona cieszą się w kraju dużą rozpoznawalnością, oboje na co dzień starają się raczej chronić swoją prywatność. Karpiel-Bułecka na ogół unika opowiadania o szczegółach życia osobistego w wywiadach - sporadycznie odstępuje jednak od tej reguły. Jakiś czas temu otworzył się przed Żurnalistą. Mówił m.in. o małżeńskich sprzeczkach, a także o wierze katolickiej i apostazji. Wypowiedź piosenkarza odbiła się szerokim echem w mediach i spotkała się z krytyką niektórych środowisk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Krupińska otworzyła się na temat dzieci. Chcą, by w końcu pokazała ich na Instagramie

Sebastian Karpiel-Bułecka o wierze i kondycji współczesnego Kościoła katolickiego

Od wygłoszenia polaryzującego społeczeństwo stanowiska minęło niemal pół roku, a Sebastian Karpiel-Bułecka znów został zapytany o wiarę. Dziennikarz "Gazety Wyborczej" zapytał lidera zespołu Zakopower o łączenie świata muzyki popularnej z konserwatywnym kościołem.

Nie czuję, żebym był jakoś inaczej traktowany z tego powodu, że chodzę do kościoła, nigdy z tego powodu nie spotkała mnie żadna przykrość - przyznał.

Przeprowadzający wywiad redaktor przypomniał rozmówcy, że współczesny Kościół zdaje się być nieco pogubiony i traci wiernych. Karpiel-Bułecka przyznał, że jest świadomy problemów, które negatywnie wpływają na wizerunek katolickiej instytucji. Jednocześnie zdawał się bronić pracujące tam osoby.

Jestem zasmucony wieloma rzeczami, które się dzieją w Kościele. Ale ja nie chodzę do kościoła dla księży czy dla samej instytucji. Chodzę tam dla Boga, w którego wiara mi w wielu wypadkach bardzo w życiu pomagała. Trzymam się jej. W wierze odnajduję też wspólnotę, z której czerpię siłę. Mam wrażenie, że ludzie zapominają, że Kościół tworzą ludzie, a ludzie są ułomni, targają nimi pokusy i rozterki - tłumaczył.

Dopiero, gdy redaktor "Gazety Wyborczej" wspomniał o pewnej hipokryzji księży-grzeszników, którzy "na potęgę potępiają innych, że grzeszą", Sebastian przyznał, że faktycznie powinno oczekiwać się od nich, aby "świecili przykładem".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(156)
Oazowiczka
4 miesiące temu
Jak ktoś wykorzystuje dziecko to idzie do więzienia , a nie na kolejną parafie szukając kolejnej ofiary . To chyba nie jest ułomność ludzka tylko przestępstwo ?
Oooo
4 miesiące temu
I dlatego kościół powinien być oddzielony od państwa księża żyć na swój własny rachunek
To ułomy
4 miesiące temu
nie zasługują na finansowanie z kasy normalnych ....tyle w temacie
Marta
4 miesiące temu
Ma rację - zgadzam się z tym. Tu nie chodzi, że mamy tolerować zło w kościele, ale kościół nie będzie idealny bo tworzą go ludzie.
Rege
4 miesiące temu
Pedofilia to nie ułomność, Sebek. To przestępstwo. Ciężkie!
Najnowsze komentarze (156)
Kasia
4 miesiące temu
Co za bzdury. Ułomność to zbrzuchacić dziewczynę przed ślubem a pedofilia wśród księży powinna być karana bezwzględnym więzieniem a nie przeniesieniem do innej parafii
herezja
4 miesiące temu
Bułecka pitolisz, oby tak ułomny ksiądz nie trafił na twoja rodzinę. Trzeba to napiętnować , a nie uzasadniać ułomnością.
Pindellina
4 miesiące temu
Ułomność nie polega na gwałceniu dzieci, biciu dzieci i oszukiwaniu wyznawców.
Warszawiak
4 miesiące temu
Normalny facet,a ci co opluwają kościół to co rok zmieniają partnerów,co pół się zakochują i rozchodzą,o nich się pisze najwięcej a to są chorzy ludzie, kościół do niczego nie zmusza a towarzystwo Tuska tak,jak opuścisz platformę to nie będę cię bronił,masz przerąbane,to jest mafia
joa
4 miesiące temu
I nie przeszkadza mu, że w jednej chwili ksiądz podnosi rękę z eucharystią, a po chwili obmacuje dzieci?!!!
Mdmsmsls
4 miesiące temu
A sylwek jak zwykle z bachledami w ich hotelu??
123
4 miesiące temu
Rozsądny facet
Hahaha
4 miesiące temu
Żałosne
Ocena
4 miesiące temu
Kościół jako instytucja się skompromitował!Po co tam chodzisz jak tam już dawno Boga nie ma bo zatrzasnął drzwi i uciekł. Nie wolno usprawiedliwiać takich poczynań
Iga
4 miesiące temu
Bóg jest wszędzie,nie tylko w kościele!!!!!!
Czytelnik
4 miesiące temu
Pan nie jest szykanowany ze chodzi do kościoła a ludzie którzy do niego nie chodzą są
Gosc
4 miesiące temu
Wiec Sebastian tez jest ulomny!
on 11
4 miesiące temu
A piesek nadal na łańcuchu? Pamiętaj, że św. Franciszek mówił iż zwierzęta będą świadczyć o nas na sądzie ostatecznym.
Mokebe
4 miesiące temu
Ja ci radze Paulinki pilnować bo za Robercikiem biega
...
Następna strona