Trwa ładowanie...
Przejdź na
Cherry
|

Sting nagrał na nowo utwór "Russians" i apeluje o pomoc potrzebującym: "Ta piosenka jest apelem o zwykłe człowieczeństwo"

Podziel się:

W obliczu wojny w Ukrainie Sting odświeżył swój utwór "Russians" z 1985 roku, nawiązując do aktualnej sytuacji w Europie. Muzyk namawia także do wysyłania paczek z niezbędnymi artykułami do Polski.

Sting nagrał na nowo utwór "Russians" i apeluje o pomoc potrzebującym: "Ta piosenka jest apelem o zwykłe człowieczeństwo"
Sting solidaryzuje się z Ukrainą (Getty Images)

Atak Władimira Putina na Ukrainę wstrząsnął całym światem. Militarne zagrożenie ze strony nieobliczalnego polityka zmusiło miliony przerażonych Ukraińców do opuszczenia ojczyzny i szukania schronienia poza granicami kraju. Uchodźcy mogli liczyć na pomoc m.in. sąsiadujących Polaków, którzy na szczęście zmobilizowali się w mgnieniu oka, by pomóc sąsiadom w potrzebie.

W pomoc włączyli się zarówno polscy celebryci, jak i mieszkające za oceanem gwiazdy. Swoje wsparcie dla mieszkańców Ukrainy okazał Sting, który na instagramowym profilu opublikował akustyczne nagranie piosenki "Russians", wydanej przez niego w 1985 roku. W latach 80. utwór nawiązywał do trwającej wówczas zimnej wojny.

W Europie i Ameryce narasta uczucie histerii / W odpowiedzi na wszystkie groźby / Zawarte w retorycznych mowach Sowietów / Pan Chruszczow powiedział "Pogrzebiemy was" / Nie podpisuję się pod tym punktem widzenia / Byłoby głupstwem zrobienie takiej rzeczy - śpiewał wtedy Sting.

Zobacz także: Jak działania podejmuje Ukraina? Gen Skrzypczak komentuje

Trudno nie zauważyć, że tekst napisany ponad 30 lat temu aktualnie może odnosić się do rosyjskiej agresji na Ukrainę. Muzyk podzielił się z fanami tą obserwacją, opisując kilkoma słowami wrzucone do sieci nowe nagranie:

Rzadko śpiewałem tę piosenkę od momentu jej powstania, bo nigdy nie myślałem, że znowu będzie aktualna. Jednak w związku z krwawą i przygnębiająco mylną decyzją jednego człowieka o najeździe na spokojnego i niezagrażającego sąsiada ta piosenka po raz kolejny jest apelem o zwykłe człowieczeństwo. Dla odważnych Ukraińców walczących przeciwko tyranii oraz Rosjan, którzy protestują mimo gróźb aresztu i więzienia. Wszyscy kochamy nasze dzieci. Stop dla wojny - pisał.

Sting namawia również do ofiarowania wsparcia materialnego potrzebującym. W opisie znalazł się adres magazynu w Chełmie, gdzie należy wysyłać paczki pomocowe - najlepiej z informacją, jakie artykuły znajdują się w środku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl