Trwa ładowanie...
Przejdź na
Cherry
|

Mila Kunis i Ashton Kutcher przekażą TRZY MILIONY DOLARÓW na pomoc Ukrainie. "Nigdy nie czułam większej dumy z bycia Ukrainką"

Podziel się:

"Solidaryzowanie się z Ukrainą oznacza wspieranie Ukraińców" - taki apel na Instagramie wygłosili Ashton Kutcher i Mila Kunis, ogłaszając, że przekażą trzy miliony dolarów na zbiórkę dla ukraińskich uchodźców.

Mila Kunis i Ashton Kutcher przekażą TRZY MILIONY DOLARÓW na pomoc Ukrainie. "Nigdy nie czułam większej dumy z bycia Ukrainką"
Mila Kunis i Ashton Kutcher wspierają Ukrainę (Getty Images, East News)

Od ponad tygodnia głównym tematem w mediach na całym świecie jest tocząca się wojna w Ukrainie. W obliczu militarnych działań wojsk rosyjskich w pomoc poszkodowanym Ukraińcom zaangażowały się setki ludzi, w tym wielu Polaków. Uchodźcom uciekającym z niebezpiecznych terenów oferowane są niezbędne przedmioty oraz miejsca do spania. Pokaźne grono polskich celebrytów zdecydowało się także na finansowe wsparcie organizacji działających charytatywnie na rzecz Ukrainy.

O powadze zbrojnej agresji Rosji coraz więcej mówią gwiazdy zza oceanu, oferując pomocną dłoń dla dotkniętych wojną osób. Pieniądze na szczytny cel przekazali m.in. urodzona w Rosji Irina Shayk oraz Blake Lively i Ryan Reynolds.

Zobacz także: Ukraina krajem członkowskim UE? "Polityczna decyzja zapadła"

Kolejnymi osobistościami, które mimo odległości postanowiły wesprzeć ukraińskich potrzebujących, są Mila Kunis i Ashton Kutcher. Oboje aktywnie działają charytatywnie, dlatego i tym razem chcą działać w obliczu rozgrywającej się tragedii. Na instagramowym profilu aktora opublikowane zostało nagranie, w którym na samym początku Kunis podkreśla, jak bliska jej sercu jest Ukraina:

Urodziłam się w Czerniowcach w 1983 roku. W 1991 roku przyjechałam do Ameryki i od zawsze uważałam się za Amerykankę, dumną Amerykankę. Kocham wszystko, co ten kraj uczynił dla mnie i mojej rodziny. Jednak dzisiaj czuję, że nigdy nie czułam większej dumy z bycia Ukrainką - mówiła.

Kontynuując, małżonkowie nawoływali do ofiarowania datków na założoną przez nich zbiórkę, którą sami zasilą kwotą 3 milionów dolarów, a celem jest dziesięciokrotność tej sumy:

Podczas gdy jesteśmy świadkami waleczności, którą prezentują Ukraińcy, obserwujemy także obciążone ciężarem osoby, które wybrały bezpieczeństwo. Ta zbiórka będzie mieć natychmiastowy wpływ na pomoc humanitarną. Wesprze organizacje, które aktywnie dostarczają niezbędnej pomocy najbardziej potrzebującym. Solidaryzowanie się z Ukrainą oznacza wspieranie Ukraińców - apelowali.

Kunis i Kutcher podkreślili, że zebrane środki trafią do działających w Europie Wschodniej organizacji pozarządowych oraz miejsc oferujących lokale oraz miejsca noclegowe dla uchodźców.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl